راز های موفقیت مایکروسافت

راز موفقیت مایکروسافت چیست و کسب و کار ها چه درسی از آن می گیرند؟

مهمترین ویژگی مایکروسافت ،توانایی ردیابی روند های فناوری و بهره‌برداری ازفن آوری های اصلی نرم‌افزار است.عواملی که باعث موفقیت مایکروسافت شده عبارت اند...

عارفه عسکری

انتشار در: ۸ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

مایکروسافت شرکت کامپیوتری آمریکایی و چندملیتی است، که دفتر مرکزی آن در شهر ردموند، ایالت واشینگتن قرار دارد. این شرکت بزرگترین ارائه‌کننده نرم‌افزارهای رایانه‌ای در دنیاست، که به انتشار کتاب، تولید محصولات چندرسانه‌ای و ارائه خدمات پست الکترونیکی مشغول است.حیطه اصلی فعالیت های مایکروسافت در زمینهٔ طراحی، توسعه، ساخت، صدور مجوز، پشتیبانی و ارائهٔ خدمات نرم‌افزاری برای ابزارهای رایانه‌ای است.در این مقاله درباره ی رمز و راز های موفقیت مایکروسافت صحبت خواهیم کرد.

راز موفقیت شرکت مایکروسافت چیست؟

یکی از مهمترین ویژگی مایکروسافت ،توانایی ردیابی روند های فناوری و بهره‌برداری ازفن آوری های اصلی نرم‌افزار است.که، شاید هیچ شرکت فناوری، خارج از IBM نتوانسته، به اندازه مایکروسافت صنعت خود را حفظ کند.

مایکروسافت از موقعیت انحصاری خود، برای از بین بردن رقابت و صنعت را به استفاده از استاندارد های خود وادارکرده است. نکته قابل توجه عملکرد داخلی این شرکت است،که از استادان دانشکده بازرگانی هاروارد ، مارکو یانسیتی و آلن مک کورماک تشکیل شده است. مایکروسافت از طریق مدیریت موثر ،مالکیت معنوی و توانایی ردیابی و واکنش به روندهای مهم ،قبل از اینکه شرکت های دیگر آنها را تسخیر کنند،برنده می شود.

۱.یکی از رمز های موفقیت مایکروسافت ،نحوه مدیریت مالکیت معنوی

برای درک نحوه مدیریت مایکروسافت، باید به ریشه های شرکت برگردید. در اواخر دهه ۱۹۷۰ ،بر خلاف اکثر شرکت ها که روی برنامه های مستقل تمرکز داشتند ، این شرکت برای اولین محصولات روی توسعه سیستم عامل های برنامه نویسی متمرکز شد. این رویکردی بود که در تجارت ابزارهای آنها نفوذ می کرد. نرم افزاری که برای توسعه برنامه ها در اختیار سایر برنامه نویسان قرار می دادند.و تجارت سیستم عامل – نرم افزاری که این برنامه ها روی آن اجرا می شوند.

مایکروسافت کدگذاری دانش و جاسازی آن در شکلی که توسط خودش و دیگران استفاده شوند را شروع کرد. اما باید تصمیم می گرفتند ، کدام مولفه ها “باید” افشا شوند و کدام پنهان بمانند ، مکانیزمی که با استفاده از آن می توان از مالکیت معنوی محافظت کرد.

۲.تمرکز روی نیازها و موفقیت مشتریان

این شرکت این دیدگاه را داشت ،که برای موفقیت مشتریان خود هر کاری از دستش برمی آید را انجام می دهد و موفقیت شرکت، محصول جانبی موفقیت مشتریان آن است.منظوراز مشتری، کاربران نهایی است. مدیران فناوری اطلاعات که از محصولات نرم‌افزاری پشتیبانی می کنند ، شرکت هایی که برنامه هایی را برای محصولات نرم‌افزاری ، چه برای فروش به اشخاص ثالث و چه برای استفاده داخلی خود ،تولید می کنند ، سازندگان سخت افزار که رایانه های شخصی و دستگاه های محصولات نرم‌افزاری را توسعه می دهند ، سازمان های خدماتی که می توانند راه حل های مبتنی بر Windows و Office را طراحی کنند و…

۳.داشتن مدل تجاری درخشان

یکی از رازهای موفقیت مایکروسافت مدل های تجاری است. مایکروسافت با یک مدل تجاری درخشان شروع به کار کرد ، اما با اینکه فناوری و بازار به طور چشمگیری تغییر کرده است ولی مایکروسافت باز هم به عنوان شرکتی موفق در عرصه رقابت باقی مانده است.

قطعاً مایکروسافت مانند شرکت های دیگر شکست های خود را داشته اند.شاید مهمترین مورد طی سالهای اخیر تلاش آنها برای رقابت در بازار گوشی های هوشمند بود.بسیاری از کاربران ویندوز ۸ را یک خراب دانستند. تعداد بیشماری محصول وجود دارد ، که اگر بخواهیم ده مورد برتر را فهرست کنیم ، مایکروسافت همیشه توانایی بازیابی محصولات خود را نشان داده است.

۴.کارمندان مایکروسافت هر ساله بررسی عملکرد دارند

این موضوع یک فرایند تعاملی است که در آن کارمند اهدافی را که برای این دوره توافق کرده اند مشخص می کند ، بعد عملکرد خود را بررسی می کند. مدیر آنها با ارزیابی خود و کارمندان در مورد عملکرد خود درجه بندی می شوند. نتیجه حاصل ، مبنای جزئی افزایش حقوق ، پاداش ها ، گزینه های سهام تشویقی و ارتقا احتمالی است.نقش هر یک از کارمندان دلیلی است که مایکروسافت شکست هایی را که بقیه شرکت ها شاهد آن بوده اند ،را تحمل کرده است.فلسفه مایکروسافت این است که اگر به همه اهداف خود برسید ، احتمالاً رویا های شما به اندازه کافی بزرگ نیستند. از دست رفتن اشکالی ندارد ، اما چه در سطح کارمندان و چه در سطح دفتر اجرایی ، انتظار می رود که از آن درس بگیرند ، آن را اصلاح کنند و پیشرفت کنند.

حتما بخوانید: بیوگرافی استیو بالمر مدیر عامل مایکروسافت + زندگی شخصی وی

۵.مایکروسافت انعطاف پذیر است

آنها باهوش هستند و منابع مالی و معنوی دارند که به آنها اجازه می دهد، تعداد محدودی شکست را تحمل کنند.و بدون اینکه ارتباط خود را از دست بدهند ، توانایی رقابت در بازار را دارند ، حتی در صورت تغییر بازار.شرکت مایکروسافت آفیس ، سیستم عامل های سازمانی و بسیاری دیگر از موفقیت های بزرگ را به دست آورده اند.این شرکت نیز با شکست های بسیاری روبرو شده است، اما توانسته وجه قدرتمند خود را حفظ کند.

چه درسی از روند موفقیت مایکروسافت میگیریم؟

و در پایان باید بگیم، تجربه را تجربه کردن خطاست.با بررسی وضعیت و عملکرد شرکت های بزرگ و موفق دنیا و مطالعه نکاتی که موجب پیشرفت و موفقیت شرکت ها و استارتاپ ها می شود،دانش کافی برای شروع یک کار را به دست آورید.
اصول موفقیت شرکت ها در سراسر دنیا تفاوت چندانی باهم ندارند. حتی می توانید این نکات را در مقاله زیر مطالعه کنید.

برای شرکت در دوره های حرفه ای کسب درآمد از اینترنت ، فرم زیر را پر کنید:

[gravityform id=”128″ title=”false” description=”false”]

سوالات متداول درباره ی موفقیت مایکروسافت

چه عواملی باعث موفقیت مایکروسافت شده است؟
  • حوه مدیریت مالکیت معنوی
  • تمرکز روی نیازها و موفقیت مشتریان
  • داشتن مدل تجاری درخشان
  • کارمندان مایکروسافت هر ساله بررسی عملکرد دارند
  • مایکروسافت انعطاف پذیر است
فلسفه مایکروسافت چیست؟

فلسفه مایکروسافت این است که اگر به همه اهداف خود برسید ، احتمالاً رویا های شما به اندازه کافی بزرگ نیستند.

دیدگاه مایکروسافت نسبت به مشتریان چیست؟

این شرکت این دیدگاه را داشت ،که برای موفقیت مشتریان خود هر کاری از دستش برمی آید را انجام می دهد و موفقیت شرکت، محصول جانبی موفقیت مشتریان آن است.

یکی از مهمترین عوامل موفقیت مایکروسافت چیست؟

داشتن مدل تجاری درخشان

چه درسی از موفقیت شرکت مایکروسافت میگیریم؟

داشتن دانش برای شروع هر کاری ضروری است.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *