دو راز نگفته در اقتصاد فعلی ایران

 صبح یک استوری  بدون توجه به شرایط اقتصاد فعلی ایران گذاشتم حالم خیلی خوب بود خندان بودم گفتم که انشااله امروز اتفاقات خیلی خوبی برای شما بیافتد که از خوشحالی در پوست خودتان نگنجید این استوری را گذاشتم ۷-۸-۱۰ دقیقه…

احمد کلاته

انتشار در: ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

 صبح یک استوری  بدون توجه به شرایط اقتصاد فعلی ایران گذاشتم حالم خیلی خوب بود خندان بودم گفتم که انشااله امروز اتفاقات خیلی خوبی برای شما بیافتد که از خوشحالی در پوست خودتان نگنجید این استوری را گذاشتم ۷-۸-۱۰ دقیقه بعدش دیدم که ۱۰ تا برایم دایرکت آمد که تو چطور می توانی حالت خوب باشد چطور می توانی انگیزه داشته باشی اصلا ماندم گفتم که چرا این طوری دارند صحبت می کنند همان پیام را یکی از آن پیام ها را گذاشتم داخل استوری و از دوستان خواستم که پاسخ این سوال را بدهند یا پاسخ این اعتراض را بدهند. یک سری جواب ها دادند یک سری هم باز دوباره انرژی منفی دادند یک سری هم حرف های خیلی خوبی زدند تصمیم گرفتم که بیایم یک صحبت کامل و شسته رفته با شما داشته باشم در مورد اینکه چطور می شود در شرایط بد در شرایط اقتصادی بد یا در هر نوع شرایطی بتوانیم احساسمان را خوب نگاه داریم.

چون امیدوارم این را کامل بهش رسیده باشید که تمام دنیا احساس است و تمام هیچ چیزی غیر از احساس وجود ندارد به نظر من. یعنی این طوری نیست که بخواهد اقتصاد فعلی ایران باعث اتفاقات بد برای شما باشد و احساس شما بد شود و یا اتفاق خوب برای شما بیافتد احساس شما خوب شود. شما مثلا فکر کنید که یک دزدگیر داشته باشید امیر شریفی یک حرف خیلی خوبی می زند می گوید فرض کنید دزدگیری داشته باشید که زمانی که ماشینتان را برد فردا بگوید که ماشینتان را برده است من می گویم که الان بزنم له بشوی الان به چه درد من می خورد من که الان می دانم ماشینم را بردند این که ماشینم را بردند و تو به من خبر می دهی به چه درد من می خورد.

اقتصاد فعلی ایران

قانون دنیا این نیست که اتفاق خوب برایش شما بیافتد احساستان خوب شود و اتفاق بد بیافتد احساستان بد شود شما ابتدا احساستان بد می شود و بعد اتفاقات بد می افتد یک احساس خوب دارید برای شما شرایطی را ایجاد می کند که احساسات خوب داشته باشید و حال شما نباید وابسته به اقتصاد فعلی ایران باشد.نمی خواهم وارد بحث قانون جذب بشوم با اینکه خیلی قبولش دارم.

می خواهم بیشتر به این مورد بپردازم الان شرایط اقتصاد فعلی ایران شرایط خوبی نیست من خیلی باید آدم درکم خیلی پائین باشد که بگویم شرایط عالی است گل و بلبل است و بیا تلاش کن کار کن خوشحال باش نه اصلا خوشحال الکی معنایی ندارد یک آدم بی درکی باید باشم که این حرف را به شما بگویم اما. الان شرایط شرایط خوبی نیست شرایط شرایط نابسامانی است اما در این شرایط نابسامان فرصت هایی وجود دارد دوست عزیزم که در شرایط مساعد وجود ندارد .

اقتصاد فعلی ایران

چه فرصتی؟ من این را به واقع درک کردم که در شرایط بد اقتصاد فعلی ایران رقبای شما خیلی از رقبای شما دست از کسب و کار خود برمیدارند من الان کارم هیدرولیک است کارم آموزش بازرگانی خارجی است و کارم آموزش بازاریابی اینترنتی هم هست. قطعات هیدرولیک می فروشیم خیلی از همکاران ما در خیابان قزوین در خیابان لاله زار خیلی هایشان کارشان را رها کردند و فقط نشستند سر جایشان ببینند چه اتفاقی می افتد و این بهترین موقعیت است برای امثال من و امثال شمایی و حتی کسانی که از طریق کسب درآمد در منزل زندگی می کنید که بیایید فرصت ها را درک کنید بیایید استراتژی های جدید بازاریابی را به دست بیاورید بیایید از روش های مختلف و روش های متفاوت بازاریابی استفاده کنید و اگر می توانید کلا استراتژی تان را تغییر بدهید تا بتوانید مشتری های جدیدی را جذب کنید.

اقتصاد فعلی ایران

باور بفرمایید در همین بازار و با این وضعیت اقتصاد فعلی ایران من یک مشتری همین امروز بهش جنس فروختم گفتش که به فلانی که زنگ می زدم قبلا کار نمی کرد آمدم در اینترنت گشتم شماره شما را پیدا کردم. این یعنی چه. یعنی اینکه مشتری هنوز است و خیلی خوب هم خرید می کند و من سود خیلی خوبی ازش گرفتم. اما بحثی که وجود دارد این است که همکاران من ناامید شدند انگیزه شان را از دست دادند و همین باعث شده که بنشینند سر جایشان و این باعث می شود که سهم بسیار بزرگتری از بازار نصیب ما شود و اگر ما بتوانیم در این شرایط انگیزه مان را حفظ کنیم و بتوانیم استراتژی های دیگری برای کسب و کار اینترنتی  را استفاده کنیم روش های مختلفی را امتحان کنیم رویکرد کارت را عوض کن .

دلیلی ندارد چون قبلا پدرم از روش های مثلا می آمد تراکت پخش می کرده برای بازاریابی کارش یا مثلا می رفته در ماهنامه تبلیغ می کرده هنوز هم آن جواب بدهد نه از روش های  جدید بازاریابی مانند سئو کردن ، ویدئو مارکتینگ ،اینستاگرام مارکتینگ ،تلگرام مارکتینگ ،ایمیل مارکتینگ ،کانتنت مارکتینگ در کسب و کار اینترنتی  استفاده کنید.

اقتصاد فعلی ایران

این همه روش برای ما آمده است چرا نباید از اینها استفاده کنیم و مطمئن باشید اگر بیایید روش کارتان را تغییر بدهید صد در صد به نتیجه خواهید رسید یک. بنابراین اوضاع بازار بد است اما در این اوضاع ما شرایطی را به دست می آوریم که در اوضاع مساعد آن شرایط را نخواهیم داشت. مورد دوم. دوست عزیزم داریم می گوییم که آمریکا قرار است این کارها را بکند شرایط اقتصاد فعلی ایران بد است قیمت دلار رفته است بالا یا هر چیز دیگری.

آیا این که می گویند اگر خدا نخواهد هیچ برگی از درخت نمی افتد را واقعا بهش ایمان دارید یا صرفا به عنوان یک شعار دارید این را می دهید من می خواهم به شما بگویم که واقعا این واقعیت دارد که تنها قدرتی که به کل دنیا مسلط است فقط یک قدرت است. و آن هم قدرت خداست. یک نیرو بیشتر به دنیا تسلط ندارد. روی این دنیا بیشتر از یک نیرو نمی تواند تسلط داشته باشد و آن هم نیروی خداست. و اگر خدا نخواهد تو بی پول نخواهی شد. از ان طرف اگر خدا نخواهد تو مشتری برایت نخواهد آمد اگر خدا نخواهد تو ارتباطات نمی توانی برقرار کنی اگر خدا نخواهد هیچ اتفاقی برای تو نخواهد افتاد و اگر خدا بخواهد  حتی در شرایط موجود اقتصاد فعلی ایران بهترین اتفاقات برای تو می افتد اما در چه صورتی در صورتی که به خدا فقط و فقط به خدا توکل کنید و غیر از خدا به هیچ چیز دیگری به هیچ کدام از دستان خداوند روی زمین امید نداشته باشی. و بگویید خدایا من فقط به تو امید دارم چه شرایط اقتصادی بد باشد چه شرایط اقتصادی خوب باشد در هر شرایطی اگر از نظر مالی ضعیف هستی از نظر روابطی ضعیف هستی از نظر عواطفی ضعیف هستی از هر نظر که ضعیف هستی من این را لمس کردم.

اقتصاد فعلی ایران

من در تمام کارگاه هایم می گویم دوست عزیزم راز موفقیت تو این است که یک به خدا توکل کنی دوم تلاشت را در هر شرایطی بکنی و سوم شاد باشی. و مطمئن باش که اگر به خدا توکل کنی و امیدت غیر از خدا به هیچ کسی دیگر نباشد شک نکن که جوابت را خواهد داد. ما به کی توکل می کنیم. به چه کسی می توانیم با اطمینان کامل توکل کنیم به او امید داشته باشیم و مطمئن باشیم که جوابمان را می دهد یکدر صورتی که آن شخص خیلی قدرتمند باشد و دوم اینکه آن شخص خیلی ما را دوستمان داشته باشد.

همه مان می دانیم که هیچ قدرتی بالاتر از قدرت خداوند نیست. هیچ اتفاقی نمی افتد شما می آیید در مغازه تان از کجا می دانید کی قرار است از شما خرید کند فقط در مغازه را باز می کنید می گویید الهی به امید تو و مشتری می آید وگرنه در مغازه را باز نمیکنید اگر امیدی به وجود مشتری در این اوضاع اقتصاد فعلی ایران نداشته باشید. این مشتری از کجا می آید این مشتری صبح از خواب بیدار شده زنده بوده و غذا خورده و پول در جیبش بوده است توانسته برسد به مغازه شما و ترجیح داده از شما خرید کند. شما فقط در مغازه را باز کردید اینکه مشتری آمده و از شما خرید کرده کی باعثش شده است. خود خدا. هیچ قدرتی بالاتر از قدرت خداوند وجود ندارد.

اقتصاد فعلی ایران

پس از این بابت که خداوند قدرت مطلق است شکی درش نیست. و اگر ما فقط به او توکل کنیم بدون شک بهمان می دهد در مورد مساله دوست داشتن خداوند خودش می گوید که اگر بنده من بداند که من چقدر دوستش دارم می میرد. بابا می میرد. دقت کردید وقتی دوستتان پدرتان مادرتان برای شما یک کاری می  کند و شما متوجه می شوید که کاری که انجام داده از روی دوست داشتن بوده از علایق خودش زده است از خواسته های خودش زده است که شما به خواسته تان برسید بغضتان می کند نمی توانید اصلا صحبت کنید و خداوند می گوید اگر بدانید من چقدر شما را دوست دارم دیگر از این حدها می گذرد می میرید.

 

خوب زمانی که ما می دانیم یک نفر اینقدر قدرت دارد و اینقدر ما را دوست دارد چرا باید غصه بخوریم فقط به خودش توکل می کنیم رهایش می کنیم. می گوید باید پارو نزد وا داد باید دل را به دریا داد خودش می بردت هر جا دلش خواست. بدان هر جا که برد ساحل همانجاست. خواهش می کنم این دو مورد را در نظر داشته باشید. یک اینکه در شرایط اقتصاد فعلی ایران یک سری از فرصت ها را از دست می دهید ولی یک سری از فرصت ها را به دست می آورید مورد دوم فقط توکل ما به خدا باشد و بدانیم که در هر شرایطی حواسش به ما است و بهترین اتفاقات برای ما می افتد اگر فقط و فقط به خودش توکل کنیم.

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه ها

 1. Avatar

  با سلام و احترام
  احمد کلاته برات آرزوی سلامتی و موفقیت دارم…
  تازه باهات اشنا شدم و دوست دارم از تجربه های شما استاد عزیز استفاده کنم…
  به امید موفقیت همه ی اونایی که برای بزرگ شدن میجنگن…

  پاسخ
 2. مهدی فارسی

  البته دارم خدمت تون درس پس میدم اما لطفا خوانایی مطلب را بهبود دهید
  حیفِ همچین مطالب قوی ای با چند تا اینتر خواناتر نشود

  پاسخ
 3. مهدی فارسی

  سلام آقای کلاته عزیزم
  من خیلی از شما یادگرفتم و بسیار ازتون سپاسگذارم
  خدا رو شکر که در تلویزیون و همایش های متعدد حضور پیدا کردید و دارید به حقتون می رسید

  لطفا سایت من را بررسی کنید و مشاوره دهید برای الکسا زیر ۲ هزار هرکاری کردیم اما هنوز محقق نشده است

  پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link