آیا اینستاگرام مهمترین شبکه اجتماعی از نظر بازاریابی در سال ۲۰۲۰ خواهد بود؟

آینده اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود؟ آیا به مهمترین شبکه اجتماعی تبدیل خواهد شد یا با ظهور شبکه های اجتماعی جدید  جایگاه خود را از دست می دهد؟ به روزرسانی ها چگونه روی روند اینستاگرام در ۲۰۲۰ برای…

امیررضا

انتشار در: ۲۶ فروردین ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود 8 دقیقه زمان می برد
آینده اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود؟ آیا به مهمترین شبکه اجتماعی تبدیل خواهد شد یا با ظهور شبکه های اجتماعی جدید  جایگاه خود را از دست می دهد؟ به روزرسانی ها چگونه روی روند اینستاگرام در ۲۰۲۰ برای بازاریابی تأثیر خواهد گذاشت؟ با ما همراه باشید

اینستاگرام (IG) شاهد رشد وحشتناکی بوده و بیش از یک میلیارد کاربر فعال روی این سیستم عامل قرار دارند. در اینجا برخی از آخرین ویژگی های اینستاگرام آورده شده است که نشان می دهد چگونه اینستاگرام انتظارات کاربران از حریم خصوصی ، ایمنی ، محتوای تازه را بر طرف می کند.

Instagram Reels -1: طبق گزارشی از سایت TechCrunch ، اینستاگرام ویژگی  Reels را  ابتدا در برزیل راه اندازی کرد. این ویژگی ریمیکس موسیقی و ویدیو برای کاربران امکان پذیر میکند که می توانید کلیپ های ویدیویی کوتاه (درست مانند TikTok) تهیه کنید ، که می تواند در استوری به اشتراک گذاشته شود. آهنگ این فیلم ها ، ریمیکس ها را می توان در یک آرشیو عظیم در دسترس است.

۲– به کاربران امکان کنترل بیشتری روی داده هایی که با سرویس های شخص ثالث به اشتراک می گذارند ، می دهد. طبق اعلام سایت اینستاگرام در (اکتبر ۲۰۱۹) ، “شما می توانید هرگونه خدمات ثالثی را که دیگر نمی خواهید به حساب اینستاگرام خود متصل باشد ، از بین ببرید. وقتی سرویس شخص ثالث را حذف می کنید ، آنها دیگر به شما دسترسی نخواهند داشت. اطلاعات مربوط به حساب شما. ”

۳حذف تعداد لایک: اینستاگرام شروع به آزمایش حذف تعداد لایک برای درک کاربران و بازاریابان از محتوا کرد. در ژوئیه ۲۰۱۹ ، برای هفت کشور این ایده آزمایشی را شروع کرد. IG شروع به آزمایش حذف تعداد لایک در ایالات متحده نیز کرده است.

حذف تعداد لایک

[۶]حذف تعداد لایک

۴- کاهش فعالیت های غیرمجاز در اینستاگرام. در ماه نوامبر ، اینستاگرام پاکسازی فعالیت های غیر مجاز (لایک ، فالو و کامنت) از حساب هایی که از برنامه های ثالث برای افزایش محبوبیت استفاده می کردند ، را آغاز کرد.

۵- دوستان نزدیک -اینستاگرام اولین برنامه پیام رسان وابسته به دوربین است. اینستاگرام Threads را در ماه اکتبر امسال راه اندازی کرد که در آن کاربران می توانند لحظات روزمره خود ، پیام های تصویری (عکس ها ، فیلم ها و غیره) را با دوستان نزدیک خود و یک لیست انتخابی از افراد در یک فضای اختصاصی به اشتراک بگذارند.

۶- فیلم های عمودی برای IGTV. در حالی که IGTV هنوز همه گیر نشده است ، اینستاگرام شروع به پشتیبانی از فیلم های افقی (علاوه بر فیلم های عمودی) برای تجربه بهتر بینندگان و برای تولید کنندگان محتوا کرده است.

۷- قسمت shop برای مشاغل کوچک راه اندازی شد تا به کاربران کمک کند مارک های نوظهور را بر اساس علایق خود در دسته های مختلف مانند مد ، زیبایی ، دکوراسیون منزل و غیره پیدا کنند.

خرید در اینستاگرام

[۷]خرید در اینستاگرام

۸- طرح های جدید برای قسمت explore. اینستاگرام قسمت Explore را به روز رسانی کرد تا کاربران بتوانند محتوای متناسب با علایق خود را کشف کنند ، خرید بهتر و ویدئو های IGTV و استوری های پیشنهادی را برای شما فراهم کنند.

۹- درگاه پرداخت اینستاگرام برای خرید اجناسی که در پیج های مختلف ارائه میشوند خرید را برای کاربران آسان تر کرده است.

اما ، این ویژگی ها برای بازاریابان چه معنی دارد؟

این تغییرات چگونه بر روند بازاریابی اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ تأثیر خواهد گذاشت؟

بیایید عمیق تر این تغییرات را  بررسی کنیم.

آینده اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ روشن است. اینستاگرام می تواند نیازها و انتظارات کاربران را پیش بینی کند و دقیقاً آنچه را که کاربران به دنبال آن هستند ، پیش بینی کند

۶ گرایش بازاریابی اینستاگرام ۲۰۲۰

آینده اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ روشن است. اینستاگرام می تواند نیازها و انتظارات کاربران را پیش بینی کند و دقیقاً آنچه را که کاربران به دنبال آن هستند ، پیش بینی کند – چه از نظر حفظ حریم خصوصی ، محتوای معتبر. کاربران IG  هیج جا نمی روند وهمچنان اینستاگرام پر طرفدار خواهد بود. بنابراین ، اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ فرصتی فوق العاده برای بازاریابان ارائه می کند.

۲۰ ایده خلاقانه برای افزایش مشارکت دنبال کننده های شما در اینستاگرام

 

۱تجدید بازاریابی تأثیرگذار

هنوز مشخص نیست که پاکسازی حساب های جعلی بر متخلفین چه تأثیری گذاشته است. اما اعتماد کاربران و سرمایه گذاران به این مجموعه به همین دلیل کاهش یافته است. اغلب بیشتر این افراد ، قربانی رباتها و حسابهای جعلی هستند. با این حال ، مشاغل و همچنین کاربران اکنون به دنبال شفاف سازی محتوا هستند.

اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ شاهد بازاریابی به صورت خودجوش خواهد بود. کاربران برای خرید ، به فروشندگان تازه کار اعتماد خواهند کرد. میکرو یا نانو تأثیرگذار شرط ایمن تر برای مشاغل خواهد بود ، زیرا آنها می توانند با هزینه های بسیار پایین تر محتوای معتبر و اصیل را به مخاطب هدفمند ارائه دهند.

اینستاگرام

[۱]اینستاگرام

اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ شاهد بازاریابی به صورت خودجوش خواهد بود. کاربران برای خرید ، به فروشندگان تازه کار اعتماد خواهند کرد

۲- محتوای با کیفیت برای مشارکت مردمی ایده آل

گفت و گو پیرامون محصول بسیار میتواند با ارزش باشد. ااز همین جهت تولید کنندگان محتوا به دنبال تولید محتوایی نیستند که فقط لایک بخورد بلکه دوست دارند درباره آن مطلب نظر داده شود پ به اشتراک گذاشته شود. امروزه تمرکز روی محتوای جدید ، دنبال کنندگان واقعی  زیادی را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این ، نظرات و بحث و گفت و گو نشانه عامه پسند بودن محصول است، که برای جلب توجه مشتریان آینده نگر کاملاً حیاتی است.

مروزه تمرکز روی محتوای جدید ، دنبال کنندگان واقعی  زیادی را به همراه خواهد داشت. علاوه بر این ، نظرات و بحث و گفت و گو نشانه عامه پسند بودن محصول است

همچنین ، کنترل داشتن کاربران به برنامه های ثالث و رها کردن شرکتهایی که مشغول فروش غیرقانونی هستند به اعتماد کاربران به مارک ها و سازندگان محتوا کمک می کند. محتوای با کیفیت ارتباطات معنی دار و عمیق تری خواهد داشت و تاثیر گذار تر است – در این حالت هم کاربران هم شرکت های بازاریابی نتیجه بهتری کسب خواهند نمود.

همه اکنون می توانند به پیام های شخصی اینستاگرام خود در وب دسترسی پیدا کنند

 

۳- محتوای تولید شده توسط کاربر برجسته می شود

اینستاگرام به خوبی بر همه چیز نظارت دارد و از جریان ها دور نمی ماند. از «استوری ها» تا « Reels» ، اینستاگرام نسبت به بهبود آن چه این فضا را  محبوب تر میکند، کمک کرده است.

محبوبیت TikTok استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی را برای بسیاری از مارک ها تغییر داده است. با راه اندازی Reels منجر به این شد که بازاریابی توسط کاربر انجام شود و در اینستاگرام قدرت بیشتری به خود بگیرد. می توان از برندها انتظار داشت که مسابقاتی را برگزار کنند و کاربران و مشتریان وفادار را دعوت کنند تا با محتوای ویدیویی خلاق باشند و آن را برای تبلیغ محصولاتشان به اشتراک بگذارند.

اینستاگرام

[۲]اینستاگرام

۴- استوری ها فرصت تبلیغاتی بزرگی را ارائه می دهند

قسمت Explore ، اینستاگرام را برای کاربران شخصی  سازی می کند. این محتوا (تصاویر و استوری ها) را نشان می دهد که به بهترین شکل مورد پسند کاربر باشد. استوری اینستاگرام فرصت های تبلیغاتی بزرگی را برای بازاریابان فراهم می کند زیرا می توانند محصولات را در راستای منافع کاربران به نمایش بگذارند.

طبق گفته های SocialMediaToday ، ۷۷٪ از بازاریابان قصد دارند در آینده از استوری اینستاگرام برای تبلیغات استفاده کنند.

اینستاگرام

[۳]اینستاگرام

چگونه فن بیس فالوور هایمان را در اینستاگرام بزرگ تر کنیم؟

 

۵- همسو سازی بازدید و خرید محصولات میل مشتریان را به خرید افزایش خواهد داد.

اینستاگرام بازدید از محتوا و امکان خرید را با هم ادغام کرده است تا انتخاب محصول و خرید برای کاربران آسان تر باشد.

وقتی به Explore می روید ، نوار جدیدی که در بالا طراحی شده را مشاهده خواهید کرد ، که دارای کلید های میانبر برای IGTV و خرید است و به دنبال آن شبکه های موضوعی متناسب با علایق شما ، مانند غذا ، هنر و سفر قرار دارد. میانبرهای “IGTV” و “فروشگاه” در جلو نوار قرار داده شده اند ، و پیدا کردن محصولات و فیلم ها از مارک ها و سازندگان مورد علاقه خود را آسان تر می کنند.

حساب هایی که در دسته فروشگاهی قرار دارند یک راه عالی برای ترکیب محتوا و کاتالوگ محصولات برای دستیابی خودجوش خریداران علاقه مند است. همچنین ، پست های که محصولاتی را برای فروش دارند را می توان در Explore نمایان کرد تا تجربه خرید را در برنامه ایجاد کرده و باعث افزایش دسترسی شود.

حساب هایی که در دسته فروشگاهی قرار دارند یک راه عالی برای ترکیب محتوا و کاتالوگ محصولات برای دستیابی خودجوش خریداران علاقه مند است

با استفاده از ویژگی Checkout ، کاربران برای تکمیل خرید خود نیازی به نگرانی در مورد خارح شدن از برنامه یا پر کردن اطلاعات شخصی ندارند (باید یک بار انجام شود).

همسو سازی محتوا و امکان خرید درنهایت باعث افزایش انگیزه در خریداران محصولات اینستاگرامی خواهد شد.

۶-  IGTV برای محتوای ویدئویی با مدت طولانی

IGTV به اندازه سایر ویژگی های این پلتفرم محبوب نبوده است ، اما آن را به روز می کنند تا نیاز کاربران بر طرف شود و محتویات تولید شده توسط تولید کنندگان را به صورت مطلوبی نمایش دهد. هنوز مشخص نیست که آیا ویژگی افقی بودن ویدئو ها کمک می کند تا IGTV کاربران بیشتری را بدست آورد یا نه ، اما یک چیز قطعی است: فیلم ها بخش مهمی از محتویات اینستاگرام خواهند بود.

۲۷ آمار اینستاگرامی که باید بدانید (بخش اول)

 

 

اینستاگرام

[۴]اینستاگرام

آینده اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود؟

اینستاگرام ممکن است شاهد رقابت با TikTok ، YouTube ، Snapchat و غیره باشد اما با داشتن بیش از یک میلیارد کاربر فعال ، بیش از ۲۵ میلیون کسب و کار و درآمد ۱۴ میلیارد دلاری تخمینی ، آینده اینستاگرام برای بازاریابی مطلوب به نظر می رسد.

اینستاگرام

[۵]اینستاگرام

ما فکر می کنیم اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ هنوز هم مورد علاقه بازاریاب ها برای دسترسی به مخاطبان خود و اافزایش  انگیزه آن ها برای خرید خواهد بود.

آینده اینستاگرام در سال ۲۰۲۰ چگونه خواهد بود؟

اینستاگرام ممکن است شاهد رقابت با TikTok ، YouTube ، Snapchat و غیره باشد اما با داشتن بیش از یک میلیارد کاربر فعال ، بیش از ۲۵ میلیون کسب و کار و درآمد ۱۴ میلیارد دلاری تخمینی ، آینده اینستاگرام برای بازاریابی مطلوب به نظر می رسد.

تولید کنندگان محتوا در اینستاگرام بیشتر به دنبال تولید چه محتوایی باید باشند؟

تولید کنندگان محتوا به دنبال تولید محتوایی نیستند که فقط لایک بخورد بلکه دوست دارند درباره آن مطلب نظر داده شود سپس به اشتراک گذاشته شود. امروزه تمرکز روی محتوای جدید ،  دنبال کنندگان واقعی زیادی را به همراه خواهد داشت.

یک راه عالی برای ترکیب محتوا و کاتالوگ محصولات برای دستیابی خودجوش خریداران علاقه مند چیست؟

حساب هایی که در دسته فروشگاهی قرار دارند یک راه عالی برای ترکیب محتوا و کاتالوگ محصولات برای دستیابی خودجوش خریداران علاقه مند است. همچنین ، پست های که محصولاتی را برای فروش دارند را می توان در Explore نمایان کرد تا تجربه خرید را در برنامه ایجاد کرده و باعث افزایش دسترسی شود.

استوری ها فرصت تبلیغاتی را چگونه در اینستاگرام ارائه می دهند؟

قسمت Explore ، اینستاگرام را برای کاربران شخصی  سازی می کند. این محتوا (تصاویر و استوری ها) را نشان می دهد که به بهترین شکل مورد پسند کاربر باشد. استوری اینستاگرام فرصت های تبلیغاتی بزرگی را برای بازاریابان فراهم می کند زیرا می توانند محصولات را در راستای منافع کاربران به نمایش بگذارند.

 

مطالب مرتبط

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *