کسب درآمد اینترنتی با فروش محصولات دیجیتال / صفر تا صد فروش محصولات دیجیتال

نیمی از سختی راه اندازی یک تجارت محصولات دیجیتال موفق، انتخاب محصول مناسب برای فروش است. یک انتخاب درست می تواند به معنای یک تجارت سودآور باشد

امیررضا

انتشار در: ۲۶ شهریور ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

هزاران نفر در حال حاضر بصورت آنلاین محصولات دیجیتالی می فروشند. بسیاری از اینها محصولاتی هستند که ممکن است شبیه ایده های شما باشند. یک استراتژیِ با دقت برنامه ریزی و اجرا شده می تواند به شما اطمینان دهد که شما قادر هستید از محصول دیجیتال خود، صرف نظر از فضای رقابتی، سود کسب کنید. دربارۀ برخی از مراحل مهم در این زمینه، توضیح داده شده است. در این مقاله درباره ی فروش محصولات دیجیتال به صورت اینترنتی صحبت خواهیم کرد.

وب سایت بارگذاری فایل که بابت دانلود فایل ها به شما پول پرداخت می کنند

۱.در فروش محصولات دیجیتال چه چیزی را بفروشید؟

فروش محصولات دیجیتال

فروش محصولات دیجیتال

اولین قدم برای ایجاد یک محصول دیجیتالی موفق، تصمیم گیری در مورد این است که چه چیزی میخواهید ایجاد کرده و بفروشید. شما ممکن است استعداد یا اشتیاق خاصی داشته باشید که بتواند به محصولی دیجیتالی تبدیل شود و علاقه‌ی دیگران را به خود جلب کند. نیمی از سختی راه اندازی یک تجارت محصولات دیجیتال موفق، انتخاب محصول مناسب برای فروش است. یک انتخاب درست می تواند به معنای یک تجارت سودآور باشد و در عین حال یک انتخاب اشتباه میتواند منجر به از دست دادن سرمایه گذاری ها و درآمدتان شود. برخی از سوالات اصلی که در مورد محصول نهایی باید از خود بپرسید   سوالات زیر هستند:

تقاضا و عرضه محصول چقدر است؟ آیا می توانید چیز اضافه تری ارائه دهید؟ آیا کالای انتخابی شما در حوزه های خاصی قرار میگیرد؟ نسبت هزینه تولید به سود چقدر است؟ آیا محصول شما ماندگاری بالایی دارد؟

کتاب های الکترونیک، عکاسی، نرم‌افزار و برنامه ها، گرافیک و کلیپارت، آموزش و یادگیری محصولاتی هستند که میتوانید بصورت دیجیتال بفروشید.

۲.چگونه محصولات دیجیتال را ایجاد کنید؟

ایجاد و فروش محصولات دیجیتال

ایجاد و فروش محصولات دیجیتال

هنگامی که ژانر و حوزه‌ی خود را تعیین کردید، اکنون زمان ایجاد واقعی محصول دیجیتال فرا رسیده است. در این مرحله مهم است که کار های خود را سازمان دهی کنید تا مطمئن شوید که یک محصول مناسبی برای مخاطبان خود ایجاد میکنید. برخی از مراحل اساسی که در مرحله آماده سازی محصول برای فروش بصورت دیجیتال باید رعایت کنید عبارتند از:

برنامه ریزی

قبل از تصمیم گیری در مورد آماده سازی یک محصول، برای این مرحله باید کمی وقت گذاشته شود تا افکار و ایده های خود را در یکجا پردازش و جمع آوردی کنید.

پیش نویس اولیه ایجاد کنید

پس از ویرایش و سازماندهی ایده ها، نوبت به ایجاد اولین پیش نویس می رسد. این مرحله در مورد هر نوع محصولاتی صدق می کند. اساساً، این اولین تلاش برای ایجاد هرگونه محتوا می باشد. این مرحله می تواند به حل مشکلات مربوط به خود ایده و همچنین روش استفاده شده برای ایجاد محتوای آن کمک کند.

فروش محصولات فیزیکی

فروش محصولات آموزشی

مرتب سازی

اینجاست که اولین تلاش برای اطمینان از مرتب سازی محصول نهایی و آماده شدن آن بررسی می شود. در این مرحله مهم است که از کار برای یک لحظه کنار کشیده و با ذهنی تازه و باز به آن نگاه کنید.

ویرایش

در این مرحله، بهتر است تا یک فرد دیگری به کار شما نگاه بیاندازد و آنرا نقد و ویرایش کند. اگر بودجۀ زیادی برای این فعالیت در نظر گرفته نشده است، می توانید از دوست خود بخواهید که این لطف را در حق شما بکند.

بسته بندی

بسته بندی یک محصول مجازی و دیجیتال می تواند به اندازۀ یک محصول فیزیکی مهم باشد. اگر در حال نوشتن کتاب الکترونیکی هستید، مطمئن شوید که آن در فرمت مناسبی برای دانلود و خواندن می باشد، اگر یک ویدیو است، شما باید یک صفحۀ مناسب برای آپلود و اطمینان از سهولت دسترسی به آن طراحی کنید.

کسب درآمد اینترنتی و اینستاگرامی با فروش انواع گل و گیاه و بونسای

۳.چگونه فروش محصولات دیجیتال را انجام دهید؟

با در دست داشتن محصول، اکنون زمان فروش آن به مشتریان مناسب با قیمت مناسب رسیده است.

کسب درآمد اینترنتی به عنوان نمایندگی فروش هاست

۴.چگونه برای محصولات دیجیتال مشتری پیدا کنید؟

بهترین محصول جهان اگر در زمان مناسب و به روش مناسب برای مخاطبان مناسب به بازار عرضه نشود، هرگز فروخته نخواهد شد. بازاریابی یک عنصر اصلی در فروش و جذب مشتری می باشد و انجام آن آنقدرها که ممکن است بنظر برسد ساده نیست. برخی از ایده های خوب برای جلب مشتری شامل موارد زیر می شوند:

آموزش دهید

اگر در این راه تخصص خاصی دارید یا چیزهایی بلد هستید، بهتر است آنها را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارید. این به ایجاد اعتبار و اعتماد کمک می کند که باعث می شود افراد بیشتری بخواهند آنچه را بعداً خواهید فروخت بخرند.

شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی راهی عالی برای ارتباط مستقیم با مخاطبان و ساخت یک انجمن حمایتی است. این انجمن بعداها می تواند منبع فعالیت های بازاریابی شما باشد.

تبلیغات در وب سایت های صنعت

اگر صنعت کاری شما وب سایت ها یا انجمن های اختصاصی دارد، خوب است که محصولات دیجیتال خود را در آنجا تبلیغ کنید تا بینندگان مناسب را بدست آورید.

استفاده از وبلاگ های مناسب

ممکن است وبلاگ نویسان نظرسنجی هایی را در بخش مشتری های مورد نظر شما قرار داده باشند. می توانید به این وبلاگ نویسان دسترسی پیدا کنید و نمونه هایی از محصولات خود را در اختیار آنها قرار دهید تا نظرشان را نسبت به محصولاتتان بدست آورید و یک سر و صدایی ایجاد کنید.

نحوه قیمت گذاری

قیمت گذاری یک مسئله‌ی پیچیده‌ای است، زیرا باید تعادل درستی بین آنچه که شما برای سود حاصل از سرمایه گذاری نیاز دارید(با توجه به وقت و زحمتی که بر روی محصول گذاشته‌اید) و ارزشی که آن محصول برای مشتری دارد و مایل به پرداخت آن است، ایجاد شود.

۵.رسیدگی به سرقت محتوای اینترنتی

رسیدگی به سرقت محتوای اینترنتی

رسیدگی به سرقت محتوای اینترنتی

این یک عارضۀ جانبی ناخوشایند فروش کالاهای دیجیتالی بصورت آنلاین است و مقابله با آن بسیار دشوار میباشد. نیتن بری، بنیانگذار ConvertKit، یک برنامه بازاریابی از طریق ایمیل، و همچنین نویسندۀ چندین کتاب در این باره می گوید:

“من کاری نمی کنم که جلوی سرقت دیجتالی کتابهایم را بگیرم. در عوض، من روی مشتریانی تمرکز می کنم که برای محصولات بیشتر هزینه پرداخت کرده و می کنند. نگرانی در مورد چیزی که نمی توانید آنرا کنترل کنید بی فایده است.”

کاری که او انجام می دهد این است که به طور مرتب نتایج جستجوی گوگل را مرور می کند و سایت هایی که بصورت غیر قانونی کتابهای او را میفروشند و در لیست نتایج جستجو بالا تر از سایت خودش آورده میشوند را به گوگل، برای حذف، گزارش میکند. با  حذف این موارد، به انتقال وب سایت های قانونی به بالای نتایج کمک می کند و از این طریق افراد به سمت آنها هدایت می شوند.

پایان

در این مقاله ما سعی کردیم اساس ایجاد و کسب درآمد از طریق محصولات دیجیتال را برای شما توضیح دهیم. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *