چگونه می توان از طریق وبلاگ نویسی درآمد کسب کرد؟ درآمد با وبلاگ نویسی

آیا میخواهید از وبلاگ نویسی درآمد کسب کنید؟ خب به جای درستی آمدید. در این مقاله قصد داریم درباره ی روش های درآمد با وبلاگ نویسی صحبت کنیم.همراه ما باشید.

امیررضا

انتشار در: ۲۷ شهریور ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

آیا میخواهید از وبلاگ نویسی درآمد کسب کنید؟ خب به جای درستی آمدید. در این مقاله قصد داریم درباره ی روش های درآمد با وبلاگ نویسی صحبت کنیم.

چند سال پیش، وبلاگ نویسی فقط بعنوان یک نوعی سرگرمی شناخته میشد که برخی افراد در کنار کار تمام وقت خود آنرا انجام می دادند. امروزه، وبلاگ نویسی همچنان به همین روش انجام میشود، اما بسیاری از موارد تغییر کرده اند. در سال ۲۰۲۰، وبلاگ نویسی به یک حرفۀ سودآور آنلاین تبدیل شده است و افراد زیادی برای ورود به این حرفۀ شریف، وبلاگ خود را راه اندازی می کنند.

حال بیایید ببینیم راه های کسب درآمد از وبلاگ نویسی چه ها هستند.

راهنمای مبتدی تا پیشرفته ی درآمدزایی از طریق وبلاگ نویسی در سه سطح:مبتدی،متوسط و پیشرفته

راه های کسب درآمد بلاگرها

روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای کسب درآمد از وبلاگ نویسی استفاده کنید. بسته به سطح وبلاگ نویسی و نوع وبلاگتان، می توانید روشی را انتخاب کنید که متناسب با سبک کار شما باشد. جدا از روش های سنتی تبلیغات، می توانید از ترفندهای دیگری برای کسب درآمد استفاده کنید. به جای افزودن تبلیغات، روی افزودن ارزش برای تبلیغ کنندۀ خود کار کنید.

در اینجا ۶ روش برای کسب درآمد از وبلاگ نویسی، برای شما آورده شده است.

۱.شبکه های تبلیغاتی: (سطح مبتدی)

شبکه های تبلیغاتی از روش های درآمد با وبلاگ نویسی

شبکه های تبلیغاتی از روش های درآمد با وبلاگ نویسی

شبکه های تبلیغاتی ساده ترین و پرکاربردترین روش برای کسب درآمد از طریق وبلاگ نویسی هستند.

دو مورد از محبوب ترین شبکه های تبلیغاتی:

  • Google AdSense (ارائه شده توسط گوگل)
  • net

برای تأیید شدن توسط این شبکه های تبلیغاتی باید یک وبلاگ داشته باشید. آنها تبلیغات را به طور خودکار بر اساس متن مقالۀ شما و همچنین براساس علاقۀ کاربر نشان می دهند. بیشتر وبلاگ های جدید از این روش برای درآمدزایی استفاده می کنند زیرا درآمد حاصل از آنها ادامه دار است. از آنجا که تبلیغات نشان داده شده از کیفیت بالایی برخوردار است، بر تجربۀ کاربر تأثیر نمی گذارد.

اگر از اینگونه تبلیغات استفاده می کنید و از این راه درآمد کافی ندارید، باید سعی کنید به سمت تبلیغات مستقیم یا تبلیغات وابسته بروید.

۲.بازاریابی وابسته (سودآورترین روش): سطوح متوسط و پیشرفته

بازاریابی وابسته از روش های درآمد با وبلاگ نویسی

بازاریابی وابسته از روش های درآمد با وبلاگ نویسی

تبلیغات وابسته(Affiliate advertisement) یکی از بهترین راه های کسب درآمد است، چرا که تنها یک فروش آن درآمد بسیار بیشتری نسبت به گزینه‌ی قبل برای شما دارد.

این روشی است که امروزه بیشتر وبلاگ نویسان از آن استفاده می کنند و یکی از راه های سودآور کسب درآمد از یک وبلاگ است.

نکتۀ مهم در مورد بازاریابی وابسته این است که شما می توانید از این روش در هر بستر وبلاگ نویسی مانندWix ، Squarespace، Medium یا حتی LinkedIn استفاده کنید.

تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که لینک وابستۀ منحصر به فرد خود از کالایی را که پیشنهاد می کنید به اشتراک بگذارید و وقتی کسی خریدی از طریق آن انجام می دهد، در پایان کارمزد قابل توجهی از مبلغ فروش را کسب خواهید کرد.

بازاریابی وابسته یکی از اصلی ترین منابع درآمد وبلاگ نویسان میباشد.

۳.کتابهای الکترونیکی خود را بفروشید: (سطح متوسط)

اگر توجه کنید، جوری که برترین وبلاگ نویسان درآمدزایی میکنند، از طریق فروش محصولات خود مانند کتاب های الکترونیک میباشد. تمام آنچه که شما باید انجام دهید این است که یک موضوعی را انتخاب کنید، یک کتاب الکترونیکی در مورد آن موضوع آماده کنید و آن را در وبلاگ خود برای فروش بگذارید. هنگامی که به این روند عادت کردید، می توانید با فروش کتاب الکترونیکی بصورت آنلاین، درآمد خوبی کسب کنید.

علاوه بر این، داشتن محصول خودتان و گذاشتن آن برای فروش بهترین کاری است که می توانید جهت کسب درآمدی ثابت انجام دهید.

می توانید مقالات خود را در یک کتاب با ساختاری خوب جمع آوری کرده و برای کسب درآمد آنرا در وبلاگ خود یا سایر پلتفرم ها بفروشید. اینکار همچنین به شما اعتبار نویسنده شدن می دهد. فراموش نکنید که طرح روی کتاب الکترونیکی شما در فروش آن خیلی بیشتر از آنچه که فکرش را می کنید تاثیر دارد. اگر نمیتوانید برای کتاب خود جلدی طراحی کنید، میتوانید از سایر طراحانی که میشناسید یا سایت fiverr استفاده کنید.

شما همچنین می توانید با استفاده از WooCommerce محصولات فیزیکی در وبلاگ خود بفروشید.

فروش کتابهای الکترونیکی از روش های درآمد با وبلاگ نویسی

فروش کتابهای الکترونیکی از روش های درآمد با وبلاگ نویسی

۴.تبلیغات مستقیم (سطح متوسط)

در این که AdSense بهترین برنامۀ تبلیغاتی برای وبلاگ نویسان می باشد شکی نیست، اما محدودیت هایی دارد. بزرگترین محدودیت آن مبلغی است که به شما بابت هر کلیک پرداخت می کند. اگر موفق به گرفتن تبلیغات مستقیم شدید، آن واحدهای AdSense را با تبلیغات مستقیم جایگزین کنید.

بهترین راه برای شروع تبلیغات مستقیم این است که شبکه های مختلفی را امتحان کنید و در وبلاگ خود صفحه‌ای با عنوان “از طریق سایت ما تبلیغ کنید”، برای دستیابی به معاملات جدید، اضافه کنید. برای مدیریت تبلیغات می توانید از افزونه‌ای مانند WPAd AdvancedAds نیز استفاده کنید.

بهترین راه برای انجام این کار، ایجاد یک آدرس ایمیل حرفه‌ای، با نام دامنه‌ی شما در آدرس آن، با استفاده از برنامه های گوگل است.

۵.اجرای کمپین برای برندها: (سطوح متوسط و پیشرفته)

این روش برای هر نوع وبلاگ با تعداد مخاطبان قابل توجهی مناسب است. با اجرای کمپین برای برندها می توانید در رسیدن آنها به مخاطبان مورد نظرشان کمک کنید. برای این کار، شما به یک همکاری تجاری، راه اندازی سمینار های آنلاین و حتی تبلیغات پولی یا ساخت ویدیو نیاز خواهید داشت.

شما میتوانید وبلاگ های زیادی را مشاهده کنید که این کار را با همکاری برندهای مختلف انجام می دهند.

این روش را در نظر داشته باشید چرا که یکی از تازه ترین و محبوبترین روشهای کسب درآمد از وبلاگ نویسی است.

اجرای کمپین برای برندها از روش های درآمد با وبلاگ نویسی

اجرای کمپین برای برندها از روش های درآمد با وبلاگ نویسی

۶.ارائه خدمات

شما میتوانید با وبلاگ نویسی، براساس مهارت های خود خدمات مختلفی را ارائه دهید. بسته به اینکه در چه چیزی مهارت دارید، می توانید نوشتن محتوا، ساخت لوگو، سئو و غیره را آموزش دهید. شما از این طریق میتوانید علاوه بر دریافت بازدید، درآمد خوبی کسب کنید.

راه اندازی ارائه‌ی خدمات خودتان بسیار آسان است. تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که یک صفحه در وبلاگ خود ایجاد کنید و لیست خدماتی را که ارائه می دهید را بنویسید. فقط مطمئن شوید که لینک آن صفحه برای همه قابل دیدن باشد، میتوانید آن لینک را در نوار پیمایش وبلاگ یا فضای برجسته و اختصاصی قرار دهید.

راه های ارتباط آسانی را در اختیار مخاطبین خود قرار دهید تا بتوانند در صورت نیاز اطلاعات بیشتری دربارۀ خدمات شما کسب کنند. پس از اینکه با چند مشتری اول خود مواجه شدید، ناخودآگاه ایده های جدیدی برای بهبود روند فروش خدمات خود خواهید داشت. شما حتی میتوانید برخی کار ها مانند خدمات پرداخت و پس از آن را اتوماسیون کنید.

پایان

اینها برخی از راه های کسب درآمد از وبلاگ نویسی بودند که میتوانید در وبلاگ خود برای سودآوری بکار بگیرید.

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شوند.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۰ دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *