راز موفقیت آمازون

رمز و راز موفقیت آمازون و درسی که کسب و کار ها برای موفق شدن از آن می گیرند

راز موفقیت آمازون چیست؟ چطور میشود از کسب و کار بزرگی مانند آمازون الگو برداری کرد؟

عارفه عسکری

انتشار در: ۲۹ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

آیا تا به حال برایتان پیش آمده که از خودتان سوال کنید چرا آمازون انقدر موفق است؟ و یا چطور میشود از کسب و کار بزرگی مانند آمازون الگو برداری کرد؟ اگر تمایل دارید بیشتر درباره موفقیت آمازون و راه های جذب مشتری اش بدانید با ما در ادامه همراه باشید.

آمازون موفق ترین و بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان

آمازون بزرگترین و موفق ترین خرده فروش در دنیای غرب است زیرا بهترین تجربه را برای مشتری را ایجاد کرده است. مشتریان هنگام خرید آنلاین محصولات ۳ چیز اصلی را انتظار دارند:

محدوده انتخاب وسیع:

مشتریان همیشه دوست دارند طیف وسیعی از انتخابات را در اختیار داشته باشند تا بتوانند در نهایت محصول مورد پسند خود را از راه مقایسه با باقی محصولات انتخاب کنند.

قیمت پایین:

مصرف کنندگان می خواهند تا جایی که ممکن است برای یک محصول هزینه کمتری پرداخت کنند.

تحویل سریع:

مصرف کنندگان می خواهند در اسرع وقت سفارشات خود را دریافت کنند.آنچه آمازون را از بقیه متمایز می کند ، استراتژی بلند مدت برای موفقیت است. ساخت آمازون ۱۴ سال طول کشید اما از آنجایی که می خواستند بزرگترین و بهترین باشند باید برای این هدف به خوبی برنامه ریزی میکردند.آمازون دارای یکی از پیشرفته ترین شبکه های پخش در جهان است. تدارکات پیشرفته، فناوری نوآورانه و طراحی شده توسط آمازون رباتیک باعث شده تا بتواند اجناس مشتریان راسریعا به دستشان برساند. در حال حاضر، این شرکت سرمایه گذاری های قابل توجهی در زمینه فناوری های جدید از جمله هوش مصنوعی انجام داده است تا بتواند سیستم تدارکات و حمل و نقل خود را بروز رسانی کند.

نحوه جذب مشتری:

نحوه جذب مشتری از عوامل موفقیت آمازون

نحوه جذب مشتری از عوامل موفقیت آمازون

منطق جذب مشتری در آمازون را منطق چرخ و فلک میگویند. بیایید با تجربه مشتری شروع کنیم؛ اگر مشتریان تجربه یک خرید عالی را داشته باشند، دفعه ی بعد با اطمینان بیشتری باز می گردند و حتی ممکن است شما را به دوستان خود نیز پیشنهاد دهند. این مورد باعث ایجاد ترافیک در سایت می شود. از طرفی شما باید به عنوان یک فروشنده محصولات خود را به صورت جذابی در معرض دید مصرف کنندگان قرار بدهید.

ارائه محصول بیشتر به معنای انتخاب بیشتر توسط مشتری است و همه اینها به معنای تجربه بهتری برای مشتری است؛ چرا که باعث میشود سایت شما از دید مشتری کامل به نظر بیاید و در این حالت مشتری میتواند برای رفع کردن نیازهای خود روی سایت شما حساب کند.به همین سادگی میتوان گفت موفقیت آمازون فقط در خدمت به مشتری است.

برای یادگیری اصول کسب و کار اینترنتی در دوره های احمد کلاته بزرگترین مدرس دیجیتال مارکتینگ شرکت کنید:

[gravityform id=”128″ title=”false” description=”false”]

۵ درسی که از موفقیت آمازون یاد می گیریم:

 درس های زیادی از موفقیت آمازون میتوان گرفت از جمله:

۱.بر روی مشتریان تمرکز کنید

جف بزوس در همان اوایل متوجه شد که کسب و کار آنلاین با رضایت مشتری است که برقرار میماند. به‌همین دلیل آمازون دائماً ویژگی هایی را اضافه می کند که هدف از آنها ایجاد حس خوب و رضایت در مشتریان است و در واقع با اینکار فروش شرکت را تقویت می کند.

 آمازون، دائما مشتریان را تشویق می کند که نظرات خود را ارسال کنند، حتی اگر این نظرات انتقادی یا منفی باشند . شما هم میتوانید هسته اصلی رضایت مشتری خود را ایجاد کنید؛ به این صورت که آنچه را که باعث لبخند و رضایت مشتریان شما می شود شکار کنید و بر اساس نیازهای آنها نوآوری کنید.

حتما بخوانید: با وفادار کردن مشتری در کسب و کار ، فروش خود را صد برابر کنید

۲.قوانین خود را تنظیم کنید

دادن ایده، طرح و نقشه ی جدید در آمازون با یک بحث کتبی شروع می شود. هرکسی که می خواهد ایده جدیدی را مطرح کند ابتدا باید آن را در یک سند ۶ صفحه ای تنظیم کند.

قانون دیگری که بزوس برای تیم خود معرفی کرده، تیم دو پیتزا است: هیچ تیمی نباید آنقدر بزرگ باشد که نتوانید با دو پیتزا به آن غذا دهید. به گفته بزوس، گروه های بزرگتر بهره وری کمتری دارند.

شما هم باید برای تیم تان قوانین خودتان را مطرح کنید.

۳.برای بلند مدت فکر کنید

فکر کردن برای بلند مدت ، درسی که از موفقیت آمازون یاد می گیریم

فکر کردن برای بلند مدت ، درسی که از موفقیت آمازون یاد می گیریم

بزوس، آمازون را با در نظر گرفتن یک بازی طولانی آغاز کرد. بازی ای که به معنای پذیرش ضررهای کوتاه مدت بود که همه افراد آن را درک نمی کردند. بنابراین هیچ وقت در ابتدای کار به دنبال کسب سود نباشید و بدانید که گاهی اوقات برخی ضررهای کم برای به دست آوردن سود بالا در آینده ای نه چندان دور نیاز است.

۴.اجازه دهید داده ها تصمیم بگیرند

آمازون به عنوان یک فروشگاه کتاب شروع به کار کرد. انتخاب کتاب برای فروش در واقع به خاطر علاقه ی بزوس به کتاب ها نبود بلکه نتیجه یک نگاه طولانی به یک سری واقعیت ها بود. برای مثال کتاب ها در حمل و نقل نمیشکنند!، به ندرت بازگردانده می شوند و تاریخ انقضایی هم ندارند. به طور خلاصه ، کتاب ها محصولی ایده آل برای تجارت الکترونیکی هستند.تمام جوانب یک کسب و کار باید براساس رفتار مشتری قابل اندازه گیری باشد. بزوس همه تصمیمات خود را بر اساس اطلاعات مربوط به رفتار مشتریان، گرفته است.

۵.همیشه در حال یادگیری باشید

یادگیری، تکامل و نوآوری ماده اصلی موفقیت میباشد. آمازون با کتاب شروع کرد اما حالا معتقد است که کالا و خدماتی وجود ندارد که قادر به فروش آن نباشد.

از نظر بزوس، آینده مملو از فرصت و نوآوری است اما راه موفقیت با سختی،تلاش و برنامه ریزی درست هموار خواهدشد. شما هرگز نباید وضع موجود را بپذیرید و بگویید: “من به اندازه کافی کار کردم.” بلکه باید به تحریک کسب و کار خود برای رشد ادامه دهید.

روش منحصر به فرد جف بزوس یعنی فکر طولانی مدت و ریسک پذیری هوشمندانه، آمازون را به شرکتی تبدیل کرده است که قوانین خود را می نویسد و هر دقیقه تکامل می یابد.

پایان

آمازون موفق است چرا که به مشتریان خود فقط صرفا قول نمیدهد و حتی حرف هم نمیزند بلکه با انجام عمل سعی میکند که مشتری از خریدش احساس رضایت کند. در مجموع میتوان گفت موفقیت شما به یک عامل مهم در کسب و کار بستگی دارد و آن هم جلب رضایت مشتری است.

سوالات متداول درباره ی موفقیت آمازون

دلیل اصلی موفقیت آمازون چیست؟

آمازون موفق است چرا که به مشتریان خود فقط صرفا قول نمیدهد و حتی حرف هم نمیزند بلکه با انجام عمل سعی میکند که مشتری از خریدش احساس رضایت کند.

چه درس هایی از موفقیت آمازون می گیریم؟

۱.بر روی مشتریان تمرکز کنید

۲.قوانین خود را تنظیم کنید

۳.برای بلند مدت فکر کنید

۴.اجازه دهید داده ها تصمیم بگیرند

۵.همیشه در حال یادگیری باشید

دلایل موفقیت آمازون چیست؟

محدوده انتخاب وسیع

تحویل سریع

قیمت پایین

نحوه جذب مشتری

منطق جذب مشتری در آمازون چگونه است؟

منطق جذب مشتری در آمازون را منطق چرخ و فلک میگویند. اگر مشتریان تجربه یک خرید عالی را داشته باشند، دفعه ی بعد با اطمینان بیشتری باز می گردند و حتی ممکن است شما را به دوستان خود نیز پیشنهاد دهند. ا

آمازون چگونه میتواند محصولات را انقدر سریع به دست مشتریان برساند؟

آمازون دارای یکی از پیشرفته ترین شبکه های پخش در جهان است. تدارکات پیشرفته، فناوری نوآورانه و طراحی شده توسط آمازون رباتیک باعث شده تا بتواند اجناس مشتریان راسریعا به دستشان برساند

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *