بیوگرافی مارک کوبان تاجر و سرمایه گذار آمریکایی

مارک کوبان یک تاجر ، سرمایه گذار ، نویسنده ، شخصیت تلویزیونی و شخصی خیرخواه مشهور آمریکایی است. این زندگی نامه را ببینید تا از کودکی ، زندگی ، دستاوردها ، آثار و تایملاین او مطلع شوید. فکت ها متولد  ۳۱…

امیررضا

انتشار در: ۲۴ فروردین ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود 6 دقیقه زمان می برد

مارک کوبان یک تاجر ، سرمایه گذار ، نویسنده ، شخصیت تلویزیونی و شخصی خیرخواه مشهور آمریکایی است. این زندگی نامه را ببینید تا از کودکی ، زندگی ، دستاوردها ، آثار و تایملاین او مطلع شوید.

فکت ها

متولد  ۳۱ ژوئیه ۱۹۵۸
ملیت آمریکایی
سن ۶۱ سال
متولد پیتسبورگ
مشهور به عنوان تاجر و خیر
قد ۱۹۰ سانتی متر
ایدئولوژی سیاسی مستقل

خانواده

همسر / همسر سابق تیفانی استوارت
پدر نورتون کوبان
مادر شرلی کوبان
خواهر و برادر برایان کوبان
کودکان الکسیس صوفیا کوبان ، آلیسا کوبان
ایالت پنسیلوانیا
شهر پیتسبورگ ، پنسیلوانیا
موسس / بنیانگذار ۲۹۲۹ Entertainment ، HDNet Fights ، Broadcast.Com ، Truly Indie

بیوگرافی مارک کوبان

بیوگرافی مارک کوبان

[۱] بیوگرافی مارک کوبان

مارک کوبان شخصیت مشهور آمریکایی است. او یک تاجر فصلی ، سرمایه گذار ، نویسنده ، شخصیت تلویزیونی و خیر است. گفته می شود مارک کوبان حتی در حد کودکی توانایی فروش قابل توجهی را داشت. این بعداً به او کمک کرد تا مشاغل متنوعی را ایجاد کند و در هر بنگاه اقتصادی به همان اندازه موفق شود.

اگرچه او کار خود را با روشی پیش و پا افتاده ​​شروع کرد ، اما بعدها به فعالیت در زمینه های متنوعی همچون نرم افزار ، پخش فیلم ، سرمایه گذاری در شرکت های استارتاپ اجتماعی و مالکیت تیم بسکتبال NBA – دالاس ماوریکس پرداخت . بیشتر فعالیت وی در زمانی آغاز شد كه جهان شاهد رونق اینترنت بود و این به او كمك كرد تا از حداكثر بهره مندی برخوردار شود.

مارک کوبان به دلیل شخصیت سخنورش محبوب است.او نظرات خود را بار ها و بار ها جلو و پشت دوربین اعلام کرده. این مسئله او را بارها و بارها دچار مشکل کرده است.

او از طرفداران سرسخت رمان نویس روسی و آمریکایی است و خاطرنشان كرده است كه خواندن كتاب “چشمه سرخ” به او اجازه می دهد كه به عنوان یك فرد فكر كند ، در قبال موفقیت ریسک کند و مسئولیت شکست ها را بر عهده بگیرد. مارک این میلیاردر خود ساخته دائماً در جستجوی چیزهای جدید ، آینده و نحوه حضور او در آنجا است.

کودکی و زندگی اولیه

مارک کوبان در ۳۱ ژوئیه ۱۹۵۸ توسط والدینش یعنی نورتون کوبا و شرلی در پیتسبورگ ، پنسیلوانیا متولد شد. پدرش در یک فروشگاه لوازم داخلی اتومبیل کار می کرد.

در کودکی در دبیرستان Mount Lebanon در پنسیلوانیا تحصیل کرد. او حتی در سن جوانی توانست از طریق مشاغل پاره وقت درآمد کسب کند.

پس از دوران مدرسه ، مارک کوبان وارد دانشگاه پیتسبورگ شد. اما پس از یک سال به دانشگاه ایندیانا در بلومینگتون منتقل شد و در سال ۱۹۸۱ با لیسانس علوم مدیریت بازرگانی فارغ التحصیل شد.

حرفه

مارک کوبان اشتیاق زیادی برای تجارت داشت و حتی در هنگام تحصیل در دانشگاه ایندیانا مشغول مشاغل مختلفی همچون مدیریت یک کافه ، چاپ و آموزش رقص بود.

سال ۱۹۸۲

در سال ۱۹۸۲ ، پس از فارغ التحصیلی ، او به تگزاس نقل مکان کرد و به عنوان متصدی بار شروع به کار کرد. وی بعداً به عنوان فروشنده یک فروشگاه زنجیره ای فروش نرم افزار رایانه به نام Your Business، در دالاس فعالیت کرد. مارک کوبان طی یک سال از این کار اخراج شد.

در این مرحله از زندگی اش مارک یک سرویس مشاوره نرم افزار رایانه ای به نام MicroSolutions تأسیس کرد. تجربه قبلی وی در این زمینه دانش و مهارت های لازم برای شروع کار را به وی بخشید. وی با مونتاژ سیستم ها و فروش مجدد نرم افزارهای رایانه ای شروع به کار کرد. در سال ۱۹۹۰ ، وی در یک معامله چند میلیون میلیونی توانست این شرکت را به خدمات اطلاعاتی CompuServe بفروشد.

سال ۱۹۹۵

مارک کوبان در دوران جوانی

[۲] مارک کوبان در دوران جوانی

در سال ۱۹۹۵ ، او به همراه تاد واگنر ، دانش آموخته دانشگاه ایندیانا ، یک رادیوی اینترنتی را آغاز کردند. ایده این تجارت ناشی از علاقه مشترک آنها به گوش دادن به بازی های بسکتبال Indiana Hoosier به صورت آنلاین بود.

Audionet  در سال ۱۹۹۸ به Broadcast.com تغییر اسم داد. در سال ۱۹۹۹ ، Broadcast.com به راه اندازی استریم فشن شوی ویکتوریا سکرت کمک کرد. این شرکت توسط یاهو! در همان سال خریداری شد.

قرارداد را ارسال کنید ، مارک کوبان ثروت خود را در مشاغل متنوعی سرمایه گذاری کرد. در سال ۲۰۰۰ ، او تیم NBA دالاس ماوریکس را خریداری کرد.

این تیم از تصمیمات مدیریتی ضعیف و روحیه پایین رنج می برد اما وقتی مارک کوبان صاحب آن شد ، ابتکار عمل را برای تقویت روحیه بازیکنانش به دست گرفت. این تیم در ادامه عملکرد خوبی داشت و در سال ۲۰۰۶ به فینال NBA رسید. متعاقبا این تیم در سال ۲۰۱۱ عنوان قهرمانی NBA را کسب کرد.

مارک کوبان به همراه شریک قدیمی اش تاد واگنر در سال ۲۰۰۳ یک گروه رسانه ای به نام ۲۹۲۹ Entertainment را تأسیس کردند. ۲۹۲۹ با تولید نسخه تلویزیونی “جستجوی ستاره” در آن سال این فیلم را مجددا تولید کرد. در همان سال ، این شرکا سینمای لندمارک را خریداری کردند – بزرگترین سینما زنجیره ای در ایالات متحده ، و توزیع کننده فیلم های  Magnolia Pictures.

نوامبر ۲۰۰۳

در نوامبر ۲۰۰۳ ، مارك كوبان  High Definition Television (HDTV) را وارد بازار كرد. او بنیانگذار تلویزیون AXS بود – اولین شبکه اچ دی ماهواره ها.

سال ۲۰۰۴

در سال ۲۰۰۴ ، مارك كوبان با همكاري با تلويزيون ABC يك برنامه تلویزیونی به نام  ” The Benefactor” را راه اندازي كرد. با این حال ، به دلیل امتیاز پایین ، این نمایش اندکی پس از آغاز به کار پخش شد.

مارک همچنین دارای موتور جستجوی اینترنت – Ice rocketاست که در سال ۲۰۰۴ آغاز به کار کرده است. جدای از این او در راه اندازی – Red Swoosh – ایده ای که امکان اشتراک گذاری فایل های همتا را به همتا می دهد،شریک بود. این شرکت بعداً در سال ۲۰۰۷ توسط Akamai Technologies خریداری شد.

سال ۲۰۰۵

در سال ۲۰۰۵ ، او بودجه لازم  برای تاسیس شرکت بروندل را تأمین کرد. استارتاپ مستقر در ایالات متحده که صندلی های با کیفیت بالا را ایجاد می کند. سال بعد ، وی در وب سایتی به نام Sharesleuth.com سرمایه گذاری کرد که به کشف فریب کاری ها و کاهش انتشار اطلاعات غلط کمک می کرد.

سال ۲۰۰۷

در سال ۲۰۰۷ ، Mascot Books اولین کتاب کودکان خود را با عنوان ” Let’s Go Mavs!”منتشر کرد. او همچنین کتاب الهام بخش الكترونیكی “چگونه در كسب و كار پیروز شویم: اگر من می توانم این كار را انجام دهم ، شما هم می توانید آن را انجام دهید” را نوشت.

پروژه های دیگر مارک کوبان شامل شروع  Bailoutsleuth.com وب سایتی برای نظارت بر کمک مالی دولت ایالات متحده در مؤسسات مالی است ، می شود.

آثار مهم

مارک کوبان یک میلیاردر خودساخته با سرمایه گذاری در مشاغل گوناگون اعم از استارتاپ های مبتنی بر فناوری ، تیم بسکتبال و پخش فیلم است.

زندگی شخصی و میراث

مارک کوبان در سال ۲۰۰۲ با تیفانی استوارت در باربادوس ازدواج کرد. آنها سه فرزند دارند. دختران الکسیس صوفیا (متولد ۲۰۰۳) ، آلیسا (متولد ۲۰۰۶) و پسر جیک (متولد ۲۰۱۰).

آثار بشردوستانه

در سال ۲۰۱۲ ، مارک کوبان به منظور حمایت از کارشان ، با نام Electronic Frontier Foundation به یک سازمان غیرانتفاعی قانونی در ایالات متحده کمک مالی کرد.

بنیاد مارک کوبان صندوق Fallen Patriot را آغاز کرد که به خانواده های نظامیان آمریکایی که در جریان جنگ عراق مجروح یا کشته شدند ، کمک می کند.

در سال ۲۰۱۵ ، او بودجه مرکز فن آوری و زمین بسکتبال را برای دانشگاه ایندیانا در بلومینگتون تأمین کرد.

مارک کوبان در زمین بسکتبال دانشگاه ایندیانا

[۳] مارک کوبان در زمین بسکتبال دانشگاه ایندیانا

ارزش خالص

براساس گزارش های فوربس در نوامبر ۲۰۱۵ ، مشخص شده است که مارک کوبان ۳ میلیارد دلار ارزش خالص دارد.

متفرقه

در سال ۱۹۹۹ ، مارک کوبان ۴۰ میلیون دلار برای جت Gulfstream V خود پرداخت کرد و این معامله به عنوان بزرگترین معامله تجارت الکترونیکی توسط کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است.

مارک کوبان اولین مالک تیم NBA است که وبلاگی را راه اندازی کرده است. این شامل افکار او در مورد فن آوری و همچنین بسکتبال و NBA است.

 

مطالب مرتبط

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *