کسب درآمد بدون هزینه کردن

برخی از تکنیک ها وجود دارد که به شما امکان می دهد بدون هزینه زیادی کسب درآمد کنید. راه های رایگان برای درآمدزایی وجود دارند، اما به احتمال زیاد از میزان درآمدی که میتوانید کسب کنید ناامید شوید.

امیررضا

انتشار در: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

عنوان پادکست : کسب درآمد بدون صرف هزینه

توسط زهرا امیری

یک گفته ‌ی قدیمی وجود دارد که میگوید شما برای پول درآوردن باید پول خرج کنید. این ایده به طور قطع در بسیاری از شرایط صادق است، زیرا اکثر رویکردهای تجاری به برخی سرمایه گذاریها نیاز دارند تا بتوانند با استفاده از آن کار خود را شروع کنند، خواه آن برای خرید محصولات اولیه، ایجاد قرارداد، استخدام کارمندان و یا اجاره محل کار باشد.

با این حال، پرداخت هزینه برای شروع یک تجارت یک ریسک است! در حقیقت، اگر کسی ادعا کند که ریسکی برای شما در پی نخواهد داشت، احتمالاً گرفتار کلاهبرداری و اسکم شده‌اید. انجام هر کاری که مربوط به تجارت باشد نیاز است که پول یا وقتتان را ریسک کنید، مهم نیست که چه باشد.

کسب درآمد بدون صرف هزینه کردن

برخی از تکنیک ها وجود دارد که به شما امکان می دهد بدون هزینه زیادی کسب درآمد کنید. راه های رایگان برای درآمدزایی وجود دارند، اما به احتمال زیاد از میزان درآمدی که میتوانید کسب کنید ناامید شوید.

امروزه با وجود اینترنت تعدادی از راه های بسیار ارزان برای شروع به کسب درآمد وجود دارد. روش معمول این است که شما باید به جای استخدام کردن افراد برای انجام کاری، آن کار را خودتان به شخصه انجام دهید.

بیایید تمام مطالب موجود در این مقاله را باز کنیم و یاد بگیریم که چگونه می توان پول بدست آورد!

کسب مقداری درآمد اضافی

سایت های اسکم زیادی وجود دارند که ادعا می کنند می توانید آنلاین درآمد کسب کنید، اما برای دسترسی به “اسرار” آنها مبلغ قابل توجهی را از شما درخواست میکنند.

یک قاعده کلی این است که اگر سایتی زیاد از حد خوب به نظر می رسد، احتمالاً کاسه‌ای زیر نیم کاسه است. با این وجود، سایتهای معتبری نیز وجود دارند، که به شما امکان کسب درآمد می دهند.

اگر می خواهید بدون هزینه کردن درآمد کسب کنید، اولین قدم این است که به دنبال سایت یا سرویس هایی باشید که کاملاً رایگان هستند. امثال اینها وجود دارند اما در بعضی موارد، بهتر است که شرایط و ضوابط مربوط به آن را با دقت بخوانید، به خصوص که برخی از سایت های پولی ترایال های(Trial) رایگان دارند اما بعداً درآخر کار از شما پول میگیرند.

اگرچه سایتهای مختلف زیادی وجود دارند که به شما امکان کسب درآمد می دهند، بسیاری از اینها از الگوهای کلی یکسانی پیروی می کنند. به همین دلیل می خواهیم به انواع سایتهای کلیدی موجود و همچنین آنچه که می توانید از آنها انتظار داشته باشید بپردازیم.

نظرسنجی آنلاین و سایتهای پیشنهادی

نظرسنجی ها(Survey) همچنان به عنوان روشی محبوب برای کسب درآمد آنلاین بدون هزینه کردن محسوب می شوند و تعداد سایتهای مختلفی که از این روش استفاده می کنند کم نیست. در اینجا، کار این است که شما به ازای هر نظرسنجی آنلاینی که انجام می دهید و مقداری پول بدست می آورید.

به طور معمول این نظرسنجی ها در مورد عادت های خرج کردن یا جنبه های سبک زندگی شما خواهند بود. اطلاعاتی که شما ارائه می دهید در تحقیقات بازاریابی برای شرکتها استفاده می شود.

پیوستن به سایت های نظرسنجی به هزینه نیاز دارد؟

در اکثر موارد سایت های نظرسنجی رایگان هستند (و شما مطمئناً برای پیوستن به یکی از آنها هرگز نباید هزینه‌ای پرداخت کنید) و استفاده از آنها بسیار آسان است. برخی حتی اپلیکیشن خودشان را دارند و اینها فرصتی برای انجام نظرسنجی ها را در اختیار شما قرار می دهد.

نظرسنجی ها اغلب به دلیل آسان بودن مورد توجه مردم قرار می گیرد. شما به هیچ مهارت بخصوصی احتیاج ندارید و سایتها به طور معمول برای استفاده ساده هستند. اگر بخواهید، حتی می توانید همزمان در ده ها سایت مختلف نظرسنجی عضو شوید.

برخی از این سایت ها روش های دیگری برای کسب درآمد نیز دارند. به عنوان مثال، ممکن است با تماشای ویدیو یا حتی بازی کردن، بتوانید مقداری امتیاز کسب کنید، اگرچه معمولاً درآمد زیادی کسب نمی کنید.

در برخی موارد، روش هایی نیز وجود دارند که هزینه بر میباشند. به عنوان مثال، برخی سایتها پیشنهاداتی دارند که در صورت ثبت نام در یک سرویس پولی یا یک ترایال رایگان می توانید امتیاز کسب کنید. به همین ترتیب، برخی سایت ها دارای برنامه کَش‌بک (Cashback) هستند که با خرید از چند فروشگاه امتیاز ارائه می دهند.

از یک سایت نظرسنجی چه قدر میتوانید درآمد کسب کنید؟

از لحاظ تئوری، از این بخش سایت های نظرسنجی درآمد بیشتری کسب می کنید. با این وجود، آنها بسیار جذاب نیستند زیرا شما معمولاً بیشتر از آنچه دریافت می کنید هزینه می کنید. به علاوه اینکه اگر سعی دارید از هزینه کردن بطور کلی خودداری کنید، این روشها برای شما مناسب نیستند.

برخی از سایت های نظرسنجی بهتر از بقیه هستند اما به عنوان یک قاعده کلی، می توانید از آنها درآمد کسب کنید. نکته این است که شما معمولاً درآمد آن چندانی کسب نمی کنید. در بیشتر موارد ، شما می توانید کمتر از ۱ دلار برای یک نظرسنجی دریافت کنید، که می تواند ۱۵ دقیقه (یا بیشتر) طول بکشد.

نتیجه نهایی این است که شما ممکن است زمان زیادی را در سایت صرف کنید در حالی که پول نسبتاً کمی از انجام این کار بدست آورید. این بدان معنی است که سایت های نظرسنجی گزینه بدی هستند مگر اینکه فقط بخواهید پول کمی کسب کنید.

سایت هایی که از شما کار خاصی میخواهند

راه رایج دیگر برای کسب درآمد بدون هزینه کردن، وب سایتهایی است که به شما برای انجام کارهای خاص پول می دهد. به عنوان مثال، برخی از سایت ها برای وارد کردن یکسری داده ها به شما پول می دهند، در حالی که برخی دیگر ممکن است برای کارهای رونویسی یا حتی برای نویسندگی پایه‌ای پول بدهند.

سایت Mechanical Turk

Mechanical Turk یکی از معروف ترین هاست.تنوع بسیار بیشتری در این نوع سایت وجود دارد. بعنوان مثال،  بعضی ها رایگان خواهند بود در حالی که برخی دیگر نیاز به پرداخت هزینه دارند. علاوه بر این، خود کار هم متفاوت است.

در بعضی موارد سایتهایی مانند این می توانند مؤثر باشند، به خصوص اگر گزینه های درآمدزایی معدودی سراغ دارید. با این وجود، درآمد احتمالی آنها هنوز در سطح پایین است. در بیشتر موارد، شما درآمد بسیار کمتری را نسبت به ارزش واقعی زمان خود کسب می کنید.

در عین حال،این کار اغلب یکنواخت و خسته کننده است. درآمدی اندک، بابت انجام یک کار تکراری آن هم پشت سر هم!

به عنوان مثال، برخی از سایتهای وارد کردن داده فقط از اعضای خود میخواهد که CAPTCHA را بارها و بارها پر کنند. این کار خسته کننده و دستمزد آن نیز افتضاح است. حتی اگر در کارها بسیار کارآمد هستید، احتمالاً فقط چند دلار در هر ساعت درآمد کسب می کنید.

کسب درآمد از سایت های فریلنسینگ

یک گزینه کاملاً متفاوت روش فریلنسینگ می باشد. در اینجا شما اساساً با فروش خدمات درآمد کسب می کنید. هزینه های انجام این کار بسیار کم هستند، به ویژه که نیازی نیست چیزی بخرید یا بفروشید.

مبلغی که پرداخت می کنید معمولاً مبلغ عضویت یا درصد کمی از درآمدهای شما است. بنابراین کسب درآمد از این طریق کاملاً رایگان نیست اما در عوض نسبتاً ارزان است.

سایت های فریلنسینگ مانند Upwork و Freelancer.com

همچنین می توانید از سایت های فریلنسینگ مانند Upwork و Freelancer.com به عنوان راهی برای یافتن مشتری استفاده کنید. این سایت ها را یک جنبه پرداختی دارند، اما شما همچنین می توانید به عنوان یک عضو رایگان به آن بپیوندید.

خود این سایت ها جامع هستند و تعداد زیادی از افراد فریلنسر و مشتری را شامل می شوند. در نتیجه آنها می توانند مکان های خوبی برای یافتن کار باشند اما رقابت در آنها شدید است.

سایت ها همچنین دارای سیستم شهرت هستند. بنابراین، اگر بتوانید به خوبی شناخته شوید و بازخورد خوبی دریافت کنید، به مرور زمان می توانید بسیار موفق شوید. با این وجود، بسیاری از افراد حتی موفق نمی شوند به این نقطه برسند.

اگر می خواهید از صرفه جویی در هزینه به عنوان یک فریلنسر خودداری کنید، این نوع سایت ها ممکن است برای شما مناسب باشند. به ویژه که کارکرد آن به صورتی است که شما مجبور به صرف هزینه برای تبلیغات خدمات خود نیستید.

این نوع سایتها فقط در صورت داشتن مهارت قابل فروش کار می کند

با این حال ، این نوع سایتها فقط در صورت داشتن مهارت قابل فروش کار می کند. این سایت ها در حال حاضر فریلنسرهای بیشتری نسبت به کارهای موجود دارند و برخی از رقبای شما در حال حاضر به اندازه‌ی کافی شهرت دارند.

به همین دلیل، این مسیر فقط در صورتی ارزش دارد که چیزی را ارائه دهید که تا حدودی غیرمعمول و خاص باشد. به عنوان مثال، اگر یک سبک طراحی گرافیکی منحصر به فرد دارید ممکن است به جایی برسید. با این حال اگر شما سعی دارید که یک نویسنده‌ی فریلنس ساده شوید، ممکن است این رقابت خیلی سخت و شدید باشد.

البته خود فریلنسینگ می تواند شغلی تمام وقت برای درآمدزایی باشد. اما تا حدی مانند یک کار معمولی است، اما راحت تر زیرا می توانید از خانه کار کنید. اما شما هنوز وابسته به یک پروژه، مشتری، مهلت پایان کار وغیره خواهید بود.

کسب درآمد با یک وب سایت افیلیت (پورسانتی)

گزینه دیگر برای درآمدزایی بدون صرف هزینه زیاد روند بازاریابی افیلیت(Affiliate Marketing) است. این روش از آنجا که مجبور به هاستینگ وب سایت و خرید دامنه هستید رایگان نیست، اما خیلی ارزانتر از شروع یک کار معمولی است.

بازاریابی افیلیت به عنوان راهی استثنائی  برای کسب درآمد با هزینه‌ی اولیه اندک است. این روش بدان معنی است که برای تبلیغ محصولات وب سایت، مجبور نیستید روی هر محصول سرمایه گذاری کنید و یا هیچ هزینه ای را به آنها پرداخت کنید.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *