اهمیت مدیریت زمان در کسب و کار اینترنتی

  احمد کلاته هستم متخصص کارآفرینی اینترنتی و در این فایل می خواهم به یک مبحث مدیریت زمان و برنامه ریزی شخصی جدی بپردازیم. تا به حال فکر کردید که کاری که ممکن است شما تا ساعت ۶ بعد از…

احمد کلاته

انتشار در: ۱۱ شهریور ۱۳۹۷
امروز ۱۱ خرداد ۱۳۹۹

 

احمد کلاته هستم متخصص کارآفرینی اینترنتی و در این فایل می خواهم به یک مبحث مدیریت زمان و برنامه ریزی شخصی جدی بپردازیم. تا به حال فکر کردید که کاری که ممکن است شما تا ساعت ۶ بعد از ظهر انجام بدهید می توانید تا ساعت ۱۲ ظهر انجام بدهید. من الان می خواهم جلو شما بایستم و بگویم که بله می شود انجام داد.

دوستان عزیزم بحث مدیریت زمان در کسب و کار اینترنتی فوق العاده مهم است. می خواهم در مورد این موضوع صحبت کنم که حتما بنشین و برنامه فردایت را روز قبلش بنویس. یعنی زمانی که کارت تمام می شود قبل از اینکه بخواهی محل کارت را ترک کنی بنویس که دقیقا فردا می خواهی چه کارهایی را انجام بدهی. فرض کن که الان فردا صبح است و می خواهی کارهایت را انجام بدهی. به خودت می گویی که تولید محتوا باید بکنم فلانی را هم زنگ بزنم ، اینستاگرام را درست نکردم ،تولید محتوا انجام ندادم، این قرار را هم باید انجام بدهم. این فکر کردن ها و اینکه این کار را الان انجام بدهم و آن کار را انجام بدهم چکار کنم چکار نکنم بخواهید برنامه ریزی کنید می بینید که یک ساعت و نیم شما همین طوری رفت و بین همین فکر کردن ها می بینید که یک سری فکرهای نامربوط می آید به ذهن شما و فکرهای منفی و کلا منفک می شوید از کارتان. و این یک ساعت و نیم همین طوری می رود.

 

وقتی تصمیم می گیرید که یک کاری را انجام بدهید وارد کار می شوید و دارید کارتان را انجام میدهید می گویید که وای آن کار را انجام ندادم و بروم انجام بدهم. همین طوری کارها در همدیگر ادغام می شود و آخر سر نمی دانید چکار کردید و چکار نکردید. بعد یک دفعه می بینید که ساعت ۳ بعد از ظهر شده و هیچ کاری هم انجام ندادید. پس یک نکته خیلی مهمی که در کار شما می تواند تاثیرگذار باشد این است که بنشینید برنامه فردایتان را بنویسید از روز قبلش و برنامه ریزی شخصی داشته باشید و مدیریت زمان را یاد بگیرید.

time managment

 

 

مطمئنا ابتدای کار سخت است مطمئن هستم که برای شما سخت است و عادت ندارید. ولی پیشنهاد می کنم کارهای خوب را عادت کنید ولی بعدا که عادت شود نرمال است. یعنی به صورت اتوماتیک این کارها را انجام بدهید مثل مسواک زدن مثل آب خوردن که کاملا اتوماتیک و از روی ناخودآگاه می روید این کار را انجام می دهید و چقدر خوب است که به مدیریت زمان بتوانید عادت کنید. برنامه فردایتان را روز قبلش بنویسید. بنشین و برنامه فردایت را بنویس.

بابک تاواتا در اینستاگرامش همیشه می گوید که بنشین و برنامه فردایت را بنویس واقعا مهم است. و یک مورد خیلی مهم دوست عزیزم خودت را گول نزن با نوشتن کارهای کوچک. به فلانی باید زنگ بزنم ،میزم را تمیز کنم ،لپ تاپم را باید فلان برنامه را رویش بریزم. اینها فایده ندارد اینها کارهای تو نیست. کسی که بخواهد در کارش موفق باشد و درآمد خوبی داشته باشد باید حتما بنشیند کارهای غیرضروری و واجب را انجام  بدهد، اهمیت رعایت این نکته در مدیریت زمان بسیار حیاتی است.

مدیریت زمان و قانون 80-20

استفان کاوی دارد می گوید که کارها به چهار قسمت تقسیم می شوند واجب و ضروری و واجب و غیرضروری غیرواجب و غیرضروری غیر واجب و ضروری. یعنی مثلا من الان بخواهم تولید محتوا بکنم به نظر شما جزو کدام یک از این کارها می شود. تولید محتوا در حال حاضر ضروری نیست الان اگر تولید محتوا نکنم اتفاق مهمی نمی افتد اما کار واجبی است. و بعدا من  نتیجه انجام ندادن و تاوان آن را می بینم حتما. بنابراین تفاوت بین آدم های موفق و آدم های معمولی انجام کارهای ضروری و غیرواجب است. تولید محتوا کردن ، بازاریابی کردن ، دریافت محتوا و آموزش دیدن اینها کارهایی است که در حال حاضر شاید خیلی ضروری نباشد و در حال حاضر اگر کسی انجام ندهد تاوانی و نتیجه آن را نمی بیند ولی بعدها وقتی هیچ نتیجه ای از کارش نمی بیند و درآمدی ندارد آن موقع متوجه می شود که باید انجام میدادم.

time managment
بنابراین باید بنشینید و کارهای ضروری تان را انجام بدهید. خیلی خیلی مهم است. کارهای ضروری را لیست کنید. درست است ممکن است که بگویید تولید محتوا کردن سخت است نوشتن مقاله سخت است ، فیلم ضبط کردن سخت است ،آموزش دیدن سخت است، بازاریابی کردن سخت است، همه اینها می شود قورباغه را قورت بده ولی محمدرضا شعبانعلی در یکی از فایل هایی که صحبت می کرد حرف قشنگی می زد می گفت ما یک پروگراستینیشن داریم یعنی به تاخیر انداختن داریم و یک استراکچر پروگراستینیشن داریم یعنی به تعویق انداختن ساختار یافته.

time managment

یعنی الان می گویم که قورباغه را نمی توانم الان قورت بدهم یک مگسی پشه ای کنار هست فعلا با آنها سر بکنم. تولید محتوا کردن و تایپ کردن ممکن است کار سختی باشد می گویم فعلا حوصله این را ندارم فعلا فیلم را ضبط کنم. فیلم را حوصله اش را ندارم حالا بروم یک مطالعه کنم یک فایل آموزشی نگاه کنم حوصله این را ندارم بروم یک پست اینستاگرامی بگذارم.

بیایید اینها را حتما لیست کنید حالا فعلا حوصله بالایی را ندارید مورد سوم را انجام بدهید مورد سوم را حوصله اش را ندارید مورد پنجم را انجام بدهید. این لیست کردن باعث می شود که شما بتوانید در کارتان با نظم پیش بروید و بدانید چه کاره هستید و مطمئن باشید این کار را که انجام بدهید در طولانی مدت اتفاقات فوق العاده عالی و سرعت پیشرفت تان شتاب پیشرفت شما  فوق العاده بیشتر میشود. این را درک کردم که دارم به شما می گویم. امیدوارم که با این راهکاری که به شما گفتم دوست عزیزم این را پیاده کنید و نتیجه اش را در کارت ببینی موفق باشی و من را با خبرهای موفقیتت خوشحال کنیم.

مطالب مرتبط

۲ دیدگاه ها

 1. Avatar

  سلام احمد عزیز
  ویدئو خیلی خوبی بود
  فقط ی سوال
  بنظر شما چه نرم افزاری برای مدیریت کارها استفاده کنیم؟ من any do رو نصب کردم بد نیست
  و اینکه خوب من دقیقا چه جوری متوجه بشم که چه کارهای برام ضروری هست و چه کارهای ضروری نیست؟ این رو تو ویدئو درست نشد درک کنم
  ممنونم ازت

  پاسخ
  • احمد

   بستگی به خودتون داره. ببینید چه کاری برای رسیدن شما به هدفتون الان بیشترین نقش رو ایفا می کنه.

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

close-link