معرفی روش های انفجاری کسب درآمد در کوتاه مدت!!

این سوال که چه کاری را شروع کنم تا در آن موفق شوم ذهن افراد را به خودش مشغول می کند.یک سوال مهم تر هم وجود دارد که چگونه به کسب درآمد در کوتاه مدت برسم؟؟

عارفه عسکری

انتشار در: ۸ دی ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

همیشه این سوال که چه کسب و کاری را شروع کنم تا در آن موفق شوم و به ثروت خوبی برسم ذهن افراد را به خودش مشغول می کند.یک سوال مهم تر هم وجود دارد که چگونه به کسب درآمد در کوتاه مدت برسم؟؟

همه مردم به خصوص مردم ایران با وضعیت ها و چالش های اقتصادی موجود دائما به دنبال آن هستند تا یک کسب و کار پولساز برای خود راه اندازی کنند تا بتوانند به راحتی هزینه های زندگی خود و خانواده را تامین کنند.

البته باید این نکته را در نظر داشته باشید کسب و کارهای پر درآمد بر اساس تغییر زمان همیشه در حال تغییر و عوض شدن هستند و باید همراه با زمان پیش بروید تا بتوانید در همه حال پیشرفت کنید و به درآمد برسید، ما با تحلیل و بررسی شرایط جامعه ایران و بازارهای جهانی می‌خواهیم شغل‌های را به شما معرفی کنیم که از آینده کاری خوبی برخوردار خواهند بود و چشم انداز آن‌ها روشن است، اما قبل از این باید بگوییم که فاکتورهای دیگری نیز در رابطه با موفق شدن یک کسب و کار وجود دارند و باید در هر کسب و کاری که وارد می شوید تمام جوانب را برای موفقیت در نظر بگیرید.

انواع کسب درآمد در کوتاه مدت

هر چند شما گروه های مختلفی از کسب و کارهای اینترنتی مثل کاربردی، آموزشی، سرگرمی، فروش را در اینترنت می بینید اما به نظر من انواع کسب و کارهای اینترنتی به ۲ دسته اصلی تقسیم شده اند:

کسب وکارهای اینترنتی کاربردی

کسب وکارهای اینترنتی سرگرمی و تفریحی

با این مدل تقسیم بندی کسب و کارهای اینترنتی روند تحقیقات، جمعیت‌شناسی و درک نیازهای بازار اینترنتی آسان‌تر میشود.

۱.تولید اطلاعات یا تولید محتوا

تولید اطلاعات یا تولید محتوا ، درآمد در کوتاه مدت

تولید اطلاعات یا تولید محتوا ، درآمد در کوتاه مدت

امروزه جنگ، جنگ اطلاعات است و تولید اطلاعات کاری است که هم به صورت انفرادی و هم به صورت تیمی انجام  می شود و این کار نیاز به سرمایه اولیه ندارد و یک تخصص است و با کسب تخصص در این حوزه و یا حتی ایجاد یک تیم متخصص در تولید اطلاعات می توانید جز کسب و کار پولساز سال ۹۹ باشید.

تولید محتوا چیست؟

در دنیای وب به هر گونه اطلاعاتی که قابل مشاهده ویا شنیدن باشد، محتوا میگویند، به طور کلی می توان محتوا را هر گونه اطلاعات قابل فهم تعریف کرد.در شغل تولید محتوا فرد یا نفرات وظیفه دارند اطلاعات متنی، صوتی و تصویری یک وب سایت را تولید کنند، اما تولید محتوا برای وبسایت دارای اصول و قوانین بسیار زیادی است.

هدف از تولید محتوا چیست؟

مهم ترین هدف تولید محتوا برای یک وبسایت رقابت در گوگل است، در دنیای اینترنت سایت ها برای بیشتر دیده شدن در چشم مخاطبان نیاز به سئو کردن سایت خود دارند.سئو به تعریف ساده، رقابت سایت ها در دنیای اینترنت برای رسیدن به رتبه های بالای موتور های جستجو مانند گوگل در کلمات کلیدی و هدف مختلف است.

تولید محتوای سئو شده برای گوگل خود دارای قوائد بسیار زیادی است اما مدیران گوگل بارها اعلام کرده اند که برای نوشتن محتوای وب سایت خود، باید اولویت شما کاربر باشد و نه گوگل یعنی شما باید برای کاربر خود محتوا تولید کنید و نه اینکه صرفا به سئو محتوا خود اهمیت بدهید و خوب است بدانید که تولید محتوا در دسته سئو داخلی قرار دارد.اهمیت تولید محتوا تا جایی پیشرف کرده است که بیل گیتس در یکی از نوشته های خود این جمله را عنوان کرد که ” محتوا پادشاه است”  دلیل این گفته ارزش تولید محتوا در بازاریابی محتوا و جذب مخاطب است.

۲.مشاوره‌ی رسانه‌های اجتماعی

مشاوره ی رسانه های اجتماعی ،یک نوع درآمد در کوتاه مدت

مشاوره ی رسانه های اجتماعی ،یک نوع درآمد در کوتاه مدت

شرکت‌های بزرگ و شرکت‌های کسب و کاری می‌توانند به آسانی یک کارمند تمام‌وقت یا نیروی مشابهی را برای هماهنگی امور استخدام کنند تا حساب‌های کاربری توییتر، فیسبوک، و اینستاگرام‌شان را به پیش ببرد، ولی کسب‌وکارهای کوچک‌تر اغلب مجبور هستند خودشان مدیریت کسب و کارشان را برای رسانه‌های اجتماعی به‌دست بگیرند.

ولی، از آن‌جایی‌که بسیاری مسئولیت‌های دیگر هم دارند، بسیاری از اوقات مالکان کسب و کار، بسیار غرق در یا مشغول به وقت‌گذاردن بر توسعه‌ی رویکرد رسانه‌های اجتماعی‌شان هستند. به عنوان مشاوری برای رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید به‌طور مؤثری آنها را در مسیر درست و با توجه به تدابیر ایده‌آل، به‌کار گرفتن برنامه‌ها، و ارسال محتوا با عنایت به مخاطبان هدف‌تان، هدایت کنید‍. بنابراین، با رشد کسب و کارشان، شما نیز رشد خواهید کرد.

۳.کسب و کار اینترنتی دانلود

کسب و کار اینترنتی دانلود ،یک نوع درآمد در کوتاه مدت

کسب و کار اینترنتی دانلود ،یک نوع درآمد در کوتاه مدت

سایت های دانلود در ایران جز سایت های پربازدید هستند به همین خاطر مدل درآمدی اینگونه سایت ها هم می تواند از طریق تبلیغات (نمایش بنر، کلیک، رپورتاژ) باشد و هم می تواند فایل ها و نرم افزارهای خاص و با حجم بالا را به فروش برسانند. از جمله سایت هایی که در این زمینه موفق هستند می توان به پی سی دانلود، میهن دانلود اشاره کرد که از سایت های بسیار موفق در ایران هستند. و باز هم به دلیل رقابت زیاد در این دسته یکی از مشکلات ابتدای راه برای شروع چنین کسب و کاری است.

۴.کسب و کار اینترنتی B2B

کسب و کار اینترنتی B2B ،یک نوع درآمد در کوتاه مدت

کسب و کار اینترنتی B2B ،یک نوع درآمد در کوتاه مدت

کسب و کاری که به دیگر کسب و کار خدمات ارائه می کند (Business 2 Business) جزء این مدل کسب و کار اینترنتی هستند. به این معنی که کسب و کاری خدمات و تجارت بین دو بخش از بازار تسهیل می کند. مثال بسیار واضح آن در ایران میتوان به سایت تخفیفان اشاره کرد.

تخفیفان کسب و کاری است که خود تسهیل کننده (تخفیف) خدمات و محصولات کسب و کار دیگر برای بازار و یا به عبارتی مردم است. این دسته بندی بسیار پرمخاطب و پرطرفداراست. گر چه بازار در این فضا هم رقابتی است اما به اعتقاد من بازرا بزرگی در ایران است که هنوز دست نخورده است و جای کار زیادی دارد.

۵.فروشگاه اینترنتی

فروشگاه اینترنتی ،یک نوع درآمد در کوتاه مدت

فروشگاه اینترنتی ،یک نوع درآمد در کوتاه مدت

مردم خرید آنلاین را دوست دارند، فروشگاه اینترنتی معروف ترین مدل کسب و کار اینترنتی در ایران است. اگر می خواهید فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنید کافیست محصول و یا خدماتی برای فروش در اینترنت داشته باشید. از جمله سایت های موفق در این زمینه به دیجی‌کالا می توان اشاره کرد.

البته بسیاری از راه اندازی این مدل کسب و کار در اینترنت هراس دارند چرا که فکر می کنند بازار در این زمینه به طور کامل در اختیار دیجی‌کالا و …. است. در صورتی که اگر بتوانید به صورت تخصصی در زمینه خاصی مثل ساعت با محتوا و اطلاعات کامل تر و همین طور پوشش برند های بیشتر وارد این حوزه شوید حتما حتما شما پیروز خواهید شد. این اتفاقی است که در چند سال گذشته بسیار پیش آمده و بسیاری از کسب و کارهای تخصصی بازار را از فروشگاه های بزرگ گرفته اند.

فروش آنلاین محصولات فیزیکی آن قدر ها هم سخت نیست. و این دقیقا همان کاری است که تجارت الکترونیک انجام می دهد. فقط به دیجی کالا، مدیسه و …. فکر کنید، آن ها بزرگترین نمونه تجارت الکترونیک در ایران هستند و بزرگترین تجارت الکترونیک بین المللی هم قطعا آمازون است. در واقع، در طول سه ماهه آخر سال ۲۰۱۶، آمازون درآمدی بیش از ۴۷ میلیارد دلار را تولید نمود! این امر نشان می دهد که تجارت الکترونیک تا چه حد می تواند بزرگ باشد. مردم خرید آنلاین را دوست دارند.

۶.برنامه نویسی و توسعه دهنده وب

برنامه نویسی و توسعه دهنده وب یک نوع درآمد در کوتاه مدت است

برنامه نویسی و توسعه دهنده وب یک نوع درآمد در کوتاه مدت است

یکی از مهم ترین دلایلی که هر کسی اقدام به یادگیری یک تخصص میکند، کسب درآمد از آن تخصص است. انگیزه‌های مالی، مهم‌ترین انگیزه ها برای انجام کارهای مختلف هستند. اگر شما یک طراح وب یا برنامه نویس وب باشید حتما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چطور میشود از این تخصصی که دارید کسب درآمد کنید و پول در بیاورید.

ابتدا باید در نظر داشته باشیم به طور تخصصی، طراحی وب سایت تنها به ایجاد بخش‌های ظاهری اختصاص دارد. وقتی قرار است قابلیتی کاربردی را به شعبه آنلاین خود اضافه کنیم، نام آن توسعه وب سایت است. درآمد طراحی وب سایت معمولا از توسعه وب سایت کمتر است. افرادی که به طراحی می‌پردازند معمولا تنها با زبان ایجاد صفحات وب یعنی HTML و همچنین CSS و مخصوصا زبان برنامه نویسی JavaScript سر و کار دارند، اما توسعه‌دهندگان دنیای دیگری داشته و با زبان‌های برنامه نویسی تحت وب همچون PHP و Java کار می‌کنند.

درآمد یک شرکت طراحی سایت موفق چقدر است؟

یکی دیگه از انواع کسب و کار اینترنتی ،راه اندازی شرکت طراحی سایت خودتان است، شرکت های طراحی سایت بزرگی در کشورمان هستند که بیش از ۴۰ کارمند متخصص دارند که حقوق دریافت می کنند و اگر هزینه های آنها رو بررسی کنید متوجه می شوید که درماه هزینه هایی بالای ۱۰۰ میلیون تومان دارند به نظر شما درآمد آنها چقدر می تونه باشه که توانایی پرداخت این هزینه ها رو به صورت مستمر داشته باشند و سود خوبی هم به جیب بزنند.

بعضی از این شرکت ها که در کلمات کلیدی کسب و کارشان در صفحه اول نتایج جستجو هستندحداقل سفارش روزی ۲ تا ۳ پروژه طراحی سایت را دارند که با نگاهی به لیست قیمت های آنها متوجه می شوید که مبلغ پروژه های حرفه ای آنها حتی تا ۲۰ میلیون تومان هم می رسد که با یک حساب سرانگشتی می توان فهمید که درآمد ماهیانه بسیاربالایی دارند و این درآمد درآمدی جدا از هزینه های دریافتی برای خدمات پشتیبانی آنهاست.

۷.کسب و کار اینترنتی نیازمندی ها، تبلیغات

سایت هایی که در آن شما می توانید آگهی تبلیغاتی خود را قرار دهید تا دیگران آن را بیبینند، این نوع از کسب و کار اینترنتی گردش مالی فوق العاده ایی دارد اگر شما تعداد بازدیدکننده بالا و سیستم مدیریت آگهی مدرنی داشته باشید.

در حال حاضر سایت های بزرگی با استراتژی مشخص برای رسیدن به بازارهدف با هم رقابت می کنند که معروف ترین آنها شیپور و دیوار  هستند که برای راحتی کاربران اپلیکیشن موبایل سایت شان را آماده کرده اند. مدل دیگری از کسب و کارها هم به صورت تخصصی در یک فیلد از بازار فعالیت می کنند به طور مثال جاب اینجا که به صورت کاملا تخصصی در زمینه استخدام و نیروی انسانی فعالیت میکند.

این مدل کسب و کار اینترنتی نیاز به دانش فنی بالا، متخصص کسب و کار و مهم تر از همه ایده خوب در این زمینه، چرا که فضای کار در این دسته به شدت رقابتی است.

توصیه ی آخر

برای راه اندازی انواع کسب و کار اینترنتی ،بی نهایت ایده وجود دارد که بسیاری از آن ها رو می توانید..اما نکته ای که همیشه باید به یاد داشته باشید.این است که راه اندازی یک کسب و کار، هیچ گاه به معنی درآمد زایی از آن کار نیست..شما باید همیشه به این فکر باشید.که سطح آگاهی های خودتان رو از شیوه های فروش و روش های رسیدن به یک کسب و کار بزرگتر، بالا ببرید.

 

منابع:

https://drchek.ir/30-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D9%88%D9%84%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D9%88-%D8%B3%D9%88%D8%AF-%D8%A2%D9%88%D8%B1-%D8%AE%D8%A7%D9%86%DA%AF%DB%8C/

https://abretalaee.com/101-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%BE%D9%88%D9%84%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%DB%8C%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%86%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%A7/

https://drways.com/blog/business/homebusiness/

 

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *