بازاریابی جاذبه ای یا اینباند مارکتینگ چیست؟ inbound marketing

بازاریابی جاذبه ای راهبرد ارتباط با مشتریان بالقوه از طریق مواد و تجربیاتی است که از نظر آنها مفید است. با استفاده از رسانه هایی مانند وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی ، بازاریابان امیدوارند که با استفاده از محتوا…

امیررضا

انتشار در: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

سالهاست که شرکت ها سعی دارند با استفاده از تبلیغات سنتی مانند آگهی ها و فیلم های تعبیه شده ، به مصرف کنندگان در اینترنت برسند. متأسفانه ، این شرکت ها به لطف نرم افزارهای تبلیغاتی جدید که رواج گسترده تری دارند ، نتوانسته اند تأثیر بگذارند.

برای حل این مسئله ، مجله فناوری آنلاین Ars Technica در سال ۲۰۱۰ آزمایشی را انجام داد. به مدت ۱۲ ساعت ، مدیران وب سایت برنامه ای را اجرا کردند که محتوا را برای هر مشاهده کننده ای که از برنامه مسدود کننده تبلیغات استفاده می کردند ، غیرقابل مشاهده می کرد.

این برنامه جواب داد ، صفحات خالی را به هر بیننده ای که نرم افزاری را برای فیلتر کردن تبلیغات خارج از صفحه نصب کرده بود ، نشان می داد.

پاسخ عمومی به این آزمایش گیج کننده بود. در حالی که برخی از خوانندگان این تلاش را تحسین می کردند ، برخی دیگر با عصبانیت صفحات را بستند. رهبران Ars Technica مجبور بودند با این واقعیت مخالفت کنند که بسیاری از کاربران اینترنت از تبلیغات متنفر هستند.

روش های سنتی تبلیغات در اینترنت آزار دهنده بود ، زیرا کاربران به یک تجربه بدون آگهی عادت کرده اند.

بازاریابی جاذبه ای

بازاریابی جاذبه ای [۱]

بازاریابی جاذبه ای

همانطور که آزمایش در Ars Technica نشان می دهد ، بسیاری از کاربران اینترنت اشکال “بازاریابی برون مرزی” مانند بنر ها و فیلم های جاسازی شده را آزار دهنده می دانند تا جذابیت.

این بدان دلیل است که اینها همه نمونه مطالبی هستند که کاربر انتخاب نمی کند. به جای قطع کردن محتوای کاربر با تبلیغات ، یک رویکرد جذاب باعث می شود تبلیغ به خود محتوا تبدیل شود.

بازاریابی جاذبه ای راهبرد ارتباط با مشتریان بالقوه از طریق مواد و تجربیاتی است که از نظر آنها مفید است. با استفاده از رسانه هایی مانند وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی ، بازاریابان امیدوارند که با استفاده از محتوا هایی که بینندگان به دنبال آن هستند ، آن ها را سرگرم و آگاه سازند.

بازاریابی جاذبه ای از طریق ارتباط بینندگان با محتوای مفید با استفاده از ابزارهای ارگانیک ، مانند موتورهای جستجو و به اشتراک گذاری پیوندها با دوستان ، مخاطبین را جذب می کند.

به عنوان مثال ، یک پست وبلاگ هوشمندانه که در مورد محصول مورد علاقه وبلاگ نویس ، با روشی که تبلیغ بنر نمی تواند ، می تواند با مشتری صحبت کند.

 

این رویکرد شخصی تر برای بازاریابی مزیت دیگری برای دستیابی به افرادی که در حال حاضر اولین قدم را برای خرید برداشته اند ، دارد.

به جای استفاده از یک رویکرد برون مرزی (قرار دادن تبلیغات استراتژیک در جایی که فرض می شود مشتریان در آن قرار دارند) ، بازاریابی جاذبه ای برای مشتریانی که از قبل به طور فعال در حال جستجوی اطلاعات در مورد یک محصول بودند ، اطلاعاتی را فراهم می کند.

چه کسانی از بازاریابی جاذبه ای استفاده می کنند؟

در حالی که بازاریابی جاذبه ای به خصوص برای هر مشاغلی که در اینترنت فعالیت می کند مناسب است ، حقیقت این است که این یک استراتژی مؤثر برای طیف گسترده ای از سازمان ها در زمینه های مختلف است.

سازمان های غیر انتفاعی با مطالب بازاریابی جاذبه ای مانند تبلیغات رسانه های اجتماعی و فیلم های وایرال موفقیت بزرگی داشته اند.

کمپین های سیاسی همچنین کاربران اصلی بازاریابی جاذبه ای هستند. همه افراد از نامزدهای شورای شهر تا افرادی که در ردیف بالای انتخابات کشوری قرار دارند ، تعداد بسیار چشمگیری از آرا را از وبلاگها ، رسانه های اجتماعی و مطالب آنلاین کسب کرده اند.

واشنگتن پست گزارش داد که رئیس جمهور باراک اوباما بیش از ۵۰۰ میلیون دلار کمک مالی را در طول کمپین انتخاباتی خود در سال ۲۰۰۸ ، که یک مؤلفه مهم بازاریابی جاذبه ای داشت ، از طریق اینترنت جمع آوری کرده است.

بازاریابی جاذبه ای

بازاریابی جاذبه ای [۲]

 توسعه یک استراتژی بازاریابی جاذبه ای

وقتی یک استراتژی بازاریابی ایده آل را برای یک سازمان دنبال می کنید ، باید روی یک چهارچوب سه مرحله ای تمرکز کنید: برنامه ، تجزیه و تحلیل ، تجدید نظر.

طرح

قبل از ایجاد هر نوع مواد بازاریابی و به مرحله اجرا درآوردن آنها ، باید مدتی زمان بگذارید تا یک برنامه مناسب تدوین کنید. تعیین کنید که هدف نهایی شما چیست ، خواه فروش یک کالای خاص ، ثبت نام مشتریان جدید برای یک سرویس یا نتیجه مطلوب دیگر.

هنگامی که می دانید کمپین بازاریابی جاذبه ای خود را به چه نتیجه ای می رسانید ، تصمیم بگیرید که قصد دارید چه چیزی را به مشتری در راه رسیدن به هدف خود ارائه دهید.

تجزیه و تحلیل

ایجاد یک طرح باعث می شود تا بتوانید تاثیر مواد بازاریابی مورد استفاده را آسان تر تحلیل کنید. مهم است که آمارهای مربوط به مواد را در فواصل منظم بررسی کنید ، از جمله اینکه تعداد بازدید از یک وبلاگ ، تعداد بازدید کنندگانی که روی صفحه فروش کلیک می کنند ، و اینکه آیا از زمان شروع کمپین میزان فروش افزایش یافته یا نه را بررسی کنید.

این کمک می کند تا اهداف و معیارهای افزایشی را در مرحله برنامه ریزی خود تعیین کنید تا به این ارقام ارزش مقایسه ای بدهید.

تجدید نظر

شما باید از استراتژی خود پس از اجرای برنامه بازاریابی خود تجدید نظر کنید و داده ها را جمع آوری کنید تا اثربخشی آن مشخص شود. شما می توانید به جای شروع ، ابتدا آنچه را که آموخته اید ، تلفیق کنید و درس را به یک کمپین قوی تر تبدیل کنید.

نگه داشتن سوابق خوب و تهیه گزارش های کامل برای این فرآیند یادگیری بسیار مهم است.

 حرفه بازاریابی جاذبه ای

هر نوع بازاریابی یک تلاش تیمی است ، به خصوص برای استراتژی های سنگین محتوا مانند بازاریابی جاذبه ای. در هر مرحله از فعالیت ، فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد ، از قسمت خلاق این بخش گرفته تا موقعیت های بیشتر با تمرکز بر تعداد یا مدیریت.

کپی رایتر

آنها چه کار می کنند؟

یک استراتژی بازاریابی فقط به اندازه مواد خود خوب است. مشاغل خلاق مانند کپی رایتینگ بر تولید مواد بازاریابی متمرکز است. کپی رایتر ها پست های وبلاگ ، عکسهای سفید ، متن وب سایت ، برچسب ها و هر نوع محتوا دیگری را که مشتری را جذب می

کپی رایتر

کنند ، ایجاد می کنند.

مهم است که یک کپی نویس درک کاملی از اصول سئو ، لحن و پیام برند شرکت داشته باشد و مخاطبانی که برای دستیابی به آن ها نیاز دارند را بشناسند. از همه مهمتر ، یک نویسنده کپی رایتر نیاز به مهارت های نوشتاری و ویرایش کاملی دارد ، از اصول اولیه گرامر گرفته تا هنری بودن ساختار جمله.

تحصیلات یا تجربه

یک کپی رایتر باید دارای مدرک لیسانس به زبان انگلیسی (یا زبان ترجیحی کارفرما) ، بازاریابی یا در برخی موارد تجارت باشد. داشتن پورتفولیو قوی از کارهای گذشته نیز بسیار حیاتی است. این امر می تواند از طریق فرصت های آزاد یا کار در کلاس انجام شود.

تحلیل گر اطلاعات

آنها چه کار می کنند؟

موفقیت یا عدم موفقیت یک کمپین بازاریابی در چهره هایی است که از تحلیل داده ها ناشی می شود. یک تحلیلگر برای تعیین کمیت رفتارها و تعیین اثربخشی یک استراتژی معین ، از انواع مختلف نرم افزار استفاده خواهد کرد.

این شامل چگونگی مشاهده افراد وب سایت ، رابطه بین رفتار مشتری و تغییر در فروش و بسیاری از نکات ارزشمند دیگر داده ها در یک استراتژی بازاریابی است.تجزیه و تحلیل داده ها یک زمینه فنی و با محوریت اعداد است ، بنابراین یک تحلیلگر خوب ذهن خوبی تحلیل گر اطلاعاتبرای ارقام و سطح بالایی از راحتی در فن آوری خواهد داشت.

نرم افزار تحلیل بازاریابی به طور مکرر تغییر می کند ، بنابراین یک تحلیلگر نیز باید یک یادگیرنده سریع باشد که در مورد فن آوری های نوظهور به روز می ماند.

آموزش / تجربه

یک تحلیلگر داده باید دارای مدرک لیسانس علوم در بازاریابی ، تجارت ، ریاضیات یا آمار باشد. برخی از مقام های سطح بالا به مدرک کارشناسی ارشد نیز نیاز دارند. اکثر تحلیلگران از موقعیت های سطح اولیه شروع می کنند اما به طور منظم به مشاغل با مسئولیت بالاتر و بالاتر می روند.

مدیر بازاریابی

 آنها چه کار می کنند؟

کارآیی و اثربخشی یک تیم بازاریابی اغلب به کیفیت رهبری آن وابسته است. نقش اصلی یک مدیر بازاریابی به عنوان تسهیل کننده ارتباط بین اعضای مختلف تیم است. مدیر به افراد خلاق کمک می کند تا اطلاعات را با افراد در نقش های فنی به اشتراک بگذارند و کل تیم را بر اهداف مشترک متمرکز کند. این وظیفه مدیر است که هر کمپین را به موقع ، روی بودجه و مستندات صحیح نگه دارد.

از آنجا که مدیران بازاریابی نیاز به همکاری با هر یک از اعضای تیم بازاریابی دارند ، مدیر باید از هر جنبه ی کمپین آگاه باشد. گرچه

مدیر بازاریابی

مدیر لازم نیست که در هر زمینه معینی متخصص باشد ، اما باید از اطلاعات و مطالبی را که کمپین را تشکیل می دهد درک دقیقی داشته باشد.

این به مدیر اجازه می دهد تا به تیم بازخورد مفیدی دهد و معیارهای بلندپروازانه اما واقع بینانه را برای عملکرد کمپین تعیین کند.

آموزش / تجربه

مدیران بازاریابی باید حداقل دارای مدرک لیسانس در بازاریابی یا تجارت باشند ، هر چند یک مدرک پیشرفته مانند Master of Arts Business (MBA) نیز بسیار با ارزش است.

صرف نظر از مدرک تحصیلی ، یک مدیر نیاز به داشتن چندین سال تجربه در زمینه بازاریابی دارد تا بتواند برای نظارت بر تیم کاملاً واجد شرایط باشد.

پایان

خوب این تمام اطلاعاتی بود که ما برای شما تدارک دیده بودیم! امیدواریم این مقاله ی ما برای شما مفید واقع شده باشد. مانند همیشه ما پذیرا و منتظر نظرات شما در بخش نظرات سایت هستیم.

بازاریابی جاذبه ای به چه معناست؟

بازاریابی جاذبه ای راهبرد ارتباط با مشتریان بالقوه از طریق مواد و تجربیاتی است که از نظر آنها مفید است. با استفاده از رسانه هایی مانند وبلاگ ها و شبکه های اجتماعی ، بازاریابان امیدوارند که با استفاده از محتوا هایی که بینندگان به دنبال آن هستند ، آن ها را سرگرم و آگاه سازند.

بازاریابی جاذبه ای چه مراحلی دارد؟

شامل ۳ مرحله است:برنامه ، تجزیه و تحلیل ، تجدید نظر.

یک تیم بازاریابی جاذبه ای از چه افرادی تشکیل شده است

  • کپی رایتر
  • تحلیل گر اطلاعات
  • مدیر بازاریابی

چه کسانی از بازاریابی جاذبه ای استفاده می کنند؟

در حالی که بازاریابی جاذبه ای به خصوص برای هر مشاغلی که در اینترنت فعالیت می کند مناسب است ، حقیقت این است که این یک استراتژی مؤثر برای طیف گسترده ای از سازمان ها در زمینه های مختلف است.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *