تفاوت بازاریابی شبکه ای و بازاریابی سنتی به زبان ساده

سلام خدمت شما دوستان عزیز. در این مقاله قصد داریم تفاوت بازاریابی شبکه ای و سنتی را با یکدیگر بررسی کنیم. همراه ما باشید.

عارفه عسکری

انتشار در: ۹ دی ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

سلام خدمت شما دوستان عزیز. در این مقاله قصد داریم تفاوت بازاریابی شبکه ای و سنتی را با یکدیگر بررسی کنیم. همراه ما باشید.

بازاریابی یا مارکتینگ به مجموع فعالیت ها و استراتژی ها برای ایجاد و برقراری ارتباط با مشتری گفته می شود که انواع مختلفی دارد. بازاریابی واژه ی بسیار گسترده ای است که می توان ساعت ها درباره ی آن صحبت کرد. در واقع می توان گفت که بازاریابی یک علم است.

شما با بازاریابی مناسب کسب و کارتان مشتریان را از ویژگی های مختلف محصولات و خدمات خود آگاه می کنید. در این راه آگاه سازی از برخی ترفند های خلاقانه و استراتژی ها استفاده می کنید و خود را برای مواجه شدن با رقبای خود آماده می کنید. هدف نهایی در بازاریابی، فروش بیشتر و پیشی گرفتن از رقبا است.

♦معرفی چند نوع رایج بازاریابی

در علم مارکتینگ شما می توانید بیشتر از ۱۵۰ روش رایج مارکتینگ یا بازاریابی را پیدا کنید. برای آشنایی بیشتر شما با مقوله مارکتینگ در این بخش چند مدل رایج و کاربردی مارکتینگ را با هم بررسی می کنیم و سپس به بیان تفاوت بازاریابی شبکه ای و سنتی می پردازیم.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یا Content Marketing یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که متمرکز بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مشتری است.

شما برای انجام بازاریابی محتوا سه دلیل کاملا منطقی و واضح دارید:

  • افزایش فروش
  • کاهش هزینه ها
  • جذب مشتری های با وفا تر

دیجیتال مارکتینگ

هنگامی که شما مشتریان خود را از طریق وسایل دیجیتال مانند تلفن های هوشمند، رایانه و … آگاهی رسانی می دهید، شما در واقع از دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنید. دیجیتال مارکتینگ می تواند هم به صورت آنلاین و هم به صورت آفلاین باشد. اگر می خواهید درباره ی دیجیتال مارکتینگ بیشتر بدانید، پست جامع ما در این رابطه را از دست ندهید.

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی مستقیم

بازاریابی متسقیم نوعی از بازاریابی است که شما به صورت مستقیم با مشتریان ارتباط برقرار می کنید. ارتباط از طریق نامه، ایمیل، پیامک و پوستر از جمله راه های برقراری ارتباط مستقیم با مشتری هستند.

بازاریابی سنتی

بازاریابی سنتی استراتژی استفاده از رسانه های جمعی سنتی مانند تبلیغات تلویزیونی و رادیویی، نامه، بورشور یا کاتالوگ است. با پیدایش ابزار های دیجیتال و در نتیجه ظهور دیجیتال مارکتینگ استفاده از روش های بازاریابی سنتی به حداقل رسید اما همچنان دلایل بسیاری برای استفاده از بازاریابی سنتی برای بسیاری از برند ها وجود دارد.

♦مزایای بازاریابی سنتی

۱.دسترسی آسان تر به مخاطبین محلی

فرض کنید که مخاطبان هدف شما، مردم استان گیلان هستند. در این صورت شما با استفاده از رادیو و تلویزیون محلی استان گیلان به راحتی می توانید افراد حاضر در این منطقه را مورد هدف قرار دهید.

۲.تبلیغات کاغذی در همه حال قابل دسترس هستند

پوستر و تبلیغات کاغذی از جمله تبلیغاتی هستند که همیشه می توانند در دسترس مخاطب باشند و مشتریان شما در همه حال همراه خود داشته باشند.

۳.نرخ موفقیت بالا

با وجود پیشتازی دیجیتال مارکتینگ در این عرصه اما هنوز هم بازاریابی سنتی دارای نرخ موفقیت بالایی است و همچنان روی مخاطبین هدف تاثیر می گذارد.

♦معایب بازاریابی سنتی

معایب بازاریابی سنتی

معایب بازاریابی سنتی

۱.پرهزینه و گران بودن این روش بازاریابی

تبلیغات در صدا و سیما یکی از گران ترین روش های تبلیغات در کشور ما است. عرضه بورشور، کارت ویزیت و کاتالوگ نیز از مواردی است که به زحمت و بودجه ی زیادی نیاز دارند.

۲.استخدام بازاریاب

از آنجا که بازاریابی سنتی متکی بر بکارگیری فعالیت های بازاریابی و فروش مستقیم است، لذا استخدام تعداد نفرات بالاتر منجر به افزایش هزینه ها و فعالیت های ستادی بازاریابی می گردد.

۳.پیگیری سخت نتایج بازاریابی

با انجام بازاریابی سنتی قطعا فروش شما بیشتر خواهد شد اما اینکه بتوانید میزان افزایش فروش را پیگیری کنید، این امر کار سختی برای شما خواهید بود. در حالی که با دیجیتال مارکتینگ شما به راحتی می توانید میزان فروش خود از اینترنت را برآورد کنید.

بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه ای نوعی از استراتژی فروش است که در آن یک شرکت، محصولات خود را بدون واسط (منظور عمده یا خرده فروش) و تبلیغات مستقیما به مشتری می فروشد. حال این فروش چگونه انجام می شود؟ فروش محصولات از طریق شبکه ای از افراد که ممکن است ارتباطاتی نیز با هم داشته باشند، صورت می گیرد.

هر بازاریاب شبکه ای، با فروش مستقیم محصولات به خریدار می تواند درصدی از آن فروش را دریافت کند. حال یک احتمال دیگر برای سود این بازاریاب وجود دارد.

هملانطور که گفتیم فروش در این روش به صورت شبکه ای است. فرض کنید که این فرد بازاریاب، زیرمجموعه هایی دارد که به ازای فروش آن بازاریابان نیز پورسانتی به او می رسد. بنابراین این بازاریاب از فروش زیر مجموعه های خود نیز سود دریافت خواهد کرد.

تفاوت بازاریابی شبکه ای و سنتی

احتمالا تا الان خودتان به تفاوت این دو روش بازاریابی پی برده اید. در بازاریابی شبکه ای هیچگونه تبلیغاتی توسط شرکت فروشنده صورت نمی گیرد و فروش از طریق بازاریابی شبکه ای صورت می گیرد. در حالیکه در طرف مقابل در بازاریابی سنتی شرکت ها به طور واضح به تبلیغات محصولات خودشان می پردازند و عملیات فروش نیز معمولا با حضور یک یا چند واسط صورت می گیرد.

نظرات خود را برای ما ارسال کنید. چه موارد دیگری در تفاوت بازاریابی شبکه ای و سنتی به ذهنتان میرد؟ برای ما ارسال کنید.بی صبرانه منتظر نظرات شما هستیم.

 

 

منابع:

https://iranmct.com/news/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%A8%DB%8C-%D8%B4%D8%A8%DA%A9%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

https://www.marketingirantalent.com/what-is-traditional-marketing/

https://neilpatel.com/what-is-digital-marketing/

https://contentmarketinginstitute.com/what-is-content-marketing/

http://www.smbceo.com/2017/04/19/5-advantages-of-traditional-marketing-over-digital-marketing/

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *