طراحی وب چیست و چگونه می توان به عنوان یک مبتدی از طراحی وب درآمد کسب کرد؟

امیررضا

انتشار در: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸
خواندن این مطلب حدود 8 دقیقه زمان می برد

کار طراح وب چیست؟

طراح وب کنترل کل وب سایت را در اختیار دارد و باید ضمن ایجاد اطمینان از استفاده آسان وب سایت و دستیابی به اطلاعات ، نحوه ایجاد تصویر مناسب را درک کند.

CTA چیست و چه کمکی به ما میکند؟

CTA مخفف Call To Action است. همانطور که از نامش مشخص است هدف این تکنیک این است که کاربر را تشویق به کلیک بر روی دکمه  CTA می کند تا فعالیت مورد نظر انجام شود.

روی لندینک پیج چه مطالبی باید قرار گیرد؟

 • دلایلی که باعث شود آن ها به شما اعتماد کنند.
 • بدون تعهد و مشاوره رایگان (بله ، لطفا هزینه ای را برای این … پرداخت نکنید.)
 • فرم ساده ای که به خوانندگان امکان می دهد نام ، شماره تماس و آدرس ایمیل خود را بگذارند.

نشان دادن رزومه چه تاثیری در روابط شما دارد؟

نشان دادن رزومه یکی از بهترین روش ها برای ساخت اعتماد بین طرفین و بالا بردن اعتماد به نفس است .

با توجه به گسترش اینترنت در عصر جدید و به وجود آمدن مشاغل اینترنتی،ممکن است شما هم به فکر طراحی سایت افتاده باشید درست است؟

در این مقاله ابتدا به این موضوع میپردازم که طراح وب کیست؟طراحی وب چیست؟و…سپس مراحل کسب درآمد از طراحی سایت به عنوان یک مبتدی را به شما آموزش میدهیم.با ما هعمراه باشید.

 

 

همه چیز درباره ی طراح و طراحی سایت

طراحی وب چیست؟

طراحی وب به طراحی وب سایتهایی که در اینترنت نمایش داده می شوند اشاره دارد. این امر معمولاً به جنبه های تجربه کاربر در توسعه وب سایت و نه توسعه نرم افزار اشاره دارد. طراحی وب متمرکز بر طراحی وب سایت برای مرورگرهای دسک تاپ بود. با این حال ، از اواسط سال ۲۰۱۰ ، طراحی برای مرورگرهای تلفن همراه و رایانه های لوحی اهمیت فزاینده ای پیدا کرده است.

طراحی وب یک صنعت نسبتاً جدید است که با ظهور اینترنت ایجاد شده است و به ویژه در طی ده سال گذشته محبوبیت خاصی پیدا کرده است.زیرا رسانه های دیجیتال به بخش اصلی زندگی بسیاری از مردم تبدیل شده است. بیشتر افراد برای ارتباطات ، اطلاعات ، خرید ، زندگی اجتماعی و موارد دیگر به وب متکی هستند. تقاضا برای طراحان وب به سرعت در حال رشد بوده است و در حال حاضر این صنعت با توجه به چشم اندازهای شغلی و رشد آینده ، مورد خوبی محسوب می شود.

 

طراح وب کیست؟

یک طراح وب باعث می شود وب سایت شما خوب به نظر برسد. آنها با استفاده از نرم افزاری مانند Photoshop برای تنظیم عناصر بصری وب سایت ، بر سبک و احساس کلی صفحه تمرکز می کنند. آنها همچنین برای ایجاد طرح های خود از کدهایی مانند HTML و CSS (شیوه های آبشار) استفاده می کنند.

یک طراح وب روی ظاهر ، چیدمان و در برخی موارد محتوای یک وب سایت کار می کند. به عنوان مثال ، ظاهر به رنگ ها ، قلم ها و تصاویر استفاده شده مربوط می شود. طرح بندی به نحوه ساختار بندی و طبقه بندی اطلاعات اشاره دارد.

طراح وب حتما به داشتن مدرک مرتبط نیازی ندارد اگرچه اغلب طراحان در انواع دیگر طراحی ها تجربه داشته و یا در طراحی وب آموزش دیده اند. شما به عنوان یک طراح وب می توانید روی انواع سایت ها از سایت های آموزشی و تبلیغاتی تا فروشگاه های اینترنتی کار کنید.

 

کار طراح وب چیست؟

کار اصلی یک طراح وب طراحی صفحات وب است.

جنبه زیبایی شناختی از اهمیت بالایی برخوردار است و انتخاب رنگ ، فونت ، چیدمان و تصاویر مناسب باعث ایجاد کل شخصیت وب سایت می شود. علاوه بر در نظر گرفتن جنبه های زیبایی شناختی ، قابلیت استفاده وب سایت در اولویت قرار دارد. ایجاد صفحه ای که بازار هدف می تواند به آن ارتباط داشته باشد بسیار مهم است.

به عنوان مثال ،یک وب سایت در ارتباط هدف کودکان باید توجه را به خود جلب کند و ممکن است از رنگ های روشن و فونت آسان برای خواندن، با تصاویر زیاد و متن کم استفاده کند. این باعث می شود کودکان آن را سرگرم کننده ، جذاب و آسان درک کنند.

طراح وب کنترل کل وب سایت را در اختیار دارد و باید ضمن ایجاد اطمینان از استفاده آسان وب سایت و دستیابی به اطلاعات ، نحوه ایجاد تصویر مناسب را درک کند.

 

مراحل کسب درآمد از طراحی وب در زیر آورده شده است:

مرحله ۱: نحوه ساخت نمونه کارها به عنوان یک طراح وب (حتی وقتی تازه وارد هستید)

گرفتن مشتری سخت ترین مرحله است؛از آنجا که تازه وارد هستید بدتر می شود و هیچ سابقه کاری برای اشتراک گذاری ندارید.

چگونه می توان مانند یک حرفه ای ، یک نمونه کار ساخت؟

شما باید یک وب سایت و صفحه فرود (لندینگ پیج) داشته باشید. اگر در صنعت طراحی وب هستید ، باید بدانید که چه چیزی سعی می کنم به شما بگویم!

شما باید برای عموم قابل رویت باشید. شما باید شناخته شده باشید و اجازه دهید در هر سکو ، در هر ساعت از روز ، به اطلاعاتی درباره ی شما دسترسی پیدا کنند.

روند ایجاد یک وب سایت آسان است. آنچه سخت است در مرحله ی بعدی است!

شما باید یک طراحی وب سایت ساده داشته باشید که به مشتری  نشان دهد که شما چه فردی هستید.

 

لندینگ پیج یا صفحه ی فرود

از نظر نسبت ، باید ۱۰٪ از مطالب مربوط به “درباره شما” باشد.شما موظف هستید خودتان را به مشتری معرفی کنید.

توجه:شما باید درک کنید که مشتری ها به دنبال چه چیزی هستند و هنگامی که آن ها را پیدا کردید ، خود را به عنوان شخصی معرفی کنید که بتواند چنین الزاماتی را ارائه دهد. این کار را انجام دهید و هر بار نتیجه را ببینید.

صفحه اصلی شما باید کوتاه و قدرتمند باشد.به عبارت دیگر ، CTA باید چنان قدرتمند باشد که مشتریان بالقوه را ترغیب کند که “بیشتر بدانند”.

نکات کلیدی برای سفارش طراحی سایت

CTA مخفف Call To Action است. همانطور که از نامش مشخص است هدف این تکنیک این است که کاربر را تشویق به کلیک بر روی دکمه  CTA می کند تا فعالیت مورد نظر انجام شود. CTA ها در بنرها ، وب سایت ها و خبرنامه ها کاربرد دارد.

شما هنگام ایجاد صفحات فرود نیازی به مهارت برنامه نویسی ندارید ، زیرا افزونه هایی مانند Thrive Architect وجود دارد که به شما امکان می دهد تا در عرض چند دقیقه (نه چند روز) یک صفحه فرود (لندینگ پیج) بسازید.

روی لندینگ پیج (صفحه ی فرود) باید چه مطالبی قرار بگیرد؟

 • دلایلی که باعث شود آن ها به شما اعتماد کنند.
 • بدون تعهد و مشاوره رایگان (بله ، لطفا هزینه ای را برای این … پرداخت نکنید.)
 • فرم ساده ای که به خوانندگان امکان می دهد نام ، شماره تماس و آدرس ایمیل خود را بگذارند.

چند مورد از بهترین لندینگ پیج ها

۱ . Shopify

 

مانند خیلی از صفحه های فرود دیگر صفحه فرود Shopify’s ساده و گیراست. این صفحه به جای تکیه کردن بر پاراگراف به گلوله های ساده تکیه دارد، تا جزئیات را به اشتراک بگذارد. همه عناصر موجود در این صفحه به آسانی شما را به این نکته می رساند: فروش آنلاین با ابزار خود.

۲.Nauto

 

Nauto، یک پلتفرم داده برای ماشین های خودران است، کمک می کند تا رانندگی خودمختاری را برای شرکت هایی که ناوگان وسایل نقلیه خود را مدیریت می کنند، ایمن کنند. به طور طبیعی مشتریان این سایت به انواع اطلاعات نیاز دارند تا آنها را در این پلتفرم به فروش برسانند. Nauto این قابلیت را دارد، این سایت شبیه یک کتاب فوق العاده ساده بسته بندی شده است که صفحه فرود به شما هر دو فرم تماس ساده و برخی از آماررا نشان می دهد. چرا که این منبع بسیار مهم است.

در بالای صفحه که در تصویر نشان داده شد، یک عکس گرم از فضای داخلی car’s، فرم ثبت را در آغوش می‌کشد. دکمه “دانلود” سبزرنگ هدف است (در جاده، به معنای حرکت سبز).

مرحله ۲: استفاده از ابزارهای مناسب برای طراحی وب

یک طراح وب غالباً طیف گسترده ای از ابزارها را در اختیار دارد اما اگر شما یک مبتدی باشید (و فکر می کنید که طراحی وب می تواند برای شما درآمد کسب کند) ، برای شروع فقط به چند ابزار نیاز دارید.

 •  تم های حرفه ای
 • صفحه ساز
 • هاستینگ وب

بله ، برای شروع کار به عنوان طراح وب مبتدی ، فقط به سه مورد فوق نیاز دارید.

انتخاب تم های حرفه ای و مناسب

این امر بسیار مهم است. برای کمک به شروع مهارت های طراحی وب خود ، باید طیف گسترده ای از تم ها را داشته باشید.

انتخاب تم های مناسب از این جهت اهمیت دارد که میتواند مشتری را جذب یا دفع کند. بنابراین ، مطمئن شوید که به این امر توجه دارید.تم ها کار شما را آسان میکنند؛چون نیازی به نوشتن کد ندارند.

شما مهارت کدگذاری زیادی ندارید ، درست است؟

چرا انتخاب تم های مناسب مهم است؟

برای مبتدیان ، استفاده از آن آسان است زیرا شما به عنوان یک طراح وب تازه مهارتهای محدود دارید. مهمتر از همه ، شما نیازی نیست که دست خود را با کدنویسی و همه آن چیزهایی که ذهن را به هم می زنند کثیف کنید.

مرحله ۳: خدمات خود را ارتقا دهید (گویی فردا وجود ندارد)

این مرحله برای موفقیت شما بسیار مهم و حیاتی است. روند ساختن یک نمونه کاره و استفاده از ابزارهای مناسب فقط دو مرحله برای ساختن یک پایه قوی برای سرمایه گذاری جدید شما در طراحی وب است. مرحله مهم بعدی ارتقاء خدمات شماست.

بنابراین ، چگونه خدمات طراحی وب خود را مانند یک حرفه ای (و با عزت در تعامل) ارتقا می دهید؟

استراتژی های قوی و بسیار مؤثر برای ارتقاء خدمات طراحی وب

 

 • ارائه خدمات رایگان طراحی وب برای ۱۰ مشتری اول
 • از تبلیغات رسانه های اجتماعی مانند تبلیغات فیس بوک برای دسترسی به مخاطبان خاص یا بازار استفاده کنید.
 • به مشتریان اجازه دهید مبلغی را به دلخواه به شما بپردازند (براساس آنچه فکرشان در مورد سطح خدمات شماست)
 • ارائه خدمات طراحی وب با هزینه کم با چندین سرویس upsell
 • در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی مانند Facebook و LinkedIn فعال باشید.

مرحله ی ۴:رزومه ی خود را به نمایش بگذارید

بیشتر طراحان وب از اینکه رزومه خود را وارد کرده و ارائه دهند میترسند اما نباید اینگونه باشد.
نشان دادن رزومه یکی از بهترین روش ها برای ساخت اعتماد بین طرفین و بالا بردن اعتماد به نفس است . پس تا ممکن باید رزومه خود را بر روی بلاگ پروتوفیلو خود به نمایش بگذارید .
با توجه به vwo ارائه مدارک و گواهی نامه میتواند حدود ۳۴٪ بهتر مکامله هارا پیش برده و باعث ایجاد صحبت شود پس چرا از انها استفاده نکنید؟

چه مکانی برای قرار دادن رزومه مناسب است؟

 • چندین گواهی نامه بر روی صفحه اصلی
 • یک صفحه جدا برای گواهی های خود
 • چرخش خودکار سایت برو روی گواهی ها تا اعتماد بیشتری کسب کنید.

برای به دست اوردن چنین نتیجه ای من از thrive ovation که تنها پلاگین برای مدارک در ورد پرس است استفاده میکنم .
این پلاگین به شما اجازه میدهد که تمام گواهی نامه های خود را در یکجا ترتیب گذاری کنید و مشخص کنید که هر کدام از انها در کدام صفحه نمایش داده شوند.
شما وقتی که دارید طراحی هایی وب سایت هایی به این فوق العاده ای انجام میدهید نباید از اینکه گواهی و شواهد خود را نشان مشتری دهید بترسید.

موفق و پیروز باشید.

مطالب مرتبط

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link