منتقل شدن ابزار دیساو گوگل به سرچ کنسول (خبر)

خبرهای جدیداً منتشر شده گوگل از منتقل شدن ابزار دیساو گوگل به سرچ کنسول اطلاع میدهد.اگر کنجکاو شدید که راجع به این خبر بیشتر بدانید پس همراه کلاته باشید.

عارفه عسکری

انتشار در: ۴ آذر ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

خبرهای جدیداً منتشر شده گوگل از منتقل شدن ابزار دیساو گوگل به سرچ کنسول اطلاع میدهد.اگر کنجکاو شدید که راجع به این خبر بیشتر بدانید پس همراه کلاته باشید.

گوگل اعلام کرد که ابزار Disavow Links با بهبودهایی در نهایت به رابط جدید کنسول سرچ انتقال پیدا می کند. Google همچنین صفحه راهنمای پشتیبانی خود را با راهنمایی جدید به روز رسانی کرد. پاسخ انجمن جستجو و سرچ بسیار ناچیز بود.

Disavow Link Tool

ابزار لینک disavow راهی است که ناشران می توانند به گوگل سیگنال بدهند که لینک های ناخواسته محاسبه نمی شود.

ابزار disavow چیزی بود که ناشران پس از الگوریتم پنگوئن Google درخواست کردند. گوگل در ابتدا در برابر توانایی ارائه ناشران برای رد کردن لینک ها مقاومت کرد.

الگوریتم پنگوئن Google الگوریتم یک لینک بود که سایتها را با لینک های ناخواسته مجازات می کرد. برخی از ناشران در حالی که منتظر تازه شدن الگوریتم پنگوئن بودند ماهها و مدت بیشتری ترافیک و بازدید سایت خود را از دست دادند.

ناشران از این الگوریتم مأیوس شدند و از این کار مجبور شدند با هر صاحب سایتی که ممکن است از آن لینک خریداری کرده باشند تماس بگیرند.

سایتهایی که در گذشته لینک ها را خریداری کرده بودند و آنها را فراموش کرده بودند نیز تحت مجازات مربوط به پنگوئن قرار گرفتند و به همین ترتیب با حذف وظیفه سنگین تماس با سایتها برای حذف لینک ها روبرو شدند ، از جمله سایتهایی که ممکن است از آنها لینک نخریده باشند اما مشکوک به نظر می رسیدند.

به همین دلیل جامعه SEO عملاً از Google درخواست راهی برای رد کردن لینک ها را کرد. در نهایت گوگل ارزش این ابزار را شناخت و آن را منتشر کرد.

ابزار لینک disavow همیشه برای رد کردن لینک های ناخواسته بوده است که ناشران یا شرکت سئو آنها در ایجاد آن سهیم بوده اند.

استفاده های جایگزین از ابزار ابزار دیساو گوگل

در جایی از این مسیر ، انجمن جستجوگرها شروع به استفاده از ابزاری برای رد کردن لینک های تصادفی اسپمی کردند که احساس می کردند باعث افت رتبه سایت هایشان می شود.

این نوع استفاده همان چیزی نیست که گوگل هنگام انتشار آن را در ذهن داشته است. در دستورالعمل های Google به وضوح گفته شده است که از آن برای لینک هایی استفاده کنید که باعث عملکرد دستی شده اند یا احتمالاً اقدام دستی دارند. هیچ چیز در دستورالعمل ها در مورد استفاده از آن برای کمک به رفع رتبه بندی کلمات کلیدی در حال کاهش وجود ندارد.

گوگلر مانند جان مولر ثابت قدم است که گوگل در شمارش لینک های نوع تصادفی و استفاده نکردن از ابزار برای لینک های تصادفی تبحر دارد.

راهنمای صفحه پشتیبانی ابزار disavow استفاده از آن را فقط در صورت اقدام دستی یا رد کردن لینک هایی كه احتمالاً باعث یك اقدام دستی می شوند توصیه می كند.

توصیه Google با استفاده از این ابزار توسط برخی از سئوکاران و ناشران که به امید بهبود رتبه هایی که در حال سقوط هستند استفاده می کنند ، منافات دارد.

بهبود ابزار لینک ابزار دیساو گوگل

اعلامیه Google سه مورد را بهبود بخشید که جزو ابزار محبوب هستند:

  • رابط کاربری بهبود یافته
  • یک فایل disavow را به عنوان یک فایل متنی دانلود کنید
  • گزارش خطا برای فایل های بارگذاری شده دیگر محدود به error 10 نیست
بهبود ابزار لینک ابزار دیساو گوگل

بهبود ابزار لینک ابزار دیساو گوگل

صفحه پشتیبانی Disavow Tool به روز شده است

Google همچنین صفحه پشتیبانی انحصاری خود را به روز کرده و شامل اطلاعات و دستورالعمل های اضافی است.

به عنوان مثال ، اکنون حداکثر اندازه فایل ۱۰۰۰۰۰ خط و ۲ مگابایت است.

همچنین اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی حذف کلیه عدم پذیرش ها وجود دارد.

آیا جامعه سئو کارها خوشحال می شوند؟

خوشحالی جامعه ی سئو کاران از منتقل شدن ابزار دیساو گوگل به سرچ کنسول

خوشحالی جامعه ی سئو کاران از منتقل شدن ابزار دیساو گوگل به سرچ کنسول

بسیاری از پاسخ ها به اعلامیه گوگل به خیالی از مبهم بودن آنرا تاثیر گذار نمی دیدند. با توجه به پاسخ ها ، به نظر می رسد بسیاری از افراد سئوکار بیشتر نگران بازگشت ابزار Request Indexing هستند.

یک نفر از بازگشت ابزار سپاسگزار بود اما از ابزار Request Indexing نیز سؤال هایی کرد.

پاسخ های مطیع و مثبت از جانب مخاطبان می تواند نشانه این باشد که ابزار disavow به اندازه ابزار نمایه سازی نگرانی به همراه ندارد.

پایان

سپاس که تا انتهای مقاله همراه سایت کلاته بودید.

https://www.searchenginejournal.com/google-disavow-tool-migration-completed/387874/

https://onlinegeniuses.com/

 

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *