زندگینامه ماریسا میر Marissa Mayer : طراح گوگل و رهبر سابق شرکت یاهو

ماریسا میر یک تاجر و سرمایه گذار آمریکایی است. برای آشنایی از اوایل زندگی، مسیر شغلی، دستاوردها و زندگی شخصی وی، این زندگی نامه را مطالعه کنید.

عارفه عسکری

انتشار در: ۵ آبان ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

ماریسا میر یک تاجر و سرمایه گذار آمریکایی است. برای آشنایی از اوایل زندگی، مسیر شغلی، دستاوردها و زندگی شخصی وی، این زندگی نامه را مطالعه کنید.

فکت ها

تولد: ۳۰ می ۱۹۷۵

سن: ۴۵ ساله

محل تولد: واساو، ویسکانسین، ایالات متحده

نام کامل: ماریسا ان میر

خانواده

همسر: زکری بوگ

پدر: مایکل میر

مادر: مارگرت میر

اوایل زندگی

ماریسا میر Marissa Mayer

ماریسا میر Marissa Mayer

ماریسا میر فرزند اول و تنها دختر مایکل و مارگارت میر است. او یک برادر  بنام میسون دارد که چهار سال از او کوچک تر می باشد. پدر او یک مهندس محیط زیست بود که بر روی گیاهان تصفیه آب کار می کرد و مادرش یک معلم هنر و خانه دار بود که خانه‌ی خود را در واساو با چاپ های Marimekko، یک شرکت فنلاندی معروف به طرح های رنگی روشن در پس زمینه های تمیز و سفید، تزئین می کرد. زیبایی این طراحی سالها بعد بر انتخاب های خود ماریسا میر برای رابط کاربری گوگل تأثیر گذار بود.

میر اظهار دارد که دوران کودکی وی با مدرسه باله در سطح جهانی و موقعیت های بسیار مناسب در محل زندگیشان، “عالی” بوده. هر دو والدین وقت خود را وقف پرورش علایق فرزندان خود میکردند. پدرش برای برادر کوچکترش یک زمین یخ در حیاط پشتی ساخت و مادرش ماریسا را به درسها و فعالیتهای زیادی در طول سالها سوق داد. از جمله‌ی این فعالیت ها اسکیت روی یخ، باله، پیانو، گلدوزی، تزئین کیک، کیک پزی، شنا، اسکی و گلف بودند. رقصیدن یکی از فعالیت هایی بود که علاقه‌ی ماریسا را بیشتر از همه به خود جلب کرد.

جذب شدن به سوی سیستم های نمادین

میر به عنوان یک دانش آموز ارشد دبیرستان، در هر ده دانشکده‌ای که درخواست داده بود پذیرفته شد و در نهایت برای حضور در استنفورد، Yale را رد کرد. او با فکر اینکه می خواهد جراح مغز و اعصاب کودکان شود وارد دانشگاه شد، اما یک دورۀ کامپیوتر برای دانشجویان پزشکی لازم بود که توجه او را به خود جلب کرد و او را به چالش کشید. وی تصمیم گرفت سیستم های نمادین را که شامل دوره های روانشناسی شناختی، فلسفه، زبانشناسی و علوم کامپیوتر است را بخواند.

هنگامی که در استنفورد بود، او وارد بحث پارلمانی میشد، داوطلبانه در یک بیمارستان کودکان کار میکرد، درگیر آموزش علوم کامپیوتر به مدارس در برمودا بود و در سال های ابتدایی خود شروع به تدریس کرد.

مسیر شغلی

ماریسا میر Marissa Mayer : طراح گوگل و رهبر سابق شرکت یاهو

ماریسا میر Marissa Mayer : طراح گوگل و رهبر سابق شرکت یاهو

میر قبل از پیوستن به گوگل به مدت ۹ ماه در آزمایشگاه تحقیقاتی UBS در زوریخ، سوئیس و در SRI International در منلو پارک، کالیفرنیا کار می کرد.

آشنایی اولیه میر با Google قطعاً جالب بود. او میگوید که در اتاق خوابگاه خود مشغول شام خورد بود که یک ایمیل استخدام از یک شرکت کوچک موتور جستجو دریافت کرد. او معمولاً ایمیل های مرتبط با استخدام را حذف میکرد اما یادش آمد که یکی از استادانش راجع به این یکی صحبت کرده بود و تحصیلاتش نیز با زمینه‌ی کاری این شرکت یکسان بودند. با اینکه او قبلاً جندین پیشنهاد کاری از اوراکل، کارنگی ملون و مک کینزی دریافت کرده بود، اما با گوگل مصاحبه کرد.

ژوئن ۱۹۹۹

در آن زمان  گوگل فقط هفت کارمند داشت و تمام مهندسین مرد بودند. گوگل که متوجه شد تعادل جنسیتی بهتر برای تشکیل یک شرکت قوی ضروری است، در همین جهت مشتاقانه او را به عضویت در تیم دعوت کرد اما میر بلافاصله قبول نکرد. او در طول تعطیلات بهار انتخاب های خود را بررسی کرد و سرانجام در ژوئن ۱۹۹۹ بعنوان  ۲۰امین کارمند و اولین کارمند زن، به گوگل پیوست.

وی در آن مدت ظاهر رابط کاربری گوگل را به عنوان یک موتور جستجو ایجاد کرد و بر توسعه، نوشتن کد و راه اندازیGmail ، Google Maps ، iGoogle ، Google Chrome ، Google Health و Google News نظارت داشت. او به شدت بر بزرگترین موفقیت های این شرکت مانندGoogle Earth ، Google Books، Google Images و موارد دیگر تأثیر گذاشت، او همچنین Google Doodle را تنظیم کرد.

سال ۲۰۰۵

در سال ۲۰۰۵ میر به سمت نائب رئیسی منصوب شد که وظیفه‌ی نظارت بر محصولات نقشه برداری شرکت، خدمات موقعیت مکانی، Google Local، نمای خیابان و بسیاری دیگر از محصولات دیگر را بر عهده داشت.

۱۷ ژوئیه

در ۱۷ ژوئیه ۲۰۱۲، ماریسا میر به عنوان مدیر عامل شرکت یاهو به این شرکت پیوست، به امید اینکه بتواند یاهو را به دوران اوجش بازگرداند. اما در آن شرکت با مشکلات اساسی مانند تلاش برای حفظ روحیه‌ی کاری، اعتماد بنفس و سود دهی روبرو شد. میر سومین مدیر عامل یاهو در یک سال بود.

در نهایت ماریسا میر در سال ۲۰۱۸، شرکت استارت آپ خود را با نام Lumi Labs تاسیس و راه اندازی کرد.

جوایز و دستاوردها

ماریسا میر

ماریسا میر

جایزه Matrix توسط زنان ارتباطات نیویورک

رهبر جوان جهانی توسط مجمع جهانی اقتصاد

لقب “زن سال” توسط مجله Glamour

در ۳۳ سالگی در لیست “۵۰ زن قدرتمند تجارت” در فورچون قرار گرفت که او را به جوانترین زن در تاریخ لیست تبدیل کرده است.

زندگی شخصی

ماریسا میر در ژانویه سال ۲۰۰۸ با سرمایه گذار اینترنتی، زکری بوگ، آشنا شد. آنها در دسامبر ۲۰۰۹ ازدواج کردند. این زوج اکنون صاحب ۳ فرزند می باشند.

میر یک کلکسیونر هنر است و به هنرمند برجسته شیشه، دیل چیهولی، سفارش داده است تا یک نصب سقف ۴۰۰ قطعه ای شامل شیشه های دمیده شده حاوی گیاهان و جانوران دریایی برای او بسازد.

او خود را “از نظر جسمی واقعاً فعال” توصیف می کند و به NYTimes گفته است که او در نیمه ماراتن سانفرانسیسکو و ماراتن پورتلند شرکت کرده است.

جزئیات متداول دیگری که دربارۀ میر گفته میشود این است که او خیلی کم میخوابد؛ فقط ۴ ساعت در شب.

ارزش خالص

ارزش خالص ماریسا میر در سال ۲۰۲۰، حدود ۶۰۰ میلیون دلار تخمین زده شده است.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *