بازاریابی اینترنتی

نکات کلیدی برای سفارش طراحی سایت

اگر قصد راه اندازی وبسایت را دارید حتما این مطلب را مطالعه کنید

هنگامی که می­خواهید اقدام به سفارش طراحی سایت بکنید باید به موارد بسیاری توجه کنید تا کار همان گونه که تمایل دارید انجام شود و دچار ضرر و زیان نشوید. در قدم اول توصیه می شود که خودتان اقدام به یادگیری در مورد طراحی سایت بکنید تا اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید و مورد سو استفاده قرار نگیرید.

اگر تصمیم گرفته اید که یک وب سایت داشته باشید و قصد دارید که برای سفارش طراحی سایت اقدام کنید، حتما موارد زیر را در نظر بگیرید تا زیان نبینید.

اگر تمایل دارید که یک سایت فروشگاهی یا سایت شرکتی داشته باشید تا محصولات یا خدمات خود را در سایت معرفی کرده و به فروش برسانید، فقط به وردپرس فکر کنید. زیرا که امنیت وردپرس کامل است و سرعت آن عالی است. در واقع می توان گفت که وردپرس نقصی ندارد. ممکن است دیگران موارد دیگری را به شما پیشنهاد کنند اما توصیه ما به شما وردپرس است. اکیدا توصیه می کنیم برای فروشگاه اینترنتی یا سایت شرکتی که محصولات و خدمات را معرفی می کند و امکان خرید آن ها را به کاربران می دهد حتما از وردپرس استفاده کنید.

قبل از این که اقدام به سفارش طراحی سایت کنید، حتما خودتان در مورد طراحی سایت یاد بگیرید. زیرا اگر اطلاعات کافی نداشته باشید ممکن است از عدم آگاهی شما سو استفاده کنند. برای مثال اگر فردی به شما بگوید که طراحی سایت شما ۳ ماه زمان می برد و هزینه آن ۱۵ میلیون تومان خواهد شد، در صورتی که اطلاعات کافی داشته باشید پاسخ خواهید داد که برای طراحی سایت من نیاز به این مقدار هزینه و زمان نیست و حتی امکان طراحی سایت در ده دقیقه هم وجود دارد.

به چه کسانی سفارش طراحی سایت بدهیم؟

اگر برای سفارش طراحی سایت به شرکت های بزرگ که سفارش های زیادی دارند مراجعه کنید، به احتمال قوی بدقولی خواهند کرد و سایت را به موقع به شما تحویل نخواهند داد. همچنین ممکن است تمامی مواردی را که خواسته بودید، انجام ندهند. برای یافتن طراح سایت صرفا به جستجو در گوگل اکتفا نکنید و از دیگران مشورت بخواهید. از کسانی که قبلا سفارش طراحی سایت داده­اند، سوال کنید. به شرکت هایی سفارش طراحی سایت خود را بدهید که دیگران قبلا با آن ها کار کرده­اند و از نتیجه راضی بوده­اند.

 اگر تمایل دارید سفارش طراحی سایت را به یک شخص بدهید که کار را به صورت دورکاری یا فریلنس انجام بدهد، بسیار دقت کنید. چون افراد در ابتدا ممکن است به شما وعده های بسیاری بدهند اما بعد از این که مبلغی را از شما گرفتند و متوجه شدند که ادامه کار برایشان مشکل است، دیگر حتی جواب تلفن شما را نخواهند داد.

 حتما از طرف مقابل نمونه کار بخواهید. فرقی نمی کند که قصد دارید با یک شرکت یا یک فریلنسر قرارداد ببندید، حداقل ۵ نمونه کار بخواهید. پیشنهاد می کنیم با کارفرماهای قبلی تماس بگیرید و ببینید که آیا واقعا از نتیجه کار رضایت داشته اند یا خیر. به خاطر داشته باشید که نمونه کار به تنهایی مهم نیست و رضایت کارفرما است که اهمیت دارد.

رعایت نکات سئو از موارد بسیار مهم در طراحی سایت است. طراح سایت شما باید در حوزه سئو متخصص باشد. سایت باید از همان ابتدا به صورت سئو شده در دسترس همگان قرار بگیرد. محصولات، خدمات و دسته بندی ها باید از اول به صورت سئو شده در سایت قرار بگیرند و تمامی موارد مربوط به سئو رعایت شود.

موارد مهم برای قرارداد طراحی سایت

حتما موارد فسخ قرارداد را به صورت واضح و روشن در قرارداد ذکر کنید. به ازای هر روز دیرکرد در تحویل سایت  جریمه ای در نظر بگیرید. تمام مواردی را که می خواهید در سایت داشته باشید به صورت کامل و تک تک لیست کنید و برای انجام تمامی موارد ضمانت بگیرید. در نظر داشته باشید که اگر کار انجام شد و شما تایید نهایی را دادید و پول را واریز کردید، دیگری انجام هیچ تغییری رایگان نخواهد بود و طراح بابت هر تغییر کوچکی از شما پول خواهد گرفت.

هزینه طراحی سایت

تنها در صورتی که نیاز به یک مارکت پلیس (Marketplace ) مانند دیجی کالا یا یک پلتفرم مثل دیوار دارید، نیاز به کد نویسی دارید. هزینه طراحی سایت با وردپرس از ۴ تا ۵ میلیون تومان به بالا است. هزینه کد زدن برای مارکت پلیس و پلتفرم از ۱۵ میلیون تومان به بالا است. اگر نیاز به یک فروشگاه اینترنتی یا سایت شرکتی دارید، وردپرس را به شما پیشنهاد می کنیم و کد زدن به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

برای طراحی سایت تمامی مواردی را که ذکر کردیم در نظر بگیرید. حتما در مورد طراحی سایت آموزش ببینید و سپس اقدام به سفارش کنید. پیشنهاد می کنیم اگر سایت فروشگاهی یا سایت شرکتی می خواهید حتما یا خودتان اقدام به یادگیری و طراحی بکنید یا کار را به همکاران شرکت و کارمندان و یا همسر و فرزندان واگذار کنید. از آن ها بخواهید شروع به یادگیری کنند، کار را یاد بگیرند و انجام دهند. طراحی سایت کار آسانی است و در صورتی که کار توسط خودتان انجام بشود به شخص دیگری وابسته نخواهید بود. به یاد داشته باشید که وابسته بودن می تواند باعث ایجاد مشکلاتی برای شما در آینده بشود.

اشکان

از سال 86 تا کنون بصورت متمرکز روی وردپرس کار می کنم و تابحال بیشتر از 500 سایت رو برای هم میهنان راه اندازی کردم، سابقه مطلوبی در فریلنسینگ داشتم و بیشتر تمرکزم روی منتورینگ استارتاپ ها هست و در حال حاضر افتخار همکاری با احمد کلاته رو دارم.

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
بستن
بستن