رادیو اقتصاد: چطور محتوایی تولید کنیم که دیده شود؟

این فایل صوتی  مصاحبه من با رادیو اقتصاد برنامه ۹۸ی ها است که در آن در مورد این موضوع که «چطور محتوایی تولید کنیم که دیده شود» صحبت کرده ام.    تولید محتوا در وهله اول بنظر ساده می آید…

احمد کلاته

انتشار در: ۲۹ مهر ۱۳۹۷
امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

این فایل صوتی  مصاحبه من با رادیو اقتصاد برنامه ۹۸ی ها است که در آن در مورد این موضوع که «چطور محتوایی تولید کنیم که دیده شود» صحبت کرده ام. 

 

تولید محتوا در وهله اول بنظر ساده می آید البته میتواند اینطور باشد در صورتی که شما به میزان کافی از خلاقیت و توانمندیهای متفاوت و متنوع بهره مند باشید. دقیقا به همین دلیل است که افراد بسیاری به تولید محتوا میپردازند اما قبل از تولید به نکاتی که لازم است قبل از تولید در نظر بگیرند توجه نمیکنند. در واقع تولید محتوا نیز مانند هر کار دیگری برای اینکه نتیجه مناسب و قابل قبولی از آن بگیرید ، در ابتدا باید به نیاز مخاطب توجه کنید و از آن مهمتر به نوع و سلیقه مخاطب هم باید توجه کنید.

پس زمانی که تشخیص دادید که قرار است چه نوع محتوایی برای چه کسانی و به چه شکلی تولید کنید به سراغ تولید محتوا میروید.نکته مهم این است که با توجه به اینکه ما قرار است در فضای دیجیتال به تولید محتوا اقدام کنیم تا از طریق کسب و کار اینترنتی به درآمد برسیم بنابراین لازم است بدانیم چه تواناییهایی در این فضا لازم داریم تا محتوایی که خلق میکنیم موثر باشد.

تولید محتوا

مهارتهایی لازم برای کسانی که هیچ آشنایی با مهارتهای کار با کامپیوتر ندارند و از توانمندی متوسط کار با تعدادی نرم افزار  ویرایش و تولید محتوا در فضای دیجیتالبرخوردار نیستند، مسلما با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد.لذا اگر هیچ آشنایی با مباحثی که ذکر کردم ندارید در مرحله نخست به یادگیری این مهارتها اقدام کنید .محتوای ما قرار است به مشتری یا مخاطب ما بگوید که توانایی داریم نیازی که شما بخاطر آن به سایت ما مراجعه کردید را رفع کنیم و این موضوع زمانی اتفاق میوفتد که به شکلی جذاب و با روشهای مختلف در ذهن مخاطبمان این نقش را ثبت کنیم.

تولید محتوا

 

پس از تولید محتوا به شکلی مناسب و خلاق باید یاد بگیریم نحوه نشان دادن آن در سایت باید چطور باشد تا گوگل ما را بیشتر از رقبا به علاقمندان و مشتریان معرفی کند.نکته این است که عکس ، فیلم یا متنی  که میخواهیم با آن بازاریابی اینترنتی بکنیم از عنوان جذاب، کلمه کلیدی مطابق نیاز مشتریان که به جستجو در گوگل میپردازند، باشد.تعداد دفعاتی که این کلمه کلیدی را تکرار میکنیم هم اهمیت دارد حتی سایز عکس و مناسب بودن کیفیت آنها برای فضای وب نیز مهم است و نکته دیگر انتشار محتوای تولید شده به اشکال مختلف صوتی و تصویری است.

مطالبی که در این مقاله مطرح میشود مربوط به سرفصلی با عنوان بهینه سازی محتوا در کسب و کار اینترنتی مطرح میشود و شامل کلیه اقداماتی میشود که باعث میشود گوگل ما را در صفحات نخستین هنگام جستجو نشان دهد زیرا این کارها برای گوگل به این معنی است که ما متوجه شدیم که مشتری چه میخواهد و چه سلیقه ای دارد و میخواهیم این نیاز یا علاقه  مشتری را پاسخ دهیم پس گوگل ما را در رتبه های بالا و زودتر از بقیه نشان میدهد تا کاربر اینترنت سریعتر و درست تر به نتیجه مطلوب برسد.

تولید محتوا

اهمیت این موضوع برای کسانی که میخواهند به کسب درآمد در منزل کنند از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا این افراد به استقلال و تقویت مهارتهای فردیشان بیشتر نیاز دارند. همه این مطالب برای اینکه محتوای شما باعث شود تا شما فروش داشته باشید یا به فروش بیشتری برسید ضروری هستند.

 

 

آیا با صحبت‌های من موافقید؟

به نظر شما چه موارد دیگری می‌توان به این لیستی که در مصاحبه به آن اشاره شد اضافه کرد؟

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه ها

 1. Avatar

  سلام و درود بر استاد عزیزم جناب مهندس کلاته

  مصاحبه عالی تون را از رادیو و سایت تون شنیدم واقعا خیلی عالی بود.

  برایتان آرزوی موفقیت و پیروزی دارم

  پاسخ
 2. Morteza

  عشقی احمد کلاته عشق

  پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link