کمال گرایی در کسب و کار اینترنتی

کمال گرایی در کسب و کار ، عامل شکست یا موفقیت؟

اگر شما هم صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید و درگیر کمال گرایی در کسب و کار شده اید، این مقاله را بخوانید.

عارفه عسکری

انتشار در: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

کمال گرایی مانند یک شمشیر دو لبه است که از یک طرف ، می تواند انگیزه شما را برای عملکرد و فعالیت در سطح بالا و ارائه کاری با کیفیت مناسب فراهم کند و از طرف دیگر ، می تواند باعث اضطراب بی مورد شما شده و سرعت شما در انجام کارها را کاهش دهد.از چه اقدامات یا روش هایی می توانی برای کنترل کمال گرایی استفاده کرد؟ آیا باید از دیگران کمک بگیریم؟اگر شما هم صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید یا تصمیم به راه اندازی چنین شغلی گرفته اید و درگیر کمال گرایی شده اید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود.

چرا کمال گرایی در کسب و کار خطرناک است؟

کمال گرایی در کسب و کار خطرناک است

کمال گرایی در کسب و کار خطرناک است

تلاش برای بهترین بودن در زمینه کاری خودتان کاری نادرست نیست ، و نباید آن را یک عیب دانست. اما وقتی این تمایل به حد افراطی برسد و به یک ذهنیت کمال گرایانه تبدیل شود ، آنگاه می تواند برای شما و کسب و کارتان مضر باشد.حتی با علم به اینکه چنین طرز فکری سالم نیست ، “مردم هنوز به کمال گرایی اهمیت می دهند.” فرهنگ ها همچنان كمال را به عنوان یك استاندارد برای دستیابی به موفقیت در نظر می گیرند. کودکان از والدین و مربیان می آموزند که “تمرین ها باید کامل حل شوند” و انتظار دارند تا حد ممکن تلاش کنند. آنها با شنیدن اینکه شکست می تواند چیز خوبی باشد بزرگ می شوند ، اما باید به هر قیمتی از این کار اجتناب کنند و با شکست رو به رو نشوند.

این میزان از کمال گرایی بیشتر از آن چه که تصور می کنیم به روش ارزیابی ما نسبت به تلاش هایمان، آسیب می رساند و در نهایت کسب و کارمان نابود می شود.

کمال گرایی در این موقعیت ها ممنوع!

باید مراقب باشید که کمال گرایی در موقعیت هایی که در ادامه بیان می کنیم، پیشرفت و توسعه کسب و کار شما و همچنین رشد اقتصادیتان را محدود نکند.

۱-هنگامی که بازخورد انتقادی دریافت می کنید

انتقاد برای کمال گرایان خوب نیست. به عنوان یک کمال گرا ، شما تمایلی ندارید که نحوه پیشرفت کردن در کارتان را یاد بگیرید ، بلکه می خواهید در اوج عملکرد خود باشید. هر نوع بازخوردی برای شما مانند حمله ای به شخصیتتان محسوب می شود.

با این وجود چنین بازخوردی برای پیشرفت شما به عنوان یک کارآفرین یا صاحب کسب و کار بسیار مهم است. بدون آن بازخورد ، ممکن است ندانید که تغییرات کجا باید ایجاد شوند. همیشه جای پیشرفت وجود دارد و این چیز بدی نیست! وقتی شخصی به شما پیشنهاد می دهد ، از پیشنهادات و انتقادات دیگران استقبال کنید و از آن ها به نفع خود استفاده کنید!

۲-وقتی کارها به درستی تمام نمی شوند

یکی دیگر از صفات رایج در بین کمال گرایان عدم توانایی در انجام کامل وظایف است. شما به عنوان یک فرد کمال گرا ساعت ها را صرف یک کار کوچک می کنید ، تا از لحاظ فکری خیالتان راحت شود که هر پروژه به طور کامل انجام شده است. این کار شما کیفیت پروژه تحویلی را تضمین می کند ، اما اغلب کارهای مهم دیگر باقی می مانند که انجام نشده اند.به این ترتیب ، کمال گرایی ممکن است لطمه بزرگی به بهره وری شما در کارتان وارد کند. ارزیابی کنید که چه مقدار برای هر پروژه وقت می گذارید در مقایسه با این که هر پروژه به طور معمول به چقدر وقت برای تکمیل نیاز دارد.

یک موعد برای اتمام تعیین کنید و وقتی به آن مهلت رسیدید ، بدون توجه به این که ممکن است کارتان ناقص باشد ، آن را متوقف کنید. به عنوان یک صاحب کسب و کار ، این مشکل می تواند زمانی دشوار باشد که بخواهید تمام وجود خود را در هر پروژه به کار بگیرید. شما هنوز هم می توانید همه تلاش خود را برای کارتان ارائه دهید ، فقط به یاد داشته باشید که وقتی کار شما به درستی تکمیل نمی شود ، سعی در کنترل آن برای کامل بودن نداشته باشید.

۳-وقتی از دیگران انتظار کمال گرایی دارید

هیچ یک از ما کامل نیستیم و این شامل شما نیز می شود. خیلی بالا بودن سطح استاندارد ها می تواند به روابط با افرادی که برای کار کردن در شرکتتان به آن ها نیاز دارید آسیب برساند. اگر انتظار زیادی از افرادی که با آنها کار می کنید داشته باشید ، سطح عملکردشان پایین می آید. به علاوه ، شما با این کار به صورت ناخواسته خود را از کارمندان دور کنید.

۴-وقتی نمی توانید تصمیمات منطقی بگیرید

وقتی نمی توانید تصمیمات منطقی بگیرید

وقتی نمی توانید تصمیمات منطقی بگیرید

مدیریت یک شرکت در حال رشد مستلزم اتخاذ تصمیمات دشوار با دقت فراوان است. اما وقتی کمال گرایی شما از کنترل خارج شود ، سطح اضطراب بالا می رود. احساس گناهی که اغلب اوقات بسیاری از افراد کمال گرا را درگیر می کند باعث افزایش استرس می شود. در این نوع از اضطراب ، تصمیم گیری با دقت می تواند چالش برانگیز باشد.

تراویس بردبری ، بنیانگذار TalentSmart و متخصص هوش هیجانی ، به کسانی که با چنین فشارهایی روبرو هستند توصیه می کند “با نوشتن آنچه فکر می کنید و احساس می کنید افکار منفی خود را کاهش دهید “. دیدن افکار خود روی کاغذ به شما کمک می کند تا از معتبر بودن و منطقی بودن این افکار رمزگشایی کنید.

۵-وقتی ترس باعث عقب نشینی شما می شود

برخی از فرصت ها خطرناک تر از بقیه هستند. کارآفرین بودن به معنای این است که شما مایل به پذیرش رسیک هستید ، حتی اگر این امر منجر به شکست شود. اگر ترس از این شکست شما را از فرصت های بالقوه باز می دارد ، وقت آن است که ترس ها را کنار بگذارید. کمال گراها نیز به دنبال تأیید مداوم هستند و از طرد شدن می ترسند. این ترس نیز می تواند شما را از رسیدن به موفقیت باز دارد. برای پیش بردن یک ایده ، همیشه نیازی به تحسین دیگران ندارید.

سعی کنید به طور منظم رفتارها و عادت های خود را  بررسی کنید تا مطمئن شوید در معرض کمال گرایی قرار نمی گیرید. برای موفقیت در کسب و کار خود ، باید با شکست روبرو شوید ، استرس را به درستی مدیریت کنید ، انتظارات خود را منطقی تنظیم کنید و برای رشد و پیشرفت خود را آماده کنید.

روش هایی برای کنترل کمال گرایی در کسب و کار

در ادامه به بررسی روش هایی می پردازیم که به شما کمک می کنند کمال گرایی خود را مدیریت کنید.

۱- یک تصویر کلی و بزرگ را ببینید

همانطور که هر فرد کمال گرایی به شما می گوید ، کامل بودن آسان نیست. مطمئناً ، شما به عنوان یک کمال گرا هرگز چیزی که کافی باشد را نمی پذیرید و نباید هم این کار را انجام دهید. همچنین باید هزینه و زمان صرف شده برای رفتارهایتان را در نظر بگیرید. از خود بپرسید که آیا من از وقت خود درست استفاده می کنم؟ آیا کارهای من نتیجه خوبی دارند؟ شما می توانید سه ساعت بیشتر وقت خود را صرف ارائه یک سخنرانی عالی کنید ، اما آیا این تأثیرات را برای مشتریان را بهبود می بخشد.سعی کنید میزان وقت و انرژی که صرف کارتان می کنید توجه داشته باشید و صرفا به انجام کار به بهترین شکل فکر نکنید.

۲- انجام کارها بهتر از کامل بودن آنها است

اگر شما هم درگیر کمال گرایی هستید و مدام کارها را به تعویق می اندازید به دلیل این که کامل انجام نشده اند، بهتر است هر چه زودتر از این چرخه خلاص شوید. برای رهایی از این شرایط ، بهتر است فقط کارهایی که به شما محول می شوند انجام دهید. در نهایت این که وقت خود را صرف بهبود و تصحیح یک کار کنید بهتر از این است که ساعت ها وقت بگذارید تا آن را به طور کامل انجام دهید. یک مهلت پایان تعیین کنید و به آنها پایبند باشید.

از این طریق می توانید هر کاری را انجام دهید و وقت کافی برای بهبود بخشیدن به آن داشته باشید.

۳-از چالش ها استفاده کنید

استفاده از چالش ها برای مدیریت کمال گرایی در کسب و کار

استفاده از چالش ها برای مدیریت کمال گرایی در کسب و کار

چالش ها بخشی از موفقیت هستند و کمال گرایی شما مانع استفاده از این بخش می شود. اگر این طور فکر کنید که چون چیزی آن طور که باید کار نمی کند، پس شکست خورده اید، در واقع یک چالش را کنار گذاشته اید. شما باید یاد بگیرید که نقص ها را به عنوان بخشی از روند کارآفرینی یا شغلتان بپذیرید.وقت بگذارید و دوباره بررسی کنید ببینید چرا چیزی کار نمی کند. آن را یادداشت کنید و از منظری دیگر به آن نگاه کنید.این موضوع را به یاد داشته باشید که هیچ چیز کامل نیست.

۴- از سلامتی خود مراقبت کنید

به عنوان یک کارآفرین که با کمال گرایی دست و پنجه نرم می کنید ، لازم است که به ذهن خود استراحت دهید. شما هرچیزی را به بهترین شکل می خواهید و این امر انرژی زیادی از شما می گیرد و آرامشتان را سلب می کند. به همان اندازه که درمورد دیگران و کارهایشان بسیار حساس هستید ، نسبت به خود نیز سخت می گیرید و این می تواند منجر به استرس ، خستگی روحی و جسمی و در نهایت به خطر افتادن سلامتی شما شود.

به یاد داشته باشید که برای لذت بردن از ثمره کارتان، ابتدا باید از خودتان مراقبت کنید. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید تا بهره وری و کارآیی شما در کارتان بیشتر شود.

سخن پایانی

کسب و کارهای معروف از اول به این صورت امروزی نبوده اند و از اول قرار نبوده که بهترین باشند. این که در کار و حرفه خود بهترین باشید خوب است اما نباید هدف اصلیتان باشد. دلیل این که بسیاری از افراد نتوانسته اند کسب و کار اینترنتی مورد نظر خودشان را راه انداری کنند، همین کمال گرایی می باشد. کمال گرایی شما را از هدفتان و رسیدن به موفقیت دور می کند.می توانید با حداقل امکانات شروع کنید و با تلاش و پشتکار به درآمد های بالا برسید. مهم این است که بتوانید نیازهای مخاطبان و مشتریانتان را برطرف کنید. در واقع این مخاطبانتان هستند که تعیین می کنند شما بهترین باشید!

سوالات متداول درباره ی کمال گرایی در کسب و کار

کمال گرایی در کسب و کار خوب است یا بد؟

تلاش برای بهترین بودن در زمینه کاری خودتان کاری نادرست نیست ، و نباید آن را یک عیب دانست. اما وقتی این تمایل به حد افراطی برسد و به یک ذهنیت کمال گرایانه تبدیل شود ، آنگاه می تواند برای شما و کسب و کارتان مضر باشد.

کمال گرایی در کسب و کار چه آسیبی به ما میزند؟

دلیل این که بسیاری از افراد نتوانسته اند کسب و کار اینترنتی مورد نظر خودشان را راه انداری کنند، همین کمال گرایی می باشد. کمال گرایی شما را از هدفتان و رسیدن به موفقیت دور می کند.

مهمترین نکته برای مدیریت کمال گرایی در کسب و کار چیست؟

به یاد داشته باشید که برای لذت بردن از ثمره کارتان، ابتدا باید از خودتان مراقبت کنید. سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید تا بهره وری و کارآیی شما در کارتان بیشتر شود.

بهترین کار برای رهایی از کمال گرایی چیست؟

سعی کنید میزان وقت و انرژی که صرف کارتان می کنید توجه داشته باشید و صرفا به انجام کار به بهترین شکل فکر نکنید.

کمال گرایی در کسب و کار چگونه چالش ها را نابود میکند؟

چالش ها بخشی از موفقیت هستند و کمال گرایی شما مانع استفاده از این بخش می شود. اگر این طور فکر کنید که چون چیزی آن طور که باید کار نمی کند، پس شکست خورده اید، در واقع یک چالش را کنار گذاشته اید.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *