کسب درآمد اینترنتی و اینستاگرامی با فروش انواع گل و گیاه و بونسای

با سلام خدمت شما دوستداران کسب و کار اینترنتی ؛ موضوع امروز ما کسب درآمد اینترنتی و اینستاگرامی با فروش انواع گل و گیاه و بونسای است . پس هماه ما باشید.

امیررضا

انتشار در: ۲۲ شهریور ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

با سلام خدمت شما دوستداران کسب و کار اینترنتی ؛ موضوع امروز ما کسب درآمد اینترنتی و اینستاگرامی با فروش انواع گل و گیاه و بونسای است . پس هماه ما باشید.

کسب درآمد از پرورش گل و گیاه! در دنیای امروز با افزایش صنعت و آلودگی به‌خصوص در شهرهای بزرگ، نیاز گسترش فضای سبز به‌خوبی احساس می‌شود. همچنین برای تصفیه هوای خانه می‌توانید از گل و گیاه‌های آپارتمانی استفاده کنید.

در چنین شرایطی مشاغلی که مربوط به پرورش گل و گیاه صنعتی هستند بسیار پررونق می‌باشند. همچنین اگر از افرادی هستید که پرورش گل و گیاه، رشد و تکثیر آن‌ها را دوست دارید، انتخاب درستی کرده‌اید زیرا پرورش گل و گیاه باعث احساس آرامش و بهبود روحیه انسان می‌شود. شما می‌توانید با بررسی و در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی منطقه زندگی‌تان این شغل را شروع کنید.

معرفی ۱۰ استارتاپ خانگی ایرانی که میتوان از آنها الگو گرفت / استارتاپ خانگی

سوالاتی در زمینه ی فروش انواع گل و گیاه و بونسای

 • چه گل و گیاهی پرورش دهیم؟
 • چه میزان سرمایه برای شروع به کارنیاز است؟
 • کار در مورد گل و گیاه را چگونه و از کجا شروع کنیم؟
 • سطح درآمد از پرورش گل و گیاه چه میزان است؟
 • چه گل و گیاهی پرورش دهیم و به درآمد برسیم؟

در ابتدا باید مشخص کنید که در چه شرایط آب و هوایی و در چه منطقه‌ای قصد پرورش گل وگیاه دارید. با توجه به نوع آب و هوای هر منطقه می‌توانید در ضمینه گیاهی که با آن شرایط سازگار است شروع کنید.. به عنوان مثال شهرهای شمالی کشور کاملا مناسب برای پرورش گل و گیاهان زینتی هستند.

در این شهرها که رطوبت هوا مناسب برای گیاهان است، پرورش پرورش گل‌های آپارتمانی و گلخانه‌ای نیز می‌تواند درآمد زیادی داشته باشد. باز هم با توجه به نوع آب و هوای منطقه، در شهر کرج یا تبریز محل مناسبی برای پرورش کاکتوس است. همچنین در شهر تهران می‌توان انواع خاص دیگری را پرورش داد.

شروع به کار پرورش انواع گل و گیاه و بونسای

شروع به کار پرورش انواع گل و گیاه و بونسای

شروع به کار پرورش انواع گل و گیاه و بونسای

پیشنهاد ما برای شروع کار گیاهانی هستند که نیاز به مراقبت کمتری جهت تکثیر دارند. همچنین با گل و گیاهانی شروع کنید  که از طریق پاجوش‌های‌شان تکثیر می‌شوند و گرمای کمتری برای رشد و تکثیر می‌خواهند. گیاهانی که از طریق پاجوش تکثیر می‌شوند به راحتی از هر گلدان حدود پنج گلدان دیگر می‌توانید تکثیر کنید و این بسیار مناسب است. گیاه آپارتمانی سرخس از جمله گیاهانی است که از طریق پاجوش نیز قابل تکثیر است.

گل و گیاه و سود کار شغل مرتبط با آن

حالا می‌رسیم به قسمت جذاب قضیه، کسب درآمد و میزان سوددهی از طریق تکثیر گل و گیاه! در ابتدای کار توقع چندان زیادی از کسب درآمد و سود نداشته باشید؛ زیرا هزینه های اولیه مانند تجهیز گلخانه و هزینه خرید یا اجاره زمین به مراتب زیاد خواهد بود.

همچنین اگر گلخانه شما کوچک باشد در ابتدای کار(سال اول) به طور خوش بینانه دخل و خرجتان باهم برابر خواهد شد و سود کمی خواهید کرد. از سال دوم به بعد همچنان که تجربه شما افزایش پیدا می‌کند با همان امکانات کم و گلخانه کوچک می‌توانید در آمد خوبی کسب کنید.

قطعا با افزایش گلخانه و یا تکثیر بیشترگیاهان این سود نیز افزایش می‌یابد. در ادامه با افزایش تکثیر گیاهان و انتخاب گلخانه بزرگ‌تر نیاز به نیروی انسانی بیشتری خواهید داشت.

البته به این نکته توجه کنید که در فصول سرد مانند زمستان فروش گل وگیاه کاهش خواهد یافت. اما در اواخر زمستان و علی‌الخصوص نزدیک به عید نوروز بازار گل و گیاه رونق می‌گیرد و نیاز به خارج کردن گیاهان از زمین و قرار گرفتن آن ها در گلدان است.

در نتیجه حجم کار بیشتر خواهد بود و این قضیه در تابستان که گیاهان نیاز به تعویض گلدان دارند صدق می‌کند.مجبوب‌ترین و پر طرفدارترین گل و گیاه از جمله عواملی که موجب کسب تجربه در سال اول کاری خواهد شد، پی بردن به نیاز بازار است.

به طور مثال خرید گل آپارتمانی آگلونما و آنتوریوم به خاطر تنوع رنگ و سازگاری با محیط آپارتمان طرفداران فراوانی دارند. از جمله گیاهان آپارتمانی که پرطرفدار است می‌توان کاج مطبق را نام برد که در هر اقلیمی و با هر آب و هوایی می‌توان از آن نگهداری کرد. یک ایده دیگر برای تکثیر گل و گیاه بونسای است که در بازار جهانی و ایران بسیار پر رنگ شده است.

شرایط مناسب برای نگهداری بونسای چیست؟

شرایط مناسب برای نگهداری بونسای

شرایط مناسب برای نگهداری بونسای

برای نگهداری از گیاهان بونسای باید شرایط خاصی را فراهم کنید.به طور مثال باید با شرایط آبیاری، خاک، کوددهی این گیاهان آشنایی کافی داشته باشید تا بتوانید یکی از آن‌ها را تولید و نگهداری نمایید.نگهداری آن‌ها یکی از مهم‌ترین قسمت‌های رشد این گیاه خواهد بود.خاک مناسب برای بونسای چه ویژگی‌هایی دارد؟

خاک مورد استفاده برای گیاهان بونسای باید زهکشی بالایی داشته باشد.در واقع خاکی را برای بونسای انتخاب می‌کنند که میزان زیادی کوکوپیت داشته باشد و بتواند رطوبت را در خود نگه دارد.خاک مورد استفاده همچنین باید کود طبیعی نداشته باشد و پوک باشد.علاوه بر این‌ها، خاک این گیاهان باید کاملا تمیز باشد.

باید دقت داشته باشید خاک گیاهان بونسای نباید خشک باشد و مرتب باید خاک خیس باشد.

دلایل راه اندازی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه

بسیاری از گل و گیاه فروشی ها معمولا مکان محدودی برای فروش دارند. به همین دلیل نمی توانند گل و گیاه های متنوعی را به مشتریان ارائه کنند و مجبور می شوند تنها تعدادی از گیاهان را انتخاب کنند و در مغازه ی خود بفروشند.

برخی از گلخانه ها هم به دلیل کمبود جا مجبور می شوند تا مکان هایی را در اطراف شهر برای فروش گل و گیاه انتخاب کنند. با وجود اینکه این گلخانه ها بسیار بزرگ هستند و گیاهان بسیاری از مشتریان چه مغازه های گل فروشی و چه مشتریان عادی را تامین می کنند اما باز هم با محدودیت هایی رو به رو هستند.

یکی از این محدودیت ها این است که مشتریان عادی به سختی می توانند آن ها را پیدا کنند. به همین دلیل تعداد مشتریان آن ها همیشه محدود خواهد بود. اما با راه اندازی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه این مشکل دیگر وجود نخواهد داشت. زیرا زمانی که بتوانید گیاهان خود را در سطح اینترنت معرفی کنید، می توانید تعداد مشتریان خود را افزایش دهید. مشتریانی که هم به صورت تکی و هم به صورت عمده از شما خرید می کنند.

کسب درآمد اینترنتی و اینستاگرامی از طریق فروش لواشک و ترشی جات

امکان مطالعه ی توضیحات کامل و جامع در مورد گیاهان

یکی دیگر از مزایای راه اندازی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه برای مشتریان، امکان مطالعه ی توضیحات کامل و جامع در مورد گیاهان است. معمولا در گل فروشی ها امکان این وجود ندارد که توضیحات جامعی در مورد همه ی گیاهان به مشتریان ارائه داده شود.

به همین دلیل آن ها مجبور می شوند با توضیحات اندکی که در مورد گیاهان می دهید، خرید کنند. اما در یک فروشگاه اینترنتی گل و گیاه این امکان وجود دارد اطلاعاتی در مورد اسم گیاهان، خانواده ای که به آن تعلق دارند، منطقه ی آب و هوایی مناسب و خاک مناسب آن ها، روش های نگه داری و مراقب از آن ها و هر اطلاعاتی که مشتریان باید در مورد گیاهان بدانند، فراهم کنید.

چالش های راه اندازی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه

راه اندازی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه

راه اندازی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه

یکی از مهم ترین چالش هایی که فروشنگان گل و گیاه برای فروش آنلاین با آن روبه رو هستند، چگونگی ارسال گیاهان است. روش های مختلفی برای ارسال کالا وجود دارد. اما گیاهان موجودات زنده هستند و نحوه ی ارسال آن ها باید به شکلی باشد که آسیبی به آن ها نرساند.

به همین دلیل نمی توان از هر روشی برای ارسال آن ها استفاده کرد. برخی از گیاهان همراه با گلدان فرستاده می شوند. از آنجایی که برخی از این گلدان آن ها ممکن است شکستنی باشد، در نحوه ی ارسال آن ها باید دقت لازم انجام شود. ارسال درختچه و یا گیاهان بزرگ دیگر نیز نیازمند مراقب های لازم است.

یکی دیگر از چالش های راه اندازی فروشگاه اینترنتی گل و گیاه ، مدت ارسال آن ها است. مدت زمان ارسال گل و گیاهان باید کوتاه باشد در غیر این صورت به سرعت خراب می شوند. این مسئله در مورد گل و گیاهانی که به صورت شاخه ای فروخته می شوند، بیشتر اتفاق می افتد زیرا در گلدان نیستند و سریعا از بین می روند. به همین دلیل از زمانی که گیاهان موجود در فروشگاه اینترنتی توسط مشتریان خریداری می شوند و تا زمانی که به دست آن ها برسد نباید زمان زیادی وجود داشته باشد.

همان طور که گفتیم ارسال گیاهان باید به نحوی صورت بگیرد که هیچ آسیبی به آن ها نرسد. گیاهان را مانند کالاهای دیگر نمی توان در هر جایی برای مدت طولانی قرار داد. اما ممکن است با وجود مراقبت های لازم در ارسال گیاهان، باز هم آسیبی های نخواسته ای به آن وارد شود. گیاهان آسیب دیده باعث نارضایتی مشتریان می شود. به همین دلیل بسیاری از فروشگاه های اینترنتی امکان بازگشت گیاهان را در صورت خرابی گیاهان برای مشتریان فراهم کرده اند.

فروش انواع گل و گیاه و بونسای از طریق اینستاگرام

اگر بعد از دیدن پست های اینستاگرام به فکر خرید گل افتاده اید، گل فروشی آنلاین می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد.

اینستاگرام برای نمایش همه چیز از مکان های زیبا و غذاهای خوشمزه گرفته تا طراحی داخلی و گیاهان الخصوص گیاهان آپارتمانی بسیار مناسب است. یکی از بهترین چیزهایی که می توانید در اینستاگرام به اشتراک بگذارید، گل ها هستند، که با رنگ های خیره کننده، اشکال و اندازه های مختلف و زیبایی منحصر به فرد روز شما را می سازند.

چه عکسی از یک درخت پر شکوفه در حیاط پشتی، چه یک دسته گل در گلدان یا یک گل وحشی  که شما در هنگام گردش در حومه شهر آن را دیده اید، همه این عکس ها مطمئناً «لایک» های زیادی را در شبکه های اجتماعی برای شما به ارمغان می آورند؛ اما کدام گل ها بیشترین محبوبیت را در اینستاگرام دارند؟ بر اساس تجزیه و تحلیل های متفاوت به اثبات رسیده که بسیاری از هشتگهای گل، به اشتراک گذاشته شده اند تا محبوب ترین گلهای اینستاگرامی را پیدا کنید.

چه کسی دوست ندارد کمی از طبیعت را در خانه خود داشته باشد تا فضای خانه را زیبا تر کند؟ چه فردی باشید که اهل  نگهداری گل و گیاه است و چه کسی باشید که تا الان هیچ گلی نداشته است، استفاده از گیاهان آپارتمانی، روشی محبوب برای زیباسازی منزل شما هستند و می توانید با استفاده از عکس های آن ها اینستاگرامتان را نیز زیبا کنید.

۵ ایده کسب و کار برای دوستداران کامپیوتر / کسب درآمد از کامپیوتر

معرفی چند پیج فروش انواع گل و گیاه و بونسای در اینستاگرام

https://www.instagram.com/montakhabflower/

https://www.instagram.com/flower_garden_of_iran_rose/

https://www.instagram.com/atlasiha_group/

https://www.instagram.com/gole_pamchall/

و در پایان چند نکته

 • بعضی افراد زمان زیادی ندارند که به گیاهان آپارتمانی رسیدگی کنند ولی علاقه دارند که گیاه آپارتمانی نگهداری کنند.
 • گل‌هایی مانند کالانکوئه و داوودی برای نگهداری در آپارتمان مناسب هستند.
 • گل آپارتمانی نیاز به آب، نور، خاک مناسب برای نگهداری در فضای بسته آپارتمان دارد.
 • گل بامبو یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم است که برای اولین تجربه نگهداری در گل در آپارتمان مناسب است.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۴ دیدگاه ها

 1. نیلوفر

  سلام ممنون از سایت خوبتون مقاله ای خیلی خوبی دارید اتفاقا من چند روز پیش گیاه سانسوریام رشد نمیکرد و با سایت جوانه بان آشنا شدم خوبی این سایت این بود مشاوره آنلاین داشت و من تونستم به راحتی و بی دردسر از مشاوران جوانه بان مشاوره بگیرم. الانم چند روز بعد مشاوره اون ها حال گیاهان سانسوریام خوب شده به شما هم پیشنهاد میکنم اگه شما هم در مورد بیماری گل و گیاهتون و زمینه نگهداری آن ها پرسشی دارید به سایت جوانه بان مراجعه کنید.

  پاسخ
  • عارفه عسکری

   سلام نیلوفر عزیزم ممنون که نظراتتو با ما به شاتراک گذاشتی
   کارگاه آموزشی بوم ناب کسب و کار یا lean canvas
   پیشنهاد میکنم حتما حتما مقاله ی بالا رو بخونی و ویدوی آموزشیشو ببینی
   و ممنون میشم که نظراتتو برام کامنت کنی
   اگه فکر میکنی نقاط ضعف و یا قدرتی توش وجود داره راهنماییمون کن

   پاسخ
 2. ریخاگل

  من هم پیج فروش گل و گیاه دارم. خوشحال میشم به پیجم سر بزنید
  ریحاگل
  @riha_gol
  Riha_gol@

  پاسخ
 3. معصومه

  راجع به شیوه های ارسال، اطلاعات دقیق ندادید . و در واقع و پیشنهاد دادید.

  پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *