با این چهار نکته در مورد ضمانت بازگشت وجه، فروش سایت را متحول کنید

سلام احمد کلاته هستم متخصص کارآفرینی اینترنتی در این فایل قصد دارم در مورد این موضوع صحبت کنم که چه کار کنیم که ضمانت بازگشت وجه را طوری بدهیم که افراد پولشان را پس نگیرند و از طرف دیگر فقط…

احمد کلاته

انتشار در: ۸ آبان ۱۳۹۷
امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

سلام

احمد کلاته هستم متخصص کارآفرینی اینترنتی

در این فایل قصد دارم در مورد این موضوع صحبت کنم که چه کار کنیم که ضمانت بازگشت وجه را طوری بدهیم که افراد پولشان را پس نگیرند و از طرف دیگر فقط باعث افزایش فروش ما بشود.

۴ تا مدل را میخوام خدمتتان بگویم

مورد اول:

عزیزان فراموش نکنید که مهم‌ترین و اصلی‌ترین موضوع این است که باید محصول یا خدمات یا آموزشتان کیفیت بالایی داشته باشد. خدمات شما باید کیفیت بالایی داشته باشد در غیر این صورت خیلی خیلی باید مراقب باشید که از نظر روان شناسی اگر افراد از شما خدمات خوبی دریافت نکنند اگر بخواهند  از خدمات شما بد بگویند، پیش دیگران می‌آیند چندین و چند برابر بیشترش می­ کنند. آن قضیه را برای دیگران به بدترین شکل تعریف می‌کنند اما از طرف دیگر اگر خوششان ‌بیاید از خدمات و محصولات شما اگر بخواهند شما را به دیگران معرفی بکنند چندین و چند برابر آن را بزرگ­نمایی می­کنند و به دیگران معرفی می­کنند پس باید مراقب باشید که صرفاً بحث فروش نیست شما در حال بازاریابی اینترنتی هستید.

شما باید محصولات و خدمات خوبی ارائه بدهید قبول دارم یک مقدار سخت­ تر است ، یک مقدار مسئولیت برای شما بیشتر است اما اگر شما را به اسم خوب بشناسند خیلی سود می­کنید اگر به اسم بد بشناسند ، خیلی ضرر می­ کنید. پس تمام سعی­تان ، فکر و ذکرتان را روی این بگذارید که خدمات خوب ارائه بدهید محصولات خوب بفروشید اگر قرار است آموزشی بدهید، قرار است کارگاهی برگزار کنید، با اوج کیفیت آن را برگزار کنید این مدل را فراموش نکنید که از خدمات شما و محصولات شما باید افراد نتیجه بگیرند. پس مهم­ترین موردی که باعث می ­شود که افراد از محصولات و خدمات شما راضی باشند و درخواست ندهند که پولشان را  از شما پس بگیرند ، این است  که محصولات و خدمات با کیفیتی باید ارائه بدهیم.

با این چهار نکته در مورد ضمانت بازگشت وجه، فروش سایت خود را متحول کنید

مورد دوم

شما بهتر است که بیایید مدت زمانی  مهلتی که به افراد می­ دهید تا  پول خودشان را در صورت عدم رضایت بخواهند پس بگیرند یعنی درخواست بازگشت وجه بدهند  را بیشتر کنید. فکر نکنید که هر چقدر این مدت زمان کمتر باشد مثلا ۴۸ ساعت بگذارید،تعداد درخواست­ها کمتر می­ شود اتفاقا برعکس طرف با خودش می­گوید خب من ۴۸ ساعت دیگر بیشتر وقت ندارم سریع بروم ببینم مثلا اگر یه موبایل خریدم برم تمام امکاناتش را چک بکنم این طرف را ببینم آن طرف را ببینم از این بپرسم از آن بپرسم تا آخر سر ببینم این بدرد من می­خورد یا نه؟

در این صورت احتمال خیلی بیشتری  هست طرف تا ۴۸ ساعت  بخواهد  که پولش را پس بگیرد اما شما بیایید امکان برگشت پول یا خدمات خودتان را   بین ۳۰ تا ۶۰ روز  یا گاهی اوقات  تا یک سال طرف بتواند مهلت داشته باشد که پولش را  پس بگیرد.

بازگشت ضمانت وجه

ما یک اِی بی تست انجام داده ­ایم که دو حالت را امتحان کرده ­ایم در یک حالت طرف می­ توانست در طی ۳۰ روز در صورت عدم رضایت پولش را پس بگیرد در یک حالت دیگر در طی ۶۰ روز خیلی جالب بود در آن موردی که ما ۶۰ روز گذاشته ­ایم که طرف بتواند پولش را پس بگیرد تا ۱۰% فروش ما افزایش داشتیم. پس هر چقدر که این مدت را افزایش بدهید میزان درخواست بازگشت وجه بیشتر نمی­ شود، فقط میزان فروش شما ۱۰% با توجه به تجربه ­ای که ما داشتیم، افزایش پیدا خواهد کرد.این نکات از رموز موفقیت کسب و کار اینترنتی است.

چگونه در سال 2017، آمازون 177 میلیارد دلار فروش داشت؟

مورد سوم: این مورد را حتماً به آن دقت کنید که اگر می­ خواهید ضمانت بازگشت وجه بگذارید به طرف بگویید که آقا اگر از محصول ما راضی نبودید دقیقاً چه روالی باید طی بشه تا شما پولتان را پس بگیریدف چقدر طول می­کشد تا شما پولتان را پس بگیرید، مثلا در صورتی که از این محصول راضی نبوده ­اید فقط کافی­ست که با فلان شماره تماس بگیرید با خانم فلانی صحبت کنید شماره کارتتان را بدهید و نهایتا پول تا ۲۴ ساعت آینده در حساب شما خواهد بود.  این مورد میتونه اعتماد افراد رو جلب کنه. این را از مخاطبانمان هم بازخورد گرفته ­ام که به شما می­گویم. گفتند آقای کلاته شما هم نوشته بودید که مثلا دقیقا چطور ما می­توانیم پولمان را پس بگیریم خیلی برای ما قابل اطمینان شد.

بازگشت ضمانت وجه

 

عزیزان یک مورد خیلی مهم را که باید رعایت بکنید این است که خب خیلی از افراد هستند که این ضمانت بازرسی وجه را می­گذارند ولی به هیچ عنوان به آن عمل نمی­ کنند شما باید به قولتان متعهد بمانید .زیرا  این را افراد می­دانند که گاهی اوقات افرادی هستند که به قولشان عمل نمی ­کنند فقط به خاطر افزایش فروششان این ضمانت بازگشت وجه را گذ اشته­ اند .خیلی از افراد قبل از آن که از ما خرید بکنند  به من پیام می ­دهند یا به همکارم پیام می­دهند که آیا واقعاً پول را پس می­دهید؟

من مثلاً گاهی اوقات فکر می­کردم که طرف خرید کرده و بعد مثلا می­خواهد بیاید پولش را پس بگیرد من همان­ لحظه به او گفتم که ایمیلتان را بدهید و شماره کارتتان را بدهید که اگر واقعا جزء خریدارها بوده ­اید ما پول را به حسابتان واریز کنیم و طرف تعجب می­کرد و می­گفت یعنی به این سرعت یعنی شما پول را پس می­دهید؟ ما گفتیم که بله چون به محصولات و خدمات خودمان شکی نداریم، هیچ مشکلی از این بابت نداریم.

بازگشت ضمانت وجه

 

نکته دیگر اینکه بعضی از مخاطبین ما زنان خانه داری هستند که هزینه ای که پرداخت کردند کل سرمایه آنها باشد تا کسب و کار اینترنتی را یاد بگیرند و به کسب درآمد در منزل مشغول شوند . صداقت و جلب اعتماد ما به آنها قوت قلب برای راه اندازی  کسب و کار خودشان میدهد.

و مورد آخر:

سعی کنید اگر که قراره ضمانت بازگشت وجه باشد از طرف یک شخص معینی باشد که مثلا فروشنده اصلی این محصول یا مدرس این دوره داره به شما میگوید که اگر از این محصول یا از این آموزش  راضی نبوده ­اید به این طریق میتونید پولتان را پس بگیرید اگر مشخصاً از طرف یک نفری باشد اسمش را شما بدانید عکسش هم باشد بدانید که این شخص به شما قول داده که اگر از خدمات و محصولات راضی نبوده ­اید می­توانید پولتان را پس بگیرید، خیلی می­تواند بر روی جلب اطمینان تأثیرگذار باشد این چهار مورد را عزیزان حتماً حتماً اگر می­خواهید که ضمانت بازگشت وجه بگذارید را رعایت بکنید تا بیشترین تأثیرگذاری را روی اعتماد کاربرهایتان داشته باشید.

 

مطالب مرتبط

۵ دیدگاه ها

 1. Avatar

  سلام
  اگر در ضمانت شرط بگذاریم اشکالی دارد؟؟ مثلا آموزش یک طرح خاصی باشد، بگوییم اگر نتوانستی آن طرح را بزنی، پولت را پس می دهیم!
  ممنون از شما

  پاسخ
  • مهران نوروزخانی

   سلام صادق عزیز
   خیر مشکلی ندارد

   پاسخ
 2. رضاخان

  بسیار زیبا. خیلی عالی. واقعا ممنون

  پاسخ
 3. مصطفی خیرخواه

  مشتری دو نوعه : ۱- مشتری عادی ۲- مشتری لاشی
  یک سری از مشتری ها هستن که هم خدا رو میخوان هم خرما رو! مثلا خودشون فروشنده هستن ولی هیچ پوخی هم نیستن 😐 به نظر من اگه بگیم ما گارانتی بازگشت وجه نداریم بخاطر یک سری سواستفاده ها و همچنین بخاطر اینکه ما به محصولمون کاملا ایمان و اطمینان داریم، احتمال مواجه شدن با مشتری لاشی که فقط بخواد وقت آدم رو تلف کنه خیلی کمتر میشه و این به نفع ماست چون اعصاب خردی نداریم و با رضایت بیشتر روی افزایش کیفیت محصول تمرکز می کنیم. همچنین وقتی بگیم هیچ مشکلی پیش نمیاد که یکسری افراد سودجو و سواستفاده گر محصول رو خریداری نکنن، مشتری حس منحصر به فرد بودن خرید و همچنین حس از دست دادن یک محصول حرفه ای رو احساس میکنه چون می بینه که ما اینقدر داریم مطمئن حرف می زنیم میگه حتما خیلی خوبه که اینقدر واضح و صادقانه میگن گارانتی نداریم! به قول خودتون این روزا همه گارانتی میدن و شاید عمل نکنن و اگه ما صادقانه بگیم گارانتی نداریم، مشتری حس صداقت بیشتری هم بهش دست میده وقتی میبینه چیزی برای پنهان کردن نداریم. همیشه مثل بقیه عمل کردن خوب نیست 🙂

  پاسخ
 4. ali

  با تشکر از مطلب مفیدتون

  پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link