چگونه می توان با آهنگسازی و ترانه سرایی کسب درآمد کرد – کسب درآمد با آهنگسازی

آیا آنچه را که لازم است به عنوان یک ترانه سرا حرفه ای داشته باشید را دارید؟ تعدادی پلتفرم آنلاین وجود دارد که می توانید با نوشتن آهنگ و اشعار درآمد کسب کنید. حتی اگر تازه وارد هم باشید ،…

عارفه عسکری

انتشار در: ۲۸ تیر ۱۳۹۹
خواندن این مطلب حدود [rt_reading_time] دقیقه زمان می برد

راهنمای مطالعه

دنبال درآمد زیاد هستی؟

با شرکت در این دوره تضمین می کنم
که به درآمد بیش از حد می رسی

آیا آنچه را که لازم است به عنوان یک ترانه سرا حرفه ای داشته باشید را دارید؟ تعدادی پلتفرم آنلاین وجود دارد که می توانید با نوشتن آهنگ و اشعار درآمد کسب کنید(کسب درآمد با آهنگسازی). حتی اگر تازه وارد هم باشید ، می توانید از این سیستم عامل ها چیزهای زیادی بیاموزید و مهارت نوشتن خود را ارتقا دهید.

بعضی از افراد در ترانه سرایی دارای استعداد هستند. تنها چیزی که آنها نیاز دارند یک ایده برای تولید کلمات و موسیقی است. اکثر مردم حتی نمی دانند که این توانایی شگفت انگیز را دارند تا اینکه شخص دیگری آن را کشف کند. اگر فکر می کنید شما می توانید یکی از این هنرمندان تازه متولد شده باشید ، قطعاً باید از این پتانسیل استفاده کنید.

 

چگونه می توانیم با ترانه سرایی درآمد کسب کنیم؟

قبل از هر چیز ، لازم است قبل از شروع نویسندگی به عنوان نویسنده تمام وقت ، نکاتی را درباره آهنگ سازی حرفه ای بیاموزید. حتی اگر در نوشتن اشعار نیز عالی باشید ، هنوز هم باید بر هنر خلق آهنگهایی که فوراً مخاطبان را مجذوب خود می کند ، تسلط داشته باشید.

چندین دوره عالی وجود دارد که می توانید آنها را دنبال کنید تا تمام مهارت های لازم را بدست آورید. یکی از این برنامه ها ، صدور گواهینامه NSAI است. با این حال ، آنها از شما می خواهند که قبل از شرکت در این دوره در آن ثبت نام کنید.

 

وب سایت هایی که برای نوشتن متن ترانه به شما پول پرداخت میکنند

در اینجا لیستی از وب سایت ها و سیستم عامل های آنلاین وجود دارد که می توانید برای کسب درآمد با مهارت های آهنگ سازی خود به آنها بپیوندید:

Nashville Song Writers

Nashville Song Writers ،سایت کسب درآمد با آهنگسازی

Nashville Song Writers ،سایت کسب درآمد با آهنگسازی

انجمن آهنگسازان نشویل یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در تنسی است. هدف آنها محافظت از حقوق ترانه سرایان با فراهم کردن بستر همه جانبه برای نوشتن و انتشار ترانه های آنها است.

انجمن آهنگسازان نشویل

آنها ۳ نوع خدمات دارند که از طریق آنها ترانه سرا ها می توانند درآمد کسب کنند:

Mechanical Royalty:

این سرویس به شما امکان می دهد برای هر فروش یک آهنگ یا آلبوم یا یک بارگیری صوتی قانونی حق امتیاز کسب کنید. نرخ حق امتیاز فعلی ۹.۱ سنت است که بین نویسندگان و ناشران تقسیم میشود.

Performance Royalty

به عنوان یک نویسنده ، هر زمان که این آهنگ در یک رادیو Broadcast اجرا شود ، حق امتیاز دریافت خواهید کرد. این می تواند هم یک اجرای زنده و هم یک سرویس پخش آنلاین باشد.

Synch Fees

هر زمان که از آهنگ  برای همگام سازی با یک فیلم استفاده شود ، پول دریافت خواهید کرد. این نوع حق امتیاز آزادانه و معمولاً مذاکره می شود تقسیم ۵۰ تا ۵۰ بین هنرمند و نویسنده صورت گیرد.

برای ارسال آهنگ های خود ، NSAI سرویس آنلاین Pitch را فراهم می کند که به شما امکان می دهد آهنگ خود را به نماینده صنعت ارائه دهید. اگر نماینده آن ها آهنگ شما را انتخاب کند ، NSAI یک کپی mp3 با اطلاعات تماس شما به آنها می دهد. اگر سؤالی دارید می توانید از طریق آدرس رسمی ایمیل آنها سؤال کنید: ryan@nashvillesongwriters.com.

۲.TuneCore

TuneCore ،سایت کسب درآمد با آهنگسازی

TuneCore ،سایت کسب درآمد با آهنگسازی

TuneCore یک بستر عالی است که کاربران را به فروش آنلاین موسیقی و سودآوری ترغیب می کند. آنها همچنین به شما این امکان را می دهند که از آهنگهایی که می نویسید حق امتیاز دریافت کنید. شرکت تضمین می کند که آهنگ ها و اشعار شما در سطح جهانی ثبت میشوند و تمام درآمد مستقیماً به شما میرسد .

Tunecore

در اینجا برخی از سرویس هایی که tunecore ارائه میدهد را آورده ایم:

– محصولات فیزیکی و بارگیریهای دیجیتال مداوم

– آهنگ های زنگ ، Spotify ، یوتیوب و غیره

– هنگامی که کسی یک کاور برای آهنگ های شما ضبط می کند

– وقتی کسی کارائوک کار شما را تولید می کند

– پخش رادیو (AM / FM)

– رادیو اینترنتی و ماهواره ای

– نت موسیقی دیجیتالی و فیزیکی

– چاپ متن ترانه

– همگام سازی با برنامه های تلویزیونی ، تبلیغات ، فیلم ، بازی های ویدئویی و برنامه ها سروکار دارد.

 

و لیست ادامه می یابد .. فقط تصور کنید درآمد شما از این منابع مختلف حاصل می شود. تنها کاری که باید بکنید ایجاد شعر راضی کننده است.

۳.SongBay

SongBay ،سایت کسب درآمد با آهنگسازی

SongBay ،سایت کسب درآمد با آهنگسازی

SongBay یک بازار آنلاین متن ترانه است. در اینجا می توانید متن آهنگ خود را به خریداران در سراسر جهان بفروشید. آنها همیشه به دنبال بهترین متن ها و شاعران با استعداد هستند تا به نیروی کار خود اضافه کنند.

در نظر داشته باشید که آنها همر نوع کاری را نمی پذیرند. شعرهای شما باید جرقه ای داشته باشد که مردم را وادار به گوش دادن به آنها کند. می توانید از دستگاه هایی مانند استعاره ، تمساح و شخصیت پردازی استفاده کنید.

بهترین چیز در مورد Songbay ، آزادی کسب محدودیت است. شما می توانید قیمت فروش خود را تعیین کرده و ۱۰۰٪ از درآمد خود را حفظ کنید. SongBay هیچ گونه کمیسیون و یا هزینه ای از درآمد شما دریافت نمی کند.

می توانید گزینه های مختلف فروش از جمله مجوز و فروش حق چاپ را انتخاب کنید. آنها همچنین لیستهای شما را در کانالها و شبکه های اجتماعی خود به اشتراک می گذارند. به عبارت ساده ، چیزی برای از دست دادن وجود ندارد.

۴.SoundBetter

SoundBetter ،سایت کسب درآمد با آهنگسازی

SoundBetter ،سایت کسب درآمد با آهنگسازی

SoundBetter سکویی برای انواع هنرمندان از جمله خوانندگان ، ترانه‌سرایان ، تهیه‌کنندگان و نوازندگان استودیو است. هدف از این بستر ، یافتن بهترین استعدادها برای استخدام است.

به عنوان ترانه سرا ، می توانید به این پلتفرم بپیوندید و به طوری که از همه نقاط جهان توسط کسب و کار ها و مشتریان استخدام شوید. برای رقابت و موفقیت در SoundBetter ، سعی کنید تا حد امکان بازخورد مثبت دریافت کنید. اگر پروفایل شما کامنت های خوبی داشته باشد ، شانس بیشتری برای استخدام خود خواهید داشت.

 

عضویت و ایجاد لیست در SoundBetter کاملاً رایگان است. تنها کاری که باید انجام دهید پر کردن فرم درخواست ثبت نام و لیست پیشنهادات شما است.

۵.AirGigs

AirGigs ،سایت کسب درآمد با آهنگسازی

AirGigs ،سایت کسب درآمد با آهنگسازی

AirGigs یکی دیگر از وب سایت هایی است که می توانید خدمات ترانه سرایی خود را ارائه داده و توسط مشتریان استخدام شوید. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این پلتفرم گزینه انتخاب ژانر برای اشعار شماست. لیست بزرگی از ژانرها وجود دارد که می توانید از آن جمله R&B ، Folk ، EDM ، Ambient ، Jazz ، Classic و موارد دیگر را انتخاب کنید.

شما این حق را دارید که قیمت کار خود را مشخص کنید. اگر تازه کار هستید ، باید با  قیمت کم شروع کنید. با همین روند که بازخورد خوبی از مشتریان می گیرید ، قیمت را کمی افزایش دهید.

هنگامی که مشتری به شما سفارش می دهد ، AirGigs آن را نگه می دارد تا اینکه تمام کارها انجام شود. به محض اینکه کارهای لازم را انجام دادید ، آنها پرداخت را آزاد می کنند و یک کمیسیون ۱۰٪ کسر می کنند.

۶.Twine

Twine ،سایت کسب درآمد با آهنگسازی

Twine ،سایت کسب درآمد با آهنگسازی

Twine.fm یک بستر آنلاین محبوب است که فریلنسرهای خلاق را در صنعت موسیقی و فیلم به هم متصل می کند. Twine تضمین می کند که مشاغل و مشتریان بالاترین استعداد را برای پروژه های خود کسب می کنند. آنها حتی به شما امکان می دهند در پروژه های جانبی کار و همکاری کنید.

به عنوان یک فریلنسر خلاق ، می توانید با ایجاد یک نمونه کار ، کار خود را به مشتریان نشان دهید. مشتریان می توانند شما را مستقیماً از طریق دکمه “استخدام من” در نمونه کارها خود استخدام کنند. همچنین می توانید در پروژه ها با نرخ ساعتی  و روزی کار کنید. با این حال ، برای دریافت پول باید یک برگه زمانی به مشتری خود ارائه دهید.

اگر به اندازه کافی استعداد داشته باشید ، این وب سایت ها می توانند معدن طلا برای شما باشند. در صورت وجود سایت های دیگر تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

همه چی درباره آزمون sat

همه چی درباره آزمون sat

SAT مخفف عبارت scholastic Aptitute Test است. این آزمون مهارت و دانش شرکت کنندگان را ارزیابی می کند و هدف آن ارزیابی شرکت کنندگان برای ورود به دانشگاه است

۳ دیدگاه ها

 1. مهسا رحیمی

  اغوشت امن ترین مکانم
  چشمانت گیرای جذابیت
  دستانت تزریق ارامش
  خنده هایت توقف زمان
  دوس داشتنت اوج خوشی
  برای با تو بودم می جنگم با افکارم
  تو دلیل این زندگی
  تو هر دم نفسه این عشقی
  ترو دوست دارم خیلی
  برای بودنت میدم جونو
  میریزم ب پات عمرمو
  فقد بگو میخای منو
  ((بدون هیچ پیش زمینه و فکری همینقدر یهویی))
  رحیمی علی قیارلو

  پاسخ
 2. امیرمحمد

  درخت خاطراتم خشک زرد است
  غمی با جسم و جانم در نبرد است
  زمستی لبان سرخ لیلی
  دل مجنون من میخانه گرد است
  به دور از گرمی دست غزل ها
  تن بارانیم خاموش و سرد است
  شبا ساحل نشین خنده ام باش
  پس لبخند من دریای درد است

  پاسخ
  • مهسا رحیمی

   اغوشت امن ترین مکانم
   چشمانت گیرای جذابیت
   دستانت تزریق ارامش
   خنده هایت توقف زمان
   دوس داشتنت اوج خوشی
   برای با تو بودم می جنگم با افکارم
   تو دلیل این زندگی
   تو هر دم نفسه این عشقی
   ترو دوست دارم خیلی
   برای بودنت میدم جونو
   میریزم ب پات عمرمو
   فقد بگو میخای منو
   ((بدون هیچ پیش زمینه و فکری همینقدر یهویی))
   رحیمی علی قیارلو

   پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *