کسب درآمد اینترنتی و اینستاگرامی از طریق مدیریت شبکه های اجتماعی

با سلام خدمت همراهان همیشگی کلاته. موضوع امروز ما کسب درآمد اینترنتی و اینستاگرامی از طریق مدیریت شبکه های اجتماعی است. همراه ما باشید.

عارفه عسکری

انتشار در: ۱۰ آبان ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

با سلام خدمت همراهان همیشگی کلاته. موضوع امروز ما کسب درآمد اینترنتی و اینستاگرامی از طریق مدیریت شبکه های اجتماعی است. همراه ما باشید.

کسب درآمد از اینترنت و خصوصا کسب درآمد از شبکه های اجتماعی را می توان مهمترین رویدادی دانست که با توسعه شبکه های اجتماعی در جهان به وجود آمده و ترکیبی از فعالیت های اجتماعی مجازی یا بازاریابی و فروش آنلاین است.

واقعیت این است که رسانه های اجتماعی و نفوذ هر چه بیشتر آنها در میان کاربران مختلف در تمام نقاط دنیا باعث شده است که این شبکه ها به ابزارهایی مناسب برای تبلیغات و تجارت الکترونیکی تبدیل شوند.

شبکه های اجتماعی به عنوان مخزنی از هویت ها و روابط، از سایت های کسب و کار قوی تر عمل می کنند و امکان جلب اعتماد از طریق شبکه دوستان و کشف عادات مشتریان و امکان تعامل بیشتر فروشنده با مشتری باعث شده تا کارکرد تجاری آنها مورد توجه قرار گیرد.

با تبلیغات هوشمند Lookalike Audience در فیسبوک تجارت خود را متحول کنید

تبلیغات هوشمندانه یا Lookalike Ads نوعی از تبلیغات ارائه شده توسط فیسبوک می باشد که دارای یک سیستم پیشرفته برای شناسایی اهداف مخاطبین شما است. این سیستم به شما کمک می کند تا مخاطبین خود را بهتر شناسایی کنید و برای شما امکان برقراری ارتباط با آن ها را در بستری تجاری فراهم می کند. این نوع از تبلیغات هوشمند مناسب برای تجارت هایی می باشد که به فروش محصولات و سرویس های خاص مشغول هستند.

تبلیغات Lookalike به روشی کارآمد در صنعت تجارت الکترونیک تبدیل شده اند که از طریق آن کارآفرینان می توانند با سرعت زیاد مخاطبانی که بیشترین پتانسیل برای تبدیل شدن به مشتری واقعی و خریداران محصولات و سرویس های آنان را دارند را بدون انجام کارهای سنگین و استراتژی های پیچیده بشناسند.

فیسبوک برای تبلیغات مخصوص مخاطبان هوشمند یا همان تبلیغات Lookalike Audience تدابیر جالبی اندیشیده است. شما می توانید از این سیستم به گونه ای استفاده کنید که با هزینه های کم به ازای هر کلیک، مشتریان مستعد خریدی که به دنبال محصولاتی مثل محصولات و سرویس های شما هستند را پیدا کنید و بستری آسان برای فروش مستقیم خود به این افراد ایجاد کنید.

اکنون بخش عمده ای از این سرویس در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز که کاربران زیادی در ایران دارد فعال شده است و ممکن است اخیرا وقتی در حال گشت و گذار در اینستاگرام هستید متوجه مطالبی شوید که در میان محتوای صفحاتی که دنبال کرده اید نمایش داده می شوند و یک پیشنهاد تبلیغاتی هستند که بر اساس علایق شما در صفحه اینستاگرام شما نمایش داده می شود.برای فعال سازی این تبلیغات نیز باید از بخش تبلیغات فیس بوک اقدام کنید، این سرویس تبلیغاتی در اینستاگرام همکنون توسط شرکت های ایرانی زیادی فعال شده و مورد استفاده قرار گرفته است و در حال گسترش می باشد.

یک اینفلوئنسر مارکتینگ هدفمند در شبکه های اجتماعی شروع کنید

اینفلوئنسر مارکتینگ از روش های کسب درآمد از طریق مدیریت شبکه های اجتماعی

اینفلوئنسر مارکتینگ از روش های کسب درآمد از طریق مدیریت شبکه های اجتماعی

تقریبا تمام تاجران و کارآفرین های امروزی که به اینفلوئنسر مارکتینگ پرداخته اند معتقدند که این روش از تجارت، کارآمد و مفید می باشد. مبحث Influencer Marketing گسترده و دارای جزئیات زیادی می باشد که نمی توان خیلی خلاصه وار آن را توضیح داد. اینفلوئنسرها افرادی فعال و با پتانسیل بالا در تجارت آنلاین و بخش های مختلف آن مثل رسانه ها و شبکه های اجتماعی هستند. این افراد خاص می توانند تجارت شما را با سرعت و کیفیت به مراتب بیشتری گسترش دهند.

شما اگر بتوانید یک شبکه تجاری ایجاد کرده و با اینفلوئنسر مارکترها مراوده داشته باشید، شانس بسیار بیشتری برای کسب مشتری و افزایش فروش دارید.مشکلی که در این زمینه وجود دارد این است که اکثر کارآفرینان نمی دانند چطور این افراد را شناسایی کنند و یا به درستی به آن ها نزدیک شوند. بسیاری از این کارآفرینان حتی بعد از پیدا کردن شخص مورد نظر، باز هم به درستی نمی دانند چطور باید از آن ها استفاده کنند.

کاری که شما باید در این مورد انجام دهید این است که از افراد آشنا به فن و موفق در این زمینه مشاوره بگیرید تا با توجه به زمینه کاری شما، انتخاب مناسب را شناسایی کنید. این تجارت دو طرفه است. شما حتی اگر صاحب تجارت خاصی نیستید می توانید به یک اینفلوئنسر مارکتر تبدیل شده و با کسب محبوبیت بین کاربران، موقعیتی مناسب برای جذب تبلیغات برندهای دیگر ایجاد کنید.

به استاد استوری های اینستاگرام و مشاور محتوا تبدیل شوید

بدون شک شبکه اجتماعی اینستاگرام یکی از بزرگترین و احتمالاً یکی از سه شبکه اجتماعی محبوب حال حاضر در دنیا می باشد. اینستاگرام به صورت مقطعی قابلیت هایی معرفی کرد که این رسانه اجتماعی را بیش از پیش بزرگ و کاربردی کرد. یکی از این قابلیت ها، قابلیت استوری گذاشتن می باشد. به گفته کارشناسان، از زمان اضافه شدن این قابلیت به اینستاگرام، محبوبیت این شبکه بیش از ۴۰% افزایش یافته است و تعداد کاربران آن از مرز بیش از ۸۰۰ میلیون نفر گذشته است.

بسیاری از افراد موفق معتقدند تأثیری که استوری ها در تجارت آن ها داشته، حتی به نوعی از فعالیت های مشابه در Snapchat نیز بهتر بوده است. دیدن استوری ها برای کاربران وقت زیادی نمی گیرد و مشاهده آن ها خیلی راحت است. بنابراین تبلیغاتی که از این طریق صورت بگیرند شانس زیادی برای دیده شدن دارند. برندهای بزرگ تجاری، تقریباً هر روز از طریق استوری ها با کاربران و مشتری هایشان در ارتباط هستند. شما نیز می توانید از طریق استوری ها محصولات و سرویس خود را به کمک تصاویر و محتوای جذاب برای کاربران بی شماری به نمایش بگذارید.

مثل بعضی دیگر از سرویس های مشابه، برای اینستاگرام هم ابزارهای آنلاین به منظور آنالیز و بهبود عملکرد شما ارائه شده است. شما می توانید از این ابزار تجزیه و تحلیل اینستاگرام به منظور دستیابی به فالوئرهایی که به سبک محتوای شما علاقه بیشتری دارند استفاده کنید. این ابزارها به شما نشان می دهند که محتوای منتشر شده شما به نسبت رقبا چه مقدار بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. با این روش کم و کاستی های خود را در قیاس با دیگر رقبا بهتر درک می کنید و می توانید با برطرف کردن آن ها، پیشرفت چشم گیری پیدا کنید.

با کمک گروه های Facebook به گسترش تجارت خود سرعت ببخشید

Facebook از روش های کسب درآمد از طریق مدیریت شبکه های اجتماعی

Facebook از روش های کسب درآمد از طریق مدیریت شبکه های اجتماعی

مردم همیشه به اجتماع و در ارتباط بودن اشتیاق نشان داده اند. این موضوع حتی با اینکه این روزها اغلب ارتباطات از طریق دنیای مجازی صورت می گیرد نیز همچنان صحت دارد. بسیاری از برندهای با ارزش و مولتی میلیون دلاری در حال حاضر در فیسبوک گروه های اجتماعی ایجاد کرده اند و از طریق آن ها نه تنها به بهبود کیفیت خدمات و مشهور کردن برند خود مشغول هستند، بلکه راهی پر سود برای افزایش فروش خود فراهم ساخته اند.

سعی کنید تجارت خود را حول ایده های یکپارچه سازی شده پایه گذاری کنید. در این صورت، ایده های کاربران و مشارکت کنندگان را مد نظر قرار می دهید و گزینه ای مشترک که تمامی این ایده ها و نیازها را پوشش دهد به سیستم کاری خود اضافه می کنید. این تعامل دو طرفه در نهایت به سود خود شما خواهد بود. با کمک گروه های فیسبوکی می توان ارتباط نزدیکی با کاربران برقرار کرد و از نظر و ایده های آن ها استفاده های لازم را به درستی برد.

گروه های تجاری می توانند در شبکه های اجتماعی محبوب دیگر نیز مانند تلگرام و واتس اپ و حتی پیام رسان های داخلی مانند سروش، بله و… تشکیل شوند، اما نکته ای که مهم است این است که شما باید از تشکیل یک گروه هدف داشته باشید و سعی کنید به طور پیوسته با توجه به نظرات کاربران که در گروه آنها را مشاهده می کنید اهداف خود را بهبود دهید.

با یکپارچه سازی فعالیت های خود در شبکه های اجتماعی، بازاریابی ویروسی کنید

بازاریابی ویروسی از روش های کسب درآمد از طریق مدیریت شبکه های اجتماعی

بازاریابی ویروسی از روش های کسب درآمد از طریق مدیریت شبکه های اجتماعی

ده ها برند معتبر جهانی با شیوه بازاریابی ویروسی یا Viral Marketing در شبکه های اجتماعی توانستند فعالیت خود را به خوبی گسترش داده و به سودآوری قابل توجهی برسند. اگرچه روش پیاده سازی این نوع بازاریابی برای همه به یک صورت نیست، اما نقطه مشترک موفقیت آمیز در همه آن ها ادغام و یکپارچه سازی فعالیت ها در رسانه های اجتماعی بوده است.

برای این مورد شما می بایست راه مناسب خودتان را با توجه به فعالیت هایتان انتخاب کنید. برای این کار باید با آزمون و خطا رسانه های کاربردی تر را انتخاب کنید. کاری که می توانید بکنید این است که فعالیت اصلی خود را با یکی از شبکه های اجتماعی یکپارچه سازی کنید. برای مثال یکپارچه سازی اینستاگرام با فیس بوک اطلاعات این دو شبکه را یکسان سازی می کند و یا یکپارچه سازی Periscope با Twitter امکان اطلاع رسانی های منتخب توئیتر در پریسکوپ را به صورت خودکار فراهم کرده است.

بعضی از تجارت ها و وب سایت های خاص نیز، اپلیکیشن هایی طراحی کرده اند تا با شبکه های اجتماعی یکپارچه شده و اطلاعات را در کسری از ثانیه به اشتراک بگذارند. با این روش ها می توانید زمان کمتری را در شبکه های اجتماعی گوناگون صرف کنید و از یک سیستم اتوماسیون برای این کار بهره مند شوید.

و در آخر:

شبکه های اجتماعی پتانسیل پرورش دادن کسب و کارهای پردرآمد را دارند. اگر شما هم می خواهید در میان این افراد باشید، پس باید اول جنبه های مختلف این شبکه ها را شناسایی کرده و مهارت های کافی را از الگوبرداری از رقبا و یافتن راه های جدید و انحصاری به دست آورید. سپس اهداف خود را مشخص کرده و هم راستا با فعالیت در این رسانه ها، اهدافتان را دنبال کنید.

معرفی ۹ ایده طلایی و کارآمد برای درآمدزایی از مدیریت شبکه های اجتماعی

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *