کسب درآمد آنلاین از طریق استور گوگل پلی – درآمد آنلاین از گوگل پلی

پلی استور جایی است که میتوانید برنامه های خود را با خیال راحت دریافت می کنند. حال شما می خواهید بدانید که چگونه میتوان از فروشگاه گوگل پلی کسب درآمد کرد.

امیررضا

انتشار در: ۲۵ شهریور ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

با سلام خدمت شما دوستان عزیز. در این مقاله قصد داریم درباره ی روش های درآمد آنلاین از گوگل پلی صحبت کنیم. پس همراه ما باشید.

امروزه تقریباً در هر صنعتی از برنامه های تلفن همراه استفاده می شود. شرکت ها می توانند از طریق روش های مختلفی با برنامه های تلفن همراه کسب درآمد کنند. وقتی برنامۀ شما محبوب باشد و در اپ استورها رتبۀ بالایی داشته باشد، سود بسیار بیشتری کسب خواهید کرد. علت آن این است که شما خواهید توانست تا درآمد بیشتری از تبلیغات و فروش درون برنامه‌ای دریافت کنید.

ما به راحتی می توانیم استدلال کنیم که فروشگاه گوگل پلی امروزه برترین پلتفرم برنامه های تلفن همراه میباشد. و همچنان با گذشت زمان بیشتر رشد می کند! روز به روز، کاربران جدیدی به دنیای اندروید می پیوندند. کاربران اندروید تقریباً ۳ برابر بیشتر از کاربران iOS هستند.

پلی استور جایی است که میتوانید برنامه های خود را با خیال راحت دریافت می کنند. حال شما می خواهید بدانید که چگونه میتوان از فروشگاه گوگل پلی کسب درآمد کرد. چنین منبعی برای درآمدزایی خیلی خوب است که بخواهیم از آن چشم پوشی کنیم. بیایید با گزینه های موجود کسب درآمد از گوگل پلی آشنا شویم!

کسب درآمد از برنامه های رایگان

راه های کسب درآمد آنلاین از طریق استور گوگل پلی

۱.فروش برنامه‌ هایتان در فروشگاه Google Play

فروش برنامه‌ هایتان در فروشگاه Google Play از روش های درآمد آنلاین از گوگل پلی

فروش برنامه‌ هایتان در فروشگاه Google Play از روش های درآمد آنلاین از گوگل پلی

بدون شک مستقیم ترین راه برای کسب درآمد از فروشگاه گوگل پلی، فروش برنامه های شماست. اما اگر می خواهید کاربران برنامۀ پولی شما را به گزینه های رایگان ترجیح دهند، باید خدمات بسیار بهتری نسبت به سایر برنامه ها ارائه دهید.

اگر بتوانید کاربران را متقاعد کنید که پرداخت هزینه برای برنامه‌ی شما ارزشش را دارد، مستقیم ترین روش کسب درآمد از گوگل پلی را پیدا کرده اید. با این حال، موفق شدن با برنامه های پولی همیشه کار آسانی نیست. شما باید یک حوزۀ بسیار خاصی را هدف قرار دهید و بهترین راه حل را در آنجا ارائه دهید.

اگر نتوانید مشکل خاصی از مخاطبان خود را حل کنید و این کار را به بهترین روش در مقایسه با دیگران انجام دهید، احتمال اینکه کاربران برنامه شما را انتخاب کنند زیاد نخواهد بود. همچنین ممکن است خوب باشد که بدانید کاربران iOS در مقایسه با کاربران اندروید تمایل بیشتری به خرید برنامه های پولی دارند.

۲.کسب درآمد از خریدهای درون برنامه‌‌‌‌ای

کسب درآمد از خریدهای درون برنامه‌‌‌‌ای از روش های درآمد آنلاین از گوگل پلی

کسب درآمد از خریدهای درون برنامه‌‌‌‌ای از روش های درآمد آنلاین از گوگل پلی

خریدهای درون برنامه‌ای یکی از متداول ترین روش های کسب درآمد از طریق برنامه های شماست. از این روش معمولاً در بازی ها و سایر برنامه های سرگرمی استفاده می شود. ارائه مواردی مانند پول درون بازی، شخصیت های جدید، لباس شخصیت ها و غیره می تواند به اندازه‌ی کافی مطلوب باشد که کاربران بخواهند برای آنها هزینه پرداخت کنند.

از این طریق می توانید برنامۀ خود را رایگان نگه دارید و همچنان از آن درآمد کسب کنید. اگر برنامه شما بازی نیست، باز هم می توانید از این گزینه استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می توانید قابلیت های اساسی برنامه را به صورت رایگان ارائه دهید، اما ویژگی های خاصی را در نسخه‌ی پریمیوم قرار دهید و برای دسترسی به آنها، به کاربران اجازۀ خرید آنها را بدهید.

با این حال، این را هم در نظر بگیرید که در سال های اخیر بسیاری از کاربران نسبت به فروش درون برنامه‌ای علاقه‌ای نداشته‌اند. به خصوص بازی هایی که اقلام گرانی قیمتی با برچسب “بردن با پرداخت کردن” را در خود دارند و ممکن است توسط برخی از کاربران از آنها بطور کلی اجتناب شود. شما باید یک تعادل خوب در اینجا پیدا کنید.

۳.از طریق تبلیغات درون برنامه ای درآمد کسب کنید

کسب درآمد از طریق تبلیغات درون برنامه ای از روش های درآمد آنلاین از گوگل پلی

کسب درآمد از طریق تبلیغات درون برنامه ای از روش های درآمد آنلاین از گوگل پلی

طبق نظرسنجی ها، ۴۹ درصد از برنامه های تلفن همراه دارای تبلیغات درون برنامه ای هستند. در حالی که در گذشته درآمد تبلیغات با کمی تفاوت از خریدهای درون برنامه‌ای کمتر بودند، اما هر ساله این فاصله رو به کاهش است.

این گزینه همچنین به شما این امکان را می دهد تا برنامه خود را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار دهید. بنابراین، می توانید کاربران بیشتری را ترغیب کنید تا برنامه شما را دانلود و امتحان کنند. برخلاف گزینه خرید درون برنامه‌ای، کاربران برای لذت بردن از برنامۀ شما نیازی به پرداخت هزینه ای نخواهند داشت.

فقط گفتن “بدون خرید درون برنامه‌ای” فقط در توضیحات برنامۀ شما می تواند کاربران بیشتری را علاقه‌مند به دانلود برنامۀ شما کند. اما این دو گزینه به هیچ وجه انحصاری نیستند. برای کسب درآمد بیشتر از طریق برنامۀ خود می توانید از فروش درون برنامه‌ای و تبلیغات به صورت همزمان استفاده کنید. اگرچه این نیز به تعادل خوبی نیاز دارد. اگر هر دو تبلیغات و خریدها را به میزان زیادی درون برنامه قرار دهید، ممکن است برای کاربر ایجاد مزاحمت کرده و در نهایت آنها را کلافه کند. برای اینکه از هر دو گزینه استفاده کنید، باید در بکار گیری هر کدام از آنها دقت بسیار زیادی داشته باشید.

پشت سر هم و بصورت اتفاقی به کاربران تبلیغات نشان ندهید

یک چیز دیگری که راجع به قرار دادن تبلیغات در برنامه‌ی خود باید دانسته و رعایت کنید، این است که پشت سر هم و بصورت اتفاقی به کاربران تبلیغات نشان ندهید. این کار باعث میشود تا کاربر نتواند به راحتی از برنامه استفاده کرده و از آن لذت ببرد که در نتیجه میتواند تاثیرات منفی بر تجربه‌ی برنامۀ شما بگذارد. در عوض شما میتوانید از تبلیغات در مواقعی که کار اصلی کاربر تمام شده یا بهتر از آن، بعنوان یک روش دریافت پاداش استفاده کنید. بعنوان مثال با مشاهدۀ تبلیغ، پول درون برنامه‌ای یا پاداش های مشابه دریافت کنند.

۴.درآمدزایی با سیستم اشتراک

درآمدزایی با سیستم اشتراک از روش های درآمد آنلاین از گوگل پلی

درآمدزایی با سیستم اشتراک از روش های درآمد آنلاین از گوگل پلی

اگر برنامۀ شما برای مدل اشتراکی مناسب است، این روش نیز می تواند در کسب درآمد از طریق برنامه‌ی شما در گوگل پلی کمک کند. اگر برنامه شما دارای برنامه ریزی ها‌ی تناسب اندام است، می توانید تمرینات اختصاصی تری را برای کاربرانی که اشتراک خریداری کرده‌اند ارائه دهید.

یا اگر سرویس تماشای ویدیو یا موسیقی ارائه می دهید، مشترکین بتوانند از کیفیت بهتر یا سایر قابلیت های دیگر بهره‌مند شوند. در این روش، میزان درآمدتان را تعداد مشترکانتان مشخص میکند. شما همچنین در این روش باید بطور مکرر محتوای جدیدی برای مشترکین خود ارائه دهید تا آنها باز هم بخواهند برای خرید اشتراک شما هزینه کنند.

مرتبط: درآمد اینترنتی تضمینی – کسب درآمد اینترنتی واقعی رایگان

خلاصه ‌ی کلام

دنیای برنامه های موبایل روز به روز درحال رشد و نوآوری می باشد و این روش ها هنوز به عنوان روش های اصلی کسب درآمد از فروشگاه گوگل پلی می باشند. شما می توانید از بین این گزینه ها یک یا ترکیبی از چندین گزینه را انتخاب و اعمال کنید. اما بیاد داشته باشید که نوع و مخاطبان برنامۀ شما در انتخاب روش درآمدزاییتان مهم و موثر می باشد.

امیدواریم مطالب این مقاله به شما در تصمیم گیری شما کمک کرده باشد.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *