مهارت های درآمد بیش از حد از دیدگاه کارشناسان کسب و کار اینترنتی

در این مقاله به بررسی چند مهارت کسب درآمد مهم و عوامل مؤثر در میزان درآمدزایی مهارت‌های شما می‌پردازیم که به‌ کار گیری آنها می‌تواند موجب درآمد انفجاری شود.

عارفه عسکری

انتشار در: ۶ دی ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

فهرست مطالب پنهان

سرمایه‌ی اصلی هر انسانی توانایی‌ها و مهارت‌های او است، اما این سرمایه‌‌های درونی خودبه‌خود به درآمد و پول تبدیل نمی‌شوند. ممکن است شما به‌رغم داشتن مهارت‌های ارزشمند تاکنون نتوانسته باشید آنها را به درآمد و ثروت تبدیل کنید. مهارت فقط یکی از عوامل کسب درآمد است و به‌تنهایی برای موفقیت مالی کافی نیست. در این مقاله به بررسی چند مهرت کسب درآمد و عوامل مؤثر در میزان درآمدزایی مهارت‌های شما می‌پردازیم. آگاهی از این عوامل و به‌کار گرفتن آنها می‌تواند جهشی در درآمد شما ایجاد کند.

مهارت چیست؟

مهارت یعنی فرد در انجام کار یا فعالیتی توانا شود. مهارت مانند استعداد ذاتی نیست بلکه اکتسابی است یعنی فرد می‌تواند توسط آموزش‌های مختلف آن را به دست آورد. بهتر است بدانید مهارت‌ها خود به دو دسته تقسیم می‌شوند، مهارت‌های نرم و مهارت‌های سخت.

مهارت های سخت

مهارت‌های سخت به مهارت‌هایی گفته می‌شود که می‌توان کمیت آن‌ها را مورد سنجش قرار داد و فرد می‌تواند آن‌ها را به‌راحتی کسب کند، مانند مهارت تایپ کردن با رایانه یا مهارت رانندگی، که فرد می‌تواند با شرکت در کلاس‌ها، خواندن کتاب‌های مختلف و یا تماشای ویدئوهای مربوطه، مهارت موردنظر را آموزش ببیند و در زندگی خود از آن استفاده کند.

مهارت های نرم

مهارت‌های نرم به مهارت‌هایی گفته می‌شود که بیشتر به ارتباط فرد با دیگران بستگی دارد و کمیت آن را نمی‌توان مورد سنجش قرار داد. باید بگوییم مهارت‌های نرم به‌سادگی قابل‌آموزش نیستند بلکه یادگیری آن‌ها به تلاش فرد بستگی دارد تا بتواند با مطالعه‌ی کتاب‌های مختلف، تمرین و تکرار، این مهارت را در خود به وجود آورد و آن را پرورش دهد؛ مانند مهارت سخنوری یا روابط عمومی بالا و…

چند مهارت کسب درآمد مهم

با کسب مهارت هایی که در ادامه گفته میشود ، کسب درآمد شما تضمین میشود. به شرطی که به درستی آن ها را اجرا کنید.

مهارت‌های مربوط به علوم کامپیوتری

علم کامپیوتر ،یک مهارت کسب درآمد

 

پیشرفت تکنولوژی موجب شده تا بیشتر امور و فعالیت‌های زندگی بشر توسط رایانه‌ها انجام گیرد، اگر شخصی از این مهارت‌ها برخوردار نباشد باید گفت بی‌سواد شناخته می‌شود. لازم نیست شغل و تحصیلات شما حتماً متناسب با مهارت‌های رایانه‌ای که یاد می‌گیرید باشد چراکه این مهارت‌ها در هر شغلی می‌تواند به شما کمک کند تا کارهایتان را راحت‌تر و بهتر انجام دهید، مانند یادگیری نرم‌افزارهای ساده مثل ورود، اکسل و فتوشاپ که در تمامی شغل‌ها، تحصیل و حتی زندگی شما می‌توانند مفید باشند.

البته موضوع مهمی که در بحث مهارت‌ها وجود دارد این است که مهارت تنها به آموزش آن محدود نمی‌شود، یعنی شما بعد از یادگیری نیاز دارید در آن متخصص و حرفه‌ای شوید و تمامی جوانب و ابعاد مختلف آن یاد بگیرید در این حالت این مهارت می‌تواند برای شما در به دست آوردن درآمد بیشتر کمک‌کننده باشد.

برای کسب درآمد از مهارت های کامپیوتری این مقاله را مطالعه کنید.

آموزش زبان انگلیسی

زبان انگلیسی ،یک مهارت کسب درآمد

 

 

برای برخی از رشته‌ها و شغل‌ها داشتن مدرک تافل یا مدارک تخصصی زبان‌های خارجی از شرایط اصلی و اساسی در به دست آوردن شغل و تحصیل به شمار میرود. برخی شغل‌ها و رشته‌های تحصیلی نیز وجود دارند که شاید به نظر برسد به زبان انگلیسی و تسلط به آن‌ها، نیاز چندانی ندارند اما باید بدانید برای موفقیت و به دست آوردن شغل خوب بهتر است مهارت درک زبان‌های خارجه به‌خصوص زبان انگلیسی را به مهارت‌هایتان اضافه کنید، چراکه هنگام استخدام و پر کردن رزومه‌ی کاری به این مهارت‌ها نیاز پیدا خواهید کرد.

برای درآمدزایی عالی از زبان انگلیسی این مقاله را مطالعه کنید.

مهارت‌های ارتباطی

ارتباط خوب ،یک مهارت کسب درآمد

شاید این‌گونه احساس کنید کسب مهارت‌های ارتباطی فقط برای کسانی که مستقیماً با مشتریان در ارتباط هستند و یا افرادی که در مکان‌های عمومی فعالیت می‌کنند لازم و ضروری است اما باید بدانید امروزه داشتن مهارت‌های ارتباطی مؤثر برای همه‌ی افراد، حتی کسانی که با مشتریان خود نیز در ارتباط مستقیم نیستند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

مهارت‌هایی مانند فن مذاکره و روابط عمومی بالا، نوشتار و گفتار خوب، حل مشکل و … که با تمرین و تکرار و خواندن کتاب‌های مرتبط با این موضوعات، قابل کسب و پرورش هستند. کارمندی که شبانه‌روز کار می‌کند اما بیان خوبی ندارد و نمی‌تواند ایده‌های خلاقانه‌ی خود را به دیگران انتقال دهد همیشه درجا خواهد زد و موفق نخواهد شد،

پس بهتر است این مهارت‌های مهم را یاد بگیرید و در محیط شغلی خود از آن‌ها استفاده کنید، مطمئن باشید تأثیرات آن را در درازمدت مشاهده خواهید کرد.

مهارت‌های مختص شغل و رشته

مهارت های مختص با شغل و رشته ،یک مهارت کسب درآمد

 

شما باید مهارت‌های مختلفی که در شغل و رشته‌ی شما ضروری و مهم هستند آموزش ببینید چراکه شما با استفاده از این مهارت‌ها می‌توانید شغلتان را راحت‌تر و با کیفیت بهتری انجام دهید. با آموزش این مهارت‌ها می‌توانید ایده‌های خلاقانه و نابی برای انجام بهتر و سریع‌تر کارهایتان به دست آورید و شغلتان را ارتقاء دهید. این مهارت‌ها می‌توانند جزو مهارت‌های کاربردی و یا مهارت‌های ارتباطی باشند که می‌توانید با استفاده از راه‌های مختلفی که وجود دارد به کسب و پرورش آن‌ها بپردازید.

تبلیغ نویسی برای رشد کسب‌ و کار

تبلیغ نویسی،یک مهارت کسب درآمد

 

 

یکی از رازهای کسب ثروت از یک کسب‌ وکار توانایی نگارش  تبلیغاتی با بازگشت سرمایه مثبت است و تکثیراین فرایند است.فرض کنید شما یک‌ میلیون تومان پول تبلیغات می‌دهید و بعد از ۳۰ روز پول شما به یک‌ میلیون و صد هزار تومان تبدیل‌شده است؛ یعنی درواقع بازگشت سرمایه شما ۱۰ درصد مثبت است. اگر بتوانیم به‌جای یک ‌میلیون تومان، صد میلیون تومان تبلیغ کنیم مسلما بازگشت سرمایه هم به همان نسبت بیشتر خواهد شد. ما مرتب می‌توانیم این کار را تکثیر کنیم و آن را بیشتر کنیم.

منظور از تکثیر کردن می‌تواند دو مورد باشد: یک حالت این است که می‌توانیم در همان‌جایی که تبلیغ می‌دادیم تبلیغ بیشتری دهیم و یک حالت دیگر می‌تواند این است که همان تبلیغ را در جاهای دیگر و با رسانه‌های دیگر منتشر کنیم و سعی کنیم که سود بیشتری به دست بیاوریم.

اگر یک مدیر یا یک کارآفرین یا صاحب مغازه و… بتواند به‌جایی برسد که مرتب تبلیغاتی درست کند که بازگشت سرمایه مثبت دارد، می‌تواند مطمئن باشد که مرتب سرمایه آن کسب‌وکار در حال رشد است و یادتان نرود که سرمایه فقط یک موضوع است .

صحبت کردن جلوی دوربین

صحبت کردن جلوی دوربین،یک مهارت کسب درآمد

 

تصور کنید دارید یک بازی ویدیویی انجام می‌دهید، استعدادتان را به نمایش می‌گذارید یا مقابل جمع بزرگی سخنرانی می‌کنید. قطعا همه در چنین شرایطی کمی مضطرب یا نگران می‌شوند! جالب اینجاست که مغز فوق‌العاده هوشمند ما فرقی بین تماشاگر واقعی با بینندگان لایو نمی‌گذارد. نکته این است که حتی موفق‌ترین برگزارکنندگان لایو هم در ابتدای کارشان مقابل دوربین مضطرب می‌شدند.

چگونه در برنامه زنده با اطمینان جلوی دوربین صحبت کنیم؟

افراد دارای اعتمادبه‌نفس زیاد، مقابل دوربین برتر از دیگران هستند. به همین دلیل فکر می‌کنیم کمک گرفتن از متخصصان برای افزایش اعتمادبه‌نفس خیلی بهتر از تجربه دست‌های عرق‌ کرده، نفس‌های سنگین و سخنرانی مضحک است. بیایید مستقیم سر اصل مطلب برویم و نکات بهبود اعتمادبه‌نفس مقابل دوربین را توضیح دهیم.

۱.تماشاگر و منتقد همیشگی خود شوید

آسان‌ترین راه کسب اعتمادبه‌نفس زیاد، تمرین مقابل آینه قبل از لایو است. خودتان را از چشم یک تماشاگر ببینید. یادتان باشد شما تنها کسی هستید که از همه عیب‌های کوچک خودتان آگاهید. اکثر مردم حتی نیمی از آن‌ها را متوجه نمی‌شوند. به‌علاوه، مخاطب خیلی بخشنده‌تر از منتقد درونی شماست. پس، از اشتباه کردن نترسید، زیرا همه ما گاهی اشتباه می‌کنیم.

تماشاگر و منتقد همیشگی خود شوید

۲.زبان بدنتان را بشناسید و کنترل کنید

یک ژست یا حالت خاص اثر زیادی بر ظاهرتان دارد. مطالعات نشان می‌دهد که ما حدود ۵۵ درصد اطلاعات هر مکالمه را از زبان بدن شخص مقابل می‌فهمیم؛ یعنی برای دوست داشتن یا نداشتن شخص، بیشتر به زبان بدنش توجه می‌کنیم. به همین دلیل باید زبان بدنتان و مفاهیمی که انتقال می‌دهد را بررسی کنید. پس از تحلیل رفتارتان می‌‌توانید به‌ کمک بدنتان خود را مقابل دوربین سرشار از اعتمادبه‌نفس نشان دهید؛ ‌مثلا خیلی‌ها برای نشان دادن اعتمادبه‌نفس شانه‌های خود را رها می‌کنند و عقب می‌دهند.

به گفته روانشناسان، لبخند زدن عمدی می‌تواند شما را خوشحال‌تر کند. همین مکانیسم را می‌توان برای ایجاد حس اعتمادبه‌نفس و قدرت هم به‌کار گرفت. فقط موارد زیر را انجام دهید و تفاوتش را ببینید:

  • صاف بایستید.
  • عضلات گردن را شل کنید.
  • شانه‌ها را عقب دهید.

بدنتان را حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه در این حالت نگه دارید تا احساس راحتی و قدرت بیشتری پیدا کنید. همچنین، می‌توانید قبل از اجرای زنده یا پخش لایو، کمی نرمش کنید تا اضطرابتان کم و بدنتان آرام شود.

۳.مراقب سلامتی و روحیه خود باشید

سلامتی و روحیه شما تاثیر زیادی بر کیفیت ارائه دارد. نمی‌توانم بگویم این دو عامل چقدر مهم هستند. مثلا، شاید به ‌‌خاطر کمبود خواب یا کم‌آبی بدن خسته باشید و درنتیجه تمرکز و جذابیتتان کمتر شود؛ درنتیجه خودآگاه‌تر و مضطرب‌تر می‌شوید.

بااین‌حال، یادتان باشد حتی اگر حالتان خوب نیست، فقط سعی کنید بیشتر لبخند بزنید و کمی شوخ‌ طبع باشید. یک شوخی کوچک و مودبانه کسی را نمی‌رنجاند. در غیر این صورت، این شوخی ممکن است کل برنامه زنده را خراب کند.

۴.مستقیم به دوربین نگاه کنید

درست مثل اجرای حضوری، نگاه مستقیم به لنز دوربین اعتمادبه‌نفستان را نشان می‌‌دهد. پس، فرصت خیره شدن به روح مخاطبان را از دست ندهید. لنز دوربین را چشم دوستتان تصور کنید. بعد، سعی کنید طوری با دوربین صحبت کنید انگار رفیقتان است. اما لطفا عجیب‌وغریب نباشید! خیره شدن زیاد مخاطب را معذب می‌کند یا حتی شاید به‌سلامت عقلتان شک کنند. اغلب توصیه می‌شود که تماس چشمی بیش از پنج ثانیه نباشد.

۵.به ظاهرتان توجه کنید

اولین چیزی که پس از پیوستن به لایو یک فرد متوجه می‌شوید، چیست؟ قطعا ظاهر او. نمی‌توان اهمیت ظاهر را دست‌کم گرفت. نه‌تنها ظاهر عالی بیننده بیشتری را به خود جلب می‌کند، بلکه اعتمادبه‌نفس بیشتری به شما می‌دهد و درنتیجه می‌توانید افرادی که تازه به لایو شما پیوسته‌اند را در لایو نگه‌ دارید. به همین دلیل به نفعتان است که خوب لباس بپوشید و آراسته باشید. هیچ‌کس نمی‌تواند در برابر یک ظاهر قوی و با اعتمادبه‌نفس مقاومت کند!

به ظاهرتان توجه کنید

۶.کاملا آماده باشید

کدام کار سخت‌تر است: بداهه گویی روی صحنه یا خواندن شوخی‌های از پیش نوشته‌شده با صدای بلند؟ وقتی واقعا نمی‌دانید باید درباره چی صحبت کنید، ممکن است بسیار مضطرب شوید و اعتمادبه‌نفستان را از دست بدهید. درنتیجه بهتر است مباحث اصلی مطالبی که می‌خواهید درباره‌شان صحبت کنید را یادداشت کنید. در حالت ایده آل، می‌توانید کل متن صحبتتان را بنویسید تا اصلا تپق نزنید، اما بخشی را هم به بداهه گویی اختصاص دهید. با این روش، مقابل دوربین طبیعی‌تر به نظر می‌رسید و برنامه جذاب‌تر می‌شود.

۷.از خطاها و اشتباهاتتان درس بگیرید

اولین توصیه‌ای که به شما کردیم را به خاطر دارید؟ همه ما دائم اشتباه می‌کنیم، اما اشکالی ندارد. بااین‌حال، همه ما از اشتباهاتمان درس نمی‌گیریم. برخی از مردم از شکست می‌ترسند و نمی‌دانند که شکست مهم‌ترین درس است.

فقط با پذیرش نواقص خود می‌توانیم خود واقعی‌مان باشیم و موفق شویم. اثر این نگرش روی ذهن، درست مانند اثر ورزش بر بدن است و کمک می‌کند اضطراب بیش‌ازحد نداشته باشید و مقابل دوربین طبیعی باشید. حتی اگر در لایو اشتباه کردید، فقط یادتان باشد هیچ‌کس کامل و بی‌عیب نیست.

سوالات متداول در زمینه ی مهارت کسب درآمد

تفاوت مهارت های سخت و مهارت های نرم چیست؟

مهارت‌های سخت به مهارت‌هایی گفته می‌شود که می‌توان کمیت آن‌ها را مورد سنجش قرار داد و فرد می‌تواند آن‌ها را به‌راحتی کسب کند.

مهارت‌های نرم به مهارت‌هایی گفته می‌شود که بیشتر به ارتباط فرد با دیگران بستگی دارد و کمیت آن را نمی‌توان مورد سنجش قرار داد.

برای یادگیری مهارت های کامپیوتری حتما باید رشته ی تحصیلی آن را دنبال کنیم؟

لازم نیست شغل و تحصیلات شما حتماً متناسب با مهارت‌های رایانه‌ای که یاد می‌گیرید باشد چراکه این مهارت‌ها در هر شغلی می‌تواند به شما کمک کند تا کارهایتان را راحت‌تر و بهتر انجام دهید

برای داشتن درآمد خوب باید حتما زبان اینگلیسی بیاموزیم؟

برای موفقیت و به دست آوردن شغل خوب بهتر است مهارت درک زبان‌های خارجه به‌خصوص زبان انگلیسی را به مهارت‌هایتان اضافه کنید، چراکه هنگام استخدام و پر کردن رزومه‌ی کاری به این مهارت‌ها نیاز پیدا خواهید کرد.

آیا تبلیغات میتواند برای داشتن درآمد عالی به ما کمک کند؟

یکی از رازهای کسب ثروت از یک کسب‌وکار توانایی نگارش  تبلیغاتی با بازگشت سرمایه مثبت است و تکثیراین فرایند است.

اگر یک مدیر یا یک کارآفرین یا صاحب مغازه و… بتواند به‌جایی برسد که مرتب تبلیغاتی درست کند که بازگشت سرمایه مثبت دارد، می‌تواند مطمئن باشد که مرتب سرمایه آن کسب‌وکار در حال رشد است و یادتان نرود که سرمایه فقط یک موضوع است .

کسب مهارت ها چگونه میتواند به کسب درآمد فوق العاده کمک کند؟

 موضوع مهمی که در بحث مهارت‌ها وجود دارد این است که مهارت تنها به آموزش آن محدود نمی‌شود، یعنی شما بعد از یادگیری نیاز دارید در آن متخصص و حرفه‌ای شوید و تمامی جوانب و ابعاد مختلف آن یاد بگیرید در این حالت این مهارت می‌تواند برای شما در به دست آوردن درآمد بیشتر کمک‌کننده باشد.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *