عمومی

کار آفرینان جوان

خود اشتغالی در طی یک دهه گذشته به شدت شکوفا شده است. در این عصر اینترنت و فناوری ، مردم اکنون با اطمینان بیشتری سعی در فروش ایده های خود کرده و در راه موفقیت قرار گرفته اند. با مهارت های اساسی مانند دانستن نحوه ایجاد وب سایت  یا بازاریابی محصولات به صورت آنلاین ، افراد می توانند راحت تر و د ابعاد بزرگتری با جهان ارتباط برقرار کنند و استعداد خود را به نمایش بگذارند.

کار آفرینان بزرگ

یک مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۵ نشان داد که حدود ۱۴٪ از کل جمعیت شاغل در ایالات متحده آمریکا مشاغل خود را اداره می کردند و همه ما می دانیم که از آن زمان این تعداد در حال افزایش است.

هر روز در حالی که رانندگی می کنیم ، هنگامی که دوش می گیریم و یا سخنرانی خسته کننده ای را پشت سر می گذاریم ، ذهن ما جذاب ترین ایده هایی را ایجاد می کند که به طور بالقوه می توانند تبدیل به برنامه های بزرگ تجاری شوند ، اما ما تمایل داریم که آنها را نادیده بگیریم زیرا هرگز به دنبال ایجاد چیزی نیستیم. از آن مغزهای ما ماشین های ایده هستند ، اما تنها تعداد کمی از ما جلو می رویم تا این ایده ها بزرگ شوند.

یکی از رایج ترین شکایات افرادی که اسعتدادشان دیر شکوفه می شوند و در سنین بعدی زندگیشان موفق می شوند این است که آنها جرات کافی نکرده اند که ایده های خود را زودتر بفروشند. از قضا ، یکی از رایج ترین بهانه های جوانان این است که آنها به اندازه کافی پیر نیستند تا بتوانند کار خود را شروع کنند. موفقیت در زندگی شما هرگز خیلی زود یا دیر نیست. شما می توانید در هر سنی سفر را برای رسیدن به دستیابی آغاز کنید و کارآفرینان جوان در لیست زیر فقط این موضوع را برای شما اثبات می کنند.

۱.مارک زاکربرگ: بنیانگذار فیس بوک

مارک زاکربرگ
مارک زاکربرگ

https://images.app.goo.gl/h3L2VYFU5RSktGhM8

مطمئنن مارک زاکربرگ باید در صدر این لیست باشد. فیس بوک خود گواهی کاملا شفافی در مورد همه موفقیت هایی که این مرد با راه اندازی آن در زمان نوزده سالگی به دست آورد ، است. با گذشت چند سال از راه اندازی آن ، فیس بوک به یکی از پرکاربردترین سیستم عامل های رسانه های اجتماعی در سراسر جهان تبدیل شد. امروز ، فیس بوک همچنان به رشد خود ادامه می دهد و هزاران نفر را به به کارمندان خود اضافه میکند

.زاکبرگ به عنوان یک نمونه بارز موفقت در سن پایین الگوی بزرگی برای اکثریت مردم است. دارایی زاکربرگ  امروز 61.7 میلیارد دلار ارزش تخمین زده می شود و همچنان به عنوان کارآفرین به پیشرفت خود ادامه می دهد.

۲.متیو مولنویگ: بنیانگذار WordPress

متیو مولنویگ
متیو مولنویگ

https://images.app.goo.gl/hamQVHEDoepgyuxm8

در سال ۲۰۰۵ ، متیو شرکت Automattic را تأسیس کرد که بعداً در ایجاد وردپرس مؤثر بود. او  این شرکت را قبل از اینکه او حتی بیست سال داشته باشد تأسیس کرد. وردپرس یکی از سیستمهای پیشرو در زمینه مدیریت محتوا در بازار است که آن را به عنوان پلاتفرم پرکاربردترین وبلاگ نویسی تبدیل کرده است. چه کسی تصور می کند که ترک تحصیل دانشگاهی با یک ایده ساده از میزبانی یک بستر وبلاگ نویسی ، جهان را در طوفان قرار خواهد داد؟ ارزش خالص متیو مولنویگ امروز 40 میلیون دلار است.

۳.کاترین کوک: خالق com

در سن ۱۵ سالگی ، هنگامی که مردم در حال یادگیری چگونگی نوشتن مقاله به درستی  برای برنامه های دانشگاه خود هستند ، کاترین و برادرش دیو ایده ای برای دیجیتالی کردن سالنامه های دبیرستان و قرار دادن آن در اینترنت به فکرشان رسید.

با سرمایه گذاری برادر بزرگترشان ، جف کوک ، کاترین و دیو اقدام به راه اندازی MyYearbook.com کردند که در زمان کوتاهی به شهرت زیادی دست یافت. کاترین و دیو در نخستین روزهای تأسیس MyYearbook به یکی از جوانترین میلیونرهای اطراف بدل شدند.

۴.وارون آگاروال: نویسنده

وارون آگاروال نویسنده كتاب ” How I Braved Anu Aunty & Co-Founded a Million Dollar Company ” ، يك كارآفرين و سازنده فيلم است. با آمدن از زمانی در هندوستان که والدین فرزندان خود را وادار به خواندن رشته های مهندسی و پزکی می کنند ، وارون نیز با تکمیل دردناک دوره مهندسی خود را پشت سر گذاشت و مدرک خود را گرفت.

علی رغم فشار والدین و جامعه برای مانند دیگران عمل کردن و اشتغال به کار ، وارون با ایده فروش کالاهای مدرسه در سراسر کشور مواجه شد و در پایان به عنوان برجسته در بین کارآفرینان برتر کشور درآمد. وارون همچنین به عنوان فیلمساز با برنده اسکار A.R. Rehman همکاری داشته است ان هم در زمانی که فقط 21 سال داشت.

۵.پیت کشمور: مدیرعامل Mashable

پیت کشمور
پیت کشمور

مدیر عامل و بنیانگذار وبلاگ برتر Mashable ، پیت کشمور دارایی ای به ارزش خالص 95 میلیون دلار دارد. این وب سایت در سال 2005 هنگامی که پیت 20 ساله بود توسط پیت تاسیس شد و شهرت خود را مدیون اشتراک گزاری اخبار و شایعات مربوط به دنیای سرگرمی ای که در بین مردم رواج دارد است. میزان محبوبیت این شرکت را می توان با 8.82 میلیون دنبال کننده حساب توییتر خود مشاهده کرد.

۶.دیوید کارپ: بنیانگذار Tumblr

دیوید کارپ
دیوید کارپ

سال ۲۰۰۷ سال ظهور تامبلر بود. وب سایت میکرو وبلاگ نویسی که هم اکنون متعلق به یاهو است توسط دیوید کارپ که در ان زمان ۲۱ سال سن داشت تأسیس شد که اکنون ارزش خالص آن ۲۰۰ میلیون دلار است. حتی بعد از این همه سال راه اندازی و برخورد جدی از سوی وب سایت های دیگر و ظهور رقیبان ، Tumblr جایگاه خود را در میان سیستم عامل های رسانه های اجتماعی قرار نگه داشته است.

۷.جان ویتلی: خالق DailyBooth

در سن ۲۲ سالگی ، Jon Wheatley در سال 2009 وب سایت وبلاگ نویسی عکس با نام DailyBooth را به دنیای اینترنت معرفی کرد. این سایت به کاربران امکان می داد تا تصاویر روزمره خود را بارگذاری کرده و در کنار ان متن و نوشته استفاده کنند.

ایده ساده برای به اشتراک گذاشتن عکس های ناگهانی به همراه یک رابط کاربری ساده و راحت ،که آنرا مشهور ساخت و وب سایت جان خیلی زود به  ارزش خالص حدودا یک میلیون دلار دست پیدا کرد.

۸.بلک رای:سازنده موزیلا فایرفاکس

بلک رای
بلک رای

شاید شما او را به اسم نشناسید ، اما مطمئناً او را با کار او ، موزیلا فایرفاکس می شناسید. در زمانی که افراد به مرورگر پیش فرض سیستم عامل های خود می چسبیدند و یا به Google Chrome مراجعه نمی کردند ، Firefox با استفاده از کاربران اختصاصی خود ، مشتری های  اصلی خود را بنا نهاد. Firefox اکنون در بین مرورگرهای وب ترجیحی در سیستم عامل های مختلف مانند Windows ، Linux و Android قرار دارد. Firefox زمانی که بلیک تنها 19 سال داشت ، راه اندازی شد.

۹.ریچارد لودلو: بنیانگذار Academic Earth

ریچارد لودلو
ریچارد لودلو

ریچارد لودلو ، پتانسیل اینترنت را به محلی برای یادگیری تبدیل کرد و وی موفق شد از طریق وب سایت خود با نام Acedemicearth.org به آن دست یابد. وب سایت او بدون هیچ طریقه و درگاهی برای کسب درامد و با هدف ایجاد آموزش با کیفیت در بین دانش آموزان و آن هم بدون هیچ هزینه.

وی پیشنهاد شغل تمام وقت و پذیرش در دوره MBA را برای رد ایده دانشگاه علمی در سن 22 سالگی رد كرد. مطمئناً ریچارد ثابت كرد كه همه کارافرینی ها صرفا نباید با هدف درامد زایی ایجاد شوند و بعضی اوقات میتوانند خیر خواهانه باشند.

۱۰.فریزر دوهرتی: بنیانگذار Super Jam

فریزر دوهرتی
فریزر دوهرتی

فریزر دوهرتی یکی دیگر از کارآفرینان درخشان است که از ۱۴ سالگی شروع کرد به کار کرد و تبدیل به یک میلیونر شد. فریزر با استفاده از مهارت خود در ساخت مربا، که از مادربزرگش آموخته است ، به عنوان یک نوجوان شروع به فروش مربای ساخته خود به فروشگاه های Waitrose کرد. وی شرکت خود را به اسم Super Jam به جهان معرفی کرد و در حال حاضر شرکت او  2 میلیون دلار ارزش خالص دارد.

۱۱.شان بلنیک: بنیانگذار Bizchair

شان بلنیک
شان بلنیک

شان بلنیک از ۱۴ سالگی در ۱۴ سالگی شروع به فروش مبلمان در وب سایت خود bizchair.com کرد. از سال تأسیس (2004) ، فروش این شرکت رو به رشد گذاشت و درآمد خود را روز به روز افزایش داد و حتی در زمانی به 40 درامد 40 میلیون دلار هم رسید

۱۲.جوشوا دزیابیاک: بنیانگذار Media Catch

جوشوا دزیابیاک
جوشوا دزیابیاک

جوشوا که در سال ۱۹۸۷ به دنیا آمد ، اولین درامد میلیون دلاری خود را در سن ۱۸ سالگی با فروش اولین کمپانی خود Media Catch به دست آورد. وی بعداً به جستجوی چندین شرکت دیگر از جمله ShowClix و Zebra رفت. گفته می شود ارزش تخمینی دارایی های فعلی جوشوا بیش از 9 میلیون دلار است.

۱۳.رایان بلاک: مدیر مسئول شرکت Engadeget

رایان بلاک
رایان بلاک

دارایی های بالاک بالغ بر ۳۰ میلیون دلار تخمین زده شده ، رایان بلاک از جمله متخصصین در زمینه فناوری است. رایان سردبیر سابق Engadget بود و وقتی در سن 26 سالگی در سایت gdgt یک سایت انجمن فناوری را تاسیس کرد به محبوبیت خاصی دست پیدا کرد. وی سپس به کار قبلی خود Engadget بازگشت و سال های بعد از آن به عنوان مسئول کار کرد.

۱۴.آرون لوی: بنیانگذار Box

آرون لوی
آرون لوی

در سن ۱۹ سالگی ، هارون ایده خود را برای ارائه فضای ذخیره سازی فایل به صورت آنلاین برای مشاغل مختلف به وجود آورد. او بعداً شركت Box- را تأسیس كرد که هم اكنون یك سرویس ممكن برای ذخیره سازی فایل و مدیریت محتوا برای مراكز تجاری است. در سال 2015 شرکت هارون بیش از 90 میلیون دلار ارزش داشت

۱۵.الكساندر لوین: بنیانگذار ImageShack

الكساندر لوین
الكساندر لوین

الوین بنیانگذار بزرگترین وب سایت میزبانی (هاستینگ) تصویر جهان – ImageShack است ، که در 19 سالگیه الکاسندر راه اندازی شد. شرکت الکساندر با ارزش خالص بیش از 50 میلیون دلار ، الکساند را به یکی از  برترترین کارآفرینان جوان و موفق تبدیل کرد. ImageShack امروزه در بین کلیه خدمات میزبانی تصویر کاملاً جایگاه خود را حفظ کرده و محبوبیت خود را در طول سالها از دست نداده است.

۱۶.جاستین بیبر: خواننده

جاستین بیبر
جاستین بیبر

جاستین بیبر با ورود به صنعت موسیقی از طریق محبوبیت YouTube ، در 15 سالگی توانست با استعداد خود چشم جهان را به خود جلب کند. بیبر در سنی بسیار کم به یک سمبل جهانی تبدیل شد و می توانید او را در بین خوانندگان نامدار موسیقی تقریباً در هر زمان جا داد. با استفاده از این محبوبیت ، بیبر از سرمایه درآمدی خود برای سرمایه گذاری در برخی از استارتاپ ها مانند ‘Shots of Me’ استفاده کرده است و دارای یک خط لاک ناخن از خود به نام “یک دختر کمتر تنها” است. ارزش خالص جاستین بیبر حدودا بالغ 200 میلیون دلار است.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن