چرا وبلاگ شما هیچ ترافیکی دریافت نمیکند؟

چرا وبلاگ شما هیچ ترافیکی دریافت نمیکند؟ در این پست ما به شما می گوییم که دلیل از دلایل عدم دریافت ترافیک سایت چیست. با ما همراه باشید.

عارفه عسکری

انتشار در: 7 نوامبر 2020
خواندن این مطلب حدود 5 دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

چرا وبلاگ شما هیچ ترافیکی دریافت نمیکند؟ در این پست ما به شما می گوییم که دلایل عدم دریافت ترافیک سایت چیست. با ما همراه باشید.

همه‌ی ما می دانیم که بهترین ترافیک برای یک وب سایت، ترافیک ارگانیک است و صرف نظر از اینکه 1 مشترک یا 1000 مشترک دارید، در طولانی مدت این ترافیک حاصل از موتور جستجو است که بیشتر از همه حائز اهمیت می باشد.

در این مقاله ما در مورد چند اشتباه سئوی پست وبلاگ بحث خواهیم کرد که بسیاری از ما ممکن است ناآگاهانه مرتکب آنها می شویم، که مانع از دریافت ترافیک ارگانیک سایت هایمان می شود.

دلایل عدم دریافت ترافیک سایت

در اینجا چند دلیل احتمالی برای عدم دریافت ترافیک وبلاگتان را توضیح داده‌ایم.

1.تگ های عنوان تکراری زیاد

این یک دلیل اساسی بر دریافت نکردن ترافیک وبلاگ شماست. استفاده‌ی بیش از حد از H2،H1 و H3 برای تاکید بر مطالب مهم تر ممکن است از دید خواننده خیلی خوب و مناسب بنظر برسد ولی در عین حال هم ممکن است به نمره‌ی سئوی صفحه‌یتان آسیب بزند. البته این امر همیشه صادق نیست اما می تواند یکی از دلایل عدم دریافت ترافیک ارگانیک وبلاگ شما باشد.

تگ های عنوان تکراری زیاد از دلایل عدم دریافت ترافیک سایت

تگ های عنوان تکراری زیاد از دلایل عدم دریافت ترافیک سایت

2.تغییر پرمالینک بدون تغییر مسیر (ریدایرکت) 301

پرمالینک یکی از عناصر مهم سئو می باشد و اگر وبلاگ جدیدی را شروع می کنید، بهترین کار این است که به دنبال یک ساختار پرمالینک تمیز باشید. مشکل اصلی زمانی ایجاد می شود که شما بخواهید پرمالینک یک وبلاگ موجود را تغییر دهید.

فرقی نمی کند که تعداد تعداد پست های منتشر شده در وبلاگتان زیاد یا کم باشد، اگر پرمالینک خود را بصورت مستقیم تغییر دهید، باعث نابودی وبلاگ خود می شوید. البته راه حل هایی برای این مشکل وجود دارد. ما می توانیم با استفاده از افزونۀ انتقال پرمالینک، یک ساختار پرمالینک را به ساختار دیگری منتقل کنیم. پس بهترین پرمالینک را برای وبلاگ خود انتخاب کنید و دیگر آن را تغییر ندهید.

مطمئن شوید که از هر بررسی کنندۀ 301 ریدایرکت استفاده می کنید تا بررسی کنید آیا پرمالینک در 301 ریدایرکت شده باشد، در غیر این صورت باید روی فایل htaccess. خود کار کنید. مطمئن شوید که پس از انتقال پرمالینک نقشۀ سایت خود را دوباره ایجاد کرده و آن را دوباره به موتورهای جستجو ارسال کنید.

3.پیدا نکردن نقشۀ سایت (sitemap)

ما می دانیم که نقشۀ سایت (sitemap) برای وبلاگ ها مهم است زیرا به موتورهای جستجو کمک می کند تا پست های وبلاگ شما را فهرست بندی کنند. پس همیشه مطمئن شوید که یک نقشه سایت برای وبلاگ خود دارید و شامل تمام لینک پست ها است.

همچنین، حتماً لینک نقشه سایت خود را به فوتر وبلاگ خود اضافه کنید، زیرا این به بات های موتور جستجو کمک می کند تا فایل نقشه سایت شما را به طور موثری پیدا کنند.

پیدا نکردن نقشۀ سایت (sitemap) از دلایل عدم دریافت ترافیک سایت

پیدا نکردن نقشۀ سایت (sitemap) از دلایل عدم دریافت ترافیک سایت

4.نام تصویر و تگهای alt

استفاده از تصاویر در پست های وبلاگ خود نه تنها ظاهر زیبایی به پست می دهد، بلکه به بهبود سئوی پست های وبلاگ شما نیز کمک می کند.

افزونه هایی مانند SEO friendly images وجود دارند که با استفاده از نام تصویر به طور خودکار تگهای ALT را به تصاویر اضافه می کند. مقالات با تصاویر فاقد تگ ALT یا دارای تگ های ALT اشتباه بر سئوی مقالات تأثیر منفی می گذارد.

یکی از رایج ترین اشتباهات مربوط به سئوی پست وبلاگ که در بسیاری از وبلاگ ها دیده می شود عدم تغییر نام تصاویر برای مطابقت با موضوعات پست ها است.

به عنوان مثال، شما ممکن است مطلبی در مورد سئو بنویسید، اما از یک تصویر ماهی استفاده کنید  و نام تصویر را با عنوان “fish-catching.jpeg” نگه دارید. این یک اشتباه بسیار بزرگ است. روش صحیح آن استفاده از نام های تصویر متناسب با پست است. قبل از آپلود تصویر، نام تصویر را به چیزی مانند “SEO mistakes.jpeg” یا هر چیزی که متناسب با موضوع پست شما است تغییر دهید.

اگر در گذشته اشتباهات مشابهی مرتکب شده‌اید، بهتر است هرچه زودتر برگردید و آنها را اصلاح کنید. یک تصویر معنی دار با یک کلمه کلیدی به عنوان نام تصویر خود اضافه کنید و از کلمات کلیدی مورد نظر خود در برچسب های ALT استفاده کنید. همانطور که قبلا ذکر شد، در صورت تمایل می توانید برای راحتی کار از افزونه SEO Friendly Images استفاده کنید.

5.توضیحات طولانی متا

توضیحات متا به بهبود کلیک پذیری مقالۀ شما در SERP کمک می کند و همچنین برای بهینه سازی عمومی محتوای شما مفید است. با این اوصاف، توضیحات متای شما نباید از حد مجاز 160 کاراکتر بیشتر باشد.

به توضیحات متای خود به عنوان یک فراخوان به عمل نگاه کنید. بهتر است یک توصیف متای منحصر به فرد با کمتر از 150-160 کاراکتر بنویسید.

شما همچنین می توانید از افزونه ای مانند Yoast SEO Plugin برای اضافه کردن توضیحات متا در پست های وبلاگ خود استفاده کنید.

بهتر است همه‌ی پست های قدیمی خود که توضیحات متای بیش از حدی دارند را پیدا کرده و آنها را با 150-160 کاراکتر بازنویسی کنید.

6.نبود کلمۀ کلیدی در محتوا

موتورهای جستجو برای درک و رتبه بندی محتوا از بات ها استفاده می کنند. یکی از مهمترین عوامل رتبه بندی، استفاده از کلمات کلیدی در محتوا، عنوان، تصاویر و در چند مکان دیگر است.

اگر مقاله‌ی شگفت انگیزی نوشته‌اید، اما در متن مقاله کلمۀ کلیدی مورد نظر را ذکر نکرده‌اید، به بات ها برای درک محتوای خود کمکی نمی کنید که در نتیجه باعث عدم کسب رتبه بندی خوب وبلاگ شما می شود.

7.لینک کردن

لینک کردن نا مناسب از دلایل عدم دریافت ترافیک سایت

لینک کردن نا مناسب از دلایل عدم دریافت ترافیک سایت

همه ما دوست داریم که بازدید کنندگان ما مدت بیشتری در وب سایت های ما بمانند، اما بسیاری از وبلاگ نویسان اشتباه می کنند که لینک خارجی نمی گذارند. به عنوان مثال، بسیاری از افراد به جای افزودن هایپرلینک مناسبی که آنها را به Google.com(https://www.google.com/webhp?hl=en&sa=X&ved=0ahUKEwixo-CyhfDsAhUVURUIHd7VAaEQPAgI) منتقل می کند، به سادگی فقط Google.com را می نویسند.

لینک کردن از بسیاری جهات، از جمله موارد زیر، کمک می کند:

  • یک تجربۀ کاربری بهتری را ارائه می دهد.
  • به شرطی که به منابع معتبری متصل(لینک) شوید، نمرۀ SEO را بهبود می بخشد.

با رعایت این روش ها، مطمئن شوید که هرگز از دریافت ترافیک های ارگانیک جا نمی مانید. امیدواریم مطالب این مقاله به شما کمک کرده باشد.

معرفی چند نکته کلیدی سئو برای افزایش ترافیک ارگانیک وب سایت شما

مطالب مرتبط

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *