آموزش بازاریابی اینترنتی

آموزش بازاریابی اینترنتی راهنمای قدم به قدم

فهرست مطالب پنهان یک تعریف ساده از بازاریابی اینترنتی: نوع ۱ بازاریابی اینترنتی: بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (ُSEO) نوع ۲ بازاریابی اینترنتی، پرداخت به ازای کلیک نوع سوم بازاریابی اینترنتی: ایمیل مارکتینگ نوع چهارم بازاریابی اینترنتی: بازاریابی محتوا…

احمد کلاته

انتشار در: ۹ فروردین ۱۳۹۶
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

سلام به دانشجویان عزیز مدرسه بازاریابی اینترنتی. هر سوالی که در مورد بازاریابی اینترنتی دارید در بخش نظرات مطرح کنید تا به آن پاسخ داده شود.

یک تعریف ساده از بازاریابی اینترنتی:

بازاریابی اینترنتی به هر نوع فعالیت برای معرفی برند، نام شرکت، محصولات و خدمات از طریق محیط آنلاین گفته می شود.

 

امروزه در دنیایی زندگی می کنیم که بیشتر از اینکه به بیلبوردها و تابلوهای روان اطراف نگاه کنیم، بیشتر سرمان در موبایلمان است. در حالی که در شبکه های اجتماعی یا اینترنت در حال گشت و گذار هستیم.

بطور متوسط هر ایرانی ۱۱ ساعت در روز با وسایل دیجیتال می گذارند. طولی نمی کشد همه ساعات بیداریمان را با این وسایل سر کنیم.

تا سال ۲۰۲۰ تاکسی ها بدون سرنشین می شوند و تنها توسط اپلیکیشن های آنلاین دستور می گیرند.

امروزه جوانان بسیاری با ایجاد یک سیستم اتوماتیک کسب درآمد اینترنتی، حتی در خواب هم میلیون ها تومان درآمد زایی دارند.

کسب درآمد ۱۰۰.۰۰۰ میلیون تومان در یک هفته فقط توسط بازاریابی اینترنتی امکان پذیر است.

درآمد ماهانه ۲۵۰ میلیون تومان پس از ۲ سال فعالیت در حوزه کسب و کار اینترنتی، فقط از طریق بازاریابی اینترنتی امکان پذیر است.

از این آمارها خوشبختانه زیاد است. بهتر است به انواع روش های بازاریابی اینترنتی بپردازیم.

در ادامه با ۵ نوع بازاریابی اینترنتی آشنا خواهید شد (تمام مدل های بازاریابی اینترنتی):

بازاریابی اینترنتی سئو

نوع ۱ بازاریابی اینترنتی: بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو (ُSEO)

سئو دقیقا به چه معناست؟

همانطور که همه ما می دانیم سئو در بازاریابی اینترنتی مخفف عبارت Search Engine Optimization است. یعنی بهینه سازی برای موتورهای جستجو که منظور ما از موتورهای جستجو همان گوگل است.

اما دقیقا برای بازاریابی اینترنتی چه چیزی باید بهینه شود؟

طراحی ظاهری سایت؟ محتوای سایت؟ یا لینک ها؟

یا این یا آن وجود ندارد. همه این موارد باید بهینه شوند.

با توجه به تعریفی که ویکی پدیا مطرح کرده، سئو یعنی روند موثر بر دیده شدن وبسایت یا یکی از صفحات وبسایت در موتورهای جستجو بدون پرداخت پول. (در قسمت بعد در مورد بازاریابی اینترنتی موتورهای جستجو با پرداخت پول صحبت خواهیم کرد)

حالا اجازه دهید خودمانی تر تعریف کنیم:

سئو مجموعه فعالیت هایی برای بهینه کردن محتوای آنلاین است. در نتیجه گوگل بیشتر تمایل دارد که آن محتوا را با کلمه کلیدی خاص، در نتایج اول خود نشان دهد.

به عبارت دیگر

فرض کنید می خواهید برای وبسایتتان بازاریابی اینترنتی کنید. یک مقاله در مورد «روش های نگهداری از گل و گیاه» نوشته اید. بسیار خوب. در طرف دیگر گوگل است و همچنین یک کاربر که بدنبال «روش های مراقبت از گل و گیاه است».

طبیعی است که شما تمایل دارید اگر کسی در گوگل کلماتی مانند “مراقبت از گل” یا “روش های نگهداری از گل و گیاه” جستجو کرد، شما در جایگاه های اول باشید. برای این کار باید آن مطلب را سئو تخصصی کرده باشید.

بازاریابی اینترنتی

سئو، یک ابزار شعبده بازی در بازاریابی اینترنتی است که شما باید روی محتوای وبسایتتان پیاده کنید. از این طریق گوگل را مجاب می کنید که محتوای شما را با یک کلمه کلیدی خاص در رتبه های اول نشان دهد.

چرا از سئو به عنوان یک ابزار شعبه بازی در بازاریابی اینترنتی یاد می کنیم و انقدر برایمان اهمیت دارد؟

۹۳ افرادی که به گشت و گذار در محیط آنلاین می پردازند، با موتورهای جستجو این کار را شروع می کنند.

در ایران بطور دقیق این آمار را نداریم، اما تجربه ما می گوید، از این ۹۳ درصد، ۸۵ درصد از گوگل استفاده می کنند.

اگر آمار بالا با این آمار که «۶۷ درصد از کل کلیک ها روی ۵ رتبه اول گوگل است»، آمیخته شود، در میابیم که چرا بهینه سازی محتوای سایت برای گوگل در این حد اهمیت دارد.

یک اصطلاح در بین افراد فعال در بازاریابی اینترنتی است:

بهترین مکان برای پنهان کردن یک جنازه، صفحه دوم گوگل است.

این یعنی اگر صفحات وبسایت شما، صفحه محصولات و … در هر صفحه ای غیر از صفحه اول گوگل باشد، انگار در گوگل نمایش داده نمی شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد سئو وبسایت، می توانید در دوره آنلاین من به مدت ۲۷ دقیقه شرکت کنید. در این دوره بطور کامل شما را با روند بهینه سازی سایت برای بازاریابی اینترنتی وبسایتتان آشنا خواهم کرد.

بازاریابی اینترنتی

نوع ۲ بازاریابی اینترنتی، پرداخت به ازای کلیک

به این روش SEM یا Search engine marketing گفته می شود.

بنابر این در اینجا با دو اصطلاح در بازاریابی اینترنتی آشنا شدیم:

SEO: جذب ترافیک اورگانیک با بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو بدون پرداخت پول

SEM: خرید ترافیک از گوگل بصورت پرداخت به ازای کلیک. (Pay Per click یا PPC)

برای تبلیغ در گوگل به صورت PPC باید به سایت addwords.google.com مراجعه کنید.

با اکانت گوگل خود وارد سایت شوید.

در قسمت کمپین می توانید پولی را که به ازای هر کلیک حاضرید پرداخت کنید مشخص کنید.

بازاریابی اینترنتی

همچنین می توانید کل بودجه تبلیغات برای بازاریابی اینترنتی خود را مشخص کنید.

می توانید مشخص کنید که چه ساعاتی تبلیغ شما نمایش داده شود.

با تبلیغات کلیکی در گوگل، می توانید بدون دردسر، از همان ابتدا در رتبه اول قرار بگیرید.

نکته: هر چه برای بازاریابی اینترنتی پول کمتری به ازای هر کلیک پرداخت کنید، نسبت به افرادی که پول بیشتری پرداخت کرده اند، در جایگاه پایین تری قرار می گیرید. حتی ممکن است تبلیغ شما در صفحه ۴ گوگل نمایش داده شود.

اگر خودتان می خواهید تبلیغات کلیکی گوگل انجام دهید، طبق مراحل بالا عمل کنید. اما در ابتدای کار پیشنهاد می کنیم این کار را به شرکت هایی که تبلیغات گوگل انجام می دهند بسپارید. شرکت هایی مانند برتینا یا نوین مارکتینگ.

از طریق Google keyword planner که یکی از سرویس های گوگل ادوردز است، می توانید کلمات کلیدی پر مخاطب و مرتبط با کسب و کارتان را همراه با میزان جستجوی ماهانه دریافت کنید.

بازاریابی اینترنتی

نوع سوم بازاریابی اینترنتی: ایمیل مارکتینگ

علیرغم گسترش افزار گسیخته و بی نظم شبکه های اجتماعی، ایمیل مارکتینگ، هنوز هم بهترین ابزار در بین استراتژی های بازاریابی اینترنتی است.

تفاوتی ندارد که کسب و کار اینترنتی شما در چه حد گسترده است. طبق آمار ۷۷ درصد از کاربران اینترنت به دریافت ایمیل هایی که خودشان اجازه داده اند، علاقه دارند.

کمپین های بازاریابی اینترنتی با ایمیل، اگر به نحو درست انجام شود، فرصت بی نظیری فراهم می کند تا بتوانید برند خود را بهتر معرفی کنید. از طریق ایمیل مارکتینگ می توانید بازدیدکنندگان سایتتان را به خریدار و در ادامه آن ها را به مشتریان وفاداری تبدیل کنید که کسب و کارتان را به دیگران معرفی کنند.

ایمیل مارکتینگ بهترین ابزار بازاریابی اینترنتی برای افزایش ترافیک سایت بدون تبلیغ و حتی نمایش در گوگل است. از طریق ایمیل مارکتینگ می توانید فروش محصولاتتان را تا ۱۰ برابر افزایش دهید.

 

 

مهمترین ویژگی ایمیل مارکتینگ در بازاریابی اینترنتی که به «معجزه اینترنت» معروف است، قابلیت اتوماسیون آن است. یعنی شما می توانید یک کمپین اتوماتیک ایجاد کنید که بصورت اتوماتیک خدمات و محصولات شما را بازاریابی کند.

تنها کافیست با روش های مختلف بازاریابی اینترنتی، ترافیک به سمت وبسایتتان روانه کنید. پس از آن می توانید با ایجاد یک ساز و کار اتوماتیک، بصورت کاملا خودکار، محصولات و خدماتتان را به مشتریان بفروشید.

قبل از شروع

باید هدفتان را از ایمیل مارکتینگ مشخص کنید. با توجه به نوع و گستردگی کسب و کارتان، هدف شما می تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • کسب و کارتان و نوع خدماتتان را به مشتریان یادآوری کنید
 • ارائه تخفیف های ویژه یا پیشنهادهای ارزشمند به مشتریان فعلی
 • آشنا کردن و جلب اطمینان کاربران جدید به کسب و کارمان و ترغیب آن ها به خرید
 • تشویق مشتریان به معرفی خدمات و محصولات ما به دوستان و آشنایان
 • ساخت یک تصویر خوب از برندمان برای مشتری
 • گسترش ارتباط و درگیری کردن هر چه بیشتر مشتریان

یکی از موارد بالا می تواند هدف کمپین بازاریابی اینترنتی ایمیلی شما باشد. برای طراحی بهتر کمپین، یکی از موارد زیر را به عنوان هدف خود انتخاب کنید.

این مورد را مد نظر داشته باشید ایمیلی که به یک کاربر تازه وارد ارسال می کنید، با ایمیلی که به مشتریان وبسایتتان و کاربران قدیمی تر ارسال می کنید کاملا متفاوت است.

نگران نباشید. دسته بندی کردن کاربران وبسایتتان سخت نیست. این کار با پنل های ارسال ایمیل انبوه به راحتی قابل انجام است.

شرکت های زیادی پنل های ارسال ایمیل انبوه ارائه می دهند. از جمله:

Icontact

Aweber

Mailchimp

Mailerlite

Constant cotact

در ایران تنها mailerlite نمایندگی دارد. نمایندگی آن شرکت کارزار به مدیریت آقای محمود زاده است. خوشبختانه با مدیریت قدرتمند آقای محمود زاده، این شرکت خدمات فوق العاده ای ارائه می دهد.

از طریق این سیستم می توانید لیست اعضا ایجاد کنید. مثلا اعضای جدید سایت، خریدارن سایت، علاقه مندان به موضوع … و انواع دسته بندی. سپس می توانید ایمیل هایی را بصورت زمان بندی شده و اتوماتیک، برای اعضای مختلف وبسایتتان ارسال کنید و بازاریابی اینترنتی خود را اجرا کنید.

بازاریابی اینترنتی

حال می توانید کمپین های بازاریابی اینترنتی ایمیلی خود را برای دسته های مختلف اعضای لیست ایمیل اجرا کنید.

اما چطور می توان اعضای ایمیل را برای بازاریابی اینترنتی گسترش داد؟

قدم اول: ساخت آهنربای ایمیل

ارائه پیشنهادهای رایگان ارزشمند یا تخفیفات ویژه، در ازای دریافت ایمیل و اطلاعات تماس کاربران. (به قول آقای بقوسیان آهنربای ایمیل ایجاد کنید)

به این فکر کنید که چه چیز ارزشمندی در مقابل ایمیل کاربران می توانید به آن ها ارائه دهید. بیشتر به نیاز آن ها فکر کنید. ببینید در صنعتی که فعالیت می کنید، چه چیزی بیشتر به مشتریانتان کمک میکند.

این پیشنهاد می تواند یک کتاب الکترونیک، فایل صوتی، فایل تصویری، دوره آنلاین یا وبینار باشد.

ارائه یک دوره آنلاین تا ۵۲ درصد احتمال دریافت ایمیل را نسبت به کتاب الکترونیک بیشتر می کند. پس هر چه روی پیشنهاد ویژه تان بیشتر وقت گذاشته باشید، احتمال اینکه کاربران اطلاعات خود را در اختیار شما قرار دهند بیشتر خواهد بود.

بازاریابی اینترنتی

کاربران ایمیلشان را در فرم هایی که شما تهیه کرده اید وارد می کنند. بنابراین شما در نقاط مختلف سایت باید پیشنهاد خود را به کاربران ارائه دهید و در مقابل از آن ها ایمیلشان را دریافت کنید.

متداول ترین راه دریافت ایمیل کاربران و در نهایت اجرای بازاریابی اینترنتی، ساخت لندینگ پیج است.

لندینگ پیج ها یا صفحات فرود، متمایز از صفحات دیگر سایت هستند. حدالمقدور در این صفحات هیچ منو، هدر و فوتری مشاهده نمی شود. تنها پیشهاد رایگان، توضیحات، فرم تماس و دکمه کال تو اکشن قرار داد.

بازاریابی اینترنتی

روش دیگر، ساخت صفحات پاپ است. نگران نباشید، اگر صفحات پاپ آپ را بصورت هدفمند و استراتژیک در سایتتان قرار دهید، نه تنها کاربران را اذیت نمی کند، بلکه مورد استقبال آن ها قرار خواهد گرفت.

همچنین می توانید کال تو اکشن های مختلف در نقاط مختلف سایتتان قرار دهید و از کاربران بخواهید وارد صفحات فرود یا لندینگ پیج سایت شما شوند.

تمام این کارها توسط پلاگین های حرفه ای وردپرس قابل انجام است. بهترین پلاگین برای این کار Layered popups هست. با کمی تلاش، بطور کامل کار با این افزونه را یاد می گیرید و می توانید از آن به عنوان یک ابزار قدرتمند برای بازاریابی اینترنتی خود استفاده کنید.

قدم دوم: ارسال ایمیل های هدفمند

زمانی که کاربر ایمیل خود را وارد می کند، بطور اتوماتیک به لیست اعضای پنل میلرلایت شما افزوده می شود.

چطور؟

دو روش وجود دارد

یا می توانید از طریق خود نرم افزار میلرلایت، یک فرم ایجاد کنید و با قرار دادن شرت کد فرم ساخت شده، در هر جایی که می خواهید، آن را در مقابل دید کاربران قرار دهید.

یا اینکه می توانید از طریق افزونه wp mailerlite integration، هر ایمیلی که در سایتتان (به هر طریقی) دریافت می کنید، بطور اتوماتیک به اعضای سایتتان اضافه کنید.

حال می توانید از طریق منو های automation یا campaign، برای مخاطبان، ایمیل های هدفمند ارسال کنید.

از طریق automation می توانید بطور اتوماتیک تعریف کنید که چه ایمیل هایی در چه زمان هایی برای چه کسانی ارسال شود.

همچنین می توانید تعریف کنید اگر کاربران ایمیل شما را باز کردند، چه ایمیلی برایشان ارسال شود و اگر ایمیل شما را باز نکردند، چه ایمیلی برایشان ارسال شود.

این روند را آنقدر می توان ادامه داد تا کاربر، ایمیل شما را باز کند و در نهایت به هدف خود برسید.

بازاریابی اینترنتی

قدم سوم: آنالیز کمپین

در این مرحله باید بازدهی کمپین خود را در بازاریابی اینترنتی آنالیز کنید.

چند درصد از کاربرانی که وارد صفحه فرود شدند، ایمیل خود را در اختیار شما قرار دادند؟ (Conversion rate)

چند درصد از کاربرانی که پاپ آپ را دیدند، از آن استقبال کردند؟ (Conversion rate)

چند درصد از کاربران، ایمیل شما را باز کردند؟ (Open rate)

چند درصد از کاربران، روی لینک های داخل ایمیل کلیک کردند؟ (Click rate)

 

تمام این آمارها را میلرلایت به شما می دهد. همچنین می توانید این آمارها را از گوگل آنالیتیکس دریافت کنید. یعنی ببینید در یک بازه زمانی مشخص که بازاریابی اینترنتی انجام داده اید، چند نفر وارد لندینگ پیج شما شده اند و از طرف دیگر ببینید در همان بازه زمانی، چه تعداد به اعضای لیست ایمیل شما اضافه شده اند.

این تحقیقات باعث می شود دائم کمپینتان را بهینه کنید تا بالاخره بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

بازاریابی اینترنتی

نوع چهارم بازاریابی اینترنتی: بازاریابی محتوا

تعریف رسمی بازاریابی محتوا به این شکل است:

بازاریابی اینترنتی محتوا یک نوع بازاریابی استراتژیک است که روی ایجاد و انتشار محتوای ارزشمند و مرتبط برای جذب مخاطبان هدفمند و علاقه مند متمرکز است و سرانجام از این طریق می توان کالا و خدمات را به این دسته از مخاطبان فروخت.

تعریف خودمانی تر به این شکل است:

بازاریابی اینترنتی محتوا یک رویکرد استراتژیک بلند مدت بر پایه ایجاد یک رابطه مستحکم با مخاطب هدف به وسیله ارائه محتوای ارزشمند و با کیفیت است که به بطور کامل پاسخگوی نیاز آن ها است.

در نهایت اگر یک مشتری قصد خرید داشته باشد، وقتی به محتوای غنی وبسایت شما نگاه می کند که بصورت رایگان برای او تولید کرده اید، حس وفاداری نسبت به شما پیدا می کند و این باعث می شود خرید از شما را به رقبایتان ترجیح دهد.

با توجه به اینکه امروزه، انسان از زمان بیدار شدن تا خوابیدن با انبوهی از تبلیغات مواجه می شود، از تبلیغات اشباع است و جلب توجه او کاری بس دشوار است.

بازاریابی محتوا به عنوان یکی از انواع بازاریابی اینترنتی بر خلاف بازاریابی های سنتی، به مخاطب نشان می دهد که ما قبل از هر چیز به فکر مشتری و ارائه اطلاعات ارزشمند به او هستیم. از این طریق جلب توجه او بسیار راحت تر است.

آموزش بازاریابی اینترنتی

نوع پنجم بازاریابی اینترنتی: بازاریابی شبکه های اجتماعی

فکر نمی کنم نیازی باشد در مورد گستردگی شبکه های اجتماعی صحبت کنم.

شبکه های اجتماعی سریع ترین روند گسترش را در تاریخ پیدایش جهان داشته اند.

سرعت رشد شبکه های اجتماعی بیشتر از خود اینترنت بوده است.

اینترنت در طی ۱۰ سال توانست ۱ میلیارد کاربر جذب کند. یعنی از دسامبر ۱۹۹۶ که اینترنت در دسترس عموم قرار گرفت تا دسامبر ۲۰۰۵. این یعنی از هر ۶ نفر در دنیا، ۱ نفر کاربر اینترنت بود.

بازاریابی اینترنتی

این در حالی است که فیس بوک از آغاز فعالیتش یعنی ۲۶ سپتامبر ۲۰۰۶ تا ژوئن ۲۰۱۵، یک میلیارد و ۴۶۰ میلیون کاربر جذب کرد. (تعداد کاربرانی که در یک ماه به اکانت فیس بوک خود وارد شده اند)

بازاریابی اینترنتی

با توجه به اینکه جمعیت کره زمین در این زمان به ۷ میلیارد نفر افزایش یافت، از هر ۵ نفر ۱ نفر در دنیا کاربر فیس بوک بوده است.

اگر فیس بوک را یک کشور در نظر بگیریم، پر جمعیت ترین کشور دنیا محسوب می شود.

در این بخش از بازاریابی اینترنتی یعنی بازاریابی شبکه های اجتماعی، به معرفی برخی از مهمترین شبکه های اجتماعی ایران و جهان می پردازیم:

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی فیس بوک

این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۰۴ توسط مارک زاکربرگ و هم بنیانگذارش تاسیس شد. فیس بوک در ابتدا تنها برای دانشجویان هاروارد قابل دسترس بود.

پتانسیل این شبکه اجتماعی به زودی توسط بنیانگذارانش شناخته شد و باعث شد در سال ۲۰۰۶ دسترسی آن برای عموم آزاد باشد.

دسترسی عموم آزاد شدن همانا و جهانگیر شدن آن همانا.

فیس بوک بزرگترین پلتفرم شبکه اجتماعی در دنیا است. فیس بوک به شرکت های بزرگ، بهترین اطلاعات و هدفمند ترین تبلیغات را ارائه می دهد. اطلاعات فیس بوک در حدی دقیق و هدفمند است که تا سلیقه لباس پوشیدن کاربرانش را نیز می داند.

اما برای ما، به عنوان کسانی که برای بازاریابی اینترنتی از این پلتفرم استفاده می کنیم، ۲ مزیت دارد:

اشتراک گذاری محتوای سایتمان توسط کاربران سایت

گرفتن بک لینک رایگان از یک منبع معتبر

البته در ایران به دلیل محدودیت های دسترسی به آن، کمتر می توان روی اشتراک گذاری مطالب توسط دیگران به عنوان یک منبع بازاریابی اینترنتی حساب کرد.

اما روی سئو وبسایت و صفحات وبسایت تاثیرگذاری زیادی دارد.

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی گوگل پلاس

گوگل+ از سال ۲۰۱۱ شروع به کار کرد. اما در همین مدت زمان کوتاه ۲۵۰ میلیون کاربر جذب کرد.

گوگل با راه اندازی این شبکه اجتماعی اعلام جنگ مستقیم به فیس بوک کرد. اما به نظر می رسد که هنوز نمی تواند در مقابل آن عرض اندام کند.

از میان ۲.۵ میلیارد کاربر جی میل، ۲۵۰ میلیون نفر گوگل+ خود را فعال کردند. با این حال تنها ۲۵ میلیون نفر در این پلتفرم پست ارسال می کنند و فقط ۴-۶ میلیون نفر فعالیت مستمر دارند.

یکی از مزیت های برجسته گوگل پلاس این است که وقتی مطالب وبسایتتان را در آن قرار می دهید، به سرعت توسط گوگل ایندکس می شود. تا جایی که ممکن است با کلمه کلیدی مربوطه، وبسایت شما در صفحات پایین تر از صفحه گوگل پلاسی باشد که مطلبتان را در آن قرار داده اید.

خوشبختانه گوگل پلاس این قابلیت را دارد که هر نوع محتوا مثل متن، ویدئو و حتی نظرسنجی در آن قرار دهید.

آموزش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی با اینستاگرام

تنها ۳ ماه پس از معرفی اینستاگرام در اپ استور در سال ۲۰۱۰، تعداد کاربران آن به ۱ میلیون نفر رسید. این رشد ارگانیک بوده و بدون هیچ تبلیغی به این درجه رسید.

۵ سال بعد، یعنی در سال ۲۰۱۶ تعداد کاربران اینستاگرام به ۴۰۰ میلیون نفر رسید. اصلی ترین دلیل رشد اینستاگرام این بود که در سال ۲۰۱۲ یعنی ۲۴ ماه پس معرفی، اینستاگرام توسط فیس بوک به مبلغ ۱ میلیارد دلار خریداری شد.

بازاریابی اینترنتی

اینستاگرام شاید بطور مستقیم تاثیر چشمگیری روی جایگاه گوگل وبسایتتان برای بازاریابی اینترنتی نداشته باشد اما اگر روی این شبکه اجتماعی وقت بگذارید، ترافیک خوبی بطور مستقیم می توانید از آن بگیرید.

آموزش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی با یوتیوب و آپارات

این دو شبکه اجتماعی نیز مخصوص اشتراک ویدئو هستند. ویدئو یکی از ابزارهای مهم برای بازاریابی اینترنتی است. از این طریق می توانید اعتبار کسب کنید. بطور کلی افراد با دیدن فیلم بیشتر از دیگر مدیا ها اعتماد می کنند.

گرفتن لینک از این شبکه های اجتماعی ارزش زیادی دارد. اما در هیچ کدام از آن ها دریافت لینک رایگان نیست. مثلا در آپارات شما می توانید بصورت کلیکی تبلیغ کنید. تنها با تبلیغ کردن و پرداخت پول می توانید برای ویدئوها، لینک قرار دهید.

تنها یک راه برای ایجاد لینک رایگان در آپارات وجود دارد:

این لینک اهمیت زیادی در بهبود سئو سایت شما دارد و برای بازاریابی اینترنتی سایتتان تاثیرگذار است. برای گرفتن لینک، باید در آپارات یک کانال ایجاد کنید. در هنگام ایجاد کانال، می توانید آدرس وبسایتتان را وارد کنید. این آدرس وبسایت در آپارات بصورت لینک نمایش داده می شود.

حتما همین الان این لینک را در آپارات ایجاد کنید.

اگر می خواهید در این شبکه های اجتماعی فیلم آپلود کنید، ابتدا این کار را در یوتیوب انجام دهید. سپس لینک یوتیوب را در آپارات قرار دهید و آپارات بصورت اتوماتیک فیلم را از یوتیوب دریافت می کند.

آموزش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی با لینکدین

لینکدین از فیس بوک قدیمی تر است. این شبکه اجتماعی در سال ۲۰۰۲ توسط یکی از اعضای پی پل – رید هافمن – تاسیس شد. سرعت رشد لینکدین هیچ موقع مثل فیس بوک نبود. گاهی اوقات تعداد ثبت نامی ها به ۲۰ نفر در روز می رسید.

اما مزیت این شبکه اجتماعی برای بازاریابی اینترنتی این است که در این شبکه اجتماعی، افراد متخصص حضور دارند. با فعالیت در لینکدین می توانید شبکه ارتباطی قدرتمندی ایجاد کنید. افراد سرشناس و معتبر در صنعت شما، بیشتر در لینکدین هستند تا دیگر شبکه های اجتماعی.

در لینکداین یک اکانت پریمیوم نیز می توانید خریداری کنید. مدیرانی که به دنبال افراد حرفه ای در یک کار مشخص هستند، می توانند با تهیه اکانت پریمیوم، این افراد را در لینکداین سرچ کنند. اما برای بازاریابی اینترنتی و کاری که ما با لینکداین داریم، اکانت رایگان کفایت می کند.

همچنین لینک هایی که از این شبکه اجتماعی برای وبسایتتان می گیرید، ارزش زیادی دارند. این لینک ها روی سئو خارجی سایتتان تاثیر زیادی دارند. بنابراین برای بازاریابی اینترنتی روی این شبکه اجتماعی حساب کنید.

آموزش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی توییتر

توییتر از همان ابتدا بیشتر برای اشتراک گذاری مطالب کوتاه ایجاد شد. این شبکه اجتماعی با اینکه در ایران با محدودیت مواجه است، زمانی که در آن پست قرار می دهید، با کمال تعجب می بینید که به شدت مورد توجه کاربران ایرانی قرار می گیرد.

این شبکه اجتماعی نیز برای بازاریابی اینترنی گزینه مناسبی است. گرفتن لینک از این شبکه اجتماعی ارزش بسیار زیادی دارد. پیشنهاد می کنم اگر حوصله فعالیت در توییتر را ندارید، فقط یک اکانت بسازید و به وسیله پلاگین، آخرین پست های وبسایتتان را بطور اتوماتیک در آن ارسال کنید.

بنابراین بطور کلی شبکه های اجتماعی فیس بوک، لینکدین، توییتر و گوگل پلاس، تاثیر چشمگیری روی بازاریابی اینترنتی از طریق بهینه سازی برای گوگل دارند.

آموزش بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی تلگرام

تلگرام در ایران به سرعت نور گسترش یافت. این شبکه اجتماعی تقریبا در بین تمام ایرانیان شناخته شده است. تلگرام جایگزین مناسبی برای وایبر و واتس اپ بود.

این شبکه اجتماعی روی گوگل بصورت مستقیم تاثیر ندارد. یعنی لینک هایی که از این شبکه اجتماعی می گیرید روی سئو خارجی سایت تاثیر گذار نیست. اما این شبکه اجتماعی بطور مستقیم ترافیک فوق العاده ای را به سمت وبسایتتان روانه می کند و به عنوان یک منبع بازاریابی قدرتمند می توانید از آن استفاده کنید.

افراد بسیاری هستند که تنها با استفاده از تلگرام و تبلیغات در تلگرام، کسب و کار پر رونقی راه اندازی کرده اند. پیشنهاد می کنم اگر می خواهید در محیط آنلاین فعالیت داشته باشید و بازاریابی اینترنتی انجام دهید، حتما روی تلگرام حساب کنید.

هر سوالی که در مورد بازاریابی اینترنتی دارید در بخش نظرات مطرح کنید تا به آن پاسخ داده شود.

 

 

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۳۴ دیدگاه ها

 1. زینب زیارتی

  سلام من تازه کارم روتوتلگرام شروع کردم وپکیچ برای درآمد از اینترنت میفروشم هنوز اونقدر مشتری ندارم اگه میشه راهنمایی کنید

  پاسخ
  • اشکان

   باسلام و احترام
   لطفا اینستاگرام ما رو پیگیری نمایید، راهنمایی های خوبی وجود دارد

   پاسخ
 2. عطا براهویی

  من نمیدونم از کجا شروع کنم اگر راهنمایی کنید از اول شروع کنم ممنون میشم

  پاسخ
  • مهران نوروزخانی

   سلام، برای شروع در دوره پایه نخبگان وبمشتر شرکت کنید: kalaateh.com/basic

   پاسخ
 3. مرتضی

  سلام
  من در شبکه اجتماعی لینکدین هستم
  با حدود ۲۰۰۰ هزار کانکشن و مقاله هایی که میزارم ورودی خوبی به بلاگم داره و از بقیه شبکه های اجتماعی واسه من بهتر بوده .

  پاسخ
 4. پورحسن

  ممنونم عالی بود استفاده کردم

  پاسخ
 5. احسان

  سلام
  مطلب خوبی بود . ممنون

  پاسخ
 6. مینو

  سلام وقت بخیر
  خیلی خوب و جذاب موضوع رو باز کردین
  من از سال ۹۳ سایتایی که توی این مطلب آوردین رو پیگیری میکنم و از محصولاتشون استفاده کردم
  حدود دوسال هست تصمیم گرفتم فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم وچند ماهی هست با سایت شما آشنا شدم و هردفعه خواستم اقدام کنم یه اتفاقی افتاده وکنسل شده لطفا راهنماییم کنید.از کجا شروع کنم و چجوری؟

  پاسخ
  • مهران نوروزخانی

   سلام مینو عزیز
   پیشنهاد میکنیم از دوره پایه که بمدت محدود رایگان است استفاده کنید : https://kalaateh.com/basic/
   و اگر کاملا در شروع مار جدی هستید پیشنهاد میکنیم دوره جامع نخبگان وبمستر را شرکت کنید: https://kalaateh.com/nokhbegan
   همیچنین میتوانید برای مشاوره آموزشی با شماره تماس مجموعه ارتباط برقرار کنید

   پاسخ
 7. newmahnaz74@gmail.com

  سلام خیلی عالی توضیح داده بودین تشکر

  پاسخ
 8. رسول

  سلام
  وقت بخیر
  ممنون بابت مطالب مفیدتون
  در دوره رایگان ذکر شده ۴ روزه ولی سه روز بیشتر نیست و مطالب روز دوم فرستاده نشده
  ممنون میشم بررسی کنید

  پاسخ
  • dr.parsa

   سلام، حتماً بررسی خواهیم کرد

   پاسخ
 9. سعید

  سلام مرسی ازمطالب مفیدتون .واسع شروع کسبو کاراینترنتی اموزشی دارید که به کارمون بیاد ممنون میشم اطلاعات بدید به بنده.مرسی

  پاسخ
  • dr.parsa

   سلام سعید عزیز، بله دوره رایگان و غیر رایگان نخبگان وبمستر آموزش ۰ تا ۱۰۰ راه اندازی کسب و کار اینترنتی هست که می توانید از آنها استفاده کنید.
   دوره رایگان نخبگان وبمستر: https://kalaateh.com/kalaateh.com/free
   دوره غیر رایگان نخبگان وبمستر: https://kalaateh.com/nokhbegan

   پاسخ
 10. امید اسلامی

  ممنونم , بسیار عالی بود
  احسنت به شما

  پاسخ
 11. sina

  سلام استاد خسته نباشید :
  می خواستم ببینم تو بسته های آموزشی تون چیزی در مورد نحوه همکاری با شرکت پست برای ارسال محصولات سفارش داده شده توسط مشتری و کلا آموزشی برای ارسال کالا دارید یا نه ؟
  با تشکر.

  پاسخ
  • احمد

   سلام
   در حال حاضر خیر اما در حال تولید آن هستیم و از طریق تلگرام و ایمیل اطلاع رسانی خواهیم کرد

   پاسخ
 12. مهدی فارسی

  سلام جناب کلاته عزیز سپاسگذارم از مطالب مفید و ارزشمندتون

  پاسخ
 13. soli

  سلام خسنه نباشید .خواستم بدونم اگه تولید محتوی ووردی یا فیلمی کنیم برای فروشش حتما باید وب سایت داشته باشیم ؟ برای واریز ی مشتری و ارسال مطالب به او بطور خودکار لازمه اش داشتن وب سایت است درست متوجه شده ام میشه لطفا یه مطلب در این باره نیز مرقوم بفرمایید ممنون

  پاسخ
  • احمد

   سلام
   چشم در این مورد یک فیلم ضبط خواهم کرد

   پاسخ
 14. علی مرادی

  سلام خدمت اقای کلاته برای شروع کسب وکاراینترنتی واموزش دراین حرفه نیازبه کمک فنی شما دارم لطفا پاسخ دهید باتشکرعلی مرادی-اصفهان

  پاسخ
  • احمد

   با من تماس بگیرید
   متشکرم

   پاسخ
 15. علی مرادی

  سلام وتشکر.برایتان ایمیل زدم وگفتم میخواهم کسب وکاراینترنتی خودم راشروع کنم ونیازبه کمک فنی شمادارم لطفا پاسخ دهید باسپاس علی مرادی

  پاسخ
 16. علی مرادی

  سلام اقای کلاته خسته نباشی منتظرپاسخ شماهستم

  پاسخ
  • احمد

   سلام. از دوره نخبگان وبمستر در تمام صفحات قابل دستیابی است
   فقط کافیست ایمیلتان را وارد کنید و به ترتیب طی ۴ روز برایتان ارسال می شود

   پاسخ
 17. علی مرادی

  سلامی همانند عطرگلهای بهاری خدمت شما اقای کلاته عزیز دوره اموزشی رایگان میلیاردرهای انلاین راچندین باردرخواست کردم ولی متاسفانه برایم ارسال نکردید لطفا اگرامکان دارد برایم بفرستید باتشکرفراوان علی مرادی

  پاسخ
 18. علی مرادی

  سلام شرمنده من منتظربودم برایم ایمیل بفرستید وروزچهارشنبه پاسخ شمارامشاهده کردم ولی من درشهراصفهان سکونت دارم نمی توانم دردورهمی دیجیتال شرکت کنم لطفا دراین مورد راهنمایی بکنید .ایمیل من راکه دارید شماره تماس هم خدمت شما میدهم .باسپاس فراوان وتشکربرای پاسخ شما علی مرادی۰۹۱۳۹۰۹۶۱۸۸

  پاسخ
 19. علی مرادی

  سلام وتشکرازشما برای مطالب اموزنده وقیمت مناسب من این محصول اموزش صفرتاصد راه اندازی کسب وکاراینترنتی راباچهارصدهزارتومان ازسایت دیگه خریدم ولی گنگ وگویانیست تااندازه ای اشنایی باوردپرس دارم سایت خودم هم تانصف کارهای راه اندازی ان راکردم چون هاستم ضعیف است امکان نصب قالب وافزونه دران مشکل است من شغل اصلی ام ساختمان واملاک است ولی کسب وکار املاک وساختمان دوره رکودراطی میکند.میخوام یک کسب وکاراینترنتی موفق راشروع کنم ولی احتیاج به راهنما ومشاورواستاددارم برای مشاوره وراهنمایی ویادگیریی اصول کاربازاریابی احتیاج به کمک های اموزشی شما دارم تارسیدن به موفقیت.برای این منظورچقدرباید هزینه پرداخت کنکم منتظر پاسخ شما باسپاس فراوان

  پاسخ
  • احمد

   سلام آقای مرادی عزیز
   ضمن آرزوی موفقیت برای شما
   سه شنبه در دورهمی دیجیتال مارکتینگ می توانیم با هم صحبت داشته باشیم
   به امید دیدار

   پاسخ
 20. محمد

  با سلام خیلی ممنون از سایت خوبتون و همچنین آموزش های عالی که در سایت قرار می دهید.
  من دوره میلیاردر آنلاین رو شروع کردم و گام به گام دارم دنبال میکنم.
  تا الان تونستم گام اول رو کلا پشت سر بزارم و مراحل رو انجام بدم
  یه مشکلی برام پیش اومده در قسمت نهم گام اول که ویدیو آموزشی تا انواع درگاه بانکی هس و نحوه گرفتن درگاه رو توضیح نمیده.
  لطفا این بخش رو راهنمایی کنید تا وارد مرحله بعد بشم.
  باتشکر

  پاسخ
 21. عباس

  سلام

  بنده از گام اول (راه اندازی کسب و کار) شروع کردم.
  سوالی که برام پیش اومده اینه:
  آیا ما باید هم هاست تهیه کنیم و هم هاست دانلود؟

  پاسخ
  • احمد

   سلام عباس عزیز
   بستگی به نوع کار خودتان دارد. اگر حجم فایل های دانلودی زیاد است، باید هاست دانلود تهیه کنید که تفاوت آن را با هاست ویندوزی توضیح داده ام. اما اگر حجم آن بالا نیست، همان هاست سایتتان کفایت می کند

   پاسخ
 22. samad

  با سلام،خیلی خوشحالم که به جمع علاقمندان سایت آقای مهندس کلاته پیوستم.
  باتشکر

  پاسخ

ترک بک ها/پینگ بک ها

 1. کسب درآمد اینستاگرامی | کسب وکار اینستاگرامی | انلاینستون | پول دراوردن - آنلاینستون - […] از اینستاگرام برای کسب درآمد غیر مستقیم و بیشتر برای بازاریابی اینترنتی استفاده […]

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *