کارگاه آموزشی تحلیل کتاب ” تختخوابت را مرتب کن ” + دانلود رایگان

ده چیز کوچکی که می توانند زندگی شما و شاید دنیا را تغییر دهند. کتاب تخت خوابتو مرتب کن در ده فصل این چیزهای کوچک را می آموزد

امیررضا

انتشار در: ۲۴ اسفند ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

کتاب تخت خوابتو مرتب کن اثر ویلیام اچ. مک ریون حاصل ۳۷ سال تجربه وی در یگان ویژه نیروی دریایی ایالات متحده آمریکاست. این کتاب در ۱۰ فصل کوتاه به تجربیات مک ریون در طول خدمتش اشاره دارد: “این درس ها و تجربیات ساده را در تمرینات نیروی دریایی کسب کردم و هر ده درس در مقابل چالش های زندگی اهمیت یکسانی دارند و این مهم نیست که شما در چه مرحله ای از زندگی و دارای چه جایگاهی در جامعه باشید.”

عنوان پادکست : کتاب تخت خوابتو مرتب کن - فصل ۱ تا ۵

توسط امیررضا آزادپیما

موضوع کتاب تخت خوابتو مرتب کن

اگر در کارگاه آموزشی مدیریت به سبک تویوتا آکادمی کلاته شرکت کرده باشین، با هم یاد گرفتیم که چطور آرزوها و کارهای بزرگی که قصد داریم انجام بدیم تشکیل شده از کارهای جزعی کوچک که اگر به درستی انجام بشوند میتوانند زندگی شما رو متحول کنند. در کتاب تخت خوابتو مرتب کن هم نویسنده، ویلیام اچ. مک ریون، بازنشسته نیروی دریایی آمریکا، از تجریبیاتش در زمان خدمت به ارتش میگوید. وی از عادت ها و چیزهای کوچکی میگوید که میتوانند زندگی شما را و حشاید حتی دنیا را دچار تغییر و تحول کنند.

اما مسیر این تغییر و تحول ساده نیست.کار امروز را به فردا میندازید. زندگی عادلانه نیست، یادتان باشد شکست باعث قوی تر شدنتان می شود به شرطی که به مسیر ادامه دهید. جسارت به خرج دهید و دربرابر زورگوها بایستید! تنها چیزی که مهم هست وسعت قلب شماست و تنهایی از پس این مسیر سخت بر نمی آیید. پس به دیگران امید بدهید و هرگز تسلیم نشوید.

بخشی از کتاب تخت خوابتو مرتب کن

“در روز هفدهم ماه می سال ۲۰۱۴، من افتخار این را داشتم که در جشن فارغ‌التحصیلی دانشجویان دانشگاه تگزاس در آستین سخنرانی کنم. اگرچه خودم هم از همین دانشگاه فارغ‌التحصیل شده بودم، ولی بعید می‌دانستم یک ژنرال جنگی که زندگی حرفه‌ای خود را در جنگ سپری کرده، خیلی مورد استقبال دانشجویان کالج قرار بگیرد. اما دیدن آن‌هایی که با اشتیاق برای شنیدن سخنرانی‌ام آمده بودند، مرا بسیار شگفت‌زده کرد. به نظر می‌رسید ده درسی که من در تمرینات نیروی دریایی یاد گرفتم و اساس صحبت‌هایم را شکل می‌داد، مورد توجه جمعیت بسیاری قرار گرفته است. این درس‌ها و تجربیات ساده را در تمرینات نیروی دریایی کسب کردم و هر ده درس در مقابل چالش‌های زندگی اهمیتی یکسان دارند و این مهم نیست که شما در چه مرحله‌ای از زندگی و دارای چه جایگاهی در جامعه باشید. در سه سال گذشته، بارها و بارها مردم در خیابان جلویم را گرفتند تا داستانشان را برایم تعریف کنند. همه‌ی آن‌ها می‌خواستند بیشتر در این‌باره بدانند که چطور این ده درس، زندگی‌ام را شکل داده و دوست داشتند افرادی را بشناسند که در دوران حرفه‌ای الهام‌بخش من بودند. این کتاب کوچک، تلاشی برای انجام این مهم است. هر فصل متن کوتاهی را در بر گرفته که حاوی یکی از همین درس‌هاست. امیدوارم از خواندن این کتاب لذت ببرید!”

عنوان پادکست : کتاب تخت خوابتو مرتب کن - فصل ۶ تا ۱۰

توسط امیررضا آزادپیما

۱۰ فصل کتاب تخت خوابتو مرتب کن

 • فصل اول : کار امروز را به فردا مینداز
 • فصل دوم : تو به تنهایی از عهده اش بر نمیای
 • فصل سوم : تنها چیزی که مهم است وسعت قلب توست
 • فصل چهارم : زندگی عادلانه نیست – به مسیرت ادامه بده!
 • فصل پنجم : شکست باعث قوی تر شدنت می شود
 • فصل ششم : باید جسارت زیادی داشته باشی
 • فصل هفتم : در برابر زورگوها بایست
 • فصل هشتم : خودی نشان بده
 • فصل نهم : به دیگران امید بده
 • فصل دهم : هرگز تسلیم نشو!

آرشیو دانلودهای کارگاه

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۲ دیدگاه ها

 1. Marjan

  عالی

  پاسخ
  • عارفه عسکری

   ممنونم از نظر مثبتت مرجان عزیز

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *