فروش به کمک اینفلوئنسر

فروش به کمک اینفلوئنسر ها موفقیت شما را تضمین میکند!

در روش فروش به کمک اینفلوئنسر ها یا اینفلوئنسر مارکتینگ کسب و کارها و برندها با افراد معروف و تاثیرگذار که مخاطبان زیادی دارند، همکاری می کنند.

عارفه عسکری

انتشار در: ۳ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

در چند سال گذشته با رشد و توسعه اپلیکیشن اینستاگرام، کاربران آن به شدت افزایش یافته اند. افرادی به عنوان اینفلوئنسر (تاثیرگذار) در این فضا در حوزه های مختلف مانند هنر، آرایش و زیبایی، لایف استایل، آشپزی و … فعالیت می کنند. این افراد بسیار محبوب و پرطرفدار هستند و مردم آن ها را دوست دارند، چنین عواملی باعث شده وجود این افراد فرصت بسیار خوبی برای تبلیغات کسب و کارها و برندهای مختلف وجود داشته باشد.در این مقاله درباره فروش به کمک اینفلوئنسر ها و تاثیر آن در رسیدن کسب و کار شما به موفقیت، توضیح خواهیم داد. 

آنچه در بخش قبل آموختید

۱۵ اصل برتر تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر موفق در شبکه های اجتماعی

اینفلوئنسر مارکتینگ یا فروش به کمک اینفلوئنسر چیست؟

اینفلوئنسر مارکتینگ روشی جدید و بسیار موثر برای تبلیغات در اینستاگرام می باشد. در این روش کسب و کارها و برندها با افراد معروف و تاثیرگذار که مخاطبان زیادی دارند، همکاری می کنند. در کشور ما هم به دلیل محبوبیت اپلیکیشن اینستاگرام، بسیاری از برندها برای فروش بیشتر محصولاتشان از فروش به کمک اینفلوئنسر استفاده می کنند. در واقع این روش از تبلیغات، نوعی بازاریابی  است و شما با پرداخت مبلغی به اینفلوئنسرها، محصولات یا خدماتتان را به صورت غیر مستقیم تبلیغ می کنید. بازاریابی به این روش باعث می شود شما تبلیغاتتان را به صورت جهانی نیز انجام دهید.

تفاوت اینفلوئنسر و سلبریتی چیست؟

البته توجه داشته باشید که اینفلوئنسرها با افراد سلبریتی و پر فالوور تفاوت دارند. در واقع ممکن است یک سلبریتی و فرد معروف چهره تاثیرگذاری باشد اما لزومی ندارد که یک اینفلوئنسر حتما در بین مردم مشهور باشد. معمولا اینفلوئنسرها در زمینه خاصی تولید محتوا می کنند و از این طریق مخاطب جذب می کنند.اگر شما هم در فضای مجازی یک کسب و کار یا تجارت آنلاین دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید!

اصول فروش به کمک اینفلوئنسر ها

فروش به کمک اینفلوئنسر ها برای افزایش مشاهده و دسترسی به کسب و کار شما و افزایش فروش محصولاتتان، یکی از بهترین روش ها برای رشد و پیشرفت محسوب می شود که اگر طبق قوانین و اصول اساسی انجام شود، تبلیغاتی بسیار پربازده خواهد بود.امروزه اینفلوئنسرها در شبکه های اجتماعی طرفداران زیاد و وفاداری دارند و برای دنبال کنندگانشان مانند الگو هستند.

همکاری درست با چنین افرادی باعث ارتقای کسب و کارتان خواهد شد و بهتر است بدانید که چهل درصد از کاربران در تمام دنیا، اعلام کرده اند که آن‌ها یک محصول را پس از آن که توسط یک اینفلوئنسر درباره آن توییت می‌کند خریداری کرده‌اند.

برای این که بهترین نتیجه را از همکاری با یک اینفلوئنسر بگیرید، ابتدا باید فرد مناسبی برا برای این کار انتخاب کنید. باید رابطه ای گرم و درست جهت همکاری بین طرفین برقرار شود.

یک نکته ی مهم درباره ی اینفلوئنسر مارکتینگ

یکی از معضلات در حوزه تبلیغات اینفلوئنسرها، رشد و توسعه تبلیغات کسب و کارها توسط اینفلوئنسرهای زرد در اینستاگرام است. این افراد که معروف به متخصصان بازاریابی می باشند با تولید ویدئوها و پست های زرد به چنین شهرتی رسیده اند. آن ها خود را پرمخاطب و به شدت تاثیرگذار در تبلیغات می دانند و تنها به دنبال کسب منفعت و درآمد از تبلیغات هستند. البته که تا حدودی برای تبلیغات مناسب هستند اما باید بدانیم که در چه مورادی باید از آن ها کمک گرفت.

نکات مهم برای همکاری با اینفلوئنسرها

نکات فروش به کمک اینفلوئنسر ها

نکات فروش به کمک اینفلوئنسر ها

قبل از این که بخواهید با یک چهره تاثیرگذار کار کنید،بهتر است که به نکات اساسی که در این حوزه اهمیت بسیار دارند، توجه کنید.برای این که تبلیغات برند خودتان را به یک اینفلوئنسر بسپارید، ابتدا باید دنبال کنندگان و نوع مخاطبان او را بررسی کنید. ممکن است در صورت عدم توجه به این موضوع، نه تنها نتیجه مطلوبی حاصل نشود،بلکه کسب و کارتان نیز با مشکل رو به رو شود و برندتان خدشه دار شود.

دقت کنید که محتوای تبلیغاتی که به اینفلوئنسر می دهید با دیگر پست های وی هماهنگی داشته باشد و فرمت و شکل آن ها را داشته باشد؛ در این صورت همان طور که دنبال کنندگان او از پست های دیگرش استقبال کرده اند، از پست تبلیغاتی نیز حمایت می کنند. در این بخش خلاقیت نیز بسیار مهم است، زیرا مخاطب نباید حس کند که مورد هدف تبلیغات قرار گرفته است. در واقع بهتر است اینفلوئنسر تجربیات خود از استفاده محصولات یا خدمات کسب و کار شما را به اشتراک بگذارد.

علاوه بر این ها باید دقت داشته باشید که تعداد مخابان اینفلوئنسر مناسب باشد و همچنین دنبال کنندگان فیک نداشته باشد. بسیاری از برند ها بدون توجه به این موارد، با هزینه ای هنگفت تبلیغات خود را به اینفلوئنسرها سپرده اند و در این میان فقط شخص تاثیرگذار سود می برد.

چگونه هماری با یک اینفلوئنسر را شروع کنیم؟

در این قسمت از مقاله به بررسی عوامل مهم برای شروع همکاری با اینفلوئنسرها می پردازیم.در ابتدا باید توجه داشته باشید که قبل از انتخاب یک اینفلوئنسر مشخص، باید به درستی تحقیق کنید. سعی کنید بهترین اینفلوئنسرهای دوره ی خود را شناسایی کنید و تعداد فالوورهای آن ها و میزان مشارکت مردم در پست هایشان را بررسی کنید.

انتخاب اینفلوئنسر

در مرحله انتخاب نیز باید کسی را انتخاب کنید که ارزش وی با ارزش برند و کسب و کار شما یکسان باشد.به عنوان مثال اگر کسب و کار شما در حوزه آشپزی باشد باید برای تبلیغات به سراغ اینفلوئنسرهایی بروید که در این زمینه فعالیت می کنند و به همین دلیل دنبال کنندگان آن ها هم به این موضوع علاقه دارند. به این صورت مخاطبان بسیاری جذب خواهید کرد.

نکته مهم این است که پیدا کردن چهره تاثیرگذار متناسب با برند شما ممکن است وقت زیادی ببرد لازم باشد روز ها و ماه ها در فضای اینستاگرام بگردید تا فرد مناسبی را پیدا کنید.پس عجله نکنید و در این راه صبر و حوصله فراوان داشته باشید.

کسب و کارتان را دقیق شرح دهید

بعد از این که اینفلوئنسر مناسب را پیدا کردید، باید سعی کنید به کامل ترین شکل ممکن ویژگی های کسب و کارتان را برای وی توضیح دهید و مطمئن شوید که این همکاری به سود هر دو طرف تمام خواهد شد.یکی از روش هایی که باعث می شود تبلیغات انجام شده توسط اینفلوئنسر، فروش شما را افزایش دهد، ارائه کدهای تخفیف اختصاصی به آن اینفلوئنسر است.

انتظارات خود را شرح دهید

سعی کنید با بررسی دقیق پیج هر اینفلوئنسر، بفهمید که چطور باید از وی درخواست کنید. اگر می خواهید اینفلوئنسرها درخواست شما را رد نکنند باید اهدافتان را مشخص کنید. ایده های خود را با آن ها در میان بگذارید و سعی کنید اعتمادشان را جلب کنید؛ در غیر این صورت ممکن است پیام شما را نخوانده رها کنند. سعی کنید مواردی را در قرارد کاریتان قید کنید ک ساده و انجام پذیر باشند. همچنین درخواست ها و انتظاراتتان را به صورت واضح برای اینفلوئنسر مورد نظر بیان کنید تا ابهامی باقی نماند.این یکی از مهمترین اصول فروش به کمک اینفلوئنسر ها است.

ایده هایتان را با یکدیگر به اشتراک بگذارید

در حالی که ایده های خود را ارائه می دهید، از طرف مقابل نیز بخواهید ایده هایش را با شما در میان بگذارد تا محتوایی متناسب با پیج اینفلوئنسر شکل بگیرد و مورد پسند مخاطبان قرار گیرد.به این ترتیب هر دو طرف آزادی عمل خواهید داشت.

پیگیر باشید

این احتمال را نیز در نظر بگیرید که ممکن است درخواست شما میان هزاران درخواستی که برای اینفلوئنسر فرستاده شده، نادیده گرفته شود، اما شما نباید ناامید شوید و اگر پاسخی دریافت نکردید مجددا پیام دهید و پیگیری کنید.

انواع اینفلوئنسرها

انواع اینفلوئنسرها

انواع اینفلوئنسرها

اینفلوئنسرها به سه دسته تقسیم می شوند که شما می توانید بر اساس نوع برند و میزان بودجه ای که دارید یکی از این سه دسته را برای همکاری انتخاب کنید!

این سه دسته عبارت اند از: ۱- اینفلوئنسرهای کوچک ۲- اینفلوئنسرهای بزرگ ۳- سلبریتی ها و افراد مشهور

۱-اینفلوئنسرهای کوچک (Micro Influencers)

بسیاری از اینفلوئنسرها در این دسته قرار می گیرند و اگرچه شهرت زیادی ندارند، اما در کارشان خوب عمل می کنند و تبلیغات با بازده مناسب انجام می دهند.

چنین چهره های تاثیر گذاری معمولا کمتر از ۱۰۰ هزار دنبال کننده دارند اما این کم بودن تعداد فالوور ها باعث نمی شود از ارزش های آن ها و کارشان کاسته شود. فقط چنین موضوعی باعث می شود برای تبلیغات درخواست هزینه های بالا نداشته باشند. شما با سپردن تبلیغات خود به این دسته از اینفلوئنسرها می توانید تعداد مخاطبان مناسبی دریافت کنید.

فقط توجه داشته باشید که محتوای ای اینفلوئنسرها و مخاطبانشان مشابه پیج شما باشد تا به نتیجه مطلوبی دست پیدا کنید.

۲- اینفلوئنسرهای بزرگ (Macro Influencers)

چنین چهره های تاثیرگذاری دنبال کننده های زیادی دارند و گاهی این تعداد به چندین میلیون می رسد.تفاوت اینفلوئنسرهای بزرگ با سلبریتی ها و افراد مشهور این است که در یک زمینه خاص مهارت و تخصص دارند و تولید محتوا می کنند؛ اما مانند یک سلبریتی، اکثر مردم آن ها را نمی شناسند. این افراد درخواست هر برند و کسب و کرای را برای همکاری قبول نمی کنند زیرا ممکن است شهرتشان خدشه دار شود. نکته قابل توجه این است که برای فروش به کمک اینفلوئنسر های بزرگ باید هزینه زیادی بپردازید.

۳-اشخاص تأثیرگذار مشهور (سلبریتی‌ها)

یکی از بهترین انواع بازاریابی ، سپردن تبلیغ برند و محصولاتتان به افراد مشهور است. چنین تبلیغاتی باعث می شود افراد بسیار زیادی از برند شما بازدید کنند و از محصولاتتان خرید کنند.باید در نظر داشته باشید که همکاری با چنین افراد سرشناسی نیازمند هزینه بالایی می باشد و امروزه بازده این نوع تبلیغات نسبت به قبل کمتر شده است. همچنین سعی کنید فرد معروفی که برای همکاری انتخاب می کنید با کسب و کار شما همخوانی داشته باشد در غیر این صورت انتظار فروش چند برابر بعد از تبلیغات را نداشته باشید.

سخن پایانی

در پایان باید به این تکته توجه کنید که خلاقیت در حوزه تبلیغات حرف اول را می زند و باید سعی کنید با ایده های جدید به دنبال همکاری با اینفلوئنسرها بروید. چنین افرادی به دلیل داشتن تجربه کاریف خود ایده های جالبی برای تبلیغات دارند و می توانند ارزش برند شما را بالا ببرند.پس سعی کنید فردی را انتخاب کنید که معامله ای دو سر سود شکل بگیرد.

در این مقاله موارد مهم در زمینه همکاری با اینفلوئنسرها را برای شما بررسی کردیم و امیدوارم مفید و کاربردی واقع شود. اگز شما هم یک کسب و کار یا تجارت آنلاین دارید بهتر است با برنامه ریزی پیش بروید تا یک همکاری خوب با چهره های تاثیرگذار داشته باشید.

دوره ی جامع نخبگان بلاگری

به اینفلوئنسر شدن و فالوور چند صد هزار تایی فکر کردی؟

در این دوره یاد می گیرید که چطور یک بلاگر حرفه ای باشید.

برای دستیابی به تکنیک های بیشتر و شرکت در دوره ها فرم زیر را پر کنید:

[gravityform id=”128″ title=”false” description=”false”]

سوالات متداول درباره ی فروش به کمک اینفلوئنسر

فروش به کمک اینفلوئنسر ها چگونه انجام میشود؟

این روش از تبلیغات، نوعی بازاریابی  است و شما با پرداخت مبلغی به اینفلوئنسرها، محصولات یا خدماتتان را به صورت غیر مستقیم تبلیغ می کنید.

فروش به کمک اینفلوئنسر یا اینفلوئنسر مارکتینگ چه اهمیتی دارد؟

همکاری درست با چنین افرادی باعث ارتقای کسب و کارتان خواهد شد و بهتر است بدانید که چهل درصد از کاربران در تمام دنیا، اعلام کرده اند که آن‌ها یک محصول را پس از آن که توسط یک اینفلوئنسر درباره آن توییت می‌کند خریداری کرده‌اند.

قبل از انتخاب یک اینفلوئنسر به چه نکته ای باید توجه کرد؟

ابتدا باید دنبال کنندگان و نوع مخاطبان او را بررسی کنید.

مهمترین نکته ی فروش به کمک اینفلوئنسر ها چیست؟

پیدا کردن چهره تاثیرگذار متناسب با برند شما ممکن است وقت زیادی ببرد لازم باشد روز ها و ماه ها در فضای اینستاگرام بگردید تا فرد مناسبی را پیدا کنید.پس عجله نکنید و در این راه صبر و حوصله فراوان داشته باشید.

اینفلوئنسر ها به چند دسته تقسیم میشوند؟

۱- اینفلوئنسرهای کوچک ۲- اینفلوئنسرهای بزرگ ۳- سلبریتی ها و افراد مشهور

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *