وبلاگ در مقابل وب سایت و چگونه آن ها کار می کنند؟

امیررضا

انتشار در: ۱۹ فروردین ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود 10 دقیقه زمان می برد

آیا شما تازه وارد دنیای وبلاگ نویسی هستید؟ اگر تازه وارد هستید ، هنوز هم می توانید از خود بپرسید که وبلاگ چیست و چه فرقی با یک وب سایت دارد؟

نباید سرافکنده شوید، اینترنت می تواند یک مکان گیج کننده و گنگ برای مبتدیان باشد و همه ما باید از جایی شروع کنیم. خوشبختانه ، ما اینجا هستیم تا شما را از طریق وب جهانی راهنمایی کنیم و توضیح دهیم که یک وبلاگ چیست و تفاوت بین یک وبلاگ و یک وب سایت در چیست.

بنابراین ، اگر به راه اندازی وبلاگ یا وب سایت فکر می کنید ، پس از خواندن این مقاله که برای تازه کاران دنیای وب تهیه شده است، یک قدم به متخصص بودن در این رشته نزدیک خواهید شد.

بریم که شروع کنیم

وبلاگ چیست؟

وبلاگ نوعی وب سایت است که در آن مطالب به ترتیب زمانی ارائه می شوند ، که معمولا با محتوای جدیدتر که ابتدا با محتوای قدیمی تر ظاهر می شوند.محتوای وبلاگها معمولا به عنوان پست های وبلاگ یا مطالب وبلاگ  معرفی میشوند. پست وبلاگ  میتواند نوشته ای کوتاه از شما یا  قالب دیگری از مطالب مانند عکس ، فیلم و غیره را در بر بگیرد.

وبلاگ ها معمولاً توسط ۱ نفر یا گروه کوچکی از افراد اداره می شوند و اطلاعات به روش کمتر رسمی و بیشتر با مکالمه رد و بدل می شود. وبلاگ ها همچنین دارای بخش نظرات هستند که کاربران می توانند درباره ی پست های وبلاگ اظهار نظر کنند.

در اوایل بلاگ نویسی ، یک وبلاگ توسط بیشتر افراد به عنوان نوعی دفتر خاطرات شخصی استفاده می شد. وبلاگ نویسان افکار ، جزئیات مربوط به زندگی روزمره و عکس های شخصی خود را به اشتراک می گذاشتند. در آن زمان ، کاربران برای وبلاگ نویسی صفحات وب شخصی خود را ایجاد و اداره می کردند. اما به محض افزایش محبوبیت وبلاگ نویسی ، تعدادی از شرکت ها روند جدیدی را در پیش گرفتند.

پست وبلاگ  میتواند نوشته ای کوتاه از شما یا  قالب دیگری از مطالب مانند عکس ، فیلم و غیره را در بر بگیرد.

در سال ۱۹۹۹ ، Blogger (که بعدها توسط گوگل ، لایو ژورنال ، و Xanga به دست آمد و همه به عنوان سیستم عامل وبلاگ نویسان راه اندازی شدند.سپس ، در سال ۲۰۰۳ ، وردپرس اولین نسخه خود را به عنوان بستر وبلاگ نویسی منتشر کرد. امروز وردپرس محبوب ترین پلتفرم وبلاگ نویسی آنلاین است و در واقع ۳۰٪ اینترنت را در اختیار دارد.

اما وبلاگ نویسی امروز کاملاً تحول یافته است. در حال حاضر وبلاگ نویسان به دلایل مختلفی وبلاگ می نویسند. به عنوان مثال ، در اینجا لیستی از سلایق مختلف وبلاگ نویسی وجود دارد:

 • شیوه زندگی
 • والدین
 • سلامتی و تناسب اندام
 • غذا / پخت و پز
 • امور مالی شخصی
 • زیبایی
 • مسافرت
 • فنی
 • کارآفرینی

همانطور که می بینید ، می توانید تقریباً درباره هر موضوعی که می خواهید ، بلاگ بنویسید.

برای نمایش تصویری ، چند نمونه از وبلاگهای محبوب به صورت آنلاین در زیر آورده شده است:

Bustle

Bustle

[۱] Bustle

بوستل در سال ۲۰۱۳ راه اندازی شد و به موضوعات مربوط به زنان مانند زیبایی ، مد ، افراد مشهور و حتی سیاست می پردازد. آنها تقریباً ۸۰ میلیون خواننده در ماه دارند. به راحتی می توانید یک وبلاگ مد را راه اندازی کنید و درآمد نجومی کسب کنید.

یک وبلاگ محبوب غذایی، که شامل هزاران دستور غذای خوشمزه و آسان برای پخت و پز است. صاحب وبلاگ ، Lindsay ، سابقا معلم دبیرستان بود اما توانست وبلاگ نویسی را به یک حرفه تمام وقت تبدیل کند.

Pinch of Yum

Pinch of Yum

[۲] Pinch of Yum

مورد بعدی Pinch of Yum است ، یک وبلاگ محبوب غذایی که شامل هزاران دستور غذای خوشمزه و آسان برای پخت و پز است. صاحب وبلاگ ، Lindsay ، سابقا معلم دبیرستان بود اما توانست وبلاگ نویسی را به یک حرفه تمام وقت تبدیل کند.

۶ مرحله برای کسب درآمد از وبلاگ غذایی حتی اگر از تازه وارد هستید

Dan Flying Solo

Dan Flying Solo

[۳] Dan Flying Solo

یکی از بهترین وبلاگ های سفر در وب ، Dan Flying Solo است. دن سفرهای خود را در سرتاسر جهان ثبت می کند و به ماجراجویان مشتاق راهنمایی و توصیه می کند.

A Cup of Joe

A Cup of Joe

[۴] A Cup of Joe

A cup of joeیک وبلاگ معروف مادرانه است که متعلق به جوآنا است. این وبلاگ به عنوان سرگرمی برای به اشتراک گذاشتن مشاوره در مورد پرورش و تربیت فرزندان و شیوه زندگی شروع شد اما به دلیل موفقیت در این زمینه ، جانانا توانست این وبلاگ را به شغل تمام وقت خود تبدیل کند.

 

وبسایت چیست؟

حالا ، تفاوت بین وبلاگ و وب سایت چیست؟ اگرچه وبلاگ ها نوعی وب سایت هستند ، اما اساسا  یک وب سایت معمولی تغییرات چندانی ندارد. این گونه سایت ها دارای چندین صفحه ثابت بهم پیوسته است که در آن محتوای مرتبط سازماندهی می شود و به روز نمی شود.

وب سایتها معمولاً برای ارائه اطلاعات در مورد یک کسب و کار  ایجاد می شوند و ارتباط کمتری دارند و بیشتر یک طرفه هستند.

به طور معمول وب سایت ها دارای یک صفحه اصلی ، یک صفحه درباره ، صفحه خدمات / محصولات و یک صفحه تماس هستند ، اما شما توانایی ایجاد هر صفحه ای را که می خواهید دارید. وب سایتها معمولاً برای ارائه اطلاعات در مورد یک کسب و کار  ایجاد می شوند و ارتباط کمتری دارند و بیشتر یک طرفه هستند.

امروز انتظار می رود که هر کسب و کاری دارای وب سایت باشد. این راهی برای ارائه اطلاعات به مشتریان و همچنین مکانی برای خرید محصولات و ارائه خدمات خود به صورت آنلاین است. با گسترش طراحان وب سایت در بازار ، ایجاد یک وب سایت حتی اگر هیچ گونه آگاهی از کد ندارید ،کاری بسیار ساده است.

در اینجا چند نمونه از وب سایت ها را مشاهده میکنید که معمولی به نظر می رسد:

طراحی وب چیست و چگونه می توان به عنوان یک مبتدی از طراحی وب درآمد کسب کرد؟

Awesome Motive

[۵] Awesome Motive

همانطور که مشاهده می کنید ، وب سایت Awesome Motive ، شرکت مدیریت و پشتیبانی IsItWP و WPBeginner ، از طراحی بی نقصی برخوردار است و فقط چند صفحه در این منو در بالای صفحه نمایش داده شده است تا اطلاعاتی در مورد کسب و کار نشان دهد ،بدون وبلاگ.

Panera Bread

[۶] Panera Bread

نمونه دیگر این مورد از رستوران زنجیره ای Panera Bread است. آنها در بالای صفحه اصلی در صفحه منوی خود صفحاتی را  قرار دادند تا اطلاعاتی در مورد موقعیت رستوران های خود و اطلاعات مربوط به خدمات پذیرایی خود در اختیار مشتریان خود قرار دهند ، این وبسایت هم شباهتی به وبلاگ ندارد.

وبلاگ در مقابل وب سایت: کدام را باید انتخاب کرد؟

اگر به فکر ایجاد وبلاگ یا وب سایت هستید و نمی دانید کدام یک را انتخاب کنید ، اجازه دهید افکارتان را پاک کنیم تا بتوانید تشخیص دهید. اینکه وبلاگ یا وب سایت را انتخاب کنید ، به هدف شما بستگی دارد. دلایل زیادی برای شروع وبلاگ نویسی وجود دارد ، در اینجا فقط چند مورد ذکر شده است:

 • تا افکار و احساسات خود را سامان دهند.
 • نظرات خود را در مورد یک موضوع یا تعدادی از مباحث به اشتراک بگذارند.
 • با افراد همفکر ارتباط برقرار کنند.
 • خلاقیت یا تخصص آنها را در مورد یک موضوع به اشتراک بگذارند.
 • برای کمک به دیگران.
 • کمی درآمد اضافی کسب کنند.

اگر هدف شما به هر یک از این دلایل مرتبط است و اطلاعات جدید زیادی را که می خواهید با جهان به اشتراک بگذارید ، در اختیار دارید ، احتمالاً یک وبلاگ انتخاب خوبی برای شماست.

از طرف دیگر ، اگر در حال حاضر کسب و کاری دارید که محصولات تان را می فروشید یا می خواهید یکی از آنها را شروع کنید ، باید یک وب سایت انتخاب کنید. مشتریان آینده شما باید بتوانند شغل و اطلاعات شما را در مورد آن در وب پیدا کنند و بهترین راه برای انجام این کار با ایجاد یک وب سایت است.

اگر تصمیم به ایجاد یک وب سایت گرفتید و راهنمای مفصلی در مورد چگونگی انجام آن می خواهید ، به پست ما درباره نحوه ایجاد یک وب سایت دقت کنید – گام به گام.

مشتریان آینده شما باید بتوانند شغل و اطلاعات شما را در مورد آن در وب پیدا کنند و بهترین راه برای انجام این کار با ایجاد یک وب سایت است.

آیا می توانید یک وبلاگ و یک وب سایت همزمان با هم داشته باشید؟

دلیلی وجود ندارد که نتوانید یک وبلاگ و یک وب سایت  همزمان باهم داشته باشید. به راحتی می توانید با وردپرس یک وب سایت حرفه ای برای کار خود ایجاد کنید و یک صفحه وبلاگ به همراه صفحات ثابت خود مانند صفحه در مورد و صفحه محصولات / خدمات خود اضافه کنید.

بلاگ نویسی برای کسب و کار شما چندین مزیت دارد که برخی از آنها شامل موارد زیر است:

 • وبلاگ نویسی باعث بهبود SEO شما (بهینه سازی موتور جستجو) می شود.
 • تجارت شما را به عنوان یک رهبر متفکر در صنعت ارائه می دهد.
 • مشتریان خود را آموزش دهید و در مورد محصولات و خدمات آن ها راهنمایی کنید
 • به سؤالات متداول در مورد شغل خود پاسخ دهید.
 • بازدید کنندگان بیشتری را از طریق  پیوندهای ورودی به وب سایت خود جذب کنید.
 • افراد را به برند خود وصل کنید و دسترسی خود را آنلاین کنید.

بسیاری از مشاغل برتر وبلاگ های بسیار جذاب نیز دارند ، در اینجا برخی از محبوب ترین وبلاگ های تجاری را مشاهده میکنیم:

OptinMonster

[۷] OptinMonster

OptinMonster ، ابزاری محبوب برای وبلاگ نویسان برای افزایش دنبال کنندگان ایمیل کسب و کارهایی که  دارای وب سایت یا وبلاگ است. آنها اطلاعات خود را در مورد محصول خود در صفحات خود نشان می دهند ، اما یک وبلاگ نیز برای به اشتراک گذاری نکات و ترفندهای مربوط به تولید  محصولات خود دارند.

buffer

[۸] buffer

buffer یک سایت شناخته شده برای وبلاگ هایی است که درباره رسانه های اجتماعی  نکاتی درباره بازاریابی عرضه میکنند . اما آنها فقط یک وبلاگ نیستند ، وب سایت آن ها در مورد پلت فرم مدیریت رسانه های اجتماعی خود به بازدید کنندگان اطلاعات می دهند.

چگونه میتوان در جهت کسب درآمد وبلاگ نویسی نمود؟

اکنون که تصمیم گرفتید که می خواهید یک وبلاگ را راه اندازی کنید ، ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید از طریق وبلاگ نویسی درآمد کسب کنید. بسیاری از افراد وبلاگ را به عنوان یک سرگرمی شروع می کنند و فقط به خاطر عشق به نوشتن و به اشتراک گذاشتن افکار خود با دیگران این کار را انجام می دهند. اما شما در واقع می توانید از طریق بلاگ نویسی نیز درآمد کسب کنید. اگر می دانید که چگونه می توانید با وبلاگ نویسی درآمد کسب کنید ، حتی می توانید کار روزانه خود را ترک کنید و وبلاگ خود را به یک تجارت پول ساز تبدیل کنید.

یکی از ساده ترین راه های کسب درآمد در بلاگ نمایش تبلیغات در وبلاگ خود با google adsense است.Google adsense ابزاری رایگان است که به شما این امکان را میدهد که تمام تبلیغات خود را مدیریت کنید.

نحوه کسب درآمد از Google AdSense: راهنمایی برای تازه کار ها

آنها بهترین تبلیغات را برای وبلاگ شما پیدا می کنند ، آنها را نمایش می دهند ، وجهی را از تبلیغ کنندگان جمع می کنند و بعد از یک زمان کوتاه ، مبالغ  را برای شما ارسال می کنند. هرچه تعداد کلیک روی تبلیغات در وبلاگ شما بیشتر شود ، هزینه بیشتری دریافت خواهید کرد.

یکی دیگر از راه های محبوب برای کسب درآمد از طریق وبلاگ نویسان ، مشارکت در بازاریابی شرکت های وابسته است. بازاریابی وابسته جایی است که شما در مورد پست های وبلاگ خود در مورد آن صحبت می کنید ، توصیه می کنید یا مرور می کنید و پیوندی را برای خوانندگان خود برای خرید آن محصولات فراهم می کنید. پیگیری می شود و هر زمان که شخصی محصول را از طریق کلیک روی پیوند خود خریداری کند ، کمیسیون دریافت می کنید.

یکی از ساده ترین راه های کسب درآمد در بلاگ نمایش تبلیغات در وبلاگ خود با google adsense است.Google adsense ابزاری رایگان است که به شما این امکان را میدهد که تمام تبلیغات خود را مدیریت کنید.

بسیاری از وبلاگ نویسان محصولات دیجیتالی مانند کتابهای الکترونیکی ، راهنماها یا قالب ها را می فروشند. همچنین می توانید وبلاگ خود را به یک سایت عضویت تبدیل کنید که خوانندگان برای دسترسی به آنها باید هزینه کنند. راه  دیگر فروش دوره های آنلاین است. همانطور که می بینید ، وبلاگ نویسی لازم نیست فقط برای شما سرگرمی باشد ، در واقع می توانید آن را به یک تجارت تبدیل کنید.

چگونه یک وبلاگ راه اندازی کنیم؟

امروزه شروع وبلاگ آسانتر از همیشه است و هر کس می تواند این کار را انجام دهد – حتی مبتدیان. با وردپرس ، محبوب ترین پلتفرم وبلاگ نویسی در جهان ، در عرض چند دقیقه می توانید یک وب سایت وبلاگ خیره کننده بسازید. البته توجه به این نکته حائز اهمیت است که دو نوع مختلف WordPress وجود دارد: WordPress.org و WordPress.com. اولی خود میزبان است و دوم راه حل میزبانی. توصیه می کنیم WordPress.org را انتخاب کنید. نه تنها مقرون به صرفه تر است بلکه به هزاران افزونه رایگان WordPress که برای وبلاگ خود نیاز دارید نیز دسترسی خواهید داشت.

برای راه اندازی وبلاگ با WordPress.org ، برای اینکه در وب موجود باشد به یک حساب میزبانی وب و یک نام دامنه نیاز دارید. یک حساب میزبانی وبلاگ و یک نام دامنه برای شما هزینه خواهد داشت ، و اگر تازه شروع به کار کرده اید ، پول می تواند برای شما امری حیاطی باشد.

امیدواریم که این مقاله به شما در یادگیری تفاوت های بین یک وبلاگ و یک وب سایت کمک کرده باشد و شما هم اکنون بدانید که تعریف یک وبلاگ چیست.

وبلاگ چیست؟

وبلاگ نوعی وبسایت است که معمولاً توسط ۱ نفر یا گروه کوچکی از افراد اداره می شوند و اطلاعات به روشی رسمی و با مکالمه کمتر ارائه می شود. همچنین دارای بخش نظرات هستند که کاربران می توانند به پست های خاص وبلاگ پاسخ دهند.

آیا کار آفرینی و کسب درآمد از طریق وبلاگ نویسی امکان دارد؟

بله ،وبلاگ نویسانی از طریق موضوعاتی مانند شیوه زندگی،سلامتی و تناسب اندام،غذا / پخت و پز،امور مالی شخصی،زیبایی،مسافرت و …کسب درآمد می کنند.

مزیت های بلاگ نویسی برای کسب و کارتان چیست؟

 • وبلاگ نویسی باعث افزایش SEO شما (بهینه سازی موتور جستجو) می شود.
 • تجارت شما را به عنوان یک رهبر متفکر در صنعت ارائه می دهد.
 • به مشتریان خود آموزش دهید و در مورد محصول / خدمات / صنعت خود راهنمایی کنید
 • به سؤالات متداول در مورد شغل خود پاسخ دهید.
 • بازدید کنندگان بیشتری را از طریق جستجوی ارگانیک و پیوندهای ورودی به وب سایت خود جذب کنید.
 • افراد را به مارک خود وصل کنید و دسترسی خود را آنلاین کنید.

یکی از ساده ترین راه های کسب درآمد در بلاگ چیست؟

یکی دیگر از راه های محبوب برای کسب درآمد از طریق وبلاگ نویسان ، مشارکت در بازاریابی شرکت های وابسته است. بازاریابی وابسته جایی است که شما در مورد پست های وبلاگ خود در مورد آن صحبت می کنید ، و پیوندی را برای خوانندگان خود برای خرید آن محصولات فراهم می کنید. پیگیری می شود و هر زمان که شخصی محصول را از طریق کلیک روی پیوند خود خریداری کند ، کمیسیون دریافت می کنید.

مطالب مرتبط

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link