فیلم وال استریت

نقد فیلم وال استریت (Wall Street) از برترین فیلم های حوزه کسب و کار

این فیلم روایتگر داستان یک مرد جوان و جاه‌طلب است که در نظر دارد با کسب ثروت، سبک زندگی مرفهی را در پیش گیرد.از آنجا که بسیاری از معاملاتی که در وال استریت انجام می شود غیرقانونی و کثیف است...

امیررضا

انتشار در: ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

قطعا کسی را پیدا نمی کنید که با وال استریت آشنا نباشد. به جرات می توان گفت که حداقل تا چند سال پیش کل بازار مالی دنیا از آنجا کنترل می شد. بدون شک باید گفت وال استریت یکی از برترین فیلم‌های کارآفرینی برای همه‌ی زمان‌ها است. این فیلم روایتگر داستان یک مرد جوان و جاه‌طلب است که در نظر دارد با کسب ثروت، سبک زندگی مرفهی را در پیش گیرد.از آنجا که بسیاری از معاملاتی که در وال استریت انجام می شود غیرقانونی و کثیف است، این فیلم تلاش می کند تا به شما بگوید که روحتان را به پول نفروشید و مدیریت پول و پرتفو را به شما آموزش می دهد.

نقد فیلم وال استریت

وال استریت

نام فیلم : Wall Street

کارگردان: الیور استون

بازیگران: مایکل داگلاس، چارلی شین، داریل هانا

سال نمایش:۱۹۸۷

تصویری از فیلم وال استریت

نقد و بررسی فیلم وال استریت

وال استریت فیلمی به کارگردانی الیور استون محصول سال ۱۹۸۷ آمریکا است که دنباله ی این فیلم یعنی وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. این فیلم معروف یکی از بهترین محصولات ایالات متحده و به زبان انگلیسی است.

فیلم وال استریت با بازی تامارا تونی و مایکل داگلاس یکی از بهترین فیلم‌های انگیزشی سینمای جهان است که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

فیلم وال استریت،فیلمی جذاب و انگیزشی در حوزه ی کسب و کار است که درس های زیادی درباره کارآفرینی به ما می دهد.

کارآفرینی دنیای عجیب و غریبی دارد. اگر به عنوان یک کارآفرین شروع به کار و فعالیت کنید خواهید دید که هر روز مطلب جدیدی یاد می‌گیرید و همزمان با این یادگیری رشد و پیشرفت می‌کنید و در مسیر جدیدی قرار می‌گیرید.

دیدن فیلم های انگیزشی و مربوط به کارآفرینی،یکی از راه های تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق است.اگر می خواهید در حوزه ی کارآفرینی موفق باشید،می توانید بخشی از زمان خود را صرف تماشای فیلم های کارآفرینی کنید.ما در سایت کلاته، در یک مقاله، لیستی از ۵۱ فیلم برتر حوزه ی کسب و کار و کارآفرینی را معرفی کرده ایم که شما می توانید با مراجعه به مقاله با این فیلم های عالی و بی نظیر آشنا شوید.

با تماشای فیلم وال استریت متوجه می شویم که این فیلم درس های زیادی در رابطه با کسب و کار به ما می دهد و یک کارآفرین با دیدن این فیلم در میابد که برای رسیدن به موفقیت و سود نباید هرکاری را انجام داد و همچنین می فهمد که معیارهای اخلاقی و انسانی اهمیت زیادی در کارآفرینی دارند.

اکثر فیلم های انگیزشی سعی دارند شما را به جلو هل بدهند و برای کار و فعالیت بیشتر به شما انگیزه بدهند تا سریع تر به موفقیت و هدفتان برسید،اما فیلم وال استریت علاوه بر این موضوع،از مخاطب می خواهد در مسیر حرکت به سوی پیشرفت و موفقیت،گاهی اوقات به پشت سرش نگاه کند و مسیری که طی کرده را بررسی کند تا اگز در کارش اشتباهی وجود داشته،متوجه آن شود و همینطور متوجه شود که موفقیت هایش را بر چه اساسی به دست آورده است.برای اینکه مشکلات مانع پیشرفت یک کارآفرین نشوند،او باید مطمئن شود که موفقیت هایش بر اساس اخلاق و انسانیت به دست آمده باشند.

داستان فیلم وال استریت

فیلم وال استریت،سعی دارد به داستان کارهای غیراخلاقی در بازار بورس وال استریت اشاره کند.در سال ۱۹۸۵،باد فاکس،یک کارگزار جوان است که در شرکتی در حوزه سهام و معامله کار می کند و تمام تلاشش را می کند تا به اهدافش برسد اما موفق نشده.باد فاکس برای رسیدن به زندگی ایده آل خود،تصمیم می گیرد از گردن گکو که فردی حرفه ای و ماهر در وال استریت است،درس بگیرد و با او همراه شود.باد فاکس در روز تولد گردن گکو با او ملاقات می کند و آن ها با هم صحبت می کنند و گردن تصمیم می گیرد مشتری فاکس شود و از او سهام بخرد.چند هفته بعد معاملاتی بین فاکس و گکو صورت گرفت و این معاملات و ارتباط موجب شد که گکو از فاکس خوشش بیاید و او را با خود همراه کند.

گکو به فاکس گفت که برای رسیدن به پیشرفت و موفقیت نباید از هیچ کاری فروگذار کند و حتی اگر راهی که منتهی به موفقیتش می شود راهی غیر اخلاقی و اشتباه باشد نیز باید آن راه را طی کند.این موضوع باعث شد که باد فاکس در این راه از کارگزاران مهم جاسوسی کند و اطلاعات به دست آمده را به گردن گکو بدهد.

در واقع می توان گفت فیلم وال استریت کارآفرینانی را نشان می دهد که به اخلاق و انسانیت تعهد ندارند و برای درسیدن به موفقیت و پول دست به هر کاری می زنند.این فیلم از مخاطب می خواهد در حوزه ی کاری به مسائل اخلاقی توجه کند زیرا در این صورت است که رشد و پیشرفت حقیقی صورت می گیرد.

فیلم وال استریت

تصویری از فیلم وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

فیلم وال استریت چه درس هایی به ما می دهد؟

با تفکر در درس هایی که فیلم وال استریت به ما می دهد،هم از تماشای فیلم لذت می بریم و هم می توانیم از این درس ها در کسب و کارمان استفاده کنیم.

درس اول:تا زمان رسیدن به هدف، دست از تلاش برندارید

در فیلم وال استریت،باد فاکس وقتی تصمیم می گیرد برای گردن گکو کار کند،۵۹ روز به طور مداوم با دفتر آقای گکو تماس گرفت تا مصمم بودن خود را نشان دهد و این موضوع باعث شد آقای گکو او را بپذیرد.

در زمینه ی کسب و کار نباید از پایداری و مقاومت ترسید،همانطور که باد فاکس برای رسیدن به هدفش  مقاومت کرد. همیشه آن قدر تلاش کنید که تمام موانعی که در مسیر موفقیت قرار دارد در برابر شما سر تعظیم فرود بیاورد.

درس دوم:پول همه چیز نیست

نکته ی مهمی که یک کارآفرین باید به آن توجه کند این است که پ.ل هدف زندگی نیست.در راه موفقیت پول نباید هدف باشد،بلکه لازم است که وسیله ای باشد برای رسیدن به آرامش.پول مایه ی آسایش است اما اگر به دید هدف به آن نگاه کنیم،به مشکلات برمیخوریم.پس دریافتیم که در زندگی چیزی مهم تر از معیارهای اخلاقی و انسانی نیست و برای تبدیل شدن به یک فرد موفق و همیجنیم ثروتمند،باید از پول به عنوان وسیله ای برای آرامش زندگی استفاده کنیم و در درجه ی اول به اخلاق و انسانیت توجه کنیم.

درس سوم:در انتخاب دوستان خود دقت کنید

یکی از درس های مهمی که فیلم وال استریت به ما می دهد این است که دوستانمان در تعیین سرنوشتمان تاثیر بسیاری دارند.به همین دلیل باید با دقت دوستان و همنشینانمان را انتخاب کنیم.

در دنیای کارآفرینی در راه رسیدن به موفقیت نمی توان هرکسی را به عنوان دوست برگزید.کارآفرینانن جوان معمولا در زمینه کاری ایده ها و تصمیماتشان را با دوستان خود در میان میگذارند و از آنها مشورت می گیرند،حال ممکن است مشورت و پیشنهاد آن ها باعث ضرر کارآفرین شود و او را از راه رشد پیشرفت دور کند.

در واقع شخصیت ما تشکیل شده از ترکیب شخصیت پنج نفری که بیشتر از همه با آن ها در ارتباط هستیم،پس باید این پنج نفر را طوری تعیین کنیم که ترکیب افکار و نظراتشان ما را به موفقیت برساند.

درس چهارم: برای رسیدن به موفقیت دست به کارهای غیرقانونی نزنید

کارآفرینان تازه کار در ابتدای راه میخواهند سریعا به رشد و پیشرفت برسند و برای این منظور ممکن است دست به اقدامات غیرقانونی بزنند و همین امر موجب می شود برای همیشه از صحنه رقابت خارج بشوند.

درباره فیلم وال استریت: پول هرگز نمی‌ خوابد(دنباله فیلم وال استریت)

وال استریت: پول هرگز نمی‌ خوابد، فیلمی درام محصول سال ۲۰۱۰ کشور آمریکا به کارگردانی الیور استون است. بازیگرانی چون ریچارد استراتون، هری کریگان، مایکل داگلاس، کری مولیگان، شایا لباف، سونیل هیرانی، ماریو بارتیرومو و آستین پندلتن در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند.

فیلم وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

تصویری از فیلم وال استریت : پول هرگز نمی خوابد

 

فیلم وال استریت: پول هرگز نمی‌خوابد که دنباله ی  مجموعه فیلم‌های وال استریت به حساب می‌آید، در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۰، نقدهای مثبتی را از سوی بسیاری از منتقدان دریافت کرد و در جشنواره‌های مختلف افتخارات متعددی را بدست آورد که از میان آنها می‌توان به نامزدی دریافت یک جایزه گلدن گلوب و کسب یک جایزه در جشنواره بین‌المللی فیلم پام اسپرینگز ۲۰۱۱ اشاره کرد.

قسمت اول فیلم وال استریت داستان پیچیده ای ندارد و اشاره به موضوع طمع کرده و سعی دارد کسانی مثل گردن گکو را نشان دهد که می تواند در طی چند روز افراد زیادی را بیکار کند.

فیلم وال استریت نشان می‌دهد که بخشی از پولشویی‌های انجام‌شده در وال استریت از طریق رانت اطلاعاتی رقم می‌خورد و اغلب بورس‌بازان موفق، سعی می‌کنند چرخه رانت اطلاعاتی را در اختیار گیرند.

یکی از بورس بازان موفق دهه هشتاد وال استریت،وارن بفت،اعتراف کرده: بخش زیادی از سودهای کلان خود را درست در شرایطی که همه ترسیده‌اند و در تصور ویرانی بازار بودند، با حفظ آرامش و خریدهای درست، به‌دست آوردم. چون اطلاعات ذی‌قیمتی داشتم که حتماً موفق خواهم شد، قمار در وال استریت شبیه خریدن بلیط بخت‌آزمایی نیست.

سخن پایانی

در مقاله فوق سعی کردیم فیلم وال استریت را بررسی کنیم و درس هایی که می توان از این فیلم انگیزشی گرفت،بیان کردیم.درس هایی که از فیلم های این چنینی میگیریم،گاهی اوقات به تنهایی می توانند انسان را به موفقیت و پیشرفت قطعی برسانند.

سوالات متداول درباره ی فیلم وال استریت

فیلم وال استریت ساخت چه سالی است؟

فیلم وال استریت ساخت سال ۱۹۸۷ است و با فیلم گرگ وال استریت تفاوت دارد.

بازیگران فیلم وال استریت چه کسانی هستند؟

مایکل داگلاس، چارلی شین، داریل هانا

فیلم وال استریت چه هدفی را دنبال می کند؟

فیلم وال استریت، فیلمی انگیزشی در حوزه ی کسب و کار است که درس های زیادی درباره ی کارآفرینی به ما می دهد 

از فیلم وال استریت چه درسی می گیریم؟

 فیلم وال استریت درس های خوبی در رابطه با کسب و کار به ما می دهد و یک کارآفرین با دیدن این فیلم متوجه می شود که برای رسیدن به موفقیت و سود نباید هرکاری را انجام داد و همچنین می فهمد که معیارهای اخلاقی و انسانی اهمیت زیادی در کارآفرینی دارند.

تفاوت فیلم وال استریت با دیگر فیلم های انگیزشی چیست؟

اکثر فیلم های انگیزشی می خواهند مدام شما را به جلو هل بدهند تا سریع تر به موفقیت و هدفتان برسید. اما فیلم وال استریت علاوه بر این موضوع، از مخاطب می خواهد در مسیر حرکت به سوی پیشرفت و .موفقیت، گاهی اوقات به پشت سرش نگاه کند و مسیری که طی کرده را بررسی کند تا اگز در کارش اشتباهی وجود داشته، متوجه آن شود

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *