کارگاه آموزشی تیم سازی بر اساس مدل بلبین-نقش افراد در تیم باید چگونه باشد؟

مدل بلبین به اعضای تیم کمک میکند تا بتوانند بیشترین فایده را برای تیم خود داشته باشند.طبق مدل بلبین هر تیمی نیازمند وجود 9 نقش است.

عارفه عسکری

انتشار در: 1 می 2021
خواندن این مطلب حدود 5 دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

تیم ها زمانی میتوانند به بالاترین حد از موفقیت برسند که افراد تیم استعداد های یکدیگر را درک کنند؛اینجاست که بلبین وارد عمل میشود. مدل بلبین به اعضای تیم کمک میکند تا بتوانند بیشترین فایده را برای تیم خود داشته باشند.

طبق تحقیقات موفق ترین تیم ها، تیم هایی هستند که از ترکیب رفتار های مختلف تشکیل شده اند نه رفتار های یکسان!

تعریف مدل بلبین به زبان ساده

دکتر ریموند مردیت بلبین یکی از بزرگترین معلمان تیم سازی است. تحقیقات وی که بیش از 40 سال به طول انجامید ، نشان داد که نحوه ی قرار گیری افراد مختلف در یک تیم خیلی مهمتر از بهره ی هوشی آن ها است.طبق تحقیقات او تیم های موفق از افراد با شخصیت های مختلف تشکیل شده بودند و تیم هایی که شکست میخوردند افراد با شخصیت رفتاری یکسانی داشتند.

مدل بلبین میگوید که هر تیمی برای موفقیت بیشتر باید 9 نقش را در خود جای دهد. این بدان معنی نیست که باید 9 نفر مجزا در تیم حضور داشته باشند زیرا هر فرد میتواند 2 یا 3 نقش مختلف را بر عهده بگیرد.(بستگی به این دارد که بیشتر با کدام نقش ها احساس راحتی میکند).

9 نقش تیمی طبق مدل بلبین

نقش افراد تیم در مدل بلبین

نقش افراد تیم در مدل بلبین

مدل بلبین نقش های تیمی را به 3 بخش اصلی تقسیم بندی میکند:

1.تفکر محور

2.عملگرا

3.مردم محور

که هر کدام از این 3 دسته ، 3 زیر مجموعه دارند و در کل به 9 نقش تقسیم میشوند.

نقش های تفکر محور

نقش های تفکر محورکه خود شامل 3 نقش اصلی میشوند ، نقش هایی هستند که بر ساس تفکر انتقادی شکل گرفته اند:

1.نوآور

نوآوران افراد آزاد اندیش و خلاقی هستند که ایده های نو تولید میکنند.نوآوران ترجیح میدهند به تنهایی کار کنند زیرا افراد درونگرایی هستند؛ اما اکثرا شرکت ها با این موضوع مشکلی ندارند زیرا نوآوران باعث ایجاد خلاقیت و ایده های بی بدیل میشوند.

2.ارزیاب

ارزیاب ها، ایده هایی که نوآوران داده اند را بر اساس واقعیت و به دور از احساسات تجزیه و تحلیل میکنند. ارزیاب ها افرادی جدی هستند و تمام زوایا و گوشه کنار های یک ایده را خوب وارسی میکنند.آن ها دارای تفکر انتقادی هستند و هنگام مواجه شدن تیم با چالش جدید، با نشان دادن راه درست به تیم کمک میکنند؛ زیرا توانایی تجزیه و تحلیل بالایی دارند.

3.متخصص

افراد متخصص همانطوری که از نامش پیدا است به فردی گفته میشود که در یک زمینه ی خاص دارای تخصص باشد.افراد متخصص دانش عمیقی در یک حوزه ی مشخص دارند.افراد متخصص معمولا فقط وقتی در تیم مشارکت میکنند که به تخصص آن ها نیاز باشد.متخصصان دارایی های ارزشمند یک تیم هستند زیرا کسی دانش و تبحر آن ها را ندارد. متخصصان افرادی هستند که تخصص و دانش خود را با سایر اعضای تیم در میان میگذارند و کوتاهی نمیکنند.

نقش های عملگرا

نقش های عملگرا روی انجام دادن کار ها تمرکز دارند.میتوانید برای به اتمام رساندن کار ها روی آن ها حساب باز کنید.

4.شکل دهنده

شکل دهنده ها افراد برون گرایی هستند که تمایل دارند خود و دیگران را برای رسیدن به نتیجه ی بهتر تحت فشار قرار دهند.افراد محرک و پویایی هستند که میتوانند در اعضای تیم انگیزه ایجاد کنند. در کل شکل دهنده ها در مدل بلبین افرادی هستند که تحت فشار رشد میکنند. داشتن یک شکل دهنده در تیم برای پیشرفت ضروری است.

یک نکته: افراد شکل دهنده خوی رهبری دارند و چون دائما به فکر رشد و توسعه از طریق فشار هستند معمولا خیلی زود سمت آن ها در تیم رشد میکنند و به درجات خوبی می رسند. آن ها بهترین افراد برای مدیریت بحران هستند.

5.مجری

مجری ها ستون فقرات یک تیم هستند.بعد از اینکه ایده توسط نوآوران داده شد، توسط ارزیاب ها بررسی شد، توسط مجری ها اجرا میشود.مجری ها به انجام دادند کار ها به شکا منضبط علاقه دارند.افرادی هستند که خواسته های شخصی خود را فدای تیم میکنند. این افراد عملگرا به شدت پر تلاش هستند و اطمینان پیدا میکنند که کار ها به بهترین شکل ممکن انجام شود.

6.تمام کننده یا کامل کننده

تمام کننده ها افراد درونگرایی هستند که بسیار کمال گرا اند. آن ها پس از پایان یک کار یا پروژه تمام جزئیات و ریز به ریز مسائل را بررسی میکنند تا مطمئن شوند که کار ها به بهترین و ایده آل ترین شکل ممکن انجام شده باشد. سازمان ها و تیم ها برای اینکه از کیفیت بالای کار اطینان پیدا کنند به شدت به تمام کننده ها نیاز دارند.

نقش های مردم محور

نقش های مردم گرا توانایی بالایی در شبکه سازی و برقراری ارتباط با دیگران دارند. آن ها شنونده های بسیار خوبی هستند و به حفظ انسجام تیم کمک میکنند.

7.هماهنگ کننده

وقتی صحبت از شخصی میشود که همه به او اعتماد دارند، به او احترام میگذارند و مشکلات و مسائل را با او در میان میگذارند، در واقع از هماهنگ کننده ها حرف می زنند. هماهنگ کننده ها افراد مردم محوری هستند که خیلی خوب میتوانند با اعضای تیم ارتباط برقرار کنند. تمرکز آن ها روی کمک کردن به هم تیمی هایشان است.این نقش در مدل بلبین خیلی خوب میتواند استعداد ها را کشف کند و هر کس را جای درست قرار دهد.

8.انجام دهنده

انجام دهنده ها همانطور که مشخص است در انجام کار ها کمک میکنند.این تیم ورکر ها در مدل بلبین، خلق و خوی دوستانه دارند و شنونده های بسیار خوبی هستند. انجام دهنده ها وقتی ببینند که سایر اعضای تیم تحت فشار حجم کاری هستند بی چون و چرا وارد عمل میشوند و بخشی از کار را بر عهده میگیرند. افرادی سازگار هستند و با تغییرات ناگهانی خودشان را وفق میدهند.

9.محقق یا جستجوگر منابع

محققان در مدل بلبین افرادی برونگرا هستند که استعداد زیادی در شبکه سازی دارند.افرادی مثبت و خلاق که دوست دارند فرصت های جدید را کشف کنند. محققان افرادی هستند که شاید خودشان به ایده ی جدیدی نرسند اما از دیگران ایده میگیرند.آن ها در انجام مذاکرات نیز تبحر خاصی دارندجستجوگران به دنبال سرنخ‌ها می روند و سعی می‌کنند مجموعه‌ای از اطلاعات را گردآوری کنند. سپس آن‌ها را در کنار هم می چینند تا یک شبکه‌ی اطلاعاتی یا شبکه‌ی ارتباطی شکل بگیرد..

به نظرتون اگه قرار باشه تو یه تیم شرکت کنید، کدوم نقش مناسب شماست؟ آخره صفحه برام کامنت کن تا ببینم

منظور از مدل بلبین چیست؟

مدل بلبین میگوید که هر تیمی برای موفقیت بیشتر باید 9 نقش را در خود جای دهد. این بدان معنی نیست که باید 9 نفر مجزا در تیم حضور داشته باشند زیرا هر فرد میتواند 2 یا 3 نقش مختلف را بر عهده بگیرد.

نقش مدل بلبین در موفقیت تیم ها چیست؟

تیم ها زمانی میتوانند به بالاترین حد از موفقیت برسند که افراد تیم استعداد های یکدیگر را درک کنند؛اینجاست که بلبین وارد عمل میشود. مدل بلبین به اعضای تیم کمک میکند تا بتوانند بیشترین فایده را برای تیم خود داشته باشند.

نوآوران در مدل بلبین چه افرادی هستند؟

نوآوران افراد آزاد اندیش و خلاقی هستند که ایده های نو تولید میکنند.نوآوران ترجیح میدهند به تنهایی کار کنند زیرا افراد درونگرایی هستند؛

شکل دهنده ها براساس مدل بلبین چه افرادی هستند؟

شکل دهنده ها افراد برون گرایی هستند که تمایل دارند خود و دیگران را برای رسیدن به نتیجه ی بهتر تحت فشار قرار دهند.

هماهنگ کننده ها در مدل بلبین چه نقشی دارند؟

هماهنگ کننده ها افراد مردم محوری هستند که خیلی خوب میتوانند با اعضای تیم ارتباط برقرار کنند.

مطالب مرتبط

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *