جادوی انضباط شخصی برای یک درصد مردم دنیا

 نمی توانید با جنگ با دنیا برنده شوید مگر اینکه با جنگ با ذهنیت خودت برنده باشی.احمد کلاته هستم متخصص کارآفرینی اینترنتی و در این فایل قصد دارم در مورد انضباط شخصی صحبت کنم. دوست من انضباط شخصی هسته اصلی…

احمد کلاته

انتشار در: ۱۱ شهریور ۱۳۹۷
امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

 نمی توانید با جنگ با دنیا برنده شوید مگر اینکه با جنگ با ذهنیت خودت برنده باشی.احمد کلاته هستم متخصص کارآفرینی اینترنتی و در این فایل قصد دارم در مورد انضباط شخصی صحبت کنم.

دوست من انضباط شخصی هسته اصلی رسیدن به آرزوها است. ۹۹ درصد افراد می خواهند که به آرزوهایشان برسانند اما کارهایی که آنها را به آرزوهایشان می رساند حاضر نیستند انجام بدهند یک صحبت قشنگی محمدرضا شعبانعلی می کرد در بحث عزت نفس می گفت انسان ها دوست دارند بروند بهشت اما حاضر نیستند بمیرند بدون اینکه بمیرند می خواهند بروند بهشت این دقیقا بحث همان افرادی است که دوست دارند به موفقیت برسند که ۹۹ درصد افراد دنیا را در بر می گیرد اما کارهایی که آنها را به موفقیت می رساند انجام نمی دهند هسته اصلی تبدیل رویا به ثروت یا روابط عاطفی قوی یا روابط اجتماعی قوی یا هر چیزی که دوست دارید به آن برسید انضباط شخصی است.

نظم شخصی

استاد بقوسیان در یکی از جلساتی که با ایشان بودم گفتند که انضباط شخصی یعنی اینکه کاری که باید در زمانی که باید انجام شود. من در بسیاری از آموزش هایم می گویم که عزیزان کارهای هر روزتان را روز قبلش یا شب قبلش حتما بنویسید این یعنی چه؟ یعنی شب قبلش بنویس حتی اگر خوابت می آید حتی اگر خسته هستی حتی اگر قبلش دعوا کردی حتی اگر مهمانی بودی حتی اگر سیل آمد باید شب قبلش برنامه نوشته شده باشد.

این بحث انضباط شخصی است که یک درصد افراد دنیا انجام می دهند و به همین خاطر هست که یک درصد افراد دنیا ۹۶ درصد ثروت دنیا را در اختیار دارند. انضباط شخصی موردی است که می تواند شما را به تمام آرزوهایتان برساند. انضباط شخصی داشتن یعنی به معنای واقعی عاشق خودت بودن. تو وقتی عاشق خودت هستی مراقب خودت هستی یعنی چه می خواهم بگویم عاشق خودم هستم. یعنی اینکه به خودم می گویم که ببین رفیق درست است که الان پیتزا را دوست داری بخوری بله خیلی هم پیتزای خوشمزه ای است اما یک لحظه به خودت نگاه کن که اگر این پیتزا را بخوری موادی که داخلش است بعدش خوردنش احساس خوبی نخواهی داشت و من نمی خواهم که این احساس خوب نداشتن را تجربه کنی و چون خیلی دوستت دارم نمی گذارم این پیتزا را بخوری که همیشه احساس خوبی داشته باشی.

نظم شخصی

ما معمولا می آییم به بحث انضباط شخصی به دید یک تنبیه نگاه می کنیم. یعنی اینکه اگر انضباط شخصی داشته باشم بهم سخت می گذرد اگر انضباط شخصی داشته باشم ممکن است که آن چیزهایی که دوست دارم بهشان نرسم. در صورتی که دقیقا برعکس است تو اگر انضباط شخصی داشته باشی یعنی لذت های زودگذر را می گذاری کنار و به جایش لذت های ماندگاری که زندگی تو را خوشبختی تو را به تو می رساند آنها را کسب می کنی انضباط شخصی یعنی چه یعنی اینکه من عاشق خودم هستم یعنی چه؟ یعنی من با خودم می گویم که ببین دوست من درست است که تو شب دوست داری با دوستانت بروی بیرون اما الان وقت تولید محتوا  کسب و کار اینترنتی است.

الان وقتش است که بیایی برای محصولت استراتژی بچینی و بیایی آن را پیشرفتش بدهی الان وقتش است که سایتت را  ارتقا بدی اگر الان ننشینی و سایتت رابرای کسب درآمد اینترنتی مطلوب و دلخواهت بهبود ندی  و با دوستانت بروی بیرون و این لذت آنی را ترجیح بدهی به اینکه بیایی تولید محتوا انجام بدهی یا کارهای بازاریابی استراتژی ات را انجام بدهی بعد از یک مدتی می بینی که سایتت فروش ندارد یا اینکه فروش سایتت کم می شود باعث می شود احساس بدی داشته باشی و همین احساس بد باعث می شود که از زندگی ات لذت نبری.

نظم شخصی

پس من به تو اجازه نمی دهم که شب با دوستانت بروی بیرون و کارت را انجام بدهی الان که در طولانی مدت بتوانی احساس عالی داشته باشی. دکتر قمشه ای حرف بسیار زیبایی می زند می گوید مهمترین راز شاد بودن این است که کارهایت را به درستی انجام بدهی یعنی وظایفی که به عهده تو گذاشته شده است به بهترین شکل انجام بدهی .

من می خواهم اینجا به تو بگویم که مهمترین راز شاد بودن این است که عاشق خودت باشی عاشق خودت باشی یعنی اینکه رفتارهایت را تحت یک دیسیپلین و انضباط شخصی نگاه داری. و اگر بتوانی کارهایت را آن طوری که برنامه ریزی کردی انجام بدهی مطمئن باش که همیشه عاشق خودت خواهی بود و همیشه احساس خوب خواهی داشت و در نهایت با انگیزه عالی  می توانی کارهایت را انجام بدهی.

امیدوارم دوست عزیزم با توجه به این بحث بسیار مهم و حیاتی و زندگی ساز انضباط شخصی کارهایت را عالی انجام بدهی و از این طریق بتوانی به آرزوهایت و تمام خواسته هایی که داری برسی.

مطالب مرتبط

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link