مهارت راه اندازی کسب و کار اینترنتی

۱۴ مهارت کسب و کار اینترنتی که برای موفقیت بیشتر باید بدانید

در این مقاله با 14 مهارت کسب و کار اینترنتی آشنا می شویم که برای موفقیت هر چه بیشتر بایذ آن ها را بیاموزید.

عارفه عسکری

انتشار در: ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

اگر قصد راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود را دارید ، مهم است که قبل از زدن دکمه راه اندازی ، چند مهارت ضروری را کسب کنید. پس در این مقاله همراه ما باشید تا با ۱۴ مهارت کسب و کار اینترنتی آشنا شوید.

۱۴ مهارت کسب و کار اینترنتی

تقویت این مهارت ها به موفقیت هر چه بیتر شما کمک خواهد کرد:

۱.زمینه ی کسب و کار

برای شروع کسب و کار خود ، باید مشخص کنید که در چه زمینه ای قصد دارید فعالیت کنید . در این زمینه به طور کامل تحقیق کنید و از این که در انجام آن مهارت و استعداد کافی دارید یا نه مطمئن شوید . با متخصصین آن زمینه مشورت کنید و ایده ی خود را با آن ها در میان بگذارید .

۲.ارزیابی ایده کسب و کار

ارزیابی ایده کسب و کار ، یک مهارت کسب و کار اینترنتی

ارزیابی ایده کسب و کار ، یک مهارت کسب و کار اینترنتی

اولین و مهمترین قدم در ارزیابی ایده کسب و کارتان این است که بازار هدف خود را بشناسید. کسانی که مشتری محصولات شما هستند در چه رده ی سنی قرار دارند ؟ شغلشان چیست ؟ در چه ناحیه جغرافیایی ای ساکن هستند ؟ و سوالاتی دیگر که درشناخت مشتریان ایده آل شما بسیار موثر است. شما بازار فروش محصولاتی که ارائه می دهید را نیز باید در نظر داشته باشید. امروزه بازار ها از انبوهی از تنوع محصولات انباشته شده اند. باید توجه داشته باشید محصولی که ارائه می دهید تا چه اندازه در بازار استقبال می شود و آیا توانایی رقابت با محصولات مشابه را دارد ؟

۳.طراحی مدل کسب و کار

مدل کسب و کار یا business model طرح کلی از نحوه ی مدیریت کسب و کار است که برای مدیریت بهتر کسب و کار الزامیست . مدل کسب و کار به طور کلی بیانگر منطق چگونگی کسب درآمد است . مدل کسب و کار شامل مشتریان ، ارزش ها ، کانال های ارتباط با مشتریان ، جریان های درآمدی ، منابع ، فعالیت های کلیدی و موارد دیگر است که باید به روشنی به آن ها پرداخته شود .

۴.طراحی سایت

در عصر دیجیتال هر کسب و کاری برای معرفی بهتر خود و محصولاتش و ارتباط سریع و راحت تر ، بدون محدودیت در زمان و مکان به یک سایت حرفه ای نیازمند است . اگر تصمیم دارید که در این زمینه هزینه ای متقبل نشوید به راحتی می توانید از طریق یاد گیری wordpress  که یک سیستم مدیریت محتوا است و به طور رایگان در اختیار کاربران قرار دارد ، وب سایت اختصاصی خود را طراحی کنید . البته می توانید پروژه ی طراحی و راه اندازی وب سایتتان را به برنامه نویس های فعال در این زمینه نیز بسپارید .

۵.بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو ( SEO)

سئو باعث می شود موتور های جستجو با وب سایت شما آشنا شوند و سایت شما بیشتر در نتایج جستجو بالا بیاید . سئوی خوب باعث می شود که سایتتان به کاربران هنگام جستجو بهترمعرفی شود و در معرض دید مشتریانی که به دنبال محصولات مشابه با محصولات شما هستند قرار گیرد . با بهینه سازی صفحات و تمرکز بر کلمات کلیدی می توانید سئو سایتتان را بهبود دهید .

۶.تولید محتوا

محتوای خوب مشتریان را به سمت خود جذب می کند . تولید محتوایی که مخاطبان را درگیر و جذب کند از فعالیت های مهم در عصر دیجیتال است و یک کسب و کار آنلاین به محتوا برای هدایت بازدید ، مکالمه و فروش نیاز دارد . بهتر است علاوه بر نوشتن محتوای بهینه سازی شده برای کلمات کلیدی وبلاگ خود ، باید یک خبرنامه هفتگی یا ماهانه نیز بنویسید تا مشتریان خود را مطلع کرده و وب سایت خود را به بازدید بیشتری برسانید .

۷.موضوعات مالی

احتمالاً حسابداری و مدیریت امور مالی در شروع یک کسب و کارآنلاین مورد علاقه شما نیست ، اما نمی توان از اهمیت بیش از حد آن چشم پوشی کرد. شما به یک مدیریت محکم در مورد چگونگی مدیریت امور مالی شغل خود بدون توجه به بزرگ یا کوچک بودن کسب و کار خود نیاز خواهید داشت . اگر می خواهید در کار تجاری موفق شوید ، باید در مدیریت امور مالی خود کوشا باشید .

۸.طراحی سیستم فروش

هر کسب و کاری به یک برنامه ی فروش نیازمند است . نوشتن برنامه ی فروش ارزش افزوده ی محصولتان را مشخص می کند . این برنامه مشخص می کند در بازه های زمانی مشخصی دستاورد های شما چه خواهد بود و نیز می توانید مشتریان بالقوه تان را شناسایی کنید .  

۹.بازاریابی و فروش دیجیتال

بازاریابی و فروش دیجیتال ، مهارت کسب و کار اینترنتی

بازاریابی و فروش دیجیتال ، مهارت کسب و کار اینترنتی

یکی از مهمترین جنبه های راه اندازی یک کسب و کار آنلاین ، آگاهی دادن به مردم برای وجود شما در دنیای بزرگ و گسترده دیجیتال است . در این فضا تنوع زیادی وجود دارد و شما باید جهت هدایت مشتریان به سمت خود علائم راهنمایی بسازید . تعداد کمی از مشتری ها به طور تصادفی به وب سایت شما برخورد می کنند .

۱۰.خدمات مشتری در زمان واقعی

مهم نیست که خدمات یا محصول شما چقدر عالی باشد ، زمانی فرا می رسد که باید با یک مشتری ناراضی برخورد کنید . دانستن چگونگی صحبت با آنها با یک زبان غیر مقابله ای و مفید ضروری است . شما باید مهارت های گوش دادن فعال و حل مسئله را تمرین کنید . بخاطر داشته باشید که از مشاغل آنلاین انتظار می رود خدمات مشتری خود را سریع ارائه دهند .

مردم منتظر نمی مانند ، آنها می خواهند به سوالات خود در زمان واقعی پاسخ دهند . این امر به ویژه در مورد شبکه های اجتماعی و پیام رسانی فوری در وب سایت شما اتفاق می افتد . برای اطمینان از پاسخ سریع و رسیدگی سریع به سوالات و نگرانی ها به سیستم هایی نیاز دارید. اگر این کار را درست انجام ندهید ، مهم نیست مشتری شما چقدر از خدمات یا محصول شما خوشش می آید ، آن را ترک می کند .

۱۱.مدیریت زمان

شروع یک کار وقت گیر است ، بنابراین مدیریت این منبع ارزشمند برای بقا ، به ویژه در چند سال اول بسیار مهم است . لیست کارهای خود را هر روز تنظیم کنید و آن ها را به ترتیب اهمیت یا فوریت اولویت بندی کنید . چند کار را با هم انجام ندهید . هنگامی که مشغول هستید ، این که چند کار را به طور همزمان انجام دهید آسان به نظر می آید ، اما این بدان معنی نیست که به موفقیت های بیشتری دست پیدا می کنید . در حقیقت ، انجام چندین وظیفه می تواند احساس گنگ شدن را در شما ایجاد کند و این در کار شما منعکس می شود . مدیریت زمان در کسب و کار اینترنتی آنچنان مهارت مهمی است که می تواند در افزایش سرعت رسیدن شما به اهدافتان کمک کننده باشد .

۱۲.ارتباطات و مذاکره

شما باید به وضوح با مشتریان ، تأمین کنندگان و کارمندان خود ارتباط برقرار کنید ، چه از طریق تلفن ، چه از طریق شخص ، از طریق ایمیل و هم اکنون از طریق رسانه های اجتماعی . اطمینان حاصل کنید که در برقراری ارتباط خود قاطع هستید . این مهارت بر توانایی کسب و کار شما تأثیر می گذارد ، بنابراین در این زمینه مهارت کافی را کسب کنید و با اطمینان شروع به صحبت و مدیریت کنید .

۱۳.حل مسئله

مسلما مهمترین مهارتی که شما به عنوان یک کارآفرین به آن نیاز خواهید داشت ، توانایی حل مسئله است . شما در حال حل مشکلات مشتری ، مشکلات وب سایت ، مشکلات کارمندان هستید ، سونامی از مشکلات پیش روی شما ! اگر این یک مشکل بین فردی است ، برای درک مشکلی که مشتری ، کارمند یا تامین کننده دارد از گوش دادن فعال استفاده کنید و آماده سازگاری باشید و برای حل مشکل خلاق باشید . اگر این یک مشکل استراتژی کسب و کار است ، سعی کنید آن را به عنوان یک چالش که فرصت های یادگیری را فراهم می کند ، ببینید .

به این ترتیب با طرز فکر مثبت به مشکلات نزدیک خواهید شد. این طرز فکر به نوبه خود منجر به خلاقیت بیشتر و تفکر انتقادی خواهد شد . این کار را درست انجام دهید ، در وقت خود صرفه جویی خواهید کرد ، پول بیشتری کسب کرده و روش های جدیدی برای گسترش تجارت خود پیدا خواهید کرد.

برای شرکت در دوره های راه اندازی کسب و کار اینترنتی با احمد کلاته، فرم زیر را پر کنید:

[gravityform id=”128″ title=”false” description=”false”]

۱۴.شبکه سازی

شبکه سازی ، مهارت کسب  و کار اینترنتی

شبکه سازی ، مهارت کسب و کار اینترنتی

اکثر مردم در روزهای آغازین کار خود به تنهایی به این کار می پردازند . برای حمایت ، تشویق و معرفی باید به دیگران مراجعه کنید ، چه این افراد حرفه ای ، دوستان یا خانواده باشند. برای دیدار با صاحبان مشاغل همفکر و گسترش شبکه خود از حضور در رویداد های تجاری در دنیای واقعی پرهیز نکنید . و حتی از دیگران بخواهید که شما را به دوستانشان معرفی کنند .

پایان

برای موفقیت در راه اندازی کسب و کار اینترنتی، آشنایی با مهارت کسب  و کار اینترنتی ضروری است. چه مهارت های دیگری را میشناسید که برای راه اندازی و موفقیت در کسب و کار ضروری هستند؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *