معرفی افزونه مدیریت سفارشات ووکامرس WooCommerce Custom Order Status

WooCommerce Order Status Manager به شما امکان می دهد تا موقعیت های سفارش اضافی مورد نیاز خود را ایجاد کنید، جریان "وضعیت بعدی" ایجاد کنید و ...

عارفه عسکری

انتشار در: ۱۷ آبان ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

ووکامرس شامل چندین وضعیت اصلی سفارش است، اما ممکن است این موارد متناسب با گردش کار برای هر فروشگاه تجارت الکترونیکی نباشد. WooCommerce Order Status Manager به شما امکان می دهد تا موقعیت های سفارش اضافی مورد نیاز خود را ایجاد کنید، جریان “وضعیت بعدی” ایجاد کنید تا بتوانید دکمه های عمل کننده را به صفحه سفارشات خود اضافه کنید، آیکون ها و اقدامات عمده را اضافه کنید و حتی ایمیل ها را به این وضعیت های جدید وفق دهید تا گردش کار شما کاملا پشتیبانی شود. لطفاً توجه داشته باشید که وضعیت های سفارشی بصورت دستی اعمال می شوند و در حال حاضر خودکار نیستند.

نصب و راه اندازی WooCommerce Custom Order Status

  1. افزونه را از داشبورد WooCommerce خود دانلود کنید
  2. به Plugins> Add New> Upload بروید و فایل زیپی را که دانلود کرده اید، انتخاب کنید
  3. روی Install Now کلیک کنید و سپس روی Activate کلیک کنید
  4. به WooCommerce> Settings> Order Statuses بروید و قسمت بعدی را بخوانید تا نحوه تنظیم و پیکربندی پلاگین را بیاموزید.

تنظیم و پیکربندی

برای مشاهده وضعیت سفارش موجود در فروشگاه خود، به WooCommerce> Settings> Order Statuses بروید و در صورت لزوم آن ها را به عوامل ایمیل متصل کنید.

اگر قبلاً وضعیت سفارش سفارشی را از طریق کد اضافه کرده اید یا پلاگین دیگری آن ها را اضافه کرده است، برای ادامه کار می توانید خیلی سریع آن ها را وارد کنید! روی Import custom statuses در زیر جدول وضعیت های سفارش کلیک کنید:

 

با این کار وضعیت های اضافه شده از طریق کد سفارشی یا پلاگین های شخص ثالث (مانند  Pre-Order ها) وارد می شوند. در صورت نصب افزونه های دیگر، می توانید این عملکرد را در آینده دوباره اجرا کنید.

اکنون می توانید کد سفارشی خود را که این وضعیت ها را اضافه کرده است، حذف کرده و از طریق Order Status Manager به طور کامل آن ها را مدیریت کنید. شما می توانید آیکون هایی را اضافه کنید، از آن ها در ایمیل استفاده کنید و هر کاری که می توانید با وضعیت ایجاد شده از طریق افزونه انجام دهید، انجام دهید.

وضعیت یا استاتوس ها را تنظیم کنید

اکنون که لیست وضعیت سفارش خود را مشاهده می کنید، می توانید وضعیت های اصلی را ویرایش کنید، وضعیت ها را دوباره نظم دهید یا وضعیت سفارشات شخصی سازی شده ووکامرس خود را اضافه، ویرایش و حذف کنید.

برای نظم بندی مجدد وضعیت ها، آنها را به ترتیب دلخواه خود بکشید و رها کنید. با این کار ترتیب نمایش آن ها در صفحه “Edit Order” و در منوی کشویی اقدامات عمده سفارش تغییر می یابد.

با کلیک روی “Add Order Status” در بالا می توانید وضعیت جدیدی اضافه کنید.

اطلاعات زیر را برای وضعیت سفارش خود اضافه کنید:

Name

نامی که در جدول سفارشات شما و روی کلیه اطلاعات سفارش نشان داده می شود.

Slug

یک اسلاگ اضافه کنید تا این وضعیت را شناسایی کنید، که می تواند در کد سفارشی استفاده شود.

Description

(اختیاری) توضیحاتی اضافه کنید تا در هنگام مشاهده سفارش به مشتریان نشان داده شود.

Color

رنگی را برای نماد وضعیت سفارش انتخاب کنید

Icon

آیکونی را برای این وضعیت انتخاب کنید. در صورت انتخاب، این آیکون در صفحه “Orders” اگر سفارش از این وضعیت برخوردار باشد، نمایش داده می شود و جایگزین نشان متن برای وضعیت شود. اگر هیچ آیکونی انتخاب نشود، از یک نشان متنی استفاده می شود.

Action Icon

اگر این وضعیت به عنوان وضعیت بعدی در دسترس است (مانند دکمه عمل کننده “تکمیل شده”) آیکونی را انتخاب کنید که برای دکمه “Order Actions” استفاده شود

Next Statuses

وضعیت هایی را انتخاب کنید که دیرتر از این وضعیت در جریان کاری شما استفاده شوند. این می تواند وضعیت های سفارشی یا اصلی باشد.

Bulk Action

این گزینه را فعال کنید تا یک اقدام انبوه برای این وضعیت در صفحه “Orders” اضافه کنید. با این کار می توانید سفارشات را انتخاب کنید، سپس این وضعیت را به صورت عمده اختصاص دهید.

Include in Reports

این گزینه را فعال کنید تا سفارشات با این وضعیت را در گزارش فروش خود بگنجانید. این گزینه برای وضعیت سفارشی مفید است که سفارشی را تعیین کرده است که برای آن پرداخت شده است اما هنوز “کامل” نیست، مانند سفارشی که ارسال شده است.

وضعیت پرداخت این وضعیت سفارش را انتخاب کنید. به عنوان مثال، اگر سفارشی پرداخت شده است (فکر کنید این وضعیت به عنوان وضعیتی بین “پردازش” و “تکمیل شده” باشد)، می توانید آن را به این صورت علامت گذاری کنید.

Orders with this status have been paid

با این وضعیت مانند “در حال پردازش” یا “تکمیل شده” رفتار می کند. سفارشات شامل دسترسی به لینک دانلود (درصورت مجاز بودن سفارشات پولی) ، نمایش یادداشت های خرید (در صورت تنظیم) و به طور کلی اطمینان از اینکه وضعیت از نظر آنچه مشتریان در سایت شما می بینند مانند وضعیت پردازش رفتار می کند.

Orders with this status require payment

این وضعیت مشابه ” در انتظار پرداخت ” یا “ناموفق” خواهد بود. وضعیت سفارش پیوندهای “پرداخت” و “لغو” را به مشتریان در بخش حساب نشان می دهند و دسترسی به دانلود ها یا سایر جنبه های فروشگاه شما را که به پرداخت نیاز دارند، مجاز نمی دانند.

Orders are neither paid nor require payment (پیش فرض)

این وضعیت مانند “در حالت تعلیق” یا “بازپرداخت شده” است. مشتری به ارتباط با سفارش پولی (مانند دسترسی دانلود) دسترسی نخواهد داشت، اما پیوندهای پرداخت یا لغو در حساب به او نمایش داده نمی شود.

هنگامی که وضعیت خود را ایجاد کردید، روی “Save Order Status” کلیک کنید و وضعیت جدید شما ایجاد می شود.

قبل از تکمیل تنظیم وضعیت سفارش، ممکن است بخواهید وضعیت های اصلی را ویرایش کرده و “Next Statuses” را در صورت لزوم اضافه کنید. برای مثال، ممکن است بخواهم برخی از وضعیت های جدید خود را اضافه کنم تا دکمه های عملگرا نمایش داده شوند.

ایمیل ها را تنظیم کنید

پس از ایجاد وضعیت ها، می توانید ایمیل هایی ایجاد کنید که براساس هر تغییر وضعیت فعال می شوند. برای مشاهده، ایجاد و ویرایش ایمیل های جدید سفارش WooCommerce به WooCommerce> Settings> Order Statuses> Email بروید.

عکس مربوطه

با کلیک روی “Add Order Status Email” می توانید ایمیل جدیدی اضافه کنید. اطلاعات زیر را برای ایمیل جدید خود اضافه کنید:

  • Name –  نامی که برای ارجاع در لیست ایمیل های شما نمایش داده می شود.
  • Type – تعیین کنید که آیا این باید به آدرس های ایمیل مدیر یا مشتری ارسال شود.
  • Description – (اختیاری) توضیحی را اضافه کنید که فقط برای مرجع شما در لیست ایمیل ها باشد.
  • When to dispatch – تمام تغییرات وضعیت سفارش را که باعث ارسال این ایمیل می شود را اضافه کنید.

روی “Save Email” کلیک کنید تا این مورد را به لیست ایمیل خود اضافه کنید.

اکنون باید این ایمیل را ویرایش کرده و پس از آماده شدن فعال کنید. به WooCommerce > Settings > Emails بروید یا روی آیکون وضعیت یا پیوندهای نام ایمیل کلیک کنید تا ایمیل جدید خود را پیدا کنید.

پس از یافتن ایمیل خود، موضوع و محتوا را ویرایش کنید. جزئیات سفارش به طور خودکار پس از محتوای شما نمایش داده می شوند، اما در صورت تمایل این الگو برای ویرایش بیشتر در طرح زمینه شما قابل لغو است.

پس از ویرایش ایمیل، آن را فعال کنید و براساس تغییرات وضعیت شما ارسال می شود.

پایان

ما در این مقاله تلاش کردیم تا تمام اطلاعات موردنیاز درباره ی این افزونه را به اطلاع شما برسانیم اما برای کسب اطلاعات بیشتر و آموزش کامل استفاده از این افزونه، توصیه می کنیم آموزش کامل ووکامرس درباره ی این افزونه را بخوانید.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *