اصول کارآفرینی

اصول تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق در ۱۰ قدم ساده در سال ۲۰۲۱

اگر میخواهید یک کارآفرین موفقی باشید در ابتدا باید مانند یک کارآفرین موفق فکر کنید.10 قدم ساده برای تبدیل شدن به یک کارافرین موفق در سال 1400

عارفه عسکری

انتشار در: ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

 کارآفرین کسی است که شکاف موجود در بازار را تشخیص داده و سعی میکند محصول یا خدماتی ارائه دهد که آن شکاف را برطرف کند. اگر میخواهید یک کارآفرین موفقی باشید در ابتدا باید مانند یک کارآفرین موفق فکر کنید.در ادامه ۱۰ قدم ساده برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق را بررسی میکنیم.

آنچه در بخش قبل آموختید

 • آشنایی با کسب و کار اینترنتی
 • کسب و کار اینترنتی با کسب درآمد از اینترنت چه تفاوت هایی دارد؟
 • پادکست راه اندازی کسب و کار اینترنتی بومگردی
 • کسب و کار اینترنتی در مقابل کسب و کار سنتی
 • چند نوع کسب و کار اینترنتی وجود دارد؟
 • چگونه کسب و کار اینترنتی راه بیندازیم؟

اصول تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق

تمامی اصولی که در ادامه بررسی خواهیم کرد اثبات شده هستند و شما برای تبدیل شدن به یک کار آفرین باید آن ها را رعایت کنید:

۱ . بدانید چه می فروشید

هرکسب و کاری باید بداند چه محصولی را میفروشد و چه خدماتی را ارائه میدهد.برای مثال فرض کنید شما یک محصول خاص را میفروشید؛ این خیلی مهم است که شما درک کاملی از محصول خود، نحوه کار کردن آن و همچنین نقاط ضعف و قدرت آن داشته باشید. در این حالت میتوانید هرگونه سوال و نارضایتی مشتری خود را برطرف کنید.

۲ . مخاطب هدف خود را پیدا کنید

این مهم نیست که محصول شما چقدر کاربردی و عالی است؛ اگر جامعه ی هدفی برای محصول و خدمات تان ندارید حتی اگر محصولتان رو دست هم نداشته باشد بی معنی است. اینکه بدانید در چه زمینه ای در حال رقابت هستید و رقبایتان چه کسانی هستند میتواند به شما در شناختن مشتریان احتمالی تان کمک کند.

۳.طرح کسب و کار داشته باشید

طرح کسب و کار داشته باشید

طرح کسب و کار داشته باشید

نوشتن یک طرح کسب و کار برای کارآفرین شدن یک شرط نیست که اگر آن را انجام بدهید قطعا موفق میشوید و یا اگر انجام ندهید قطعا شکست میخورید بلکه نوشتن آن میتواند راهنمای خوبی برای تان باشد. یک طرح کسب و کار در واقع یک نقشه راه است که به شما نشان می دهد کجا هستید ، کجا می خواهید بروید و چگونه باید به آنجا بروید.حتی اگر ایده کسب و کار شما کاملاً ساده به نظر می رسد ، داشتن یک برنامه مدون می تواند به شما در ادامه دادن مسیر کمک کند.

۴. راهنمایی بخواهید

راه اندازی کسب و کار دلهره آور است و فکر اینکه می توانید همه کارها را به تنهایی انجام دهید یکی از بدترین اشتباهاتی است که ممکن است مرتکب شوید. وجود یک تیم پشتیبانی قبل از شروع به کار می تواند به شما کمک کند تا انگیزه تان را برای ادامه کار از دست ندهید. همچنین شما همیشه به حامیانی نیاز دارید که بتوانید از آنها ایده بگیرید.

یکی از مهمترین افرادی که باید در تیم پشتیبانی شما باشد، کسی است که بتوانید از تجربیاتش مانند یک مربی بهره بگیرید است. منظور از مربی یک کارآفرین تثبیت شده و با تجربه است که تمایل دارد دانش خود را با شما به اشتراک بگذارد.

۵ . یادگیری را متوقف نکنید

چیز های جدید یادبگیرید

چیز های جدید یادبگیرید

دنیای تجارت دائماً در حال تغییر است و تطبیق پیدا کردن با این تغییرها، حتی برای باتجربه ترین کارآفرینان نیز یک چالش است. ماندن در راس در حیطه کسب و کار خود ضروری است، به ویژه هنگامی که تازه کار خود را شروع می کنید.خواندن مجله های تجاری، روزنامه ها ، ژورنال ها و وبلاگ ها مکان خوبی برای شروع است اما همچنین می توانید با شرکت در سمینارهای کسب و کار یا کارگاه های آموزشی چیزهای زیادی یاد بگیرید. کسب مدرک تخصصی معمولاً نیاز به زمان و سرمایه گذاری بیشتر شما دارد اما اگر به پیشرفت کار شما کمک کند ارزش آن را خواهد داشت.

۶.از سرمایه و کسب و کار خود محافظت کنید

بهترین کارآفرینان به دنبال خطر نیستند بلکه سعی میکنند همیشه از خطر دور بمانند. بیمه مشاغل کوچک یکی از بهترین راهها برای محافظت از کسب و کارتان است. مطمئن شوید که در شرایط اضطراری مانند آتش سوزی یا سرقت ، لوازم ارزشمند شما بیمه شده باشد.

۷ . افراد درست را استخدام کنید

میتوانید با همکاری با یک شریک عالی شروع کنید. تحقیقات نشان داده است که استارتاپ ها در صورت وجود دو بنیان گذار بیش از دو برابر موفق می شوند.  به طور کلی ، داشتن یک نظر دوم در مراحل اولیه یک کسب و کار بسیار موثر است. و اگر می خواهید به تنهایی به کسب و کارتان بپردازید؛ قطعاً باید کارمندان درستی را استخدام کنید.

تیم خود را با افرادی تشکیل دهیدکه شخصیت خوبی دارند و به دید شما نیز ایمان دارند. به یاد داشته باشید که همیشه میتوانید مهارت ها را به کارمندان تان یاد دهید ، اما نمی توانید شخصیت آنها را تغییر دهید. با پر کردن تیم خود از احساسات مثبت و افراد مصمم ، مطمئناً خود را برای موفقیت آماده می کنید.

 ۸ . تمرکزتان را همزمان روی کارهای مختلف نگذارید

تمرکزتان را همزمان روی کارهای مختلف نگذارید

تمرکزتان را همزمان روی کارهای مختلف نگذارید

فقط ۲٪ از مردم در انجام چند وظیفه موفق هستند. به عبارت دیگر ، سعی کنید هر بار بر روی یک چیز تمرکز کنید. در این صورت متوجه خواهید شد که بهره وری شما به طور چشمگیری افزایش می یابد. به عنوان یک کارآفرین برای دسترسی به موفقیت مهم این است که هربار با تمرکز و تکمیل یک چیز بازدهی خود را بالا ببرید.

۹ . برنامه ریزی مالی داشته باشید

از پول برای سنجش موفقیت یک کسب و کار استفاده می شود. هدف تمام کارآفرینان کسب درآمد نیست اما باید از رشد اقتصادی کسب و کار راضی باشند. به عنوان یک کارآفرین باید اطمینان داشته باشید که یک برنامه کاملاً فکر شده برای امور مالی کسب و کار خود دارید تا بتوانید منابع مالی خود را حفظ کرده و آن را به خطر نیاندازید.

۱۱.خوش بین باشید

کارآفرین شدن به معنای ریسک پذیری است. اما برای اینکه یک کارآفرین موفق شوید، باید تفاوت بین ریسک هایی را که باید و نباید متحمل شوید را بدانید. در هر صورت ، شما باید خوش بین باشید و بدانید که حتی اگر مشکلی هم پیش بیاید، از آن چیزی یاد گرفته اید و میتوانید از این اطلاعات جدید به عنوان یک تجربه برای ادامه کارتان استفاده کنید.

مانند یک کارآفرین فکر کنید

فکر کردن مانند یک کار آفرین

فکر کردن مانند یک کار آفرین

۱.همیشه فکر کنید و بزرگ فکر کنید چرا که کارآفرینان موفق چشم انداز بزرگی دارند.

۲.برای موفقیت در کسب و کارتان باید همیشه استقامت داشته باشید؛ حتی وقتی دیگران می خواهند سرعت و انرژی شما را کم کنند.

۳.از شکست نترسید شکست بخشی اجتناب ناپذیر در کارآفرین شدن است و در واقع ، ۲۰درصد از بنیانگذارانی که در اولین راه اندازی خود شکست خوردند، دربار دوم موفق شدند!

۴.انگیزه ای داشته باشید که خوابیدن را برایتان سخت کند

۵.اگر کاری را که انجام می دهید کاملاً دوست ندارید و اشتیاقی هم ندارید پس بعید است که موفق شوید. به عنوان یک کارآفرین ، شما شبهای زیادی را خواهید داشت که بدون خوابیدن قرار است سر کنید .بنابراین اگر علاقه خاصی به انجام کاری نداشته باشید، بالاخره انگیزه خود را از دست می دهید.

سوالات متداول در زمینه ی کارآفرینی

کارآفرین کیست؟

کارآفرین شخصی است که مسئولیت راه اندازی مشاغل را بر عهده دارد. او دارای ابتکار ، مهارت در نوآوری و به دنبال دستاوردهای عالی است.

۴ وظیفه ی اصلی یک کارآفرین چیست؟
 نوآوری و خلاقیت
ریسک پذیری
سازماندهی 
مدیریت 
بزرگترین کارآفرینان جهان چه کسانی هستند؟

بیل گیتس ، استیو جابز ، مارک زاکربرگ ، پیر امیدیار ، آریانا هافینگتون و کاترینا فیک.

جوانترین کارآفرین کیست؟

هیلاری ییپ در سن ۱۵ سالگی جوانترین مدیر عامل جهان است.او یک بستر آموزش آنلاین برای کودکان را تأسیس و اداره می کند.

۳ مهارت مهم یک کارآفرین موفق چیست؟

سازگاری ، پشتکار و سخت کوشی ، اینها کلید موفقیت است.

چه خصوصیاتی باعث تبدیل شدن به یک کارآفرین خوب می شود؟
 • نظم و انضباط
 •   صداقت است
 • ثبات
 • قاطع
۲ عملکرد اصلی یک کارآفرین چیست؟
 • اول اینکه خطر تولید محصولات یا خدمات جدید را بپذیرد و دوم اینکه محصولات و خدمات جدید را با موفقیت به بازار بیاورد
کارآفرینان ایده های خود را از کجا می گیرند؟
 • اکثر کارآفرینان ایده های خود را از تجربه کار در یک صنعت می گیرند.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *