نکات مهم راه اندازی استارتاپ

۲۶ نکته مهم برای راه اندازی استارتاپ که باید رعایت کنید

عواملی که استارتاپ ها را از شرکت ها متمایز میکند، رشد سریع است که منجر به عمومی شدن می شود.عواملی زیادی در راه اندازی استارتاپ تاثیر گذار است.

عارفه عسکری

انتشار در: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

فهرست مطالب پنهان
نکاتی که برای راه اندازی استارتاپ باید به آن توجه کنید

در این مقاله قصد داریم،درباره نکاتی که باید برای راه اندازی یه استارتاپ بدانید، صحبت کنیم.چه نکاتی را باید درباره ی یک استارتاپ بدانید؟

مفهوم استارتاپ چیست؟

اصطلاح (استارتاپ) در اوایل انقلاب فناوری،یعنی در دهه ۱۹۷۰ ایجاد شد و به نسل جدیدی از شرکت های کوچک با پتانسیل بالا برای رشد و گسترش اشاره داشت،که در دهه ۱۹۹۰ واوایل دهه ۲۰۰۰ به اصطلاح مشهوری تبدیل شد.امروزه استارتاپ ها شرکت های نوپایی هستند که برای توسعه یک محصول یا خدمات منحصر به فرد و ارائه آن به بازار تاسیس شده اند.

تفاوت یک استارتاپ و یک شرکت چیست؟

عواملی که استارتاپ ها را از شرکت ها متمایز میکند، رشد سریع است که منجر به عمومی شدن می شود. یعنی استارتاپ ها به دنبال گسترش سریع مشتریان خود هستند،این موضوع به آنها کمک می کند تا سهم بشتری از بازار را بدست آوردند و درآمد بالایی کسب کنند.

نکاتی که برای راه اندازی استارتاپ باید به آن توجه کنید

توجه کردن به این نکات و انجام آن ها میتواند موفقیت شما را در راه اندازی استارتاپ تضمین کند.

۱.درک تعهدها و چالش های راه اندازی استارتاپ

شروع یک کسب و کار،تعهدی بزرگ است.اکثر کارآفرینان درک زیادی از زمان،منابع و انرژی مورد نیاز برای شروع و رشد یک تجارت ندارند.ارائه یک محصول یا خدمات عالی و منحصر بفرد،داشتن برنامه و چشم اندازی قوی،داشتن کارمندانی عالی داشتن سرمایه و جریان نقدی کافی و…برخی از چالش های راه اندازی یک استارتاپ است‌.

۲.کسب دانش و تخصص لازم برای راه اندازی استارتاپ

کسب دانش و تخصص لازم

کسب دانش و تخصص لازم

بعد از فهمیدن اینکه می خواهید چه کسب و کاری را شروع کنید،قدم بعدی کسب دانش و تخصص لازم برای شروع است.باید تحقیق و برنامه ریزی زیادی داشته باشید تا در پایان همه این تلاش ها نتیجه دلخواهتان حاصل شود.

۳.بررسی بازار و تقاضا

زمانی که مطمئن شدید می خواهید کسب و کاری را شروع کنید،باید بازار یا تقاضای محصولات و خدمات را به دقت بررسی کنید،تا بتوانید محصول مورد نیاز مخاطبان خود را ارائه دهید.بررسی کردن رقبا این فرصت را به شما میدهد که با استراتژی های آن ها اشنا شوید و سعی کنید بهتر از آن ها عمل کنید.

۴.محاسبه هزینه‌های شروع برای راه اندازی استارتاپ

هنگام راه اندازی کسب و کار، هزینه‌هایی که برای کار نیاز دارید را برنامه ریزی کنید.ممکن است این هزینه‌ها شامل رایانه‌ها،تجهیزات، مبلمان و… شوند که باید آنها را لیست کنید.اگر همان شروع کار این هزینه ها را به طور دقیق محاسبه نکنید با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.سعی کنید جزئیات و واقعیت های راه اندازی استارتاپ را جدی بگیرید.

۵.شناختن مخاطبان خود

باید مخاطبان نیروی محرکه هر تصمیمی باشند که می گیرید. درک این موضوع که چه کسی به محصول یا خدمات شما نیاز دارد ، می تواند پیشنهادات شما را تنظیم کند و استراتژی های بازاریابی و فروش شما بر اساس آن هماهنگ کند.بدون مشتریان و مخاطبان خود نمی توانید سود کسب کنید ، بنابراین آنها را بفهمید و آنها را در اولویت خود قرار دهید.

شناخت مخاطبان هدف برای راه اندازی یک استارتاپ ضروری است

شناخت مخاطبان هدف برای راه اندازی یک استارتاپ ضروری است

۶.تعیین ماهیت کسب و کار

باید اول از همه به اینکه چه چیزی را می خواهید ارائه دهید،فکر کنید.به طور کلی می توانید خدمات،تجارت یا تولید را انتخاب کنید.ماهیت کسب و کار شما چیست؟ چه نیازی را میخواهید برطرف کنید؟کسب و کار شما چه آینده ای دارد؟

۷.تعیین محل کسب و کار

بهترین مکان را برای کسب و کار خود شناسایی و فراهم کنید.شما به عنوان یک تیم استارتاپی باید برای جلسات کاری، همفکری و مشورت و … دور هم جمع شوید.پس به یک محل برای همفکری و کار کردن نیاز دارید.

۸.محاسبه هزینه های شروع برای راه اندازی استارتاپ

محاسبه هزینه های شروع

محاسبه هزینه های شروع

هنگام راه اندازی کسب و کار، هزینه‌هایی که برای کار نیاز دارید را برنامه ریزی کنید.ممکن است این هزینه‌ها شامل رایانه‌ها،تجهیزات، مبلمان و… شوند که باید آنها را لیست کنید.

۹.ساخت یک پیام قدرتمند

اینکه مخاطبان و مشتریان چگونه شما را می شناسند و بیاد می آورند بسیار مهم است.باید یک شعار قدرتمند برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

۱۰.از ایده های کوچک شروع و رشد کنید

شما می توانید محصولات و خدمات خود را به قطعات کوچکتر تقسیم کنید تا بتوانید هزینه های اولیه را تامین کنید،جذابیت و تجربه کسب کنید بعد کسب و کارتان را گسترش دهید.

۱۱.داشتن مشاور و مربی برای راه اندازی استارتاپ

راه اندازی و رشد یک کسب و کار بسیار مشکل است و این دلیل باعث می‌شود، بیشتر از نیمی از کسب و کارها شکست بخورند.هیچ شخصی نمی تواند تمام دانش وتجربه لازم برای اداره کسب و کار را داشته باشد،بنابراین باید از مهارت ها و تجربیات دیگران استفاده کند.

۱۲.علاقمندی به کسب و کار خود

اگر به کسب و کار خود علاقمند باشید، اشتیاق به کارتان،شمارا به طور مداوم هدایت می‌کند و باعث می‌شود برای گسترش کسب و کار خود سخت تر تلاش کنید.یک جمله ی مشهور وجود دارد که میگوید: اگر کاری را که به آن علاقه داری انجام دهی انگار کار نیمکنی!

۱۳.فروشنده قوی شوید

برای اینکه کسب و کاری موفق داشته باشید، یاد بگیرید چگونه بیزینس کنید و محصولات و خدمات خود را به مشتریان،سرمایه گذاران و… بفروشید.قابل اعتماد بودن و یادگیری نحوه گوش دادن بسیار مهم است.

فروشنده قوی شوید

فروشنده قوی شوید

۱۴.هویت ونامی عالی

انتخاب یک نام مناسب برای راه اندازی استارتاپ بسیار مهم است و می تواند تاثیر زیادی در موفقیت تجاری شما داشته باشد.نام تجاری شما باید بیانگر شخصیت،هویت و ماموریت کسب و کار شما باشد.

۱۵.استخدام کارکنان برای راه اندازی استارتاپ

اعضای کارکنان کسانی هستند که می توانند تجارت شما را ایجاد کنند یا از بین ببرند.هیچ استارتاپی بدون نیروی انسانی کارآمد نمی تواند موفق شود. پس از ابزار های مختلف برای استخدام کارکنان استفاده کنید تا موقعیت های مناسب را با استعداد های مناسب پر کنید.

۱۶.بررسی سایت های رقیب

برای راه اندازی استارتاپ باید به طور دقیق و کامل در مورد محصولات یا خدمات رقبای خود تحقیق کنید و از پیشرفت ها و اعلامیه های جدید رقبای خود مطلع شوید.

۱۸.فناوری

فناوری یکی از مواردی است که نمی توانید هنگام شروع یک تجارت جدید از آن چشم پوشی کنید.از تجهیزات دفتری و اداری، ماشین آلات و نرم افزار های مورد نیاز برای نظارت بر کسب و کارتان مطمئن شوید،زیرا در دراز مدت به عملکرد شما کمک می کند.

۱۹.داشتن یک حساب بانکی برای کسب و کار خود

حساب بانکی جداگانه ای را برای تجارت خود در نظر بگیرید.این مورد به ساده نگه داشتن سوابق شما کمک می‌کند و از قاطی شدن تراکنش های شخصی با تجارت شما جلوگیری می کند.

۲۰.دریافت مجوز های لازم در راه اندازی استارتاپ

برای راه اندازی استارتاپ باید مجوز های لازم را دریافت و مقراراتی که از سوی دولت تعیین شده است را رعایت کنید،تا در مسیر با مشکلی مواجه نشوید.

۲۱.رشد کسب و کار با بازاریابی آنلاین

کمتر کسب و کاری را می بینید که بدون یک برنامه بازاریابی مناسب فروش داشته باشند.بازاریابی یکی عوامل اصلی موفقیت استارتاپ ها و شکست آنها است.

۲۲.طراحی یک وب سایت عالی برای راه اندازی استارتاپ

طراحی وبسایت برای راه اندازی استارتاپ

طراحی وبسایت برای راه اندازی استارتاپ

وب سایتی عالی با محتوای بسیار با کیفیت برای موتورهای جستجو بهینه شده ایجاد کنید.تا مخاطبان با خدمات و محصولات و وجه استارتاپ شما آشنا شوند.

۲۳.بررسی سرمایه و دارایی خود

برای راه اندازی یک استارتاپ به سرمایه نیاز دارید.اگر میخواهید کاری را شروع کنید،حتما می دانید به چه سرمابه ای نیاز دارید.برای تامین مالی مشاغل خود، هر چه جلو تر بروید باید مطمئن شوید ،بودجه مورد نیاز برای عبور از مرحله راه اندازی را دراختیار دارید.

۲۴.خطر کردن و ریسک پذیر بودن

با راه اندازی یک استارتاپ،همیشه خطر وجود دارد.محاسبه،درک و برنامه ریزی برای خطر،قدم مهمی برای شروع کسب و کار است.موفق ترین کارآفرینان به درستی از فرصت ها استفاده می کنند.آنها به کاری که انجام می دهند اعتماد دارند و می دانند موفق خواهند شد.

۲۵.داشتن ذهنیت انعطاف پذیر

انعطاف پذیر باعث می شود زمانی که متوجه شدید مسیر فعلی طبق انتظارتان نیست،مسیر خود را تغییر دهید،و از فرصت های جدید خود استفاده کنید.

۲۶.راه اندازی یک سیستم حسابداری و تجزیه و تحلیل

باید حسابداری و گزارشگری مالی قابل اعتمادی داشته باشید،حسابداری زبان تجارت است.اگر بدون مدیریت و بدون حساب کتاب پول های خود را خرج کنید خیلی زود با شکست بزرگی رو به رو خواهید شد.

سوالات متداول در زمینه راه اندازی کسب و کار اینترنتی

مفهوم استارتاپ چیست؟

اصطلاح (استارتاپ) در اوایل انقلاب فناوری،یعنی در دهه ۱۹۷۰ ایجاد شد و به نسل جدیدی از شرکت های کوچک با پتانسیل بالا برای رشد و گسترش اشاره داشت

چه تفاوتی میان یک شرکت و استارتاپ وجود دارد؟

عواملی که استارتاپ ها را از شرکت ها متمایز میکند، رشد سریع است که منجر به عمومی شدن می شود. یعنی استارتاپ ها به دنبال گسترش سریع مشتریان خود هستند،

شناخت مخاطبان هدف چه تاثیری در راه اندازی استارتاپ دارد؟

 درک این موضوع که چه کسی به محصول یا خدمات شما نیاز دارد ، می تواند پیشنهادات شما را تنظیم کند و استراتژی های بازاریابی و فروش شما بر اساس آن هماهنگ کند.

محاسبه نکردن هزینه های یک استارتاپ چه مشکلاتی را به دنبال دارد؟

اگر همان شروع کار این هزینه ها را به طور دقیق محاسبه نکنید با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.سعی کنید جزئیات و واقعیت های راه اندازی استارتاپ را جدی بگیرید.

شروع کار مورد علاقه در یک استارتاپ چه مزیتی دارد؟

اگر به کسب و کار خود علاقمند باشید، اشتیاق به کارتان،شمارا به طور مداوم هدایت می‌کند و باعث می‌شود برای گسترش کسب و کار خود سخت تر تلاش کنید.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *