کارگاه آموزشی رایگان لینک سازی داخلی آپدیت ۲۰۲۱ – آخرین الگوریتم گوگل

لینک سازی داخلی اصل مهمی است که خیلی از افراد آنطور که باید و شاید آن را جدی نمی گیرند و به دنبال بقیه تکنیک های سئو می روند در حالی که یک اصل مهم سئو را پشت گوش انداخته…

امیررضا

انتشار در: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

شما می توانید افرادی زیادی را پیدا کنید که علی رغم تلاش های فراوانشان برای تولید محتوای وبسایت، باز هم وبسایت آن ها به اندازه کافی بازدید کننده ندارد و دیده نمی شود. یکی از دلایل این امر رعایت نکردن اصول اساسی سئو یا همان بهینه سازی موتور های جستجو است!

 لینک سازی داخلی اصل مهمی است که خیلی از افراد آنطور که باید و شاید آن را جدی نمی گیرند و به دنبال بقیه تکنیک های سئو می روند در حالی که یک اصل مهم سئو را پشت گوش انداخته اند. لینک سازی داخلی از جمله مواردی است که اگر آن را به درستی انجام بدهید، تاثیرات آن را خیلی سریع در سئو وبسایت خود می بینید. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آنچه در بخش قبل آموختید

  • اصطلاحات سئو مرتبط با وبسایت
  • اصطلاحات سئو مرتبط با محتوا
  • اصطلاحات سئو مرتبط با موتور های جستجو

لینک سازی داخلی چیست؟

اگر بخواهیم خیلی ساده لینک سازی داخلی را تعریف کنیم، باید بگوییم که لینک سازی داخلی یک صفحه از وبسایت شما را به صفحه ای دیگر از وبسایت شما متصل می کند. هم کاربران شما و هم موتور های جستجو از لینک ها برای پیدا کردن محتوا در وبسایت شما استفاده می کنند. کاربران و مخاطبان شما با کمک لینک ها در وبسایت شما به دنبال مطالبی که به دنبالش هستند، می روند و از طرف دیگر موتور های جستجو از جمله گوگل نیز با کمک لینک ها مطالب جدید شما را پیدا می کنند. اگر لینکی به یک  مطلب وجود نداشته باشد، گوگل آن مطلب را پیدا نخواهد کرد.

لینک سازی داخلی چه اهمیتی دارد؟

قبل از اینکه به سراغ تکنیک های لینک سازی داخلی بریم، ابتدا لازم است بدانیم که چرا لینک سازی داخلی اهمیت دارد!

کمک به گوگل در پیدا کردن مطالب جدید

مهمترین دلیل اهمیت لینک داخلی این است که به گوگل کمک می کند تا مطالب جدید وبسایت شما را سریعتر پیدا کند. برای اینکه راحت تر متوجه قضیه بشیم به این مثال توجه کنید. یک کشور را در نظر داشته باشید. فرض کنید شهرهای این کشور پست های وبسایت ما هستند. اکنون یه پست جدید ایجاد می کنیم که در این مثال یعنی یک شهر جدید احداث می کنیم. خب قاعدتا این شهر جدید ما باید یک راه ارتباطی داشته باشد. لینک های داخلی ای که ایجاد می کنید مثل راه های ارتباطی یک شهر هستند که به گوگل می کنند تا به مطالب جدیدی که می گذارید دسترسی داشته باشد و خیلی سریع تر مطالب جدیدی که روی وبسایت خود قرار می دهید، وارد نتایج جستجوی خودش کند.

گوگل خود نیز صریحا اهمیت لینک داخلی را بیان کرده است. اهمیت لینک سازی داخلی در این راهنمایی سئو گوگل نمود پیدا می کند.

گوگل مدام باید در جست و جوی صفحات جدید باشد و این صفحات را به لیست صفحات شناخته شده اضافه کند. بعضی از صفحات شناخته شده هستند چونکه گوگل از قبل آن ها را پیدا کرده است یا به اصطلاح کراول کرده است. باقی صفحات (شناخته نشده ها) هنگامی که گوگل لینک این صفحات را از یک صفحه شناخته شده پیدا می کند، شناخته می شوند.

کاربرپسند کردن مطالب

یکی دیگر از دلایل اهمیت لینک داخلی، کاربرپسند کردن مطالب شما برای مخاطبین شما است. لینک سازی داخلی یکی از مواردی است که به کاربران شما ارائه ارزش می دهد. اگر کاربر شما نیاز داشته باشد تا راجع به مسئله خاصی اطلاعات اضافه تری کسب کند اما آن مسئله در حوصله بحث شما جایی نداشته باشد یا توضیح آن برای شما زحمت زیادی داشته باشد، می توانید با کمک لینک داخلی کاربر را به آن پست خاص و مربوطه رجوع دهید تا کاربر به آن پست برود و اطلاعات بیشتری درباره ی آن مبحث پیدا کند.

در سئو همه تلاش ها به کاربرپسند بودن و تجربه خوب کاربری بازمی گردد. مهمترین فاکتور برای گوگل، کاربرپسند بودن یک مطلب است. پس اگه کاربرپسند باشید و تجربه ی خوبی به کاربرهاتون ارائه دهید گوگل نیز به شما پاداش می دهد و شمارو بالا می کشد.

 از طرفی وقتی یه کاربر دائم در بین پست های مختلف وبسایت شما در گردش باشد، زمانی که در وبسایت شما گذرانده است، بالاتر می رود و همه این عوامل، پوئن هایی مثبتی هستند که گوگل به آن ها توجه می کند.

تکنیک های لینک سازی داخلی

برای لینک سازی داخلی تکنیک های مختلفی وجود دارد و برخی از این تکنیک ها بسیار پیچیده بنظر می رسند. ما به شما دو تکنیک ساده و موثر در سئو را به شما آموزش می دهیم.

تکنیک اول: در مقاله های جدیدتان چند تا از مقاله های قدیمی تان را لینک کنید

یکی از فاکتور های مهم برای گوگل تازگی مطالب است. شما با لینک کردن مقاله های قدیمی به گوگل این پیغام رو می رسانید که هنوز هم مطالب قدیمی شما تازگی دارند. از طرفی وقتی کاربر های شما از طریق مطالب جدید شما به مطالب قدیمی شما وارد شوند، گوگل متوجه این موضوع می شود که هنوز هم مطالب قدیمی شما ارزشمند هستند و به آن ها ارزش بیشتری میدهد.

تکنیک دوم: مقاله های قدیمی خود را با لینک های داخلی جدید به روزرسانی کنید

یکی دیگر از تکنیک های مهم سئو آپدیت کردن مطالب قدیمی شماست و وقتی شما این تکنیک را با به کاربردن لینک داخلی تلفیق می کنید یه تکنیک تلفیقی سئو و قوی می سازید. گوگل مطالب قدیمی شما را بررسی می کند و متوجه به روزرسانی پست های شما می شود و در نهایت رتبه شما رو ارتقا میدهد. بهترین کار این است که یک یا چند پاراگراف جدید به متن خود اضافه کنید و سپس لینک های داخلی مربوطه را به وبسایت خود اضافه کنید.

چگونه لینک سازی داخلی را انجام دهیم؟

بهترین نوع لینک سازی داخلی برای ما لینک سازی به کمک انکر تکست ها هستند. انکر تکست کلمات یا کاراکتر هایی هستند که به یک مطلب از وبسایت شما یا وبسایت دیگر پیوند می خورند. حالا چطوری انکر تکست درست کنیم؟ ویدیو آموزشی مربوطه به این بخش رو حتما ببینید که مرحله به مرحله تو محیط وردپرس به شما آموزش داده ایم.

نکته مهم: اگر می خواهید از لینک سازی داخلی استفاده کنید توجه داشته باشید که فقط در جاهایی که به لینک کردن نیاز است از لینک سازی داخلی استفاده کنید. اگر لینک سازی داخلی در جاهای نامرتبط و به صورت اسپم وار وارد مطالب شود، گوگل متوجه این موضوع می شود و رتبه شما رو پایین می آورد.

سعی کردیم خیلی ساده لینک سازی داخلی را برایتان توضیح دهیم. شما دوست عزیز می توانید سوالات خود را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 سوالات متداول در زمینه ی لینک سازی داخلی

لینک سازی داخلی چیست؟

لینک سازی داخلی به معنای ایجاد پیوند بین یک صفحه از وبسایت شما با صفحه دیگری از وبسایت شما است.

لینک سازی داخلی با لینک سازی خارجی تفاوت دارد؟

 بله تفاوت دارد. اگر وبسایت شما را مانند خانه ای تصور کنیم که می خواهید آن را برق کشی کنید، لینک سازی خارجی سیم کشی های خارجی برق به ساختمان شما هستند. در حالی که لینک سازی داخلی همانند سیم کشی داخلی ساختمان شما است.

لینک سازی داخلی نیز همانند لینک سازی خارجی اهمیت دارد؟

اگر اندکی با سئو آشنا باشید، احتمالا می دانید که لینک سازی خارجی تا چه اندازه برای سئو وبسایت شما حائز اهمیت است. لینک سازی داخلی نیز همانند لینک سازی خارجی اهمیت بالایی دارد و گاهی اوقات میزان اهمیت آن از لینک سازی خارجی نیز فراتر می رود

آرشیو دانلودهای کارگاه

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *