چرا شما موفق نیستید ؟ (و راه حل این مشکل)

فهرست مطالب پنهان مردم فکر می کنند: تمام تمرکز خود را روی این عوامل منعطف میکنند : چرا موفق نیستم؟ ۱.به جای عمل کردن خیال پردازی میکنید ۲.شما به جای سرمایه گذاری ، وقت خود را هدر میدهید ۳.شما مفهوم…

امیررضا

انتشار در: ۲۷ فروردین ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

همه میخواهد در زندگی شان موفق باشند.

مشکل این است که بیشتر مردم  بیش از آنکه بخواهند عادتهای بد خود را کنار گذاشته و تغییر کنند فقط می خواهند دیده شوند یا به عنوان یک فرد موفق شناخته شوند.

به این دلیل است که سبک زندگی و پاداش های حاصل از موفقیت همه چیز را آسان جلوه می دهد.

مردم فکر می کنند:

“هنگامی که آدم موفقی بشوم ، همیشه یک عالمه وقت اضافه خواهم داشت تا هر کاری را که می خواهم انجام دهم.”

 

“وقتی موفق شدم ، دیگر مجبور نخواهم شد سخت کار کنم.”

 

“وقتی موفق شدم ، دیگر نیازی به نگرانی درباره چیزهایی مانند پول نخواهم داشت.”

 

و به خاطر این اینکه چنین هدف هایی دارند ،

تمام تمرکز خود را روی این عوامل منعطف میکنند :

  • اگر آنها وقت کم بیاورند یعنی زندگی بدی دارند و ناموفق هستند.

 

  • اگر هنوز هم کار می کنند ، ناموفق هستند.

 

  • اگر هنوز نگران پول هستند ، ناموفق هستند.

در نتیجه ، آنها بر همه چیزهای غلط متمرکز می شوند – و از قضا ، هرگز واقعاً موفق نمی شوند.

افرادی وقتی در زندگی خود کم می آورند شروع به نتیجه گیری بر اساس احساسات خود میکنند.

متأسفانه ، آنها هرگز متوجه آن نمی شوند. آنها هدف هایی که دیگران داشته اند را برای خود انتخواب میکنند و در آخر همه چیزهایی را می بینند که دیگران در آخر و در نتیجه به آن رسیده اند و دارند از آن لذت میبرند ، بدون آنکه عادات ، رفتارها و تصمیماتی را که آن افراد طول مسیر گرفته اند مشاهده کنند.

اگر می خواهید بدانید که چرا آنقدر که باید موفق نیستید ، احتمالاً میتوانید دلیلش را در یکی از این گزینه های زیر مشاهده کنید.

 

چرا موفق نیستم؟

۱.به جای عمل کردن خیال پردازی میکنید

شما بیشتر زمانتان را صرف فکر کردن درباره چگونه انجام دادن کارها میکنید تا اینکه واقعا به آنها عمل کنید.

شگفت انگیز است که افراد چقدر زیاد میتوانند درباره هدف ها و نحوه ای که میخواهند کارهایشان را انجام دهند حرف بزنند.

اما چیزی که حیرت انگیز تر است این است که بسیاری از افراد ادعا می کنند که توانایی بهتر و سخت تر کارکردن نسبت به بقیه انسان ها را دارند ، بدون این که خودشان آن کار را انجام دهند!

این یک حقیقت تلخ است که همه ما دوست داریم باور کنیم که از سطح توانایی های واقعی خود بهتر و تواناتر هستیم. و ما همچنین دوست داریم فکر کنیم که هرکس که به موفقیت دست یافته است فقط خوش شانس بوده است یا “شخصی را می شناخت و آشنایی داشت”

اما حقیقت این است ، افراد ناموفق آن چیزها را می گویند تا از اذعان مسئله واقعی خودداری کنند: اینکه آنها فقط حرف زدن در این باره را بلدند در حالی که بقیه افراد موفق در حال انجام آن کار ها و گرفتن نتایج مثبت و پاداش برای انجام آن کار ها هستند.

۲.شما به جای سرمایه گذاری ، وقت خود را هدر میدهید

من معتقدم دو نوع آدم وجود دارد.

نوع اول:

نوع اول شخصی است که از وقت خود به عنوان یک وسیله مصرفی استفاده میکند. آنها می توانند وقت خود را صرف فیلم ، برنامه های تلویزیونی ، رسانه های اجتماعی کنند.

آنها می توانند وقت خود را صرف تعطیلات و مسافرت و ماجراجویی کنند. آنها می توانند وقت خود را صرف دوستان و سرگرمی ها ، کنسرت ها و رویدادها کنند. وقت آنها برای گذراندن است ، و آنها همیشه به دنبال راه های جدیدی برای صرف آن هستند.

نوع دوم:

نوع دوم کسی است که زمان را به عنوان نشان سرمایه گذاری می بیند و به آن به شکلی نگاه میکند که اگر به طور صحیح سرمایه گذاری شود ، می تواند از آن سود به دست آورد.

آنها وقت خود را در افراد و روابطی سرمایه گذاری می کنند که ارزش مثبتی را ارائه می دهند.

آنها وقت خود را صرف فعالیت هایی می کنند که مهارت مورد نظر را پرورش می دهند یا چیزهای جدیدی را به آنها می آموزند.

آنها زمان خود را به پروژه ها و کارهایی می پردازند که باعث رشد جنبه ای از زندگی شان میشود.

زمان همیشه مهم ترین سرمایه گذاری آنهاست ، و هرچه بیشتر آنها در افراد و چیزهایی که علاقه متمایز را نشان می دهند سرمایه گذاری می کنند ، در دانش ، درک و حتی پول ثروتمندتر می شوند.

بگذارید ساده توضیح دهم:

افراد ناموفق وقت را می گذرانند.

افراد موفق زمان را سرمایه گذاری می کنند.

شما میخواهید کدوم عضو کدام گروه باشید؟

۳.شما مفهوم ارزش و هزینه فرصت ها را نمی دانید

هر فرد موفقی که می شناسم زندگی خود را براساس قانون هزینه فرصت زندگی می کند.

آنها می فهمند که برای هر ساعتی که برای انجام امور X صرف میکنند ، در اضایش آنها نمی توانند کار Y را انجام دهند. این یعنی اگرچه که آنها در حال کسب سود در کار اولی هستند ولی خوب این وقتی که آنها میتوانستند در کار دوم صرف کنند و از آن سود کسب کنند برای آنها از دست رفته است.

 

افراد ناموفق هزینه فرصت را درک نمی کنند. آنها فقط تصویر روبه رو خود و نتایج واضح را میبینند نه آنچه را که میتوانستند در آینده به دست آورند.آن ها فقط امروز را میبینند نه آنچه که اکنون می توانند انجام دهند تا بعداً پاداش های بزرگتر و بهتر به دست آورند.

چالش پیروی از این قاعده این است که شما باید با خودتان رو راست باشید و تصویری که از خود در آینده دارید را در هر تصمیمی که میخواهید بگیرید دخیل کنید. باید سعی کنید از لذت های کوچک بگزرید و به خود سختی دهید که بتوانید بعدها برداشت بزرگ تری داشته باشید. درکتان میکنم این کار ساده نیست اما به یاد داشته باشید هیچ چیز خوبی در زندگی ساده به دست نمی آید.

در طول یک روز فقط ۲۴ ساعت وجود دارد. اگر بخواهید به سادگی و به دلایل مختلف این ساعات را هدر دهید دیگر وقتی برای شما نخواهد ماند و فرصت ها مانند برق و باد از پیش روی شما گذر میکنند. یاد بگیرید با زمان خود مانند پول خود رفتار کنید ، یعنی بی دلیل و بدون منطق خرجش نکنید!

پایان

امیدواریم این گزینه ها به شما در شفاف سازی راه درستی که میخواهید برای خود در مسیر زندگی ایجاد کنید کمک کنند. ممنون که در این راهنما هم همراه ما بودید .امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.نظر شما درباره انتخاب های ما چیست ؟ آیا فکر میکنید گزینه ای را جا انداخته ایم ؟ به ما در تکمیل این لیست کمک کنید.مانند همیشه پذیرای نظرات شما در بخش نظرات سایت هستیم.

 

 

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *