درآمد غیر فعال

درآمد غیر فعال باعث میشه حتی تو خواب هم پول در بیاری!!

درآمد غیرفعال ،درآمدی است که برای به دست آوردن آن نیازی به معامله زمانتان با پول ندارید و به حضور شما در سر کار نیازی نیست.در این مقاله همراه ما باشید.

عارفه عسکری

انتشار در: ۳ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

داشتن درآمد همیشه برای بسیاری از افراد دغدغه ی مهمی بوده و روش های متنوعی برای کسب درآمد وجود دارند. تمام کسانی که شغل کارمندی با حقوق ثابت و یا شغل آزاد دارند ، همیشه به دنبال راهی برای کسب درآمد بیشتر می باشند. درآمد می تواند از راه هایی مانند ارائه خدمات به صورت اینترنتی یا مشاغل سنتی و بازاری به دست آید.حتی اگر کارمند باشید نیز مهارت هایتان را به مردم ارائه می دهید. اما برای رسیدن به درآمد بیشتر همیشه ایده های مختلفی وجود دارند؛ یکی از بهترین ایده ها در این راستا، درآمد غیرفعال می باشد.

آنچه در بخش قبل آموختید

  • چگونه کسب و کار اینترنتی راه بیندازیم؟
  • چند نوع کسب و کار اینترنتی وجود دارد؟
  • کسب و کار اینترنتی در مقابل کسب و کار سنتی
  • چرا باید به فکر راه اندازی کسب و کار اینترنتی باشیم؟

انواع روش های کسب درآمد

بسیاری از افراد فکر می کنند برای کسب درآمد بالا باید سخت کار کنند، اما تضمینی وجود ندارد که در صورت کار بیشتر، درآمد بالایی به دست آورید. در صورتی که آگاهی خود را در این زمینه بالا ببرید و هوشمندانه کار کنید، احتمال زیادی برای به دست آوردن درآمد زیاد و ثروت برای شما وجود دارد.به طور کلی درآمد به دو روش به دست می آید:درآمد فعال و درآمد غیرفعال. اگر می خواهید آزادی عمل بیشتری در انتخاب روش کسب درآمدتان داشته باشید، بهتر است که با ویژگی های این دو نوع درآمد آشنا شوید.

درآمد فعال چیست؟

درآمد فعال

درآمد فعال

درآمد فعال در واقع مقدار پولی می باشد که شما با صرف وقت برای یک کار، به دست می آورید.یعنی برای داشتن چنین درآمدی باید به طور مداوم کار کنید. به طور مثال حقوق دریافتی کارمندان در این دسته قرار می گیرد.در واقع شما به ازای ارائه مهارت و خدمات، پول دریافت می کنید که می توان آن را نوعی معامله محسوب کرد.به طور مثال اگر معلم باشید، به ازای ساعت کارتان در ماه حقوق می گیرید، اگر مشاور هم باشید به همین صورت. یعنی تا وقتی که زمانتان را برای کار صرف کنید، درآمد فعال خواهید داشت!

دلیل فعال بودن چنین درآمدی این است که شما برای دریافت پول باید همیشه سر کار حاضر و آماده باشید. چه یک کارمند باشید، چه یک فروشنده کالا و …اگر سر کارتان حضور نداشته باشید درآمدی هم نخواهید داشت. برای داشتن درآمد فعال باید به صورت فعالانه کار کنید و مهارت هایتان را به درستی ارائه دهید. اکثر درآمد ها نیز امروزه فعال هستند؛  زیرا افراد زیادی کارمند می باشند و به نوعی بیشتر آن ها در ازای ارائه خدمات و مهارت هایشان حقوق دریافت می کنند.افراد با شغل آزاد نیز به همین صورت کسب درآمد می کنند.

درآمد غیرفعال چیست؟

درآمد غیرفعال در مقابل درآمد فعال قرار می گیرد؛ به این صورت که شما برای کسب درآمد نیازی به حضور در سر کار ندارید و از لحاظ مکانی و زمانی آزادی خواهید داشت. در این نوع از کسب درآمد، شما حتی در خواب هم می توانید از کسب و کارتان درآمد داشته باشید .افرادی که می خواهند ثروتمند شوند و برای کسب و کارشان محدودیتی مکانی و زمانی نداشته باشند، بهتر است که کسب و کاری راه اندازی کنند که برایشان درآمد غیرفعال داشته بسازد.

برای داشتن درآمد فعال ابتدا باید شما یک سیستم مانند یک سایت برای فروش آنلاین را راه اندازی کنید و از آن به بعد از طریق این سایت کسب درآمد کنید.مهم نیست شما کجا باشید ، حتی در سفر نیز سایت شما برایتان درآمد خواهد ساخت. این سایت هزمان نیز در دسترس مردم است و به فروش کالا می پردازد.اگر کسب و کار شما به صورت سنتی در بازار باشد، فروش محصولاتتان فقط در محدوده اطراف صورت می گیرد و تنها مردم همان منطقه از شما خرید می کنند.اما داشتن یک سایت باعث می شود تمام محدودیت ها از بین بروند و شما حتی از کشورهای دیگر نیز تقاضای فروش داشته باشد.

به طور خلاصه درآمد غیر فعال یعنی...

بنابراین درآمد غیرفعال ،درآمدی است که برای به دست آوردن آن نیازی به معامله زمانتان با پول ندارید و به حضور شما در سر کار نیازی نیست.

چرا باید درآمد غیرفعال داشته باشیم؟

چرا باید درآمد غیرفعال داشته باشیم؟

چرا باید درآمد غیرفعال داشته باشیم؟

دلایل زیادی برای این امر وجود دارند. در صورت داشتن درآمد غیرفعال شما می توانید برای خانواده و دوستانتان بیشتر وقت بگذارید، می توانید هنگام سفر و تفریح نیز درآمد کسب کنید، وقت کافی برای دنبال کردن علایق و اهداف شخصیتان دارید، منابع مالی مناسب برای رو به رویی با مشکلات و اتفاق های غیرمنتظره دارید و همچنین می توانید سبک زندگیتان را با این درآمد بهبود بخشید.

مزایا و معایت درآمد غیرفعال

در ادامه قصد داریم مزایا و معایب درآمد غیر فعال را بررسی کنیم:

محدودیت زمانی

در روش کسب درآمد غیرفعال شما محدودیتی برای زمان ندارید و می توانید کارهای متفرقه بسیاری علاوه بر کارتان انجام دهید و هیچ سقفی برای پول به دست آمده وجود نداشته باشد.

اما در مشاغلی که درآمد فعال دارند، افراد برای استفاده از زمانشان محدودیت بسیاری دارند و اگر مشکلی پیش بیاید باید مدام مرخصی بگیرند و همچنین برای گرفتن ترفیع باید تلاش زیادی داشته باشند؛ اما در نهایت میزان درآمدشان را صاحب کارشان تعیین می کند.

محدودیت مکانی

یکی دیگر از مزایای چنین درآمدی عدم وجود محدودیت مکانی است.در صورتی که شغل های دارای درآمد فعال به شدت محدود به مکان هستند.به دلیل این که درآمد غیرفعال محدود به جسم افراد نیست، باعث می شود که آن ها بدون حضور در مکان معینی، بتوانند همزمان از چند مکان درآمد کسب کنند.

همچنین چون برای کسب این نوع درآمد شما نیازی به حضور ندارید، مشکلاتی مانند بیماری و از کارافتادگی برایتان به وجود نخواهند آمد.

کسب نتیجه ی مطلوب در مدت زمان طولانی

در کنار این مزایا، درآمد غیرفعال معایبی نیز دارد که باعث می شود هر کسی سراغ چنین درآمدی نرود.یکی از مهم ترین آن ها، کسب نتیجه مطلوب پس از مدت طولانی است. برای داشتن چنین درآمدی شما باید صبر و حوصله ی فراوان همراه با دید بلند مدت داشته باشید. بازدهی چنین درآمدی بسیار زمان بر است و نیازمند انرژی و تلاش بسیاری می باشد. شاید حتی چند سال طول بکشد تا به درآمد خوبی برسید.اما اگر در طی این مدت تلاش و پشتکار داشته باشید و اقدامات لازم را انجام دهید، دیگر نیازی به کار فراوان نیست و به درآمد مناسبی خواهید درسید.

ریسک بالا

علاوه بر این موارد، باید توجه داشته باشید که چون درآمد غیرفعال در بلند مدت به میزان مطلوب می رسد به نوعی با ریسک همراه است. در اکثر کسب و کارهای این چنینی فرد باید در شروع کار بسیار زحمت بکشد و وقت و انرژی برای کارش بگذارد ؛ اما ریسک نرسیدن به نتیجه مناسب هم وجود دارد.

برای دستیابی به تکنیک های بیشتر در زمینه کسب و کار اینترنتی و شرکت در دوره ها:

[gravityform id=”128″ title=”false” description=”false”]

ایده هایی برای کسب درآمد غیرفعال

ایده هایی برای کسب درآمد غیرفعال

ایده هایی برای کسب درآمد غیرفعال

-وبلاگ نویسی

یکی از روش های محبوب و پرطرفدار برای رسیدن به درآمد غیرفعال، وبلاگ نویسی است. شما با صرف وقت و تولید محتوای مناسب در وبلاگتان می توانید مخاطبان بسیاری جذب کنید و به درآمدزایی غیرفعال بپردازید. فقط باید در ابتدای کار وقت بگذارید و خلاقیت داشته باشید.

-طراحی و تولید دوره های آموزشی و کلاس های آنلاین

فروش کلاس های آنلاین می تواند منبع بسیار خوبی برای کسب درآمد غیرفعال باشد. این حوزه روز به روز در حال گسترش و توسعه می باشد. شما می توانید دوره های آموزشی که تولید می کنید، در سایت هایی مانند فرادرس، مکتب خونه، آسام و … به اشتراک بگذارید و درآمد کسب کنید. افراد زیادی هستند که می خواهند از تجارب و مهارت های شما بیاموزند.

پیدا کردن مخاطب و مشتری در این زمینه چالش اصلی محسوب می شود. هرچقدر دروه های خود را بیشتر در سایت های معتبر انتشار دهید، افراد بیشتری آن ها را مشاهده خواهند کرد.در هر زمینه ای که دانش و تخصص داشته باشید، می توانید آن را در فضای اینترنت به دیگران آموزش دهید و آن را در سایت های مختلف بارها به فروش برسانید. از این طریق می توان به راحتی درآمد غیرفعال داشت.

-سرمایه گذاری در سهام

یکی دیگر از راه های کسب درآمد غیرفعال سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار است. امروزه سهام نقش بسایر مهمی در بالابردن سطح حساب های بانکی دارد.در این زمینه ابتدا باید آگاهی خود را بالا ببرید و اگر علاقه مند به مطالعه وبررسی در مورد عملکر انواع شغل ها هستید، این راه را برای کسب درآمد غیرفعال امتحان کنید.

– ساخت یک نرم افزار یا اپلیکیشن کاربردی

ساخت یک نرم افزار یا اپلیکیشن کاربردی

ساخت یک نرم افزار یا اپلیکیشن کاربردی

اپلیکیشن ها و نرم افزارها امروزه بسیار پرطرفدار می باشند و می توان تولید آن ها را راهی برای کسب درآمد غیرفعال محسوب کرد. کسانی که در زمینه برنامه نویسی و طراحی و تولید نرم افزار مهارت و خلاقیت داشته باشند، می توانند از این راه به درآمد خوبی برسند.

وقتی اپلیکیشن یا نرم افزار تولید شده، شناخته شود و مورد استفاده بسیاری از افراد قرار گیرد، می توان از طریق تبلیغات درون آن ها یا خرید درون برنامه ای، درآمد غیرفعال کسب کرد.فقط باید توجه داشته باشید که اپلیکیشن تولید شده باید کاربردی و محبوب باشد تا به درآمد خوبی برسید.

-اجاره املاک

امروزه افراد زیادی با اجاره املاکشان درآمد بالا کسب می کنند.شما با چنین کتری می توانید بدون کوچکترین تلاش و زحمت، به صورت ماهانه درآمد داشته باشید. در این راستا حتی سایت هایی مانند میزبون، املاک باشی و اتاقک وجود دارند که افراد راحت تر مکانی برای اجاره کوتاه مدت یا بلند مدت پیدا کنند.

نتیجه گیری

در این مقاله به بررسی و توضیح درمورد درآمد غیرفعال پرداختیم. با داشتن چنین درآمدی دیگر شما برای پول کار نمی کنید، بلکه پول برای شما کار می کند. آیا شما تجربه کسب درآمد غیرفعال داشتید؟روش های دیگری برای درآمد غیرفعال می شناسید؟نظرات و تجربیات خود را در این باره با ما در میان بگذارید. از این که تا انتهای مقاله با ما همراه بودید سپاسگزاریم.

سوالات متداول در زمینه ی درآمد غیر فعال

منظور از درآمد غیر فعال چیست؟

درآمد غیرفعال در مقابل درآمد فعال قرار می گیرد؛ به این صورت که شما برای کسب درآمد نیازی به حضور در سر کار ندارید و از لحاظ مکانی و زمانی آزادی خواهید داشت.

یکی از مهمترین مزایای کسب درآمد غیر فعال چیست؟

در روش کسب درآمد غیرفعال شما محدودیتی برای زمان ندارید و می توانید کارهای متفرقه بسیاری علاوه بر کارتان انجام دهید

درآمد غیر فعال برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که می خواهند ثروتمند شوند و برای کسب و کارشان محدودیتی مکانی و زمانی نداشته باشند، بهتر است که کسب و کاری راه اندازی کنند که برایشان درآمد غیرفعال داشته بسازد.

برای کسب درآمد غیر فعال چه اقدامی باید انجام دهیم؟

برای داشتن درآمد فعال ابتدا باید شما یک سیستم مانند یک سایت برای فروش آنلاین را راه اندازی کنید و از آن به بعد از طریق این سایت کسب درآمد کنید.

محبوب ترین روش درآمد غیر فعال چیست؟

یکی از روش های محبوب و پرطرفدار برای رسیدن به درآمد غیرفعال، وبلاگ نویسی است. شما با صرف وقت و تولید محتوای مناسب در وبلاگتان می توانید مخاطبان بسیاری جذب کنید و به درآمد زایی غیرفعال بپردازید.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *