اینستاگرام مارکتینگ چیست و چگونه می توان از instagram کسب درآمد کرد؟

با بیش از یک میلیارد کاربر ماهانه که 71٪ آنها زیر 35 سال سن دارند ، اینستاگرام سکوی آرزو ، الهام بخش و امروزه به یکی از مهم ترین عوامل برای کسب درآمد تبدیل شده است.

امیررضا

انتشار در: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

با سلام خدمت همه ی همراهان عزیز آکادمی کلاته . شمایی که بر روی این راهنما کلیک کرده و وارد شدید بدون شک کنجکاو و مشتاق یادگیری روش هایی که میتوانید با استفاده از آنها درآمد خود را چند ده برابر نسبت به حالت امروزه خود کنید هستید.

بگذارید خیالتان را راحت کنم چنین روش هایی وجود دارند و ما در همین راهنما آن ها را بررسی خواهیم کرد اما اول باید کمی صبور باشید که اصول اولیه کار را کمی با هم مرور کنیم.

همه می خواهند بدانند که چگونه می توانند در اینستاگرام کسب درآمد کنند. ما به هر حال همه روزه در این شرایط هستیم و فکرمان در گیر به دست آوردن پول بیشتر است اما معمولاً به جای کسب درآمد بیشتر ، بیشتر پول خرج می کنیم.

در چند سال گذشته ، اینستاگرام به چیزی بیش از یک مجله ساده و یا شبکه ای برای انتشار عکس ها و یا فیلم های دوستان شما و یا یک فروشگاه لباس تبدیل شده است. امروزه بدون شک اینستاگرام فراتر از یک تفریح ساده رفته و به یکی از مهم ترین بخش های زندگی ما تبدیل شده است.

با بیش از یک میلیارد کاربر ماهانه که ۷۱٪ آنها زیر ۳۵ سال سن دارند ، اینستاگرام سکوی آرزو ، الهام بخش و امروزه به یکی از مهم ترین عوامل برای کسب درآمد تبدیل شده است.

سه روش اصلی برای کسب درآمد در اینستاگرام

خوب بیابید حالا به بخشی که برایتان از همه مهم تر است بپردازیم:

استراتژی ۱: ارسال محتوای حمایت شده توسط مارک ها و اسپانسر

ارسال اسپانسرهای تبلیغاتی ممکن است اولین چیزی باشد که با شنیدن عبارت اینفلوئنسر اینفوگرافی اینستاگرام ’به ذهن شما می رسد. از اوایل سال ۲۰۱۹ بیش از ۵۰۰۰۰۰ اینفلوئنسر فعال در اینستاگرام وجود دارند.

شرط اصلی این استراتژی

شرط اصلی در اینجا تعداد فالور مناسب و چشمگیر و نرخ تعامل رقابتی است. به عبارت دیگر ، اگر به اندازه کافی تلاش کنید و خوب باشید که افراد بیگانه در اینترنت را بتوانید جذب کنید و بتوانید کاری کنید که شما را دوست داشته و به شما اعتماد کنند، این استراتژی برای شما نتایج بی نظیری همراه خواهد داشت.

 

جذابیت استراتژی ۱

جذابیت این استراتژی این است که مستلزم بازاریابی بدون هیچ گونه دردسر تجارت الکترونیکی است: شما نیازی به ایجاد محصول یا انجام سفارشات ندارید. در یک دنیای عالی ، تمام اینها مستلزم این است که خودتان باشید و درمورد محصولات ، خدمات یا مارک هایی که زندگی شما را به شکلی که می سازد، پشت هم پست گذاشته و مخاطبین خود را با آنها درگیر کنتید.

البته ، هیچ چیزی کامل و بدون مشکلی وجود ندارد و این روش هم از این قاعده مستثنا نیست: همه مارک ها و برند ها در یک سطح و یکسان نیستند ، و باید در اول راه سطح توقعات خود را کمی پایین بیاورید و به دنبال برند های بزرگ نباشید.

به علاوه ، تعداد زیادی کلاهبردار در آنجا وجود دارند که امکان دارد قصد سوءاستفاده از شما را داشته باشند پس باید مراقب انتخاب های خود باشید.

حتی اگر در مسیر محتوای پشتیبانی مالی موفق باشید ، احتمالاً باید در مورد تعادل بین تمامیت و درآمد خود تأمل کنید. از همه اینها گذشته پای برند و اسم و مارک شما در میان است پس باید برایش وقت و دقت خرج کنید. و مردم به اصالت اعتماد دارند.

شما باید هر مارکی را که مایل به همکاری با شما باشد باید درباره اش تحقیق کرده و از خودتان یک سوال بپرسید “این آیا مارک مناسب من است؟”.

در پایین این متن نحوه شروع به عنوان یک اینفلوئنسر در اینستاگرام برای شما توسط تیم آکادمی کلاته آماده و آورده شده است پس با ما همراه باشید تا تمام عواملی که نیاز دارید بدانید را با هم مرور کنیم.

نحوه شروع به عنوان یک اینفلوئنسر در اینستاگرام

مرحله ۱: مکان درستی را برای خود انتخاب کنید

اگر واقعاً می خواهید از طریق اینستاگرام درآمد کسب کنید، باید اول برند خود را در مکان مناسب ایجاد کنید.

همانند درختی که نیاز به عوامل مختلفی مثل آب و خاک و نور و غیره دارد برند و مارک شخصی شما هم نیاز به مکان مناسب و رسیدگی و وقت و خیلی عوامل دیگر دارد پس سعی کنید در هیچ زمینه ای برای رشدش کم نگذارید و حتی از کوچک ترین درصد ها هم به راحتی گذر نکنید.

اطمینان حاصل کنید که واقعاً این برند به چیزی تبدیل شود که شما آن را دوست دارید.

و در نظر بگیرید که چگونه شرکای احتمالی شما امور را می بینند. مارک ها مخاطبان شما را با بازار هدفشان مقایسه می کنند.

براساس یک مطالعه جدید ، ۵۵٪ از مارک ها می گویند که آنها با افرادی که لزوما اینفلوئنسر های بزرگ و خیلی مصنوعی نیستند را ترجیح می دهند ، به نظر آنها اینفلوئنسر هایی که رفتاری انسانی تر و نه فقط برای کسب و کار با فالورهای خود دارند ارتباط معتبر تری با مخاطبان خود دارند.

 

مرحله ۲: اعتماد ایجاد کنید و مخاطبان خود را رشد دهید

۸۱٪ از اینفلوئنسرهای اینستاگرام بین ۱۵۰۰۰ تا ۱۰۰،۰۰۰ دنبال کننده دارند. اگر هنوز این تعداد فالور ندارید ، وحشت نکنید. هیچ راه میانبر یک شبه درستی که بعدا اذیتتان نکند برای رشد تعداد فالورهای شما وجود ندارد ، اما استراتژی های ثابت شده و واقعی زیادی وجود دارد.

برای یادگیری ۹ راه اثبات شده برای افزایش فالوور اینستاگرام که دنبال کنندگان واقعی دریافت کنید، بر روی این لینک کلیک کنید.

متعهد به ارسال محتوا خود به صورت مداوم باشید. و متعهد شوید که محتوا را دقیقاً به شکل و در موضوعاتی قرار دهید که مخاطبان شما می خواهند.

 

مرحله ۳: همکاری با برند ها

دو مسیر اصلی برای ارتباط با شرکای تجاری وجود دارد:

مستقیم آنها را پیدا کنید:

با برند هایی که خودتان آن ها را تحسین می کنید تماس بگیرید و به آنها بگویید که چه چیزی می توانید ارائه دهید. سطح مارک شما باید جزئیات قانع کننده زیادی را در مورد مخاطب و رویکرد شما ارائه دهد.

۲.زمینه سازی های لازم را انجام دهید و به آنها کمک کنید با ورود به سیستم عامل بازاریابی اینفلوئنسر ها ، شما را پیدا کنند

تعداد زیادی از این بازارها وجود دارد. برای بازار های خارجی AspireIQ ،Upfluence و Famebit مکان های خوبی برای شروع هستند. برای بازار های ایرانی هم نمونه های زیادی از کمپین ها و پیج ها وجود دارند که میتوانند به رسیدن شما به اهدافتان کمک کنند اما سعی کنید قبل از انتخواب عجولانه تصمیم نگرفته و با احتیاط به آنها نزدیک شوید.

 

استراتژی ۲: به یک بازاریاب وابسته تبدیل شوید

بر خلاف مورد بالا ، این استراتژی کمتر در مورد گسترش آگاهی و بیشتر در مورد فروش است. دلیل این امر این است که شما فقط وقتی فالور های شما محصول را خریداری می کنند ، درآمد کسب می کنید. از طرف دیگر ، به عنوان یک بازاریاب وابسته نیازی به نگرانی در مورد تولید آن محصول یا انجام سفارشات ندارید.

نکته ی منفی استراتژی ۲

نکته منفی این است که اگر می خواهید بدون اذیت کردن و یا ایجاد حس نامناسب در مخاطبان خود رشد کنید ، این استراتژی مستلزم یک برنامه و استراتژی محکم است. همچنین ، اصطلاح “بازاریابی وابسته” از شهرت بدی برخوردار است. این به خاطر زیاد شدن ناگهانی این شغل به شکل های مختلف در دوره های خاصی در کشور ما است که خوب امروزه کمی از بدنامی آن کاسته شده است.

نکته ی مهم استراتژی ۲

با همراه کردن اخلاق درست و شفاف سازی مناسب در کنار کارتان ، بازاریابی وابسته در واقع زاویه ای هوشمندانه و تثبیت شده در بازاریابی اینترنتی و کسب درآمد است.

شما غذایی از رستوران های مورد علاقه خود را ، یا ریمل مژه و ابرو ، یا جواهر آلات و یا لباس را به کاربران خود توصیه می کنید و برای خرید محصول یا پیوندی را تهیه می کنید و یا کد تبلیغی را با تخفیف اندک ارائه می دهید.

اگر هم لینک مخصوص خود و هم کد تخفیف با هم ارائه دیگر که دیگر نور الی نور است ، بنابراین بازرگان ها می تواند فروش شما را پیگیری کند. شما برای هر فروش هزینه و درصد کسب می کنید.

در همین حال ، از آنجا که اینستاگرام برچسب محصولات و Instagram Checkout را حذف می کند ، بازاریابان دیگر محدود به گفتن “لینک در bio” نیستند. از آنجا که اینستاگرام با آپدیت ها یا بروزرسانی های جدید خود دست بازار یابان را بیشتر از همیشه باز گذاشته است، بازاریابان وابسته میتوانند به خوبی شاهد افزایش فروش خود باشند.

همانند استراتژی اول برای این مورد نیز باید اصولی را رعایت کنید

مرحله ۱: مکان درستی را برای خود انتخاب کنید

این گزینه با مرحله ۱ استراتژی اول تفاوت هایی در این امر دارد که می توانند محصول متمرکز تری داشته باشند. به عنوان مثال ، بازاریاب های وابسته گاهی اوقات کار خود را به عنوان داوران محصولات شروع می کنند و به نقد کردن میپردازند.

اگر تازه کار خود را شروع کرده اید ، این شیوه را دارید که مخاطبی را با خواسته های خاص مواد ، به عنوان مثال ، مخاطبین عاشق غذا را انتخاب کنید و به نقد رستوران ها و غذاها و دستپخت ها و معرفی بهترین مکان ها و دستورهای غذا و باقی عوامل با انتخاب خودتان بپردازید.

مرحله ۲: تجار و سرمایه گذار های احتمالی را پیدا کنید تا بتوانید با آنها ارتباط برقرار کنند

شما می توانید مستقیماً با یک شرکت به طور مستقیم وارد کار شوید ، یا می توانید به شبکه ای از افراد که در حال انتشار و تبلیغ و بهره بردن از آن هستند ، بپیوندید. (اصولا هر دو مورد را میتوان در اکثر موارد انتخواب کرد)

شبکه های وابسته ، سکوی واسطه بین بازاریابان مانند شما و برند هایی هستند که برنامه های وابسته را اجرا می کنند. آنها وجود دارند زیرا ، در حالی که یک کارآفرین انفرادی که دوره های آنلاین می فروشد ، ممکن است مشتاق باشد که دسترسی خود را به مخاطبان شما گسترش دهد. شبکه های وابسته به گونه ای طراحی شده اند که طیف عظیمی از محصولات را برای شما انتخاب کنند. و شما فقط به یک شبکه محدود نمی شوید.

اگر علاقه مند به شروع به این کار در فضای بین المللی هستید و امکانات و علاقه لازم را دارید میتوانید از طرح همکاری آمازون نیز استفاده کنید که یکی از بزرگ ترین طرح های حال حاضر در کل دنیا است.

لینک برای مراجعه به برنامه مشارکت در فروش آمازون

چند شبکه ی وابسته ی معتبر دیگر

Clickbank ، Rakuten و CJ Affiliates نیز شبکه های وابسته معتبری هستند که میتوانید در ابعاد بین المللی به آنها توجه کنید.

در مرز های کشور ما هم این نوع بازاریابی به صورت فیزیکی و برخی از سایت های مختلف در سطح های پایین تر در حال فعالیت است اما بهترین نوع آن را میتوانید در اینستاگرام به راحتی مشاهده کنید و پتانسیلش را دریابید.

مرحله ۳: محتوا ی خود را در مورد محصول ارسال کنید

مانند سایر اینفلوئنسرها ، بازاریابی وابسته نیز تحت قوانین FTC و ASA قرار می گیرد ، بنابراین در مورد ماهیت رابطه خود با محصول کاملاً واضح باشید. خوشبختانه ، ۵۴٪ از مردم می گویند که از شفافیت وقتی که بازاریابان روابط خود را شفاف سازی  می کنند ، قدردانی می کنند و به آنها توهین نمی کند.

 

 

 

استراتژی ۳: محصولات خود را بفروشید

سومین استراتژی برای کسب درآمد در اینستاگرام که ما به شما معرفی میکنیم فراتر از بازاریابی است و وارد عرصه تجارت الکترونیکی میشود.

به جای استفاده از برند شخصی خود برای فروش محصولات دیگران،محصولات خودتان را بفروشید. این ممکن است یک کتاب میز یا هر چیز دیگری باشد. یا اصلا میتواند یک جسم برای فروش نباشد و یک خدمت و یا محصول دیجیتال باشد.

اگر در حال حاضر صاحب یک تجارت هستید ، فروش در اینستاگرام یک افزودنی آشکار برای استراتژی بازاریابی شما است.حتوا اینجا قرار می گیرد

تبدیل مخاطبان خود به مشتریان ممکن است میتواند بسیار برای شما سودآور باشد. امروزه با ظهور سیستم عامل های تجارت الکترونیکی ، اجرای یک تجارت آنلاین که محصولات دنیای واقعی را ارائه می دهد ، به طور فزاینده ای ساده شده است.

همانند استراتژی های بالا برای این مورد نیز باید اصولی را رعایت کنید

مرحله ۱: محصول خود را تصور کنید

هر کاری که میخواهید بکنید و آرزویش را دارید اول یک دقیقه متوقف کنید و به با آرامش خاطر به این فکر کنید که میخواهید محصولات به چه شکلی و با چه استایلی به مشتری های خود عرضه و یا تبلیغ شود؟

عکس های محصولاتتان دوست دارید به چه شکلی باشند؟ به چه شکلی دوست دارید منتشر شوند؟ اول قبل از هر کاری سعی کنید تمام عوامل را تصاور کنید و مناسب به آنها به آرزو های خود رنگ واقعیت بپاشید.

 

 

 

مرحله ۲: محصول خود را بسازید

اگر برنامه کاری شما شامل فروش محصولات خود است باید یا آن را بسازید یا یک فردی برای ساختن و یا تهیه کردن و تامین کردن آن ها پیدا کنید.

سعی کنید برای کاهش هزینه های خود هیچوقت از کیفیت کالای خود نکاهید. با توجه به در اختیار داشتن بهترین شبکه برای فروش و تبلیغ محصولاتتان که اینستاگرام است در اختیار دارید پس اگر قصد دارید بر روی اینستاگرام خود فعالیت درست و منظمی همانند آموخته های ما را دنبال کنید میتوانید با خیال راحت از فروش خود به تولید کالای خود با کیفیت بالا بپردازید.

 

 

مرحله ۳: محصولات خود را منتشر کنید

شما می توانید محصولات خود را با استفاده از پست های منظم اینستاگرام یا استوری ها منتشر کنید. ابزارهای تجزیه و تحلیل اینستاگرام به شما کمک می کنند تا موفقیت خود را آنالیز کرده و بتوانید بهتر به نتیجه برسید.

به این ترتیب ، اگر محصولات شما به فروش تبدیل نمی شوند ، ممکن است بخواهید نکات ما را در این زمینه بررسی کنید.

 

 

پایان

ممنونیم که در این سری از راهنمایی های مربوط به اینستاگرام و بازاریابی آکادمی کلاته ما را همراهی کرده اید. امیدواریم توانسته باشیم لایق وقت و توجه شما عزیزان باشیم. مانند همیشه چشم به راه نظرات و انتقادات و پیشنهادات و همینطور پاسخگو سوال های شما در بخش نظرات سایت هستیم. باشد که باری دیگر میزبان شما عزیزان باشیم.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *