کارگاه آموزشی تحلیل کتاب ” اثر مرکب ” نوشته ی دارن هاردی

تصمیمات کوچک به صورت پیش فرض یا شما را به سمت فاجعه سوق میدهند و یا باعث میشوند به زندگی مطلوبتان برگردید. اثر مرکب کتابی است بر اساس این اصل

عارفه عسکری

انتشار در: ۱۹ اسفند ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

کتاب اثر مرکب نوشته ی دارن هاردی ،حاصل چندین سال تجربه ی سودمند و اثبات شده است.این کتاب به شما کمک میکند که چگونه از استعداد های خاص خود به عنوان اهرم استفاده کنید و فرصت های اطرافتان را به موفقیت تبدیل کنید.

موضوع کتاب اثر مرکب

اثر مرکب درباره ی موفقیت و الزامات دستیابی به آن است. وقت آن رسیده که کسی این مطلب را مستقیم به شما بگوید.شما مدت زیادی گول خورده اید.هیچ ترکیب جادویی، فرمول سحر آمیز یا راه حل سریعی وجود ندارد.ممکن نیست از طریق برنامه های جذاب و واهی و تنها با دو ساعت کار در اینترنت میلیاردر شوید؛در هفته ده کیلو وزن کم کنید، با استفاده از کرم زیبایی ۲۰ سال جوان شوید، با خوردن یک قرص مشکلات زناشویی شما بهبود پیدا کند و…

اما این کار ها شدنی نیست. خیلی خوب میشد اگر میتوانستید موفقیت،شهرت،عزت نفس،روابط خوب ، سلامتی و خوشبختی را از فروشگاه سر خیابان بخرید! اما چنین چیزی امکان پذیر نیست.

در این کتاب روش های واقعی و کاربزردی برای رسیدن به موفقیت را با هم بررسی خواهیم کرد.

عنوان پادکست : مقدمه ی کتاب اثر مرکب

توسط عارفه عسکری

بخشی از کتاب اثر مرکب:

آیا درباره ی جمله ی ” کسی که آهسته و پیوسته می دود مسابقه را می برد” چیزی می دانید؟ آیا تاکنون داستان لاک پشت و خرگوش را شنیده اید؟ خانم ها و آقایان من همان لاک پشت هستم. به من زمان کافی بدهید و من تقریبا هر کسی را در هر زمانی و هر رقابتی شکست خواهم داد. چرا؟ نه به خاطر اینکه بهترین یا باهوش ترین یا سریع ترین هستم؛ به خاطر عادت های مثبتی که در خودم پرورش داده ام و ثباتی که در استفاده از این عادت ها به کار می برم، برنده خواهم شد.
من بزرگترین معتقد به ثبات قدم در جهان هستم. من مدرک زنده ی این نکته ام که ثبات قدم کلید نهایی موفقیت است و هنوز به دست آوردنش برای مردم دشواری بزرگی محسوب می شود.اغلب مردم نمی دانند چطور حفظش کنند. من می دانم. باید از پدرم بابت آن تشکر کنم؛ در واقع او اولین مربی ام برای روشن کردن شعله های قدرت اثر مرکب بود.
تصمیمات کوچک و روزمره ، به طور پیش فرض ، یا شما را به سمت فاجعه سوق می دهند یا باعث می شوند به زندگی مطلوبتان برسید.اثر مرکب کتابی است بر اساس این اصل.
اثر مرکب عصاره ی اصول بنیادی است که زیر بنای بیش ترین دستاورد ها در عرصه ی کسب و کار ،روابط انسانی و … هستند. این راهکار آسان و تدریجی موجب می شود موفقیت تان را چندین برابر کنید ، پیشرفت تان را ببینید و به هر آرزویی دارید برسید. اگر واقعا می خواهید زندگی خارق العاده داشته باشید، از اثر قدرت مرکب استفده کنید.

چند نمونه از راهبرد هایی که در کتاب اثر مرکب مطرح شده اند:

 • راهبرد شماره ی یک برای دستیابی به هر هدفی ، یا پیروزی بر هر رقیبی، حتی اگر این رقیب باهوش تر یا باتجربه تر از شما باشد.
 • ریشه کن کردن عادت های بدی که مانع پیشرف شما هستند و ممکن است از برخی از آن ها بی اطلاع باشید.
 • آشنایی با ره حل های پایدار و واقعی برای ایجاد انگیزه و انجام کار هایی که دوست شان دارید اما حس و حالشان را ندارید.
 • به چنگ آوردن نیروی گریزان و شگرف حرکت ، نیرویی که شما را توقف ناپذیر میکند.
 • پی بردن به اسرار شتاب گرفتن کسانی که به هر چیزی می خواهند می رسند. آیا آن ها برتری ویژه ای دارند؟

۶ فصل کتاب اثر مرکب

 • فصل اول:اثر مرکب در عمل
 • فصل دوم: انتخاب ها
 • فصل سوم:عادت ها
 • فصل چهارم:تکانه
 • فصل پنجم:اثرات
 • فصل ششم:شتاب

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *