20 دلیل شکست استارتاپ

۲۰ دلیل شکست استارتاپ ها که برای رسیدن به موفقیت باید آن ها را بشناسید

دلایل زیادی برای شکست یک استارتاپ وجود دارد.اگر می خواهید استارتاپ شما موفقیت لازم را کسب کند ، باید آنها را پشت سر بگذارید.در این مقاله همراه ما باشید.

عارفه عسکری

انتشار در: ۲ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

فهرست مطالب پنهان

امروزه به دلیل توسعه اینترنت و وجود ویروس کرونا یا COVID_19، کسب و کارهای اینترنتی و استارتاپ ها افزایش پیدا کرده است.ما قصد داریم،درباره ۲۰ علت شکست استارتاپ ها صحبت کنیم.

آنچه در بخش قبل آموختید

۲۶ نکته مهم برای راه اندازی استارتاپ که باید رعایت کنید

  • مفهوم استارتاپ چیست؟
  • تفاوت یک استارتاپ و یک شرکت چیست؟
  • نکاتی که برای راه اندازی استارتاپ باید به آن توجه کنید

در ابتدا باید بدانید استارتاپ چیست؟

استارتاپ ،نسل جدیدی از شرکت های کوچک با پتانسیل بالا ،برای رشد و گسترش است.که برای توسعه یک محصول یا خدمات منحصر به فرد و ارائه آن به بازار تاسیس می شوند.دلایل زیادی برای شکست یک استارتاپ وجود دارد.اگر می خواهید استارتاپ شما موفقیت لازم را کسب کند ، باید آنها را پشت سر بگذارید.

دلایل شکست استارتاپ ها چیست؟

حالا ۲۰علت اصلی شکست استارتاپ ها را بررسی می کنیم.

۱.عدم برنامه ریزی

بسیاری از استارتاپ ها برای آینده برنامه ریزی نمی کنند؛ زیرا ، احساس می کنند ایده آنها برای یک محصول یا خدمات موفق کافی است. درسته ،داشتن ایده ای عالی در مراحل اولیه تشکیل یک استارتاپ به شما کمک می کند ، اما اگر می خواهید موفقیت پایداری داشته باشید باید، این محصول را با یک طرح تجاری جامع ترکیب کنید.این طرح تجاری باید استراتژی های بازاریابی شما را نیز در نظر بگیرد.

۲.زمان درست گسترش را درک کنید

یکی از دلایل متداول شکست استارتاپ ها این است ؛که ،وقتی برای گسترش آماده نیستند ، خیلی سریع گسترش پیدا می کنند.
زمانی که گسترش پیدا می کنید، ممکن است نتوانید برخی از جنبه های شرکت را حفظ کنید ، که این مورد با گذشت زمان ، باعث از بین بردن اعتبار شما در بین مشتریان می شود.

۳.عدم تقاضای بازار

استارتاپ ها وقتی مشکل به وجود آمده در بازار را حل نکنند ، شکست می خورند. اکثر استارتاپ ها تصور میکنند که اختراع آنها ،کاملاً جذاب است و تقاضای زیادی برای آنها وجود دارد. اگر یک محصول نتواند تقاضا ایجاد کند ، استارتاپ شکست می خورد.

۴.عدم استفاده از شبکه های اجتماعی

استفاده نکردن از شبکه های اجتماعی از دلایل شکست استارتاپ ها

استفاده نکردن از شبکه های اجتماعی از دلایل شکست استارتاپ ها

اگر می خواهید استارتاپ شما موفق باشد و با شکست مواجه نشود،در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشید.بهترین راه برای ایجاد پایگاه مشتری و جلب توجه مخاطبان ،داشتن حضور آنلاین قوی است،که نیاز به مهارت‌های بازاریابی موثر دارد.

۵.بودجه ناکافی

استارتاپ ها در هر مرحله برای ادامه فعالیت های خود به زمان و هزینه کافی نیاز دارند.بسیاری از استارتاپ ها به دلیل کمبود بودجه شکست می خورند.

۶.عدم هماهنگی در تیم

یک تیم با مهارت های مختلف برای موفقیت یک استارتاپ بسیار مهم است.ناهماهنگی در تیم ممکن است، به رونق کسب و کار لطمه وارد کند.برای یادگیری صفر تا صد اصول تیم سازی دوره ی زیر را مطالعه کنید:

۷.محصول استارتاپ شما مشتری پسند نیست

این مورد زمانی اتفاق می‌افتد که کارآفرینان برای کاهش هزینه‌ها از مرحله طراحی چشم پوشی می کنند.پس یکی از عواملی که موجب شکست استارتاپ ها میشود این است که اهمیت طراحی نادیده گرفته شود.

۸.نگران رقابت باشید

رقابت برای هر کسب وکار و استارتاپی وجود دارد.اما نباید توجه زیادی به رقابت با رقبا داشته باشید.باید بین دقت بیش از حد به رقابت و نادیده گرفتن کامل رقبا، تعادل برقرار کنید.

۹.فرسودگی شغلی

فرسودگی شغلی از دلایل شکست استارتاپ

فرسودگی شغلی از دلایل شکست استارتاپ

زمانی که فرد،ناامید می شود و همه جنبه های خلاقیت خود را از دست می دهد.کارآفرین برای اینکه با شکست مواجه نشود،باید افرادی را که با استعداد و خلاق هستند را استخدام کند.

۱۰.قیمت گذاری نامناسب

اگر کالایی بیش از حد گران قیمت باشد ، ممکن است موفق به جذب مشتری برای فروش نشود. گران قیمت بودن محصولات ،فقط در صورتی که سودمندی محصول برای مشتری بالا باشد امکان پذیر است و مشتریان از قیمت گذاری محصول شکایت نمی کنند.

۱۱.درباره بازار تحقیق و بررسی انجام دهید

اکثر اوقات استارتاپ ها فقط به دیدگاه خود،نظرات دوستان و خانواده خود اعتماد می کنند،وبه واقعیت های بازار توجه نمی کنند.اگر تحقیقات شما جامع نباشد،ممکن است نتواند نیاز های بازار را رفع کند و باعث شکست استارتاپ شود.

۱۲.نادیده گرفتن نیازهای مشتریان

برای یک استارتاپ ارائه محصولات به مشتریان بسیار حیاتی است .یک استارتاپ هرگز، نباید نیازهای مشتریان را نادیده بگیرد. دریافت گاه به گاه بازخورد از کاربران در طول مراحل تولید و آزمایش محصول ، شرکت را از بین نمی برد.

حتما بخوانید: مدیریت ارتباط با مشتری ، مهارتی که فروش شما را صد برابر میکند!

۱۳.فقدان مدل تجاری

اکثر اوقات ، کارآفرینان تصور می‌کنند، که ساختن محصول ، خدمات ، وب سایت و دستیابی به مشتری آسان است. درحالی که دستیابی به مشتری بدون داشتن یک مدل کارآمد تجاری اصلا آسان نیست. یک مدل تجاری روی ،روشی برای به دست آوردن مشتری و کسب درآمد از آن تمرکز می کند.

۱۴.بازاریابی ضعیف

بازاریابی ضعیف از دلایل شکست استارتاپ ها

بازاریابی ضعیف از دلایل شکست استارتاپ ها

برای یک استارتاپ ، جذب مخاطب مناسب ضروری است. استارتاپ ها باید بر روی ،جلب توجه مشتریان و تبدیل آنها به درآمد کار کنند.این موضوع مهمترین مهارت یک استارتاپ موفق است.

۱۵.نداشتن شور و اشتیاق

بسیاری از افراد ایده هایی عالی ارائه می دهند،اما در سیستم تجارت، پایدار نیستند؛چون اشتیاق ندارند. اگر در حوزه خاصی،دانش لازم را کسب نکرده باشید،اشتیاق خود را از دست می دهید. با اشتیاق ، می توانید محصولی را بسازید و با موفقیت به بازار ارائه دهید.

۱۶.چالش های حقوقی

گاهی استارتاپ ها با پیچیدگی های حقوقی خفه می شوند و این موضوع می تواند یکی از دلایل شکست یک استارتاپ باشد.سعی کنید مراحل قانونی را به درستی انجام دهید تا مشکلی مواجه نشوید.

۱۷.عدم استفاده از سرمایه گذاران

با سرمایه گذارانی پویا و فعال همکاری کنید واز همان ابتدا سرمایه گذاران را درگیر کنید و از کمک گرفتن نترسید. سرمایه گذاران با شما قرارداد بسته اند تا به شما در زمان بزور مشکلات کمک کنند.

۱۸.رهبری ضعیف

یک رهبر خوب با جذابیت و سابقه خود،چشم اندازی جذاب برای استارتاپ خود ایجاد می کند.درحالی که یک رهبر ضعیف، چشم انداز جذاب و قابل اعتمادی از استارتاپ خود به نمایش نمیگذارد و آن را به سمت شکست پیش می برد.

۱۹.مشارکت بد

مشارکت بد از دلایل شکست استارتاپ ها

مشارکت بد از دلایل شکست استارتاپ ها

اغلب استارتاپ ها در هنگام شروع ، به یک شریک نیاز دارند.اگر تخصص هر فرد با دیگری متفاوت باشد ،ایده های آنها برای این شرکت با هم تضاد دارند و این موضوع می تواند آغازگراختلافات داخلی باشد. و در نهایت ، کسب و کار منحل می شود زیرا این مشارکت کارساز نبوده است.

۲۰.مشخص نکردن هدف

یک کارآفرین برای جلوگیری از شکست استارتاپ خود باید بداند که،در چه مرحله ای قرار دارد و و قصد دارد به کجا برسد. یک استارتاپ بدون هدف ، فقط سرگردان می شود و در نهایت از بین می رود.هدف شور و اشتیاق به شغل را افزایش می دهد.

برای دستیابی به تکنیک های بیشتر در زمینه کسب و کار اینترنتی و شرکت در دوره ها:

[gravityform id=”128″ title=”false” description=”false”]

سوالات متداول درباره ی شکست استارتاپ ها

تیم سازی چگونه باعث شکست استارتاپ ها میشود؟

یک تیم با مهارت های مختلف برای موفقیت یک استارتاپ بسیار مهم است.ناهماهنگی در تیم ممکن است، به رونق کسب و کار لطمه وارد کند.

توجه نکردن به نیاز های مشتری چه اندازه در شکست استارتاپ موثر است؟

یک استارتاپ هرگز، نباید نیازهای مشتریان را نادیده بگیرد. دریافت گاه به گاه بازخورد از کاربران در طول مراحل تولید و آزمایش محصول ، شرکت را از بین نمی برد.

یکی از مهمترین عوامل شکست استارتاپ ها چیست؟

اگر در حوزه خاصی،دانش لازم را کسب نکرده باشید،اشتیاق خود را از دست می دهید. با اشتیاق ، می توانید محصولی را بسازید و با موفقیت به بازار ارائه دهید.

مشخص نبودن هدف چه تاثیری در شکست استارتاپ ها دارد؟

 یک استارتاپ بدون هدف ، فقط سرگردان می شود و در نهایت از بین می رود.هدف شور و اشتیاق به شغل را افزایش می دهد.

مشخص نبودن هدف چه تاثیری در شکست استارتاپ ها دارد؟

 یک استارتاپ بدون هدف ، فقط سرگردان می شود و در نهایت از بین می رود.هدف شور و اشتیاق به شغل را افزایش می دهد.

مفهوم استارتاپ چیست؟

استارتاپ ،نسل جدیدی از شرکت های کوچک با پتانسیل بالا ،برای رشد و گسترش است.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *