کسب در آمد از فریلنسرینگ

دوره جامع کسب درآمد از فریلنسینگ در سال ۱۴۰۰ (شغلی که همه عاشقشن !)

اگر تصمیم دارید یک فریلنسر شوید و به کسب در آمد از فریلنسرینگ بپردازید پیشنهاد میکنم در این آموزش ما را تا انتها همراهی کنید.

عارفه عسکری

انتشار در: ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

تا به حال به کسب درآمد از راه های آزاد کاری یا فریلنسرینگ فکر کرده اید؟ اینکه خودتان رییس خودتان باشید و تصمیم بگیرید چه زمانی برای چه کسی چه کاری را در چه زمانی انجام دهید؛ وسوسه کننده و جذاب است. فریلنسرینگ یا آزادکاری روز به روز در حال افزایش بوده و به زودی جمعیت قابل توجهی در جهان به عنوان فریلنسر مشغول به کار میشوند. اگر تمایل دارید با این حرفه ی رو به پیشرفت و روش های کسب درآمد از آن آشنا شوید و به کسب در آمد از فریلنسینگ بپردازید پیشنهاد میکنم در این آموزش ما را تا انتها همراهی کنید.

فریلنسر کیست؟

فریلنسر فردی مستقل است که خدماتی را  ارائه می دهد و ممکن است برای چندین مشتری کار کند. فریلنسرها به ازای هر پروژه ای که از کارفرما میگیرند؛ درآمد کسب می کنند و برای کار خود نرخی را به صورت ساعتی یا روزانه را دریافت می کنند. کار آزاد و فریلنسری کوتاه مدت است و فرد فریلنسر تعهدی در دراز مدت به شرکت یا کرفرمایی ندارد.

بنابراین میتوان گفت فریلنسر شدن یک روش سریع و مقرون به صرفه برای شروع کسب درآمد از خانه است. به خصوص اگر مهارتی از قبل داشته باشید ، می توانید از امروز با ارائه ی خدمات خود کسب درآمد را شروع کنید. بنابراین فریلنسر به فردی گفته میشود که با تکیه بر دانش و مهارت و نرم افزارهایی که بلد است به یک یا چند کارفرما خدماتی را ارائه میدهد. یک فریلنسر میتواند با قبول پروژه ی کارفرمایان در سراسر دنیا کسب درآمد کند؛ این پروژه ها میتواند از زمینه های عکاسی و روتوش عکس گرفته تا برنامه نویسی و تولید محتوا باشد.

فریلنسینگ چیست؟

فریلنسینگ

فریلنسینگ

فریلنسینگ یک حرفه مبتنی بر قرارداد است که در آن فرد به جای استخدام در یک سازمان، از مهارت ها و تجربیات خود برای ارائه خدمات به تعدادی از مشتریان استفاده می کند.به زبان ساده ، فریلنسینگ زمانی است که شما از مهارت ، تحصیلات و تجربیات خود برای کار با چندین مشتری استفاده کنید و وظایف مختلفی را بر عهده بگیرید بدون اینکه برای زمان طولانی متعهد به یک کارفرما شوید. شما به عنوان یک فریلنسر میتوانید هر تعداد کار و وظیفه ای را به عهده بگیرید اما باید توجه داشته باشید که نباید از کیفیت انجام کاری که به عهده گرفته اید صرف نظر کنید.

روش های کسب درآمد از فریلنسینگ

فریلنسرینگ همیشه به معنای کارکردن در خانه نیست. بسته به نوع کار و نیاز مشتری ممکن است مجبور شوید در دفتر مشتری خود نیز کار کنید.

مرحله ۱ کسب درآمد از فریلنسینگ :

مشخص کنید که در چه چیزی مهارت دارید. سپس باید در چند سایت فریلنسری معتبر و خوب ثبت نام کرده و مهارت ها،تجربیات کاری و هرآنچه برای انجام در توان تان هست در نمایه کاربری تان وارد کنید. کارفرمایان برای آنکه مطمئن شوند کارشان را به فردی درست میسپارند؛ نمایه شما را به دقت بررسی میکنند. نمایه شما باید مهارت های خاص تان را منعکس کند، بنابراین هرچه بیشتر خدمات تان را لیست کنید، فرصت های بیشتری خواهید داشت.

مرحله ۲ کسب درآمد از فریلنسینگ :

پروژه های مناسب را پیدا کنید و برای گرفتن این پروژه ها پیشنهاد دهید. هر روز صدها پروژه در گروه ها و سایت های مختلف فریلنسری ارسال می شود. با بررسی منظم صفحه مشاغل در سایت های فریلنسری ، مواردی را که می خواهید روی آنها کار کنید پیدا کنید. کاری کنید کارفرما از بین شما و دیگران بتواند شما را به راحتی انتخاب کند.

مرحله ۳ کسب درآمد از فریلنسینگ :

قبل از شروع کار ، اطمینان حاصل کنید که هم شما و هم کارفرما از نظر دامنه انجام پروژه ، مهلت تعیین شده باهم توافق دارید، با اینکار اطمینان حاصل میکنید که بین شما و کارفرما مشکلی پیش نخواهد آمد.

مرحله ۴ کسب درآمد از فریلنسینگ :

حقوق تان را از کافرما دریافت کنید و سعی کنید با انجام کار به بهترین نحو بازخورد پنج ستاره در سایت های فریلنسری کسب کنید. همیشه به دنبال بازخورد پنج ستاره باشید  چرا که جمع آوری بازخورد عالی و با کیفیت ،یک افزودنی عالی برای نمونه کارهایتان خواهد بود.

۱۵ روش کسب درآمد از فریلنسرینگ

۱.بلاگری

بلاگری از روش های کسب درآمد از فریلنسینگ

بلاگری از روش های کسب درآمد از فریلنسینگ

بعضی از افراد از طریق بلاگری اسپانسرهایی برای تبلیغات تجاری پیدا میکنند و از این راه کسب درآمد میکنند. برخی از این افراد به قدری در زمینه بلاگری و وبلاگ نویسی خوب کار میکنند که نامشان به عنوان یک اینفلوئنسر مطرح شده و از آن ها برای شرکت و سخنرانی در رویدادها دعوت میشود. سایر بلاگرها نیز توسط یک شرکت خاص استخدام میشوند و با تولید محتوا وتبلیغ برای آن ها درآمد کسب میکنند.

۲.نوشتن تبلیغات

کار دیگری که می توان در خانه انجام داد نوشتن متن تبلیغات است. در این کار ،شرکت ها و کسب و کار های مختلف پروژه های تبلیفاتی خود را به شما میسپارند. این کار ممکن است شامل ایجاد محتوا برای یک وب سایت ، نوشتن توضیحات برای یک سایت خرید آنلاین یا ایجاد زیرنویس برای پست های آنها در شبکه های اجتماعی باشد.

۳.مدیر شبکه های اجتماعی

شما به عنوان یک مدیر رسانه های اجتماعی ، مسئولیت مدیریت کلیه کانال های شبکه های اجتماعی یک کسب و کار ، به دست آوردن دنبال کننده برای کسب و کار ، رساندن پیام و تعامل با کاربران شبکه های اجتماعی را در نقش نوعی از سرویس مشتری خواهید داشت.

۴.طراح گرافیک

طراح گرافیک از روش های کسب درآمد از فریلنسینگ

طراح گرافیک از روش های کسب درآمد از فریلنسینگ

مشاغل نیاز زیادی به طراح دارند و همیشه شخصی برای تولید محتوا در خانه ندارند. اگر سابقه طراحی دارید و می خواهید روی نمودارها ، صفحات وب  و از این دست موارد کار کنید ، می توانید این کارها را در خانه خود انجام دهید.

۵.طراح لوگو

استارتاپ ها و مشتریانی که طراح حرفه ای ندارند اغلب به دنبال طراح لوگو می گردند.این روز ها بازار طراحی لوگو بسیار داغ است و شما میتوانید خیلی راحت این مهارت را کسب کنید و از آن درآمدزایی کنید. اما چگونه می توان خیلی راحت طراحی لوگو را آموخت؟ در دوره ی رایگان طراحی لوگوی آکادمی کلاته صفر تا صد لوگوسازی را می آموزید و به درآمد میرسید.

۶.ویرایشگر

اگر شما عاشق دستور زبان هستید و همیشه به پیدا کردن غلط نوشتاری علاقه دارید، ویرایشگری می تواند یک کار عالی برای شما باشد. شما برای اینکار در واقع متن را برای وب سایت ها ، کتاب ها ، برنامه های درسی ، مجلات و هر اثر نوشتاری دیگری که منتشر می شود تصحیح و ویرایش می کنید.

۷.صداگذار (دوبلور)

برخی از کسب و کارها برای تبلیغات ، تلویزیون ، فیلم و حتی بازی های ویدیویی به یک صدای تاثیر گذار احتیاج دارند. اگر شما هم صدای خوبی دارید میتوانید اینکار را امتحان کنید.

۸.عکاس

اگر مهارت عکاسی دارید اینکار مناسب شماست. سایت ها و کسب و کار های زیادی وجود دارند که حاضر هستند عکس های شما را خریداری کنند.حتی میتوانید به عنوان عکاس محصولات نیز درآمد کسب کنید.

۹.تصویگری

شما میتوانید برای پروژه هایی مانند کتاب ، مجله ، کارت ، تبلیغات ، پوستر ، نقاشی دیواری و گرافیک وب تصاویر ایجاد کنید. تصویر گری کمتر از طراحی گرافیکی فنی بوده  و اغلب فریلنسر میتواند روی پروژه های سرگرم کننده مانند کتاب های کودکان کار کند!

۱۰.مترجمی

اگر به چندین زبان مسلط هستید ، مهارت های شما به عنوان مترجم برای برخی کارفرماها مورد نیاز است. شما می توانید مقالات ، دستورالعمل ها ، کتاب ها ، برنامه درسی ، فیلم نامه های فیلم ، اسناد حقوقی و موارد دیگر را ترجمه کنید.

۱۱.برنامه نویس

اگر کامپیوتر و اینترنت دارید و  به کد زدن هم علاقه مندید ؛ می توانید از هرجایی نرم افزارهای مختلف بنویسید ، یا برای کارفرما سایت طراحی کنید. خلاصه برای یک برنامه نویس کمبود کار وجود ندارد.

برنامه نویسی از روش های کسب درآمد از فریلنسینگ

برنامه نویسی از روش های کسب درآمد از فریلنسینگ

۱۲.طراح تجربه کاربری

اگر سابقه UX دارید ، به مشتریان کمک کنید محصولات بهتر ، در دسترس تر و مفیدتر و قابل استفاده تری ایجاد کنند. قبل از جستجوی کار ، از به روز بودن نمونه کارها و رزومه کاری خود اطمینان حاصل کنید ، زیرا مشاغل تجربه کاربری رقابتی هستند.

۱۳.مربی شخصی

شما می توانید از خانه خود به عنوان مربی خدمات خود را ارائه دهید. اگر سالن ورزشی خانگی یا فضای تمرینی کافی دارید ، می توانید به مشتریان کمک کنید بدون خروج از خانه به اهداف سلامتی خود برسند.

۱۴.مشاور تغذیه

اگر علاقه زیادی به کمک به دیگران برای خوب غذاخوردن دارید ،میتوانید یک مشاورتغذیه آنلاین باشید. البته قبل از شروع باید کمی تحصیلات و تجربه داشته باشید.

شما باید با مشتری به تنهایی کار کنید و کاملاً به آنها کمک کنید تا از طریق اصلاح رژیم غذایی غلط به کاهش وزن برسند. همچنین می توانید جلسات را به صورت تلفنی یا از طریق گپ ویدیویی برگزار کنید.

۱۵ – تهیه کننده برنامه درسی

اگر سابقه تحصیل دارید ، فرصتهای زیادی برای نوشتن و توسعه محتوای برنامه درسی برایتان وجود دارد. نیازهای مربوط به برنامه ریزی درسی از مدارس ابتدایی تا دوره های تحصیلات تکمیلی متفاوت است.

بهترین سایت های فریلنسری ایرانی

بهترین سایت های کسب درآمد از فریلنسینگ

بهترین سایت های کسب درآمد از فریلنسینگ

۱.پونیشا

پروژه‌ هایی که می‌ توان در پونیشا پیدا کرد : طراحی گرافیکی، پروژه‌ های برنامه‌ نویسی، طراحی اپلیکیشن، نویسندگی، بازاریابی، مشاوره، اپراتوری ، حسابداری و … بوده و لازم به ذکر است عضویت در پونیشا و اخذ پنج پروژه اول از آن، کاملاً رایگان میباشد.

۲.انجام میدم

عضویت در این سایت رایگان است اما حدود ۲۰ درصد از دستمزد یک فریلنسر به سایت میرسد.

۳.تایپ ایران

کلیه فعالیت ‌های مبتنی بر تایپ، پروژه‌های Spss، طراحی اسلاید در پاورپوینت ، ورود اطلاعات به اکسل، صفحه ‌آرایی،  تایپ فایل ‌های صوتی، تحقیق، مقاله ‌نویسی و ….. انجام می ‌شود.

 ۴.پارسکدرز

بیشترین تعداد انجام کار ها در پارسکدرز مربوط به تایپ، ترجمه، سئو ، گرافیک ‌های دو و سه بعدی، رفع اشکالات درسی، طراحی وب میباشد.

۵ – کاریشه

تمرکز این سایت بر روی انجام پروژه های تایپ و ترجمه، برنامه نویسی، بازاریابی، ساختمان، تعمیرات، موسیقی، گرافیک و ….میباشد.

سوالات متداول درباره ی کسب درآمد از فریلنسینگ

به چه کسی فریلنسر گرفته میشود؟

فریلنسر فردی مستقل است که خدماتی را  ارائه می دهد و ممکن است برای چندین مشتری کار کند. فریلنسرها به ازای هر پروژه ای که از کارفرما میگیرند؛ درآمد کسب می کنند

فریلنسینگ چیست؟

فریلنسینگ یک حرفه مبتنی بر قرارداد است که در آن فرد به جای استخدام در یک سازمان، از مهارت ها و تجربیات خود برای ارائه خدمات به تعدادی از مشتریان استفاده می کند

آیا فریلنسر ها همیشه در خانه کار میکنند؟

فریلنسرینگ همیشه به معنای کارکردن در خانه نیست. بسته به نوع کار و نیاز مشتری ممکن است مجبور شوید در دفتر مشتری خود نیز کار کنید.

وظیفه ی یک فریلنسر به عنوان مدیر شبکه های اجتماعی چیست؟

شما به عنوان یک مدیر رسانه های اجتماعی ، مسئولیت مدیریت کلیه کانال های شبکه های اجتماعی یک کسب و کار ، به دست آوردن دنبال کننده برای کسب و کار ، رساندن پیام و تعامل با کاربران شبکه های اجتماعی را در نقش نوعی از سرویس مشتری خواهید داشت.

سایت هایی که برای کسب درآمد از فریلنسینگ مناسب اند، کدام اند؟

پونیشا، انجام میدم،تایپ ایران،پارسکدرز،کاریشه و …

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *