استفاده از سئو در جهت رشد تجارت و کسب و کار

در طول دو سال گذشته ، ما به چشم خود دیده ایم که گوگل سیگنال های مارک تجاری خود را به عنوان یک عامل رتبه بندی افزایش می دهد و برای من آشکار است که با تکامل الگوریتم این روند…

امیررضا

انتشار در: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود 6 دقیقه زمان می برد

جمله زیر خود به تنهایی جواب اینکه چرا نباید تمام تمرکزتان را در یک مکان مصرف کنید است . شما برای تقویت سئو سایت خود باید سعی کنید در بهترین حالت ممکن مخاطبان خود را در وهله اول جذب کنید. این مخاطب ها باید هوشمندانه انتخاب شوند که بتوانید آن ها را در مرحله های بعدی به بازدید کنندگان دائمی وبسایت خود و بعدا به مشتری های خود تبدیل کنید.

مخاطبان هدف شما خود را محدود به یک کانال و یک شبکه نمی کنند ، بنابراین نباید تجارت شما نیز محدود به یک مکان شود.(کریس گرگور)

تک تک مخاطبانی که جذب میکنید اهمیت دارند چرا که امکان دارد آنها آن شخصی باشند که به مشتری دائمی و یا مشتری بزرگ شما تبدیل شوند. پس نباید به هیچ عنوان حتی یکی از آنها را از دست بدهید!

استفاده از سئو در جهت رشد تجارت

استفاده از سئو در جهت رشد تجارت [۱]

راه حل جذب تک تک مشتریان چیست؟

خوب برای اینکار باید چه کاری انجام دهید؟ ساده است فقط کافیست حتی از کوچک ترین شانس برای جذب مخاطب خود گذر نکنید.این شانس میتواند به عنوان عضویت در یک شبکه اجتماعی و یا یک پست مخصوص گروه خاصی از افرادی باشد که حتی فکر نمیکنید احتمال داشته باشد به مشتریان شما تبدیل شوند.

بیایید رو راست باشیم حتی اگر کار شما فروش اسباب بازی برای کودکان هم باشد باید این احتمال را بدهید که شاید یک فرد با سن بالا بخواهد از شما خرید کند.

خوب فکر میکنم حالا که با هم روی این قضیه به توافق رسیدیم وقت این است که دلیل ها و علت های این راهنما را به صورت عملی و علمی تر به شما توضیح دهیم.

توضیح اساسی این روش:

SEO یکی از بهترین کانال های بازاریابی برای بازده سرمایه گذاری برای بیشتر مشاغل کوچک است. به همین دلیل ، بسیاری از شرکت ها کل بودجه بازاریابی خود را در تاکتیک های سئو سرمایه گذاری می کنند.

شما به عنوان صاحب یک شرکت سئو فکر می کنید که خوب با این کار مشتریان ایده آل خود را جذب میکنید و این تئوری کاملا درست است .اما…

اما با این وجود که نظریه بالا کاملا درست است ، مهم است که به این نکته اشاره کنیم که برخی از بهترین کمپین های سئو ما برای شرکت هایی بوده است که در بیش از یک کانال بازاریابی سرمایه گذاری می کنند.

چرا برای نتیجه بهتر در سئو باید بیش از یک کمپین بازاریابی داشت؟

در طول دو سال گذشته ، ما به چشم خود دیده ایم که گوگل سیگنال های مارک تجاری خود را به عنوان یک عامل رتبه بندی افزایش می دهد و برای من آشکار است که با تکامل الگوریتم این روند ادامه خواهد یافت.

سئو ، از نظر ماهیت خود ، کانال خوبی برای ایجاد آگاهی از برند نیست ، زیرا کاربران قبل از جستجوی آن باید از محصول یا خدمات آگاهی داشته باشند.

آیا اینستاگرام مهمترین شبکه اجتماعی از نظر بازاریابی در سال ۲۰۲۰ خواهد بود؟

علائم یا سیگنال های تجاری چیست؟

هیچ کس از همه علائم و سینگال های Google مطلع نیست ، اما در این مقاله ما به آنچه مهمترین سینگال از نظر ماست توجه خواهیم کرد:

نمایش جستجو های بر اساس برند ها

شما می توانید از Google Trends استفاده کنید تا ببینید چند بار افراد نام تجاری شما را جستجو کرده اند.

تصویر زیر مقایسه ای از جستجوهای مارک تجاری یک شرکت کنترل آفات منطقه ای در مقابل رقبای برتر آن در سطح کشور است. می توانید ببینید که آنها با اینکه یک شرکت محلی کوچک و شناخته نشده تر نسبت به رقبای خود هستند نسبت به آنها بسیار بیشتر جستجو میشوند.

اگرچه وب سایت آنها به اندازه این مارک ها و برند های بزرگ تر ولی به اصطلاح بین المللی از منظر سئو معتبر یا بگذارید بهتر بگویم شناخته تر شده نیست ، اما آنها دائما از این مارک های بزرگتر در منطقه خود پیشی می گیرند.

سیگنال های تجاری

سیگنال های تجاری [۲]

به خاطر داشته باشید که این داده ها به صورت کلی و همبسته هستند.

اشتباه نکنید! این صحبت های ما به معنای متوقف کردن انجام سئو و تمرکز بر روی تبلیغات نیست ، بلکه SEO به عنوان یک استراتژی مستقل بازاریابی تنها می تواند شما را تا این لحظه سوق دهد.

سیگنال های تجاری فقط یکی از صدها فاکتور است که گوگل برای رتبه بندی وب سایت ها استفاده می کند. با این حال ، اکثر فعالیتهای مرتبط با سئو ، برای ایجاد سیگنال های برند آنلاین بسیار کمی انجام می دهند.

ما از شما چه میخواهیم ؟

فقط یک چیز. تمرکز خود را روی عامل ثابت نگه ندارید و سعی کنید هم بر روی سئو ، هم بر روی تبلیغات ، هم بر روی فعالیت در شبکه های اجتماعی و همینطور بقیه عوامل تمرکز کنید و از هیچ کدام غافل نشوید.

داشتن یک استراتژی بازاریابی خوب که شامل چندین کانال بازاریابی علاوه بر SEO است ، سیگنالهایی را ایجاد می کند که فعالیتهای SEO به تنهایی نمی توانند ایجاد کنند.

استراتژی بازاریابی

فعالیتهایی که می توانند به بیشتر جستجو شدن برند شما منجر شوند

واضح ترین کانال هایی که می توانند جستجوی اسم برند شما را افزایش دهند تلویزیون ، رادیو ، بیلبوردها ، نامه مستقیم و غیره است. مشکل این کانال های بازاریابی تا حدی این است که آنها در دسترس اکثر مشاغل کوچک قرار ندارند. در اینجا لیستی از کانال های بازاریابی جایگزین وجود دارد که می توانند از آنها بدون اینکه مجبور شوید جیب خود را خالی کنید برای رشد خوداستفاده کنید:

بازاریابی هدفمند

نمایش تبلیغات هدف مند برای کاربرانی که در وب سایت شما بوده اند یک روش عالی و کم هزینه برای حفظ برند تجاری شماست.

تبلیغات رسانه های اجتماعی

شکل دیگری از تبلیغات است که می تواند با هزینه کمتری نسبت به سایر کانال های تبلیغاتی ، برند شما را در معرض دید توده ها قرار دهد.

وبینارها

میزبانی وبینارها یک تاکتیک عالی برای نشان دادن تخصص شما به افراد زیادی و ایجاد آگاهی از برند است. حتماً این موارد را برای استفاده در کمپین

های رسانه های اجتماعی خود ضبط و استفاده کنید.

مشارکت از طریق صحبت کردن

مانند وبینارها ، این روشی کم هزینه برای نشان دادن نام تجاری شما به افرادی است که شاید تاکنون از شما چیزی نشنیده باشند. من اغلب در طول

سمینارهایی که حضور داشتم برند تجاری شخصی را که در حال صحبت کردن است جستجو کردم تا بیشتر در مورد آنها اطلاعات کسب کنم. اگر زیاد اهل

سمینار رفتن هستید (مثل من!) شما هم باید تجربه ای شبیه به تجربه من داشته باشید.

بازاریابی از طریق ایمیل

حتی اگر این روش بیشتر مختص افرادی است که قبلا با برند و تجارت شما آشنا شده و اطلاعاتی درباره آن کسب کرده اند ، هنوز یک کانال کم هزینه خوب برای تبدیل مشتریان شما به افرادی است که به صورت رایگان میتوانند برای شما تبلیغات انجام دهند.

هرچه افراد بیشتری در مورد برند شما به صورت آنلاین صحبت کنند ، جستجوهای بیشتری درباره برند شما انجام می شود.

باز هم جمله اول این مقاله را بگذارید تکرار کنم :مخاطبان شما خود را محدود به یک کانال نمی کنند ، بنابراین نباید تجارت شما نیز نباید محدود به یک کانال شود.

سئو تنها بخشی از اکوسیستم بازاریابی است که در آن هر کانال می تواند به هدف افزایش جستجوهای برای نام شرکت شما کمک کند.

پایان

آکادمی کلاته از ابتدای حضورش سعی داشت که همیشه تبدیل به یک راهنما و کمک دست برای شما عزیزان در زمینه پیشرفت در کسب و کار هایتان باشد و در زمینه سئو نیز این مبحث استثنا نیست .

۸ ابزار سئو (SEO) که بازاریابان در شبکه های اجتماعی باید از آن ها استفاده کنند

ممنون که در این راهنما ما را همراهی کردید و امیدواریم توانسته باشیم به شما در انتخاب خود کمک کرده باشیم. مانند همیشه پذیرای نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما در بخش نظرات سایت در پایین صفحه هستیم . امیدواریم که بتوانیم باری دیگر میزبان شما عزیزان باشیم.

مطالب مرتبط

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link