چند روش برای کسب رتبه در گوگل مپ – راه های بهتر شدن کسب و کار در گوگل مپ

لیست گوگل مپ شما، ابزاری مهم برای بازاریابی تجارت و کسب و کار شماست. گوگل مپ می تواند به شما در یافتن مشتری های جدید کمک کند، باعث موفقیتتان شود و کارهای بیشتری برای شما بوجود آورد، آن هم به…

امیررضا

انتشار در: ۵ مرداد ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

لیست گوگل مپ شما، ابزاری مهم برای بازاریابی تجارت و کسب و کار شماست. گوگل مپ می تواند به شما در یافتن مشتری های جدید کمک کند، باعث موفقیتتان شود و کارهای بیشتری برای شما بوجود آورد، آن هم به صورت کاملاً رایگان.

اما این مزایا فقط درصورتی قابل دستیابی است که رتبۀ شما در لیست، دارای سطح بالایی باشد و فقط به این دلیل که کسب و کار شما در لیست یک منطقه وجود دارد، به این معنی نیست که گوگل به طور خودکار آن را برای جستجوی آن منطقه رتبه بندی می کند.

در واقع، نزدیکی تنها یکی از بسیار عواملی است که گوگل مپ هنگام رتبه بندی لیست های کسب و کار در نظر میگیرد. در این مقاله، ما ۱۰ تاکتیک (استراتژی) را برای شما ارائه میدهیم تا لیست گوگل مپتان رتبۀ بالا تری در لیست دریافت کند و بتوانید از تمام مزایای مرتبط استفاده کنید.

 

کسب و کار در گوگل مپ

کسب و کار در گوگل مپ [۱]

در این مقاله، مسائل زیر را پوشش میدهیم:

  • چگونه لیست گوگل مپ خود را ایجاد و بنام خود ثبت کنید.
  • نحوۀ ارائه اطلاعات تکمیلی که باعث افزایش رتبه و مشتریان شما می شود.
  • و اقدامات دیگری که می توانید برای بهبود بیشتر رتبه بندی لیست گوگل مپتان در وب سایت خود انجام دهید.

۱.کسب و کار خود را به گوگل مپ اضافه کنید

واضح است که اگر در وهله اول اگر در لیست گوگل مپ نباشید، نخواهید توانست رتبه بالاتری کسب کرده یا بازاریابی موفقی را از طریق گوگل مپ داشته باشید. اگر از قبل یکی دارید، از این بخش رد کنید. اگر لیستی ندارید یا مطمئن نیستید، مراحل زیر را برای افزودن کسب و کار خود به گوگل مپ دنبال کنید:

  1. به com/maps و یا به برنامه Google Maps در گوشی هوشمند خود بروید و نام کسب و کار خود را جستجو کنید.
  2. اگر نام تجارتتان در منوی کشویی با مکانی در کنار آن ظاهر شد، پس شما یک لیست دارید و می توانید به بخش بعدی بروید.
  3. اگر نام کسب و کار شما ظاهر نشد، در منوی کشویی گزینۀ “add a missing place” را مشاهده خواهید کرد. وقتی که روی آن کلیک کردید، از شما خواسته می شود نام، دسته‌بندی و موقعیت مکانی خود را وارد کنید.
  4. لیست کسب و کار گوگل مپ خود را بدست آورید

۲.به دست آوردن لیست

دومین مرحله برای دستیابی رتبۀ بالاتر کسب و کار شما در گوگل مپ، بدست آوردن لیستتان است.

دلیل این امر این است که وقتی لیست خود را ایجاد می کنید، تنها چیز هایی که می توانید وارد کنید نام، دسته‌بندی و مکان هستند؛

اما وقتی لیست خود را بدست می آورید(به نام خود ثبت می کنید)، می توانید اطلاعات بیشتری در مورد کسب و کار خود ارائه دهید و هرچه اطلاعات وارده در آن بیشتر باشد، در گوگل مپ رتبۀ بالاتری پیدا می کند.

علاوه بر آن، در صورت عدم  بدست آوردن لیستتان، نمی توانید سایر مراحل این راهنما را انجام دهید.

شرط لازم برای بدست آوردن لیست کسب و کارتان در گوگل مپ، داشتن حساب کاربری رایگان Google My Business است.

اگر از قبل یک حساب کاربری دارید، فقط کافیست لیست کسب و کار گوگل مپ خود را ایجاد کنید، گزینه ای را انتخاب کنید که می گوید “Claim this business” یا “Own this business?” و دستورات را دنبال کنید. اگر حساب کاربری ندارید، بر روی https://business.google.com/create کلیک کرده و یک حساب ایجاد کنید.

۳.اطلاعات را به لیست کسب و کار گوگل مپ خود اضافه کنید

حال، شما آماده هستید تا کسب و کار خود را برای نتایج جستجوی محلی گوگل مپ بهینه کنید. برای افزودن اطلاعات بیشتر به لیست خود، به حساب My Business گوگل خود وارد شوید. در اینجا یک داشبورد با چندین برگه در کنار آن مشاهده خواهید کرد. برگه “Info” را انتخاب کنید، که شامل نام، دسته‌بندی، آدرس، منطقه خدمات (در صورت وجود)، ساعت کاری، ساعت های خاص، شماره تلفن، وب سایت، محصولات، خدمات، ویژگی ها و توضیحات شما می باشد.

 

نام و آدرس خود را ثابت نگه دارید

گوگل مپ کسب و کار هایی را در رتبه بندی قرار میدهد که به آنها اعتماد داشته باشد، و یکی از راه های جلب اعتماد، ثابت نگه داشتن نام و آدرس است. برای مثال اگر مکان کسب و کار شما در خیابان سعدی قرار دارد، آن را بصورت خ. سعدی ننویسید. همچنین باید دقت کنید که نام و آدرس کسب و کارتان در سراسر رسانه های اجتماعی و وب سایت ها یکسان باشند.

کد منطقه شماره تلفن خود را وارد کنید

برای اثبات واقعی بودن شماره تلفنتان به گوگل مپ، حتما کد منطقۀ خود را در بخش شمارۀ تماستان وارد کنید.

ساعات کاری خود را بروزرسانی کنید

لیستهای گوگل مپ میگویند که چه زمانی یک کسب و کار باز یا بسته میباشد. بروز رسانی این زمان ها، به گوگل نشان میدهد که شما فعال هستید و در نتیجه، باعث افزایش اعتمادپذیری شما شده و به رتبه بندیتان کمک می کند.

حتماً ساعات کاری خود را در روز های تعطیلی بروزرسانی کنید تا برچسب “hours might differ” دریافت نکنید.

یک توضیحات برای کسب و کار خود بنویسید

این توضیحات باید به گونه‌ای نوشته شوند که اطلاعات مفصلی راجع به کسب و کارتان برای مشتریان ارائه دهد. همچنین باید طوری نوشته شود که به خدماتی که ارائه میدهید مربوط باشد تا مردم راحت تر بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. سعی کنید از چندین کلمات کلیدی هم در متن خود استفاده کنید.

کسب و کار خود را به درستی دسته بندی کنید

دسته بندی امر بسیار مهمی است. برای دسته بندی اصلی(primary category) خود، موردی را انتخاب کنید که به بهترین وجه ارائه دهندۀ اصلی کسب و کار شما میباشد. اگر کسب و کارتان می تواند در دسته بندی های دیگری هم قرار بگیرد، آنرا در دسته بندی های فرعی(secondary categories) انتخاب کنید.

 

۴.به لیست کسب و کار گوگل مپتان عکس اضافه کنید

اولین دلیلی که باید برای لیست خود عکس آپلود کنید، این است که نشان میدهد شما فعال هستید که همانطور که گفته شد، باعث افزایش اعتماد پذیریتان میشود. دوم، بخاطر تکنولوژی شناسایی عکس گوگل است که باعث می شود عکس شما در نتایج جستجو های محلی نیز نمایش داده شود.

و سوم اینکه، برای سئو موثر است، زیرا که مردم عکس دیدن را دوست دارند و توجه آنها را جلب می کند. علاوه بر آن اگر عکس نگذارید، یک تصویر بصورت پیش فرض از نقشۀ مکانتان نشان داده می شود، که جلوۀ خوبی ندارد.

پس برای افزایش رتبۀ لیست گوگل مپ یک عکس با کیفیت را به لیست خود آپلود کنید.

۵.در گوگل نقد و بررسی بگیرید

واضح است که اگر نقد های مثبتی بگیرید، رتبه بندی گوگل شما هم بالاتر میرود. حال برایتان سوال است که چگونه باید نقد دریافت کرد؟ اگر شما لیست کسب و کار خود را در گوگل مپ ایجاد کنید، این بخش بطور خودکار باز می شود. اما اینکار به این معنی نیست که بلافاصله از مردم نقد دریافت میکنید.

شما باید از مشتریان خود بطور مداوم درخواست کنید تا نظرشان را دربارۀ کارتان بنویسند و شما هم باید بصورت فعالانه به آنها پاسخ بدهید. پاسخ به نقد ها باعث می شود دیگران هم به نوشتن نظر خود ترغیب شوند و همچنین می تواند باعث محو شدن نظرات منفی شود.

۶.لیست های مختلف گوگل مپ خود را تلفیق کنید

گوگل اعتبار کسب و کارهایی که شماره تلفن یکسانی دارند را کم میکند. پس لیست های با اطلاعات یکسان و اطلاعات اضافی را حذف کنید تا بر روی لیست اصلیتان تاثیر منفی نگذارد.

۷.بطور مداوم در لیست کسب و کار خود پست بگذارید

مانند سایر رسانه های اجتماعی، شما میتوانید در لیست کسب و کار گوگل مپ خود نیز پست بگذارید. به طور مداوم پست گذاشتن به گوگل نشان می دهد که شما فعال هستید و بر رتبه بندی شما موثر خواهد بود. همچنین از طریق پست ها می توانید با مردم تعامل داشته باشید.

۸.مطمئن شوید که پاسخگویی وب سایتتان خوب است

علاوه بر کار های فوق، شما همچنین می توانید برخی از بهینه سازی ها را بر روی وب سایت خود انجام دهید تا بر رتبۀ شما تاثیر بگذارد. اولین چیزی که از اهمیت قابل توجهی برخوردار است، پاسخگویی وب سایت شماست و به این معنی است که باید بطور کامل در هر دستگاه و اندازه‌ای کار کند. این امر بخاطر این حائز اهمیت است که تقریبا ۶۰% جستجو های گوگل بر روی دستگاه های تلفن همراه انجام می شود.

۹.کلمات کلیدی محلی را به وب سایت خود اضافه کنید

چیز دیگری که باعث بهبود رتبۀ شما می شود، بکار گیری کلمات کلیدی محلی و مربوط به آن مکان می باشد. تاکید کردن برای گوگل که شما در یک مکان بخصوصی هستید، باعث افزایش شانس بهبودی رتبۀ شما خواهد شد. شما میتوانید در هِدِر، عنوان، بخش تماس با ما، داخل متن، عکس ها، لینک ها و… از این کلمات کلیدی محلی استفاده کنید.

۱۰.آدرس گوگل مپ را در وب سایت خود قرار دهید

یک راه دیگر برای اینکه رتبۀ خود را در گوگل مپ افزایش دهید، این است که یک آدرس گوگل مپ را در سایت خود قرار بدهید. انجام اینکار، یک راه دیگر برای نشان دادن مکان اصلیتان به گوگل می باشد که میدانیم باعث بهبود رتبه خواهد شد.«از همان آدرس وارد شده در لیست کسب و کار گوگل مپ خود استفاده کنید.»

برای قرار دادن آدرس گوگل مپ در وب سایت خود، نام کسب و کار خود را در گوگل مپ جستجو کنید. در لیست خود روی “Share” کلیک کرده و برگه “Embed a map” را انتخاب کنید. لینک را کپی کرده و در صفحۀ تماس کسب و کارتان جایگذاری کنید.

پایان

لیست های کسب و کار در گوگل مپ روز به روز پیشرفته تر می شوند و به مصرف کنندگان این امکان را می دهند تا اطلاعات مورد نیاز خود را به سرعت دریافت کرده و تصمیمات خرید آگاهانه‌ای بگیرند. نکات مربوط به این پست را دنبال کنید تا کسب و کارتان در میان برترین های گوگل مپ نشان داده شود و افزایش بازدید، تعامل و درآمد حاصل از آن را تجربه کنید!

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *