با فیس‌بوک مسنجر(Facebook Messenger) به پیام مشتریان پاسخ دهید

فهرست مطالب پنهان پاسخ سریع به مشتریان مساوی است با رضایت آن ها این جایگزین برنامۀ مدیریت صفحه(Page Manager) نمی شود هم اکنون تجارت ها می توانند از Facebook Messenger برای پاسخ به پیام های ارسال شده توسط مشتریان استفاده…

امیررضا

انتشار در: 13 ژوئن 2020
خواندن این مطلب حدود 3 دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

هم اکنون تجارت ها می توانند از Facebook Messenger برای پاسخ به پیام های ارسال شده توسط مشتریان استفاده کنند.

فیس‌بوک در حال ارائه به روزرسانی برای مسنجر است که به صاحبان صفحه اجازه می دهد تا بین قسمت های پیام های شخصی و پیام های مشتری جابجا شوند.

صاحبان تجارت بالاخره می توانند از همان برنامه‌ای که برای ارتباط با دوستان و خانواده در فیس بوک استفاده می کنند، به مشتریان پاسخ دهند.

قابلیت جابجایی بین پیام های مختلف دریافت شده، به کسب و کارها اجازه می دهد تا بدون نیاز به باز کردن برنامۀ دیگری، به سرعت به مشتریان خود پاسخ دهند.

همۀ پیام های دریافتی، اکنون به راحتی در همان برنامه در کنار هم گروه‌بندی شده‌اند. اما آنها هنوز به اندازه کافی از هم جدا هستند تا صاحب تجارت به اشتباه از طریق اکانت های شخصیشان به مشتریان پاسخ ندهد.

هنگام پاسخ دادن به پیام ها، صاحب تجارت می تواند انتخاب کند که آیا می خواهد پیام از طرف خودش ارسال شود یا از طرف تجارت.

این باعث راحتی در کار صاحبان تجارت خواهد شد، زیرا فیس بوک اعلام کرده است که بیش از 90٪ ادمین های صفحه تجارت از این مسنجر برای چت با دوستان و خانواده استفاده می کنند.

تحقیقات فیس بوک همچنین نشان می دهند که بیشتر ادمین های صفحه ترجیح می دهند که چندین برنامۀ مختلف را دانلود و مدیریت نکنند که به همین علت این به روزرسانی مسنجر راه حلی ایده آل محسوب می شود.

پاسخ سریع به مشتریان مساوی است با رضایت آن ها

پاسخ سریع به مشتریان

پاسخ سریع به مشتریان

این به روزرسانی فقط به نفع ادمین های صفحه نیست، بلکه همچنین باعث افزایش سرعت دریافت پاسخ برای مشتریان می باشد.

مشتریان غالباً سوالاتی در مورد خرید های خود دارند. مانند سوال درباره ساعت کار فروشگاه، در دسترس بودن یک محصول، گزینه های تحویل محصول و سایر موارد.

با قابلیت پاسخگویی سریع به مشتریان می توانید بین خرید مشتری از تجارت شما به جای رقیب تجاریتان تفاوت ایجاد کنید.

فیس بوک از طریق یک نظرسنجی هاب‌اسپات استناد می کند که 90٪ از مشتریان هنگامی که سوالی در مورد بازاریابی یا فروش دارند، پاسخ فوری برای آنها بسیار مهم و با اهمیت محسوب می شود.

برای اطمینان از اینکه هیچگاه پیامی بی جواب نماند، تجارت ها حتی می توانند اعلان های اضافی دریافت کنند تا فراموش نکنند که به مشتریان پاسخ بدهند.

این بدان معنی است که آنها هنگام دریافت پیام، اعلان اولیه را دریافت کرده و سپس پس از گذشت یک مدت، اگر جواب نداده باشند، یک اعلان دیگر هم دریافت می کنند.

این امر به ویژه در وضعیت امروزی، که شیوع ویروس کرونا تجارت ها را مجبور کرده تا با کارمندان محدود فعالیت کنند، مفید است.

حال که صاحبان تجارت  مجبور به ادارۀ بسیاری از مسئولیت های جدید شده‌اند، همچنان می توانند پیام های مشتریان را مدیریت کنند.

این جایگزین برنامۀ مدیریت صفحه(Page Manager) نمی شود

این به روزرسانی در فیس‌بوک مسنجر برای جایگزینی کامل عملکرد پیام رسانی موجود در برنامه Page Manager در نظر نگرفته شده است.

تجارت ها هنوز می توانند در صورت تمایل از برنامه Page Manager برای پاسخ دادن به پیام ها و همچنین مدیریت پست ها، ایجاد تبلیغات، دیدن باطن صفحه و سایر موارد، استفاده کنند.

این به روزرسانی مسنجر روشی متفاوت برای پاسخ دادن به مشتریان از برنامه ای است که بسیاری از ادمین های صفحه از قبل از آن استفاده می کردند.

برای ارسال و دریافت پیام های تجاری از طریق مسنجر فیس‌بوک اقدامات اضافی دیگری لازم نیست. تا زمانی که اکانت شخصی ادمین به صفحۀ فیسبوک تجارت آنها متصل باشد، این بروزرسانی به صورت خودکار انجام می شود.

 

مطالب مرتبط

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *