راز موفقیت اسنپ چیست

راز موفقیت اسنپ چیست و کسب و کار ها چه درسی از آن می گیرند؟

با سلام در این مقاله قصد داریم راز موفقیت اسنپ را با هم بررسی کنیم. اسنپ یک اپلیکیشن حمل و نقل است که از برنامه ی اوبر الگو برداری شده است.

عارفه عسکری

انتشار در: ۶ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

با سلام در این مقاله قصد داریم راز موفقیت اسنپ را با هم بررسی کنیم. اسنپ یک اپلیکیشن حمل و نقل است که از برنامه ی اوبر الگو برداری شده است. هم اکنون در ایران ، اسنپ یکی از معتبرترین و معروف ترین شرکت های حمل و نقل است.حال باید بدانیم چطور شد که اسنپ به این حد اعتبار و شهر رسیده است و رمز و راز موفقیتش در چیست؟

درباره ی اسنپ بیشتر بدانید

اسنپ وسیله نقلیه ایرانی برای استخدام است که دفتر مرکزی آن در تهران است. این شرکت در سال ۹۳ راه اندازی شد. کاربران می توانند با مشخص کردن مکان و مقصد خود ، از طریق اپلیکیشن اسنپ در iOS ، Android یا برنامه وب درخواست راننده کنند. برای از بین بردن چانه زنی ، قیمت سفر از قبل تعیین شده است.اسنپ در حال به اکثر شهر های ایران خدمات میرساند و حتی ممکن است به دنبال گسترش در سطح بین المللی باشند.

در ۱۳۹۵ ، این شرکت ۲۰ میلیون دلار سرمایه در دور سری A با هدایت گروه MTN ، یک شرکت چند ملیتی آفریقای جنوبی دریافت کرد. طبق مصاحبه سال ۲۰۱۷ با شهرام شاهکار ، مدیر عامل سابق این شرکت ، اسنپ! بیش از ۳۰۰۰۰۰ راننده فعال و بیش از ۵۰۰ نفر پرسنل دیگر استخدام می كند. اسنپ نام تجاری خود را تغییر نام داد و آرم خود را در سال ۲۰۱۹ تغییر داد.

استراتژی درست عامل اصلی موفقیت اسنپ

استراتژی درست عامل اصلی موفقیت اسنپ

راز موفقیت اسنپ چیست؟

قاعدتا همه ی ما میدانیم که برای موفقیت یک سری استراتژی ها لازم است ، اسنپ نیز با این استراتژی ها توانست به موفقیت برسد ، حال این استراتژی ها چه چیزهایی هستند؟

۱- اسنپ دارای مدیر قدرتمندی است

همه ی ما میدانیم که برای موفقیت یک گروه ، رهبر و مدیر گروه نقش مهمی را ایفا میکند. اگر مدیر بتواند به خوبی مدیریت کند ، موفقیت نزدیک تر خواهد شد و اگر نتواند ، زحمات تمام گروه بر باد خواهد رفت.اسنپ با داشتن مدیریت قوی بر مجموعه توانسته بسیار راحت تر به موفقیت نزدیک شود.

۲- امنیت بالا برای مسافر و راننده

هنگامی که سوار یک ماشین می شوید ، قاعدتا باید این اطمینان خاطر که راننده نمیتواند به شما آسیب برساند در شما به وجود بیاید ، یا حتی اگر شما راننده هستید احتمالا به دلیل بی اعتمادی راضی به سوار کردن هر شخصی نخواهید بود ، اما اسنپ با به دست آوردن اطلاعات لازم از مسافر ، سخت گیری های لازم هنگام ثبت نام راننده و وجود یک ردیاب در برنامه موجب اعتماد سازی شده است‌.

۳- کمیسیون کمتر

هر مجموعه برای موفقیت نیازمند زیر گروه های وفادار دارد. اسنپ با کم کردن مبلغ کمسیون خود توانسته با بالا بردن مبلغ درآمد راننده ها حس وفاداری ، علاقه و ذوق را در آنها رشد و پرروش دهد‌. با کم شدن مبلغ کمیسیون رانندگان بیشتر تشویق شده و راحت تر میتوانند به کسب و کار خود برسند و با جدیت بیشتری کار کنند. این حس ایجاد وفاداری خود باعث پیشرفت و موفقیت بیشتر اسنپ میشود.

۴- به صرفه بودن برای مسافر

فرض کنید شما از خانه تا محل کارتان باید با وسیله نقلیه بروید. سه راه وجود دارد :

۱- تاکسی :

بدی تاکسی ها این است که از جلوی در منزلتان نمیتوانید سوار شوید و باید حتما تا ایستگاه تاکسی رانی پیاده بروید ، مورد بعدی هم این است که برای مسافت طولانی مجبور هستید چندین ماشین عوض کنید ‌ سوار تاکسی های متعدد شوید ( حالا مشکلات منتظر ماندن پر شدن ماشین و … به کنار )

۲- آژانس :

سنتی ترین روش بعد از تاکسی ، استفاده از آژانس است. مزیت آژانس نسبت به تاکسی این است که دیگر نیاز نیست تا ایستگاه تاکسی رانی پیاده بروید و ماشین از مبدا تا مقصد بدون توقف حرکت میکند ، اما نکته ی منفی اینجا است که قیمت آژانس از تاکسی بسیار بیشتر است.

 ۳.اسنپ

استراتژی درست عامل اصلی موفقیت اسنپ

استراتژی درست عامل اصلی موفقیت اسنپ

یکی از جدیدترین و بهترین روش های استفاده از وسیله ی نقلیه است‌.اسنپ نه مشکلات آژانس و نه مشکلات تاکسی را ندارد.یعنی تمام مزیت های آژانس را دارد ، با این تفاوت که قیمت آن نسبت به آژانس خیلی خیلی کمتر است.پس استفاده از اسنپ برای مسافر بسیار به صرفه تر است و همین باعث افزایش مسافر و موفقیت بیشتر اسنپ شده است.

۵- اشتغال زایی وسیع

اسنپ با برداشتن محدودیت های زیادی مثل محدودیت زمان کار و خیلی از محدودیت های دیگر باعث شد که خیلی از افراد بتوانند راحت از طریق اسنپ درآمد زایی داشته باشند.راننده ها بسیار راحت و بدون هیچ محدودیتی میتوانند راننده ی اسنپ شوند و چون هیچ محدودیت زمانی برای کار وجود ندارد خیلی راحت تر میتوانند در اسنپ کار کنند.عدم وجود محدودیت های سخت گیرانه باعث شده اکثر بسیاری از افراد کارجو به راحتی کار پیدا کنند

۶- رایگان است

نرم افزار اسنپ هم برای نصب و استفاده و هم برای استخدام شدن در این شرکت رایگان است‌.یعنی اگر شما شخصی باشید که میخواهید از برنامه ی اسنپ استفاده کنید و میتوانید به صورت رایگان برنامه ی اسنپ را دانلود و نصب کنید و سپس به صورت رایگان مبدا و مقصدتان را انتخاب کنید تا راننده پیدا شود.اگر شخصی هستید که میخواهید در اسنپ کار کنید هم کافیست فقط ماشین و گواهینامه داشته باشید و به صورت کاملا رایگان استخدام میشوید.

حتما بخوانید:دوره حرفه ای رایگان راه اندازی کسب و کار اینترنتی

۷- تبلیغات وسیع

یکی از دلایل موفقیت ، شناخته شدن میان مردم است. اسنپ با تبلیغات وسیعی که داشت به سرعت توانست بین مردم شناخته شود ‌و مردم سریع تر به استفاده از اسنپ روی آورند.

۸-اسنپ اولین تاکسی اینترنتی در ایران

درست است که اسنپ الگو برداری شده از برنامه آمریکایی اوبر است اما اولین شرکت تاکسی رانی اینترنتی در ایران بود. همین اولین بودن اسنپ به دلیل نو آوری و تنوع در خدمات و سایر مواردی که ذکر کردیم باعث شد تا اسنپ به موفقیت چشم گیری برسد زیرا اسنپ هیچ رقیبی نداشت و تمام تمرکز خود را روی شناخته شدن گذاشت و نه روی رقابت با رقیبان.اما هم اکنون شرکت های زیادی مانند تپسی هستند که در رقابت با اسنپ هستند اما نمیتوان منکر شد که اسنپ هنوز هم اول است.

شرکت اسنپ چه شرکتی است؟

اسنپ یک اپلیکیشن حمل و نقل است که از برنامه ی اوبر الگو برداری شده است. هم اکنون در ایران ، اسنپ یکی از معتبرترین و معروف ترین شرکت های حمل و نقل است.

چه دلایلی باعث شده اسنپ موفق شود؟

۱- اسنپ دارای مدیر قدرتمندی است

۲- امنیت بالا برای مسافر و راننده

۳- کمیسیون کمتر

۴- به صرفه بودن برای مسافر

۵- اشتغال زایی وسیع

۶- رایگان است

۷- تبلیغات وسیع

۸-اسنپ اولین تاکسی اینترنتی در ایران

گرفتن کمیسیون کمتر چه نقشی در موفقیت اسنپ دارد؟

 اسنپ با کم کردن مبلغ کمسیون خود توانسته با بالا بردن مبلغ درآمد راننده ها حس وفاداری ، علاقه و ذوق را در آنها رشد و پرروش دهد‌.

اسنپ چگونه باعث افزایش اشتغال زایی در کشور شده است؟

اسنپ با برداشتن محدودیت های زیادی مثل محدودیت زمان کار و خیلی از محدودیت های دیگر باعث شد که خیلی از افراد بتوانند راحت از طریق اسنپ درآمد زایی داشته باشند.

تبلیغات چه نقشی در موفقیت اسنپ داشت؟

یکی از دلایل موفقیت ، شناخته شدن میان مردم است. اسنپ با تبلیغات وسیعی که داشت به سرعت توانست بین مردم شناخته شود ‌و مردم سریع تر به استفاده از اسنپ روی آورند.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *