چگونه میتوانیم در ایران کسب و کار اینترنتی خود را داشته باشیم؟

به نظر شما در شرایط کنونی که اکثر کسب و کار ها به سوی تبدیل شدن به کسب و کار آنلاین هستند، اوضاع کسب و کار اینترنتی در ایران چگونه است؟

عارفه عسکری

انتشار در: ۲۰ آذر ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

به نظر شما در شرایط کنونی که اکثر کسب و کار ها به سوی تبدیل شدن به کسب و کار آنلاین هستند، اوضاع کسب و کار اینترنتی در ایران چگونه است؟

قطعا نام آشنا بودن یک کسب و کار تنها نشانه ی موفقیت آن نیست. بلکه در حال حاضر بسیاری از کسب و کارهای کوچک و بزرگ وجود دارند که خیلی شناخته شده نیستند اما در آمد بسیاری خوبی دارند و موفق هستند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید کسب و کارهای خانگی در حال حاضر در دسته کارهای پر درآمد هستند و علی رغم قدمت نه چندان بالا، سود بسیار خوبی کسب می کنند.

کسب و کارهای فوق موفق اینترنتی با ایده های بسیار ساده شروع کرده اند و قدم های کوچک و پیوسته، آنها را تبدیل به غول اینترنتی کرده است. اگر در حال حاضر به دنبال ایده برای ساخت کسب و اینترنتی هستید و یا در حال آنالیز رقبا هستید احساسات و سلیقه های شخصی را از روند تصمیم‌گیری‌تان حذف کنید. مهم  نیست چقدر موفق هستید و چقدر دانش و تجربه  دارید، همیشه اجازه دهید اطلاعات و داده ها شما را راهنمایی کنند، این رمز داشتن یک کسب و کار اینترنتی موفق است.

کسب درآمد از اینترنت، کسب و کار اینترنتی، پول درآوردن از اینترنت ، استارتاپ، استارتاپ بزنیم پولدار بشیم، اینها واژه و جملاتی هستند که امروزه زیاد می شنویم و تبلیغات صحیح وغلط زیادی در مورد این مدل کسب و کارها وجود دارد. بسیاری از ما با امید درآمدهای میلیونی و البته راه چند ساله را یک شبه رفتن به فکر شروع کسب و کار اینترنتی برای خودمان هستیم.

کسب و کارهای اینترنتی موفق در ایران

هرچند استفاده از خدمات اینترنت عمر چندانی در ایران ندارد، ولی براحتی می‌توان شرکت‌های مختلفی را دراین زمینه پیدا کرد که موفقیت زیادی کسب کرده‌اند. موفقیت در کسب و کار اینترنتی در ابتدا به علت تنوع کمی که داشت، سریع‌تر اتفاق می‌افتاد و رقابت کمتر بود؛ اما در حال حاضر اینگونه نیست. برخی از موفق‌ ترین کسب و کارهای اینترنتی در ایران عبارتند از:

درگاه‌ زرین پال

درگاه‌ زرین پال

درگاه‌ زرین پال

درگاه پرداخت شرایط خاصی را برای کاربران فراهم می‌کند تا بتوانند به صورت اینترنتی تراکنش‌های خود را انجام دهند و در فروشگاه‌های اینترنتی خرید کنند. درگاه‌ زرین پال اولین درگاه‌ واسط بود که راه‌اندازی شد. دلیل موفقیت کسب و کارهای اینترنتی از این قبیل، نیاز سایر سایت‌های اینترنتی به خدمات آن‌ها بود.

نت برگ یکی دیگر از کسب و کارهای اینترنتی موفق در ایران

نت برگ

نت برگ

سایت نت برگ در اصل یک فروشگاه اینترنتی آنلاین برای تخفیف گروهی است. کار این سایت بدین صورت است که از هر نت برگ بین ۳۰ تا ۵۰ درصد پورسانت می‌گیرد. نت برگ در سال ۱۳۹۰ فعالیت خود را شروع و در سال ۱۳۹۸ توسط تخفیفان با قیمت خیلی بالا خریداری شد و اکنون نبض تخفیف‌های گروهی ایران در دست نازنین دانشور است.

ژاکت معتبرترین پلت فرم برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران

ژاکت معتبرترین پلت فرم برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران

ژاکت معتبرترین پلت فرم برای راه‌اندازی کسب و کار اینترنتی در ایران

این روزها طراحی سایت و استفاده از وردپرس به شدت مورد توجه قرار گرفته است. کسب و کار اینترنتی ژاکت راهکار و ابزار وردپرس را برای افرادی که می‌خواهند کسب و کار اینترنتی خود را روی وردپرس راه‌اندازی کنند ارائه می‌دهد. ژاکت در ابتدا یک استارتاپ نوپا بود که با توجه به ارزش آفرینی‌های خود مورد توجه سرمایه‌گذاران حوزه it قرار گرفت و با جذب سرمایه از سایر رقبای خود فاصله گرفت واکنون در صدر ارائه دهندگان قالب وردپرس قرار دارد.

ویژگی های اصلی کسب و کار اینترنتی موفق و پولساز

پولسازترین کسب و کار اینترنتی در ایران؟ این یکی از تکرای ترین سوالاتی است که در مورد کسب و کار اینترنتی و کسب درآمد اینترنتی پرسیده می شود. سوالی ساده که پاسخ آن کمی پیچیده است، واقعا نمی توان  به چنین سوال هایی جواب سریع و قطعی داد. مگر اینکه با کمی تحقیق شاخص های ارزیابی کسب و کارهای اینترنتی را بدست آورده و پاسخ آن را ساده تر کرد. قبل از معرفی کسب و کارهای اینترنتی سودآور در ایران، با ویژگی های اصلی که این کسب و کارها را سودآور کرده اند آشنا شوید.

ویژگی های زیادی را می توان نام برد که هر کدام دلایل اصلی و مهم سودآوری کسب و کارهای اینترنتی هستند اما ۲ دلیل زیر جز مهم ترین ویژگی های کسب و کارهای اینترنتی موفق چند سال اخیر ایران هستند.

۱- ایجاد ارزش

ایجاد ارزش از مهم ترین ویژگی های کسب و کار اینترنتی در ایران

ایجاد ارزش از مهم ترین ویژگی های کسب و کار اینترنتی در ایران

مهم ترین ویژگی یک کسب و کار اینترنتی ایجاد ارزش در زندگی و یا کسب و کار مشتریان است، اگر کسب و کار اینترنتی این مهم را نتواند ایجاد کند، نمی توانید روی درآمد و سودآوری آن حساب ویژه ای باز کنید و دیر یا زود شکست خواهد خورد.

۲- توسعه پذیری

یکی دیگر از ویژگی بسیار مهم کسب و کار اینترنتی قابلیت توسعه پذیری آن به ساده ترین شکل ممکن است، این توسعه پذیری از گسترش دامنه محصولات و خدمات، ارائه محصولات و خدمات به دیگر نقاط جغرافیایی و …. است. اگر میخواهید کسب و کار اینترنتی خودتان را راه اندازی کنید؟

اما نمی دانید چه حوزه ایی را انتخاب کنید! نگران نباشید در ادامه همین مقاله پولساز ترین کسب و کارهای اینترنتی ایران را به شما معرفی خواهم کرد تا بتوانید انتخاب ساده تر و هوشمندانه ای داشته باشید.

جمع‌بندی

با توجه به این که اکثر کسب و کارها به سمت اینترنتی شدن پیش می‌روند، افراد زیادی دوست دارند بدانند چه کسب و کارهایی موفقیت بیشتری دارند و دلیل موفقیت آن‌ها چیست. موفقیت در کسب و کار اینترنتی بستگی به خدمات شما و نیاز جامعه دارد. هر چه کسب و کار خاص‌تر و خدمات آن بهینه‌تر، امکان موفقیت آن بیشتر است. در ایران و جهان تعداد زیادی کسب و کار اینترنتی موفق وجود دارد که مشتریان زیادی را از آن خود کرده‌اند. هر چه مشتری یابی و حجم فروش بیشتر باشد، قطعاً موفقیت کسب و کار بیشتر خواهد بود. هر چه ایده شما جذاب‌تر و خلاقانه‌تر باشد، امکان رشد سریع نیز برایتان فراهم می‌شود.

 

منابع:

https://nichehacks.com/income-hacks/make-money-online

https://motalesharif.com/blog/%D9%85%D8%AF%D9%84%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C

https://seobomb.ir/internet-business-models-in-iran/

https://www.growth-hackers.net/create-value-proposition-target-audience/

https://donya-e-eqtesad.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D9%88%D8%A8-%DA%AF%D8%B1%D8%AF%DB%8C-96/3718809-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%AA%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86

 

 

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *