بازاریابی اینترنتیبازاریابی شبکه های اجتماعی

۵راهکار حرفه ای مدیریت شبکه های اجتماعی

[gap height=”20″]

سلام احمد کلاته هستم مربی کار آفرینی اینترنتی و قصد دارم در مورد این که چطور به بهترین شکل مدیریت شبکه های اجتماعی رو داشته باشیم صحبت کنیم. پنج مورد رو می خوام باهاتون در میون بگذارم

مورد اول عزیزان ابتدا باید ببینیم در ایران کدوم یکی از شبکه های اجتماعی برای کسب و کار ما بیشتر بازدهی دارند .

الان شبکه های اجتماعی مختلفی هست، فیس بوک ، تویتر ، اینستاگرام ، تلگرام ، گوگل پلاس خیلی شبکه های اجتماعی دیگه ، اما موردی که وجود داره عزیزان این طوری نباید باشه که ما بیایم بگیم خوب همه ی شبکه های اجتماعی وجود داره از همشم استفاده کنیم . به هیچ عنوان این طوری نیست . باید ببینید در ایران کدوم ها بیشتر کارایی داره. در حال حاضر در ایران اینستاگرام ، و تلگرام بیشترین بازدهی رو برای جذب ترافیک مستقیم برای شما خواهد داشت بنابراین ابتدای کار باید بیاید از بین این برنامه ها یکدومشه رو انتخاب کنید . الان ما متوجه شدیم که در ایران تلگرام و اینستاگرام بیشترین بازدهی رو دارن .

مورد دوم عزیزان نیاید بگید که خوب اینستاگرام و تلگرام هست خوب من میام توی جفتش فعالیت می کنم و از هر دوش بخوام بیام جذب ترافیک داشته باشم . لطفا اگر ابتدای کار نیروی انسانی ، زمان و هزینه ی اون رو ندارید که بخواید  تولید محتوا برای هر جفت این ها انجام بدید ، این کار رو به هیچ عنوان انجام ندید . این کاریه که خیلی ها این رو رعایت نمی کنند و متاسفانه ضرر هم می کنند . پیشنهادی که براتون دارم ، مثلا اگر کارتون مثلا در حوزه ی فروش اسباب بازی هست اگر میخواید بیاید فعالیت بکنید و همون طور که عرض کردم اون موارد رو در حال حاضر ندارید ،  منابع انسانی ، زمان و هزینش رو پیشنهاد می کنم که بیاید تو اینستاگرام کار کنید مخاطبان اصلی شما توی اینستاگرام هستند . اگر در حوزه ی اموزش فعالیت میکنید دیگه در اینستاگرام کار نکنید توی تلگرام حرفه ای کار کنید . ببینید در تلگرام جذب اعضا در حال حاضر سخت شده اما در اینستاگرام با توجه به رباط هایی که وجود داره ، می تونید خوب فعالیت داشته باشید . بنابراین پشینهاد می کنم ابتدای کار بردارید یک کدومش رو انتخاب کنید . پس مرحله ی دوم این شد که در بین  شبکه های اجتماعی اونی که از همه بهتره و بیشتر به درد کار شما می خوره رو لطفا انتخاب کنید یه دفعه نیاید روی همه کار بکنید و همه رو ضعیف کار بکنید . روی یک کدومش کار بکنید اما قدرتمند . پس اینم مورد دوم که خیلی مهم بود .

مورد سوم عزیزان خواهش می کنم که تعداد کم پست بزارید اما پستی که میزارید پست با کیفیتی باشه این خیلی مهمه، بودند کسانی که گفتند که آقا من می خوام تلگرام کانال بزنم چطوری فعالیت بکنم ؟ من یه سری راه کار ها بهشون دادم گفتم اگر مثلا اطلاعاتش رو ندارید یا مثلا وقتش رو ندارید نمی تونید محتوای زیاد تولید کنید ایراد نداره  یه روز یبار دو روز یبار محتوا بگذارید اما محتوای خیلی خیلی عالی بزارید می گفتند نه بابا یکی دو تا چیه در روز اصلا کاربرامون ناراحت میشن . گفتم که ببینید ناراحت نمیشن ، این مورد رو شما رعایت بکنید ، اتفاقی پیش نمیاد . فقط شما وقتی یه پستی قرار می دید ، طرف تو ذهنش بگه که وقتی که این شخص پستی قرار داده پس حتما حرفی برا ی گفتن داشته و بعد پست گذاشته و زمانی که اسم شما رو می بینه حتما کلیک بکنند و ببینند که شما چه پیامی چه پستی قرار دادید این مهمه . الان شما می دونید که افرادی که تو کانال شما عضون توی خیلی کانال های دیگه هم عضون ، خوب ؟ و شما باید این مورد رو در ذهن مخاطبانتون حتما باید حک بکنید که آقا من وقتی یه پستی می ذارم پست الکی نمیزارم ، پستی که می ذارم پست خوبیه ، و زمانی که شما مطلبی قرار می دید محتوایی قرار می دید طرف این رو بدونه و وقتی اسم شما رو می بینه ، حتما کلیک بکنه . و یک تمایزی قائل بشه بین محتوایی که از شما در یافت می کنه تا از کانال های دیگه دریافت می کنه . پس این مورد سوم رو خیلی خیلی بهش دقت بکنید .

مورد چهارم عزیزان حتما سعی کنید یک پلن داشته باشید یعنی مثلا برای اینستاگرام مخصوصا برای اینستاگرام که خیلی مهمه  پلن روزانه داشته باشید ، علاوه بر این که رعایت می کنید در طی روز چند تا پست می گذارید با توجه به کسب و کارتون متفاوت می تونه باشه ، مثلا اگر پست پیج سرگرمی دارید خوب تعداد پست های بیشتر ، اگر پیجتون حالت کسب و کاری داره یا آموزش تخصصی تر خیلی کمتر اما با ارزش پست قرار دهید. اما به طور کلی هر طور که می خواید کار بکنید حتما پلن داشته باشید.پلن ها رو دقیقا باید انجام بدید تا زمانی که می خواید محتوا رو تولید بکنید خیلی به چالش بر نخورید و خیلی راحت بتونید محتوای مد نظر خودتون رو تولید بکنید .

و مورد پنجم عزیزان یه حرف خیلی خوب می خوام بهتون بزنم . خوب بهتون گفتم که شبکه های اجتماعی زیاد وجود داره، شما از شبکه های اجتماعی دیگه می تونید به عنوان یک سیگنال برای سئوی سایتتون استفاده بکنید.  یعنی شما وقتی یه پستی در فیس بوک قرار می دید از اون پست به سمت سایت شما لینک میدهید این یک سیگنال خیلی خوب برای سایت شما محسوب میشه. حالا چطور می تونم بیام داخل این پیج های خودم در  شبکه های اجتماعی پست قرار بدم . آیا دونه دونه بردارم به صورت دستی بگذارم ؟ خوب این کار خیلی خسته کننده و کسل کننده است. یک ابزاری وجود داره به اسم Ifttt که مخفف if this then that از این می توانید استفاده بکنید. شما یک سری جملات و یک سری دستورات شرطی برای برنامه تعیین می کنید . می تونید تعریف کنید که اگر یک RSS  داخل فید سایت من اضافه شد ، شما اون فید رو ارسال بکن به شبکه های اجتماعی مختلف من،  که می تونید برای هر کدومتون یک شبکه اجتماعی تعریف بکنید و به صورت مستقیم هم ارسال می شه .

یه مورد خیلی خوبی هم هست که وقتی که ارسال میشه مستقیم لینک میاد به سایت خودتون و از این طریق تمام پست هایی که قرار میدید رو به صورت اتوماتیک در شبکه های اجتماعیتون وارد کنید. فقط گوگل پلاس نمیشه  که گوگل پلاس رو می تونید با بافر BUWFER این کار رو بکنید. ابزار بافر را به سایتتون متصل بکنید به گوگل پلاس و از طریق گوگل پلاس هم لینک بگیرید .

لطفا این پنج تا مورد رو حتما حتما رعایت بکنید  اگر می خواید در شبکه های اجتماعی خوب فعالیت بکنید و به امید خدا در کسب و کارتون به حد مطلوبی که مورد نظر خودتون هست موفق باشید .

خیلی متشکرم .

برچسب ها

احمد کلاته

من عاشق کسب و کار اینترنتی هستم. به نظر من کسب و کار اینترنتی جذاب ترین شغل دنیاست.

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع از
بستن
بستن